خرید شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی؛اقدام جدیدسامسونگ جهت بهبود بیکسبی

ویرایش شده در by غلامی

خرید شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی؛اقدام جدیدسامسونگ جهت بهبود بیکسبی

واضح است که با توجه به عصر فناوری و تکنولوژی ،هوش مصنوعی جایگاه منحصر به فردی در میان سازمان ها،شرکت ها وحتی بسیاری از کسب وکارها دارد و به قطع می توان اذعان کرد که در آینده ،جایگاه آن پر رنگتر خواهد شد.شایان ذکر است که؛ هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند. ب

در همین راستا،کمپانی به نام سامسونگ اخیراً کمپانی کره ای «Fluently» که در زمینه هوش مصنوعی مکالمه مبتنی بر متن تخصص دارد را به مالکیت خود در آورده. قرار است از قابلیت های شرکت Fluently در زمینه بهبود کارکرد دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ استفاده شود.اپ Fluently که در گوگل پلی نیز در برخی از کشورها در دسترس است، با بسیاری از اپلیکیشن های پیام رسان از جمله تلگرام و واتس اَپ سازگار بوده و نحوه کارکرد ساده ای دارد؛ فرض کنید شما پیامی با این مضمون (البته به انگلیسی) دریافت می کنید: «آیا امروز برای نهار وقت آزاد داری؟»؛ در این صورت اپ مذکور پاسخ های که به واسطه هوش مصنوعی تولید شده را نمایش می دهد.

 

بهبود بیکسبی

به عنوان مثال پاسخ می دهد: «بله، الان در تقویم ثبت می کنم» یا «خیر». گفتنی است پیشنهادات این اپ بسته به فردی که سوی دیگر مکالمه است، تغییر می کند.لازم به ذکر است که سامسونگ از مدت ها پیش مشغول بهبود قابلیت های بیکسبی است. در همین راستا چند هفته پیش از نسخه ۲٫۰ این دستیار صوتی هوشمند پرده برداشت که بسیاری از نقص های پیشین را رفع کرده و از قابلیت های پردازش زبان طبیعی پیشرفته ای بهره می گیرد که نه تنها کاربر اصلی، بلکه اعضای خانواده را هم شناسایی می نماید.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.