Android Go برای گوشی‌های ضعیف و پایین‌رده توسط گوگل معرفی شد

Android Go برای گوشی‌های ضعیف و پایین‌رده توسط گوگل معرفی شد

پرواضح است که محبوبیت اندروید در بیشتر کشورهای مدرن وتوسعه یافته وحود دارد و چه بسا سالیانه افراد بسیاری به جمع استفاده کنندگان از آن می پیوندند.از این موضوع که بگذریم،بی شک بازارهایی وجود دارند که سیستم عامل اندروید در آنها چندان توسعه نیافته است،از اینرو یکی از اهداف کمپانی گوگل توسعه اندروید در بازارهای کمتر توسعه یافته است و احتمالا این ماموریت در آینده نزدیک وارد فاز جدید خواهد شد.
گوگل بدین منظور دو نسخه سبک از اندروید را با پسوندهای Go و One توسعه داده که هدف از آنها ارائه قابلیت های مدرن این سیستم عامل در موبایل های با سخت افزار ضعیف است.

پر واضح است که؛تلاش گوگل برای توسعه‌ی سیستم عامل بهینه و سبک برای گوشی‌های ارزان‌قیمت و ضعیف بر هیچ کسی پوشیده نبود. غول فناوری مانتین‌ویو اپلیکیشن‌ها را برای مصرف کمتر منابع سخت‌افزاری و داده‌های اینترنتی بهینه‌کرده است. اما اکنون این شرکت تمرکز خود را بر بهینه‌سازی سیستم عامل موبایل اندروید معطوف کرده است.گوگل ساعاتی پیش در خلال کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O 2017 از اندروید گو (Android Go) رونمایی کرد.

طیق گزارش وب سایت هندی «Factor Daily» این غول اینترنتی در حال مشارکت با تعداد محدودی از تولیدکنندگان موبایل هندی برای عرضه یک اسمارت فون ۴G مجهز به اندروید اوریو (نسخه GO) با قیمتی زیر ۱۰۰ دلار است.بر این اساس تولیدکنندگان طرف قرار داد گوگل شامل کمپانی شناخته شده Micromax و شرکت هایی مثل Karbonn ،Intex ،Lava است که بیشتر در حوزه موبایل های ساده فعالیت دارند.

 


همچنین گفتنی است که؛موبایلی که توسط کمپانی Micromax ارائه می شود احتمالا قیمتی در حدود ۳۱ دلار خواهد داشت که از موبایل های رده پایین ۱۰۰ دلاری بازار هند به مراتب ارزانتر است. این موبایل جدید احتمالا در ششم بهمن ماه و همزمان با روز استقلال هند به بازار عرضه خواهد شد.ارائه موبایل های مجز به آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید و قابلیت های ارتباطی به روز را می توان بخش دیگری از کمپین «یک میلیارد کاربر بعدی» گوگل به شمار آورد که طی آن قرار است تعداد کاربران اندروید به دو میلیارد نفر برسند.

در انتهای خبر باید اذعان کرد که؛اندروید GO که نسخه سبکتر اوریو محسوب می شود برای اسمارت فون های مجهز به رم ۱ گیگابایت یا کمتر توسعه داده شده و از طریق اپلیکیشن های دارای برند GOتکمیل می شود.از طرف دیگر کوالکام و مدیاتک که بخش بزرگی از بازار چیپست های موبایل را در دست دارند اخیرا از توسعه چیپست های متناسب با اندروید GO خبر داده اند.مقصد بعدی گوگل در این برنامه احتمالا کشورهایی در خاورمیانه، آفریقا، آمریکای لاتین و آسیای شرقی خواهد بود.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.