تحقق اینترنت پهن باند در ایران با GPON

 تحقق اینترنت پهن باند در ایران با GPON

پروتکل GPON راه حلی استاندارد برای پاسخگویی به مشکل اینترنت پهن باند و تأمین نیاز کاربران خواهد بود. تقاضا برای داشتن اینترنت با پهنای باند بالا در حال افزایش است و استانداردها برای پاسخگویی به نیاز کاربر بالاتر رفته‌اند. این مسئله با آوردن فیبر نوری به منازل قابل حل است. یکی از راه‌های ارائه‌ی فیبر به منازل، استفاده از تکنولوژی GPON ا(Gigabit Passive optical Network) است. این تکنولوژی اجازه می‌دهد که تنها یک فیبر از مرکز ارائه‌دهنده دریافت و به چندین مصرف‌کننده شامل منازل و مشاغل کوچک ارائه شود.

  تحقق اینترنت پهن باند در ایران با GPON

PON (شبکه‌ی نوری غیرفعال) دو پروتکل به نام‌های EPON و GPON دارد. PON یک شبکه فیبر است که بجای قطعات اکتیو مانند آمپلیفایر ها، ریپیتر ها یا مدار های شکل دهنده، فقط از فیبر و قطعات پسیو مانند اسپلیتر ها و وصل کننده ها (کامباینر ها) استفاده می کند. Gpon نسل جدیدتری از این تکنولوژی است و سرعت انتقال داده در آن بیشتر از Epon است. با ورود تکنولوژی FTTX/GPON به ایران، سرعت اینترنت تا ۳۰۰ برابر افزایش خواهد یافت. این پروتکل از سیستم طول موج نوری تسهیم‌شده استفاده می‌کند؛ به این ترتیب یک تک فیبر نوری می‌تواند برای هر دو داده‌ی Downstream و Upstream استفاده شود. هزینه‌ی تجهیزات Passive برآورد شده هم در این فناوری برای ارائه‌دهندگان سرویس نسبت به تجهیزات Active به‌شدت کاهش می یابد.

ارائه ی اینترنت پهن باند در ایران

شرکت وردسان با توجه به رسالتش برای معرفی این تکنولوژی و بررسی چشم‌انداز آتی و نیازهای آینده‌ی کشور، طی سمیناری با دعوت از مدیران FCP-ها و سایر شرکت‌های این حوزه به ارائه‌ی راهکار و تأمین تجهیزات حوزه FTTX و پروتکل GPON پرداخت. شرکت ایرانی وردسان از پیشگامان در این عرصه است  و از سال ۱۳۸۴ با هدف ارائه خدمات و تأمين تجهيزات در زمينه شبكه‌های كامپيوتری مشغول به کار است و اکنون قصد دارد تأمین تجهیزات حوزه FTTX و تکنولوژی و پروتکل GPON را با همکاری کمپانی BDCOM عهده‌دار شود.

 تحقق اینترنت پهن باند در ایران با GPON

منبع :

www.zoomit.ir

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.