دوربین سه‌بعدی، مهم‌ترین دلیل کاربران برای خرید آیفون ۱۰

دوربین سه‌بعدی، مهم‌ترین دلیل کاربران برای خرید آیفون ۱۰

براساس آخرین اخبار ،آشکار شد که دوربین سه‌بعدی، مهم‌ترین دلیل کاربران برای خرید آیفون ۱۰ می باشد.واضح است که؛دوربین سه‌بعدی دوربینی است که می‌تواند تصاویر یا فیلم‌های سه‌بعدی را ثبت نماید. این دوربین‌ها با استفاده از دو لنز یا بیشتر که در یک فاصلهٔ افقی مشخص از هم واقع شده‌اند، دو یا چند تصویر را در فرمتی خاص ثبت کنند که وقتی با استفاده از عینک‌های مخصوص یا در صفحات مخصوص نمایش تصاویر سه‌بعدی دیده شوند، عمق طبیعی در عکس دیده می‌شود و المان‌های درون عکس به‌صورت طبیعی، عقب و جلو (دارای عمق) به نظر می‌رسند. به این دوربین‌ها stereo هم گفته می‌شود.

بر اساس گزارشی تحلیلی از استراتژی آنالیتیکس، دوربین سه‌بعدی آیفون ۱۰ مهم‌ترین ویژگی آن از نگاه کاربران است.بخش تحلیل احساسات مشتریان در مؤسسه‌ی استراتژی آنالیتیکس با بررسی فروش اولیه‌ی آیفون ۱۰ در بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین، گزارشی تهیه کرده است که نشان می‌دهد آن دسته از خریدارانی که به‌محض ارائه‌ی آیفون ۱۰ آن را خریداری کرده‌اند، بیش از هرچیز مشتاق تجربه‌ی استفاده از دوربین سه‌بعدی آن بوده‌اند. موارد بعدی به ترتیب نمایشگر و فیس‌ آی‌دی هستند. به‌طور مشخص دوربین جلو که امکان استفاده از فیس‌ آی‌دی را نیز فراهم می‌کند وجه تمایز آیفون ۱۰ در بازار بوده است.

شایان ذکر است که؛یافته‌های اصلی این تحقیق به شرح زیر اهستند:

• احساسات مشتریان در مورد نمایشگر و باتری نیز مثبت است؛ اما با اینکه گرایشی ۸۰ درصدی به این موارد وجود دارد، همچنان بیشترین تمایل به قسمت دوربین آیفون ۱۰ است.

• دوربین جلوی سه‌بعدی موسوم به TrueDepth امکاناتی نظیر امنیت، واقعیت افزوده، فیس‌ آی‌دی و انیموجی را فراهم آورده است. به همین جهت احساسات مشتریان در خصوص فیس‌ آی‌دی بسیار مثبت است.

• ارزش ویژه‌ی برند نیز در فروش آیفون ۱۰ عامل مهمی است. اپل به‌عنوان یک برند اثبات‌شده‌، مشتریان وفادار خود را دارد که این کاربران در اکوسیستم اپل هستند و با معرفی محصول جدید آن را تهیه می‌کنند.

 

آیفون10


آدام توارت، تحلیل‌گر ارشد استراتژی انالتیکس و نویسنده‌ی گزارش مذکور، می‌گوید:در مجموع، خریداران اولیه‌ی آیفون ۱۰ از این دستگاه راضی هستند. در همین راستا ،کوین نولان، نایب رئیس این مؤسسه نیز می‌گوید:اپل تمام ویژگی‌های کلیدی را در آیفون ۱۰ ارتقاء داده است. بنابراین، تعجبی ندارد که کاربران آیفون از این محصول جدید راضی باشند.

این ارتقاء به‌طور مشخص در بخش دوربین، قابل توجه بوده است. از سوی دیگر واکنش های رقیبان نیز قابل ذکر است ،ظاهرا مسئولان بخش بازاریابی سامسونگ نیز به‌خوبی متوجه اشتیاق کاربران به دوربین جلوی آیفون ۱۰ شده‌اند؛ چرا که این شرکت در جدیدترین گوشی خود یعنی گلکسی A8 از دوربین جلوی دوگانه استفاده کرده‌ است تا رقیبی برای دوربین سه‌بعدی اپل ارائه کرده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.