کمپانی سامسونگ پتنت حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را به ثبت رساند

کمپانی سامسونگ پتنت حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را به ثبت رساند

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از مفهوم “پتنت” داشته باشیم،باید عنوان کنیم که پتنت‌ها و دیگر قوانین انحصاری صدها سال است که در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از اهداف اساسی سیستم پتنت‌ها، برانگیختن نوآوری است. «توماس جفرسون»، اولین شخصی که بررسی و کار نظارت بر روی برنامه پتنت‌ها را به عهده داشت، اعلام کرد: «جامعه برای کسانی که ایده‌های خود را دنبال می‌کنند تا بتوانند تسهیلات همگانی بوجود آورند، حق انحصاری قائل می‌شود تا از ایده و اختراع خود منفعت ببرند. این قانون برای آسودگی جامعه خواهد بود.»

شایان ذکر است که بر اساس آخرین اخبار ها،اخیرا پتنت حسگر اثر انگشت تعبیه‌شده در زیر نمایشگر توسط سامسونگ ثبت شد و احتمالا شاهد به کار رفتن این ویژگی در گلکسی اس ۹ خواهیم بود. سامسونگ در ماه آوریل درخواست ثبت پتنت برای اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش را به WIPO (سازمان جهانی مالکیت معنوی) ارائه کرد. حال سازمان مذکور با پتنت سامسونگ موافقت کرده و آن را به ثبت رسانده است.
باید به این مهم اشاره کرد که؛پتنت جدید سامسونگ می‌تواند تغییرات بزرگی در نحوه‌ی استفاده از گوشی‌ هوشمند ایجاد کند.

 

پتنت

همچنین گفتنی است که؛در فناوری جدید سامسونگ، می‌توان تا ۱۲ مکان حساس به فشار ایجاد کرد تا امکان بررسی اثر انگشت در جای‌جای صفحه‌نمایش و با توجه به طراحی اپلیکیشن‌ها در دسترس باشد.طبق این پتنت سامسونگ، حسگر اثر انگشت بین شیشه‌ی محافظ و حسگر لمسی قرار می‌‌گیرد و حسگر فشار در بخش پایینی نمایشگر تعبیه می‌شود. گفتنی است که؛این مسئله برای نرم‌افزارهای پیام‌رسانی هم صادق است.

اگر گوشی هوشمند در دست صاحب اصلی نباشد، پس از لمس صفحه‌نمایش توسط کاربر سوم شخص، لیست تماس‌ها و پیام‌ها ظاهر نمی‌شود. هم‌چنین اگر روی برخی اپلیکیشن‌های مهم و امنیتی مانند انواع بانکداری آنلاین، لمس شود؛ بسته به اینکه چه کسی با انگشت خود صفحه را لمس کرده باشد، گوشی بازخورد متفاوتی خواهد داشت.طبق برخی گزارش‌ها، انتظار می‌رود گلکسی اس ۹ به‌عنوان اولین محصول سامسونگ از این فناوری بهره ببرد. البته پیش از این اخباری مربوط به قرارگیری سنسور اثر انگشت گلکسی اس ۹ در بخش میانی پنل پشتی و پایین‌تر دوربین آن منتشر شده بود.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.