تمایل تولیدکنندگان موبایل های اندرویدی به استفاده از سنسور تشخیص چهره

تمایل تولیدکنندگان موبایل های اندرویدی به استفاده از سنسور تشخیص چهره

همانطور که در اخبار روز مرتبط با کمپانی اپل مطلع شدید،پس از معرفی ‌آیفون ۱۰ توسط اپل، بسیاری از بزرگان عرصه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند به استفاده از تکنولوژی‌های تشخیص چهره تمایل پیدا کرده‌اند.اپل مدتی پیش در جریان رویدادی از سه گوشی هوشمند جدید رونمایی کرد. آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس همانند گذشته از تاچ‌آیدی برای هویت‌سنجی کاربران استفاده می‌کنند ،در همین راستا بسیاری دیگر از کمپانی های معروف وسرشناش نیز به این فکر فرو رفته اند که در گوشی های هوشمند خود ازاین تکنولوژی استفاده نمایند.

آنچه که نشان می دهد،طبق گزارش مینگ ‌چی کو، یکی از تحلیل‌گران نزدیک به سازندگان گوشی‌های اندرویدی، این شرکت‌ها به استفاده از تکنولوژی‌های ۳D Sensing، همانند چیزی که در آیفون ۱۰ شاهد آن خواهیم بود گرایش پیدا کرده‌اند؛ بد نیست بدانید پیش از این، بزرگان دنیای اندروید به دنبال استفاده از حسگر‌های اثرانگشت در زیر نمایشگر بودند.

در ادامه شایان ذکر است که؛بر اساس تحقیقات موسسه امنیتی «KGI» از زمان معرفی دوبین «TrueDepth» و فناوری Face ID در آیفون اکس، میزان مطالعات تولیدکننده های معتبر موبایل بر روی فناوری تشخیص چهره سه برابر شده است.این تحقیق که توسط «مینگ-چی کو» تحلیلگر مشهور اپل صورت گرفته نشان می دهد که استفاده اپل از سنسور سه بعدی مبتنی بر دوربین باعث شده کاربران به حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش تمایل کمتری نشان دهند.

 

سنسور تشخیص چهره

باید به این مهم اشاره کنیم که،تا دو سال دیگر تولید اسمارت فون های مجهز به سنسور تشخیص چهره از موبایل های با حسگر اثر انگشت پیشی خواهد گرفت .در حال حاضر شرکت های کوالکام – هایمکس، «Orbbec»، و «Mantis Vision» در زمینه توسعه فناوری تشخیص چهره سه بعدی پس از اپل قرار دارند.

در ادامه گفتنیست که؛به گفته مینگ – چی کو، کوالکام دو سال پس از اپل تحقیقات خود بر روی این پروژه را آغاز کرده است.این تحلیلگر برجسته عقیده دارد تا دو یا سال دیگر تولید اسمارت فون های اندرویدی مجهز به سنسور سه بعدی تشخیص چهره از موبایل های دارای حسگر اثر انگشت پیشی خواهد گرفت.

دلیل این مساله سازگاری سنسور سه بعدی با نمایشگرهای LCD و منحصربودن اسکنر اثر انگشت به نمایشگرهای OLED است. از طرف دیگر سلطه سامسونگ بر پنل های OLED پیشرفته باعث می شود شرکت های دیگر استفاده از پنل های LCD ارزانتر را ترجیح دهند.کو تاکید می کند که پیاده سازی سیستمی مشابه Face ID و دوربین TrueDepth در اسمارت فون های اندرویدی به حدود دو سال و نیم تحقیق و توسعه نیاز دارد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.