پرچمداران جدید شیائومی، از قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی برخوردار هستند

پرچمداران جدید شیائومی، از قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی برخوردار هستند

واضح است که رقابت بین کمپانی های به نام و پرآوازه سبب می شود که عامل انگیزشی برای سایر کمپانی های معروف ایحاد شود تا بتوانند با محصولات ممتاز خود وارد عرصه رقابت شوند و مجال رقابت را برای یکدیگر تنگ تر کنند.در اخبارهای اخیر اشاره شد که کمپانی سامسونگ قصد دارد در ساختار گلکسی اس۹ از هوش مصنوعی استفاده نماید،در همین راستا مطلع شدیم که کمپانی شیائومی نیز تصمیم دارد از این قافله عقب نماند.”لی جون”، مدیرعامل شیائومی اخیراً در کنفرانس جهانی اینترنت ۲۰۱۷ واقع در چین شرکت کرده و تایید نموده که حداقل تعدادی از موبایل های هوشمند سال ۲۰۱۸ این کمپانی، از تکنولوژی های پیشرفته هوش مصنوعی بهره مند خواهد بود.

اوایل امسال بود که شیائومی به حوزه هوش مصنوعی علاقه نشان داد و اسپیکر ۴۵ دلاری Mi AI را عرضه کرد. با این همه سال بعد، سالی مهم برای کمپانی چینی به شمار می رود و شیائومی قصد دارد تکنولوژی های هوش مصنوعی را به گستره وسیع تری از محصولاتش، از جمله موبایل های هوشمند بیاورد.گفتنی است که؛ این احتمال وجود دارد شیائومی می ۷ که به اسنپدراگون ۸۴۵ مجهز می شود، نخستین دیوایس با چنین قابلیت هایی باشد.

 

کمپانی شیائومی

باید به این مهم اشاره کرد که با اینکه ،مدیرعامل شیائومی اگرچه هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه نخستین دیوایس بهره مند از این تکنولوژی ها به میان نیاورده، اما بیان نموده که تمام این دستگاه ها ارزش صبر کردن را دارند. همانطور که بالاتر گفته شد تا به اینجای کار، شیائومی می ۷ محتمل ترین گزینه به شمار می رود؛ موبایلی که علاوه بر چیپست پرچمدار کوالکام، از ۶ یا ۸ گیگابایت حافظه رم و نمایشگری با نسبت ابعاد ۱۸:۹ بهره می برد.

در گزارش های قبلی آمده که شیائومی می ۷، در ماه فوریه سال آتی میلادی رونمایی می شود؛ در این صورت، پرچمدار تازه شیائومی نه تنها نخستین موبایل کمپانی چینی است از که تکنولوژی های پیشرفته هوش مصنوعی بهره مند می شود، بلکه یکی از اولین موبایل هایی نیز خواهد بود که اسنپدراگون ۸۴۵ را در خود جای می دهد.نظر شما در این باره چیست؟آیا کمپانی شیائومی در این راه سربلند خواهد شد؟

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.