بهره مندی موبایل گلکسی X سامسونگ، از قابلیتی شبیه به ۳D Touch اپل

بهره مندی موبایل گلکسی X سامسونگ، از قابلیتی شبیه به ۳D Touch اپل

واضح است که؛سامسونگ هر سال چندین تلفن‌هوشمند پرچمدار را معرفی و روانه بازارها می‌کند. بر اساس اعلام وب‌سایت معتبر SamMobile این کمپانی ظاهرا قصد دارد در سال آینده، پنج مدل تلفن‌های هوشمند پرچمدار را معرفی کند که یکی از آن‌ها یک گوشی تاشو است. پیش از آنکه هواداران برند سامسونگ در مورد تلفن‌های هوشمند پرچمدار سال آینده این کمپانی فکر کنند، در سال جاری فقط یک پرچمدار دیگر باقی مانده که هنوز توسط این غول کره‌ای معرفی نشده و بسیاری از افراد در انتظار معرفی آن هستند.

گلکسی نوت ۶ چند ماه دیگر معرفی خواهد شد و سپس باید زمان نسبتا طولانی را صبر کنیم تا در سال آینده شاهد عرضه پرچمداران جدید این شرکت باشیم. ظاهرا سامسونگ قصد دارد در سال ۲۰۱۷ پنج تلفن‌هوشمند پرچمدار را روانه بازار کند.از اینها که بگذریم،آخرین اخبار مرتبط با گلکسی ایکس سامسونگ به شرح روبرو است،اگر سامسونگ بتواند توسعه موبایل بسیار مورد انتظار Galaxy X را بالاخره به پایان برساند، این دیوایس تاشو احتمالاً از قابلیت هایی بهره مند خواهد بود که تا به حال در محصولات سامسونگ مشاهده نشده اند.

شایان ذکر است که؛یکی از این قابلیت ها، همان چیزی است که پیشتر در دیوایس های رقیب با نام ۳D Touch و Force Touch مورد استفاده قرار گرفته.البته سامسونگ پیشتر تکنولوژی حساسیت به فشار را در دو موبایل گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس به کار گرفته است، اما این تکنولوژی صرفاً در محدوده دکمه مجازی هوم کارایی دارد. سال گذشته کره ای ها پتنتی را به ثبت رساندند که تکنولوژی مشابهی به ۳D Touch اپل و Force Touch هوآوی را توصیف می کند، اما با این تفاوت که روی نمایشگر انعطاف پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

گلکسی X

افزودن سنسورهای حساس به فشار زیر نمایشگرهای تخت به هیچ وجه کار آسانی نیست و طبیعتاً تعبیه همین تکنولوژی در نمایشگرهای تاشو و انعطاف پذیر دشوارتر خواهد بود. اما گفتنی است که گلکسی X شاید نخستین اسمارت فون مجهز به نمایشگر حساس به فشار نباشد؛ خصوصاً با در نظرگیری این موضوع که تا عرضه گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس زمان زیادی باقی نمانده است.در هر صورت، هنوز صحت این اطلاعات به صورت رسمی تایید نشده و نمی دانیم که قابلیت حساسیت به فشار به طور قطع در گلکسی X وجود خواهد داشت یا خیر؟

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.