احتمالا از مودم های مدیاتک در آیفون های ۲۰۱۸ استفاده شود

احتمالا از مودم های مدیاتک در آیفون های ۲۰۱۸ استفاده شود

از آنجایی که می دانید،شرکت مدیاتک ( MediaTek Inc.) یک شرکت طراح محصولات نیمه‌هادی برای کاربردهای بی‌سیم، رسانه دیجیتال و پردازنده است. مدیاتک در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۱ در فهرست بازار بورس تایوان با کد ۲۴۵۴ قرارگرفت. دفتر مرکزی مدیاتک در تایوان قرار دارد و به منظور فروش و تحقیقات، شعباتی در چین، هند، سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، کره، دانمارک، انگلستان، سوئد و دوبی دارد.

پرواضح است که؛اپل و کوالکام در ماه های اخیر وارد نزاع های حقوقی دامنه دار شده اند و حالا اپل ممکن است شراکت خود با این کمپانی را خاتمه داده و مدیاتک را جایگزین آن کند.اپل پس از شکایت از کوالکام به خاطر دریافت حق امتیاز غیرمنصفانه برای تکنولوژی های دیگری که «ارتباطی به پتنت ندارد»، تامین ۵۰ درصد از سفارشات چیپست های مودم آیفون را بر عهده اینتل گذاشته است.

شایان ذکر است که؛با این حال سرعت مودم های کوالکام از اینتل بیشتر بود و اپل برای ارائه عملکرد یکسان در مدل های مختلف ناچار به محدود کردن سرعت مودم های کوالکام شد.حالا اما با افزایش تنش های قضایی کمپانی کوپرتینویی به دنبال شرکت های دیگری است که ۵۰ درصد باقی مانده از قطعات مورد نیاز را تامین کنند و بر اساس گزارش منابع آگاه مدیاتک با توجه به برخورداری از توانایی های فنی و ارائه قیمت مناسب یکی از گزینه های اصلی است.

 

 

مدیاتک

مسئولان مدیاتک از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند اما از نظر کارشناسان صنعت تکنولوژی این کمپانی تایوانی از سه مؤلفه پیشرو بودن در زمینه فناوری، نقشه ساخت جامع و پشتیبانی لجستیکی قابل اعتماد که در انتخاب تامین کننده برای اپل اهمیت بالایی دارد، برخوردار است.
با این حال آنها تاکید کرده اند که موفقیت مدیاتک در عقد قرارداد با اپل تنها مزایایی موقتی را برای این کمپانی به همراه داشته و آنچه اهمیت دارد تبدیل شدن به یک شریک دائمی برای این غول آمریکایی است.

در انتهای خبر باید اذعان کرد که؛اگرچه در حال حاضر کوالکام در زمینه توسعه ۵G از بقیه جلوتر است اما مدیاتک از اوایل سال ۲۰۱۶ با افزایش تعداد کارمندان بخش ۵G، توسعه فناوری مذکور را سرعت بخشیده است.از طرف دیگر مدیاتک هم از نظر سهم بازار و هم از نظر پیشرفت های فناوری در تامین چیپست های اسپیکرهای هوشمند، دستگاه های شارژ بی سیم و سیستم های اتصال وای فای نقش مهمی داشته و می تواند در تامین این چیپست برای دیگر محصولات اپل نقشی کلیدی ایفا کند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.