هکر ها چگونه IPخود را مخفی می نمایند؟

هکر ها چگونه IPخود را مخفی می نمایند؟

اگر مفهوم هک وامنیت برای شما جذاب می باشد ونیاز دارید دراین زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید،باما باشید.دراین مقاله قصد داریم شما را با مفهوم هک و راههای که یک هکر می تواندIP  خود را مخفی کند،معرفی کنیم.

هر نوع نفوذ که توسط هکر در یک سیستم امینتی شبکه و کامپیوتری انجام گیرد،به شخصی که این کار را انجام می‌دهد هکر گفته می‌شود.هکر کیست؟ “هکر شخصی است که به سیستم های رایانه ای نفوذ کند”، این ساده ترین معنا و در عین حال نزدیک ترین مفهوم به هکرهاست. همان طور که به علوم و فنون جدید در بعد فناوری اطلاعات روز به روز افزوده می شود هکرها نیز اطلاعات زیادی برای نفوذ پیدا می کنند.

انواع حمله هایی که در هک انجام میگیرد:

۱٫حمله های سیستم عامل

۲٫حمله های سطح برنامه کاربردی

۳٫حملات shrink wrap code

۴٫حملات اشتباه پیکربندی

هکر ها چگونه IPخود را مخفی میکنند؟

بی شک باید اذعان کرد که؛در تمام دنیا هکرها برای اینکه ناشناخته باشند و به دردسر نیفتند؛ آدرس IP خود را مخفی میکنند. تکنیک های مختلفی برای اینکار وجود دارد، برای مثال هکری در کانادا میتواند با آدرس IP کره جنوبی عملیات هک خود را انجام دهد یا در مواردی افراد، قابلیت دسترسی به برخی از سایت های مهم و معروف را در کشور خود ندارند در نتیجه تغییر IP به کشور دیگر میتوانند به امکانات جهانی دست پیدا کنند. اما اینکار چگونه امکان پذیر است؟ در این مطلب مواردی که باعث مخفی شدن یا تغییر IP میشود را معرفی خواهیم کرد.

Proxy

برای کسانی که با پروکسی آشنا نیستند، لازم است بگوییم که پروکسی آدرس شما را به شخص سومی تغییر میدهد و با این حالت آدرس اصلی شما مشخص نخواهد شد و شما ناشناخته میمانید. برای مثال شما در انگلستان زندگی میکنید و به محض متصل شدن پروکسی، با آدرس آلمان به سایت ها دسترسی پیدا میکنید، در واقع پروکسی تمام اطلاعاتتان را از منبعی که به آن دست پیدا کردید مخفی میکند. تاکنون پروکسی های زیادی ساخته و ارائه شده که بسیاری از آنها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است ولی اگر شما جز افرادی هستید کارهای بسیار جدی به کمک پروکسی انجام میدهید، از پروکسی های رایگان دوری کنید. از جمله پروکسی های معروف و پر کاربرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • BuyProxies
 • HideMyAss
 • MyPrivateProxies
 • YourPrivateProxy
 • EZProxies
 • Anonymous-Proxies
 • LimeProxies
 • SSLPrivateProxy
 • NewIPNow
 • ProxyNVPN
 • SquidProxies

 

 

VPN

بی شک واژه “VPN” به گوش شما خورده است؛مفهوم VPN در واقع یک شبکه ی خصوصی در اینترنت عمومی ایجاد میکند و مسیری بین شما و سرور ایجاد میکند و شما را از آن مسیر به سرور میرساند که این روش باعث میشود تا شما ناشناخته باشید. استفاده از VPN در واقع یک ترکیب خوب و یک راه حل عالی برای مخفی کردن هویت شما در اینترنت است.

 

هکر ها چگونه IPخود را مخفی می نمایند؟

TOR

یکی دیگر از روش ها برای مخفی شدن، استفاده از مرورگر TOR و شبکه TOR است. این شبکه به ناشناس ماندن افراد کمک میکند. زمانی که از شبکه یا مرورگر تور استفاده میکنید یک آدرس مشخص دیگر به شما تعلق میگیرد که آدرس اصلیتان را مخفی کنید. ولی حقیقت این است که این شبکه امن نیست و نمیتوان به آن اعتماد کرد.

در انتها باید خاطر نشان کرد که؛ در تمام این سه مورد هیچ تضمینی برای امنیت شما وجود ندارد و به راحتی مسیری برای بد افزار ها وجود خواهد داشت.

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.