از این پس اینتل تامین کننده مودم ۵G برای آیفون های بعدی اپل می باشد

از این پس اینتل تامین کننده مودم ۵G برای آیفون های بعدی اپل می باشد

بی شک با شرکت تجهیزات رایانه ای آمریکایی به نام اینتل آشنایی دارید ،نامبرده که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد،کارت شبکه، چیپست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، همچنین انواع ریزپردازندهها، نیم‌رساناها، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی وسامانه‌های نهفته فعالیت می‌نماید.براساس آخرین اخبار وگزارشات رسیده،پرواضح است که اختلافات بین اپل وکوالکام سبب شده، اپل برای طراحی مودم نسل پنجم آیفون های آینده اش همکاری تنگاتنگی را با اینتل آغاز کرده.

پر واضح است که؛اپل و کوالکام ماه هاست که درگیر شکایت های حقوقی پیچیده و در هم تنیده ای از حق مالکیت پتنت ها و میزان ارقام پرداختی برای مجوز استفاده از آنها هستند. ظاهراً همین مسئله سبب شده تا تیم کوک و همکارانش تصمیم بگیرند قید استفاده از چیپ های تولیدی کوالکام را در آیفون های بعدی بزنند. به طور حتم مودم ۵G یکی از مهمترین این موارد است.

 

تامین کننده مودم 5G

بد نیست بدانید که از زمان آیفون ۴ تا آیفون ۶s، کوالکام به تنهایی تامین کننده نیاز اپل به مودم بود. اما از آن زمان تا به امروز بخشی از این نیاز توسط اینتل تامین شده. گرچه بسیاری تست ها نشان داد که عملکرد محصول کوالکام در سیگنال های ضعیف بهتر از نمونه ساخت اینتل است.
گزارش جدید همچنین حاکی از آن است که مودم آیفون سال آینده با چیپست پردازنده نسل بعد اپل یکپارچه خواهد شد. گفته شده کارخانه های اینتل مسئول تولید چیپ مجتمع بعدی اپل خواهند بود. بنابراین کوالکام سهم خود از آیفون های ۲۰۱۸ را نیز از دست رفته می بیند.

براساس وعده های پیشین مودم «XMM 8060 5G» اینتل تا سال ۲۰۲۰ و آغاز رسمی سرویس دهی شبکه ۵G آماده عرضه به بازار خواهد شد. اینتل اذعان نموده است که؛ در روزهای گذشته توانسته یک تماس تلفنی بر بستر ۵G را در باند ۲۸ گیگاهرتز برقرار کند. نمونه نهایی مودم مذکور قرار است در نمایشگاه CES 2018 در معرض دید عموم قرار بگیرد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.