تجهیز شدن هوآوی میت ۱۰ به سریع ترین مودم LTE جهان

تجهیز شدن هوآوی میت ۱۰ به سریع ترین مودم LTE جهان

همانطور که با کمپانی “هوآوی” آشنایی دارید ،میدانید که این کمپانی شرکت چند ملیتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات است. هوآوِی بزرگ‌ترین شرکت ارائه کننده سرویس‌های ارتباطی پس از پیشی گرفتن از اریکسون در سال ۲۰۱۲ در جهان است .این کمپانی در نظر دارد در نسل جدید محصولات خود از تجهیزات جدیدی استفاده کند،براساس آخرین مستندات از این کمپانی ؛هوآوی میت ۱۰ به سریع ترین مودم LTE جهان مجهز شده است.با ادامه خبر با “پویا سیستم” همراهی کنید.

چیپست کایرین ۹۷۰ هوآوی نخستین چیپ مجتمع در جهان است باید به این مهم اشاره داشت که؛ این موضوع توسط شرکت آلمانی Rohde & Schwarz که تجهیزات تست و ارزیابی آنتن های موبایل را می سازد نیز تأیید شده است. همچنین سرعت دانلود Cat. 18 و سرعت آپلود Cat. 13 پشتیبانی می کند. بدین ترتیب، این چیپست می تواند در شبکه LTE به سرعت دانلود ۱٫۲ گیگابیت بر ثانیه برسد.

 

مودم LTE

شایان ذکر است که، بنابراین میت ۱۰ نخستین موبایل مجهز به این فناوری محسوب می شود.پیش از سامسونگ نیز در همین راستا قصد اقدام داشته اما هنوز خبری در راه نیست.هوآوی و R&S برای دستیابی به این سرعت از روشی مرسوم در شبکه های مخابراتی امروزی استفاده کردند که فناوری های ۴×۴ MIMO و ۲۵۶QAM را شامل می شود. در رویکرد نخست، چندین مسیر داده بین شبکه و موبایل برقرار شده و سرعت دریافت داده را بالا می برد. روش ۲۵۶QAM هم تعداد بیت های ارسالی در هر گام را افزایش می دهد.

با این حساب، کایرین ۹۷۰ که در فبلت پرچمدار هوآوی یعنی «میت ۱۰» به کار خواهد رفت، یک گام از قوی ترین چیپست کوالکام جلوتر خواهد بود. همان طور که می دانید اسنپدراگون ۸۳۵ با قرار گرفتن در رده Cat. 16 به حداکثر سرعت دانلود ۱ گیگابیت بر ثانیه می رسد.

در انتها باید عنوان کنیم که؛علاوه بر این مودم پر سرعت، چیپست کایرین ۹۷۰ به یک پردازنده اختصاصی برای عملیات هوش مصنوعی نیز مجهز شده که قطعاً کاربردهای زیادی را در عصر AI بر عهده خواهد داشت. هوآوی میت ۱۰ در تاریخ ۱۶ اکتبر برابر با ۲۴ مهر ماه به صورت رسمی معرفی می شود.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.