سرانجام سامسونگ ارائه نسخه بتا اندروید اوریو را برای خانواده S8 آغاز کرد

سرانجام سامسونگ ارائه نسخه بتا اندروید اوریو را برای خانواده S8 آغاز کرد

در ابتدای خبر باید اشاره کنیم که؛اندروید ۷٫۰ نوقا ( Android Nougat) نسخه‌ای دیگر از سیستم عامل اندروید است. این نسخه قبلاً با اسم رمز اندروید N شناخته می‌شد. اولین بار به عنوان پیش نمایش توسعه دهنده در ۹ مارس ۲۰۱۶ عرضه شد. همچنین این بروزرسانی برای دارندگان دستگاه‌های نکسوس که در “برنامه اندروید بتا (آزمایشی)” بودند نیز منتشر شد که به آن‌ها اجازه می‌داد دستگاهشان را مستقیماً از طریق بروزرسانی بدون سیم (OTA)بروز کنند. بر اساس برنامه‌ریزی گوگل نسخه نهایی در ماه اوت سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

اگر بخاطر داشته باشید در اخبارهای اخیر اعلام نمودیم که در اوایل سال ۲۰۱۸ اندروید ۸٫۰ برای پرچمداران سامسونگ ارائه می شود.شایان ذکر است که؛ هیچ اشاره ای به زمان دقیق عرضه این نسخه نشده بود ؛ و انتظار می رفت پرچمداران اخیر سامسونگ، یعنی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس و نیز گلکسی نوت ۸ در اولویت به روز رسانی قرار گیرند.

اندروید ۸ اوریو چند ماهی است که عرضه شده اما سامسونگ تصمیم گرفت تا تلفن های همراه جدیدش را همراه با اندروید نوقا عرضه کند. سرانجام زمان وعده داداه شده فرار رسید،اما حالا خبر رسیده که از امروز، سامسونگ قصد دارد تا نسخه بتا اندروید ۸ را برای خانواده گلکسی S8 ارائه کند.اندروید ۸ همراه با رابط کاربری Samsung Experience 9.0 عرضه می شود ولی گویا قرار نیست تغییرات عمده ای در تجربه کاربری ارائه دهد به جز یک سری تغییرات کلی در هسته اندروید. البته به گفته یکی از کاربران ردیت، پس از آپدیت دستگاه بسیار نرم تر خواهد شد.

 

نسخه بتا اندروید اوریو

پر واضح است که؛در حال حاضر اما این نسخه فقط برای کاربران چند کشور خاص از جمله کره جنوبی، ایالات متحده و انگلستان عرضه شده و به مرور کاربران کشورهای دیگر نیز می توانند اندروید ۸ را برای موبایل های خود دریافت کنند.هر گاه دسترسی شما نیز به این آپدیت میسر شد، خودتان را برای دانلود فایلی به بزرگی ۱٫۴ گیگابایت آماده کنید. البته پیش از آپدیت حتما از اطلاعات خود نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید چون قرار است نسخه بتای اندروید ۸ را دریافت کنید.

 

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.