فیسبوک در حال آزمایش تکنولوژی تشخیص چهره برای بازیابی اکانت کاربران است

فیسبوک در حال آزمایش تکنولوژی تشخیص چهره برای بازیابی اکانت کاربران است

اگر شما نیز یکی از کاربران فیسبوک هستید،بد نیست که با ما همراهی کنید.همانطور که قابلیت تشخیص چهره به تازگی در پرچمداران کمپانی های معروف وبه نام از جمله اپل مورد استفاده قرار گرفته،و آن طور که به نظر می رسد این قابلیت پر کاربرد می باشد،از اینرو بسیاری دیگر از کمپانی ها به فکر بهره مندی از این قابلیت فرورفته اند.

باید به این مهم اشاره کرد که؛به نظر می رسد کمپانی های بزرگ تکنولوژی چند وقتی است که توجه ویژه ای به چهره کاربران نشان می دهند. سنسور Face ID آیفون X جدیدترین مثال برای این موضوع است و بنابر گزارش ها، سرویس مالی اندروید پی هم بزودی از تشخیص چهره برای تایید مبادلات مالی استفاده خواهد کرد.

سوی دیگر موضوع، فرودگاه ها هم احتمالاً به استفاده از این تکنولوژی روی خواهند آورد تا روند عبور از گیت های امنیتی را تسریع کرده و امنیت پروازها را افزایش دهند. اگرچه تا به این لحظه، نگرانی های زیادی نسبت به استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره به وجود آمده، اما ظاهراً این موضوع سبب نشده تا فیسبوک هم به تست قابلیت مورد اشاره برای بازیابی اکانت کاربران نپردازد.

 

فیسبوک

شایان ذکر است که؛طبق گزارشات رسیده، این قابلیت تنها زمانی از سوی فیسبوک مورد استفاده قرار می گیرد که کاربران از اکانت خود خارج شده و سپس به هر دلیلی، قادر به بازگشت به آن نیستند. این خبر زمانی تایید شد که یک محقق شبکه های اجتماعی، اسکرین شاتی از این قابلیت برای یکی از نویسندگان خبرگزاری TheNextWeb فرستاد.

اگر تشخیص چهره فیسبوک قابل اتکا بوده و به راحتی هک نشود، در دسترس کاربران بیشتری قرار می گیرد.در انتهای خبر گفتنی است که؛در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره این تکنولوژی در دسترس نیست و مشخص نشده که کاربران از چه پلتفرمی (مانند موبایل، لپ تاپ یا سخت افزاری جداگانه) برای تشخیص چهره خود استفاده خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.