کمپانی ZTE به دنبال ساخت اولین موبایل ۵G است

کمپانی ZTE به دنبال ساخت اولین موبایل ۵G است

شاید نام این کمپانی را کمتر در حوزه تلفن همراه شنیده باشید و یا آشنایی چندانی با آن نداشته باشید.شرکت زد تی ایی ( ZTE Corporation) یک شرکت چندملیتی چینی است که در زمینه ارائه تجهیزات مخابراتی فعالیت می‌کند و مقر اصلی آن در شنژن قرار دارد.زدتی‌ای، چهارمین شرکت بزرگ سازنده تلفن همراه است. و از نظر درآمد، پنجمین شرکت بزرگ در زمینه ساخت تجهیزات مخابراتی است.

آخرین اخبار حاکی از آن دارند که؛یکی از مدیران شرکت ZTE طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که این شرکت قصد دارد با عرضه‌ی سری جدید تلفن‌های هوشمند، اولین شرکتی باشد که موبایل ۵G تولید می‌کند. البته برنامه‌ آینده کمپانی چینی تا حد زیادی به زمان برپایی شبکه نسل پنجم و عرضه چیپست های سازگار با آن وابسته خواهد بود.

 

ZTE

در ادامه اخبار شایان ذکر است که،این درحالیست که اپراتور‌های AT&T و Verizon اعلام کرده‌اند که تا پایان سال ۲۰۱۸ این سرویس را راه‌اندازی خواهند کرد و دیگر اپراتورهای معروف جهانی هم قصد دارند تا دو سال آینده از شبکه‌ی ۵G استفاده‌ی تجاری کنند.قدم دیگر مورد نیاز برای تولید تلفن‌های هوشمند این چنینی باید توسط کوالکام و شرکت‌های تولید پردازنده برداشته شود. اخیراً شایعاتی مبنی بر فعالیت کوالکام برای تولید چیپست هایی سازگار با ۵G شنیده‌ می‌شود.

حال باید دید کمپانی ZTE که قوی‌ترین تولید کننده‌ی موبایل در چین هم نیست می‌تواند در این رقابت از ابرشرکت‌هایی چون سامسونگ و اپل پیشی گیرد؟با این حال مشخص نیست که محصولات کدام شرکت، اولین موبایل ۵G خواهد بود چرا که ZTE تنها شرکتی نیست که در این راه قدم گذاشته است، سامسونگ در حال همکاری با اپراتور Verizon است که شبکه‌ی ۵G را به خانه‌های ایالت کالیفرنیا بیاورد. از سوی دیگر اپل نیز به کمک اینتل در راه بررسی راهی است که آیفون‌های بعدی بتوانند از شبکه‌ ۵G پشتیبانی کنند.

در انتهای خبر لازم به ذکر است که قدم‌های اول همه‌گیر شدن این فناوری در جهان برداشته شده است تا آنجایی که در ایران، ایرانسل و همراه اول نیز سعی کرده‌اند با کمک شرکت‌های پیشروی خارجی، برپایی شبکه‌ی ۵G را آزمایش کنند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.