گوشی‌های هواوی سال ۲۰۱۹ با پشتیبانی از ۵G روانه بازار می شوند

گوشی‌های هواوی سال ۲۰۱۹ با پشتیبانی از ۵G روانه بازار می شوند

از آنجایی که واضح است کمپانی هوآوی با محصولات و پرچمداران جدید خود با دست پر به میدان رقابت با سایر رقبا آمده است و آنچه که پیش بینی می شود در آینده نیز این کمپانی قصد دارد فعالیت های بیشتری در حوزه مخابراتی پوشش دهد.طبق آخرین اخبار رسیده حاکی از آن  است که؛شرکت هواوی مدعی است که سال ۲۰۱۹ گوشی‌های هوشمند خود را به اینترنت ۵G مجهز خواهد کرد.ظاهرا هواوی قصد دارد گوشی‌های هوشمند خود را با پشتیبانی از سرویس‌های شبکه‌ی ۵G در سال ۲۰۱۹ روانه‌ی بازار کند.

کشورهای پیشرفته مانند کره جنوبی، در حال استفاده از نسل چهارم گوشی ها یعنی۴G هستند و هنوز کامل از این نسل استفاده نکردند که قرار است نسل پنجم گوشی یا ۵G با سرعت بسیار بالای ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه از راه برسد. از این طرح می توان در دنیای ماهواره و ۵G استفاده کرد. قبل از این سیستم انتقال داده ها به این صورت بود که ابتدا بسته ها اطلاعات را دریافت و ذخیره می کردند و سپس از گره ای به گره دیگر منتقل می کردند. به این سیستم پروتکل تی سی پی(TCP) می گویند. یکی از مشکلات این سیستم این است که اگر داده ای در مسیر انتقال از دست برود ارسال بقیه داده ها با مشکل مواجه می شود و اینترنت دچار افت سرعت شدیدی می شود.

گفتنی است که؛این ادعا توسط سایت‌های چینی و به نقل از هواوی مطرح شده است.ظاهرا یو چنگ‌دانگ، مدیر بخش تجارت مشتریان هواوی در نشست جهانی اینترنت در چین اظهاراتی در این خصوص انجام داده است.پیش‌تر، هواوی اعلام کرده بود که محصولات خود با پشتیبانی از ۵G را در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد کرد. حالا اعلام جدید، این شائبه را تقویت می‌کند اینترنت نسل پنجمی که هواوی وعده‌ی آن را داده، ممکن است به همراه چیپ‌ست‌های اختصاصی این شرکت عرضه شود.

 

گوشی‌های هواوی

باید اشاره کرد که؛به گفته‌ی چنگ‌دونگ، هواوی در سال آینده از تراشه‌های جدیدی رونمایی خواهد کرد که مانند تراشه‌ی کرین ۹۷۰ به هوش مصنوعی مجهز خواهند بود.چنگ‌دونگ می‌گوید تا سال ۲۰۱۹ بسیاری از اپراتورهای موبایل، زیرساخت لازم برای برقراری ارتباط با استفاده از فناوری ۵G را فراهم خواهند کرد. دلیل این ادعا شاید آزمایش‌های موفقیت‌آمیز اخیر باشد که با همکاری ZTE، کوالکام و چاینا موبایل صورت گرفت.

در انتهای خبر بد نیست اذعان کنیم که؛هواوی به دلیل فعالیت‌های اخیر خود در حوزه‌ی نسل پنجم ارتباطات با نظر کمیته‌ی کنفرانس اینترنت جهانی، جایزه‌ی «شرکت پیشرو در فناوری حوزه‌ی اینترنت» را به خود اختصاص داد.مدیرعامل هواوی در سال ۲۰۰۹ نقشه‌ی راه مشابهی برای این شرکت متصور شده بود. دستاوردهای اخیر هواوی نشان می‌دهد که این شرکت از مسیر تعیین‌شده‌ی خود منحرف نشده است.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.