تور ترکیبی طبیعت گردی روستاهای اردبیل

تور ترکیبی طبیعت گردی روستاهای اردبیل

تورهای طبیعت گردی ترکیبی زیادی در ایران وجود دارد از جمله آن ها می توانیم به تور طبیعت گردی در روستاهای اردبیل و گیلان اشاره کنیم. این تورهای طبیعت گردی چند روزه بصورت پیاده روی می باشد که افراد شب را در جنگل و طبیعت چادر میزنند و یا کلبه و خانه ای را اجاره می کنند. در زیر چند روستای زیبا را معرفی می کنیم:

روستای کله سر


آب و هوای دلپذیر و طبیعت چشم نواز در حاشیه دیدنی کوه مرتفع سبلان از دلایل زیبایی استان اردبیل است. هرکسی که در معرض طبیعت بی نظیر این استان قرار داشته باشد ، به طور باورنکردنی دو احساس پارادوکس هیجان و آرامش را تجربه خواهد کرد. استان اردبیل با دارا بودن طبیعت زیبا ، دشت های سبز و چشمه های آب گرم سبلان خاطراتی دلپذیر را به وجود می آورد و بازدید از آثار تاریخی و همچنین روستاهای آن به گردشگران توصیه می شود.

روستای کله سر
روستای کله سر

گردنه حیران


گردنه حیران بخشی از مسیر آستارا – اردبیل است که با مناظر شگفت انگیز خود به یک مقصد طبیعت گردی بکر تبدیل شده است. این گردنه نام خود را از روستای همجوار خود ، واقع در ۳۰ کیلومتری آستارا ، گرفته است.

این کوه از یک طرف با کوهستانی پوشیده از جنگل و از طرف دیگر دره ای که رودخانه آغچای جریان دارد روبرو است و مرز بین استان گیلان و جمهوری آذربایجان را تشکیل می دهد.

این گردنه گرچه ارتفاع آن خیلی زیاد نیست (بالاترین نقطه در حدود ۱۵۰۰ متر از سطح دریا) بیشتر اوقات توسط مه پوشانده شده است. دلیل اصلی این پوشش مه ثابت، رطوبت ناشی از دریای خزر است.

نیمی از جنگل ها و مراتع این منطقه در سمت ایران قرار دارد و نیمی دیگر در جمهوری آذربایجان قرار دارد.

یکی از ویژگی های اصلی حیران منظره جنگل های هیرکانی است که در خط مرزی ایران و آذربایجان واقع شده است به گونه ای که می توان جنگل انبوه مربوط به پارک ملی هیرکین را از یک طرف جاده مشاهده کرد. این پارک ملی با وسعت بیش از ۴۰ هکتار در سال ۲۰۰۴ توسط دولت آذربایجان به منظور جلب توجه و به عنوان منبع غنی از گیاهان و حیوانات افتتاح شد.

مناظر مه آلود تنها دلیل محبوبیت حیران نیست. طی سالهای اخیر دهکده گردشگری در آنجا تأسیس شده است. یک بخش بسیار جذاب برای گردشگران در این روستا یک تله کابین است که از گردنه حیران شروع می شود و در جنگل فندقلو پایان می یابد. بسیاری از افراد محلی منطقه Fandoghlu را با استخر جنگلی آب گرم آن می شناسند.

همچنین در دهکده گردشگری، ریل سورتمه ای ارائه شده است که از طریق آن افراد می توانند عبور از کوههای جنگلی را تجربه کنند. این کابین ها منفرد است و سرعت آن قابل تنظیم است.

میشند روستایی تماشایی در گردنه حیران و  ۱۸ کیلومتری جاده آستارا – اردبیل است .  طبیعت آن نسبتا منحصر به فرد است. شغل اصلی مردم این روستا از قدیم کشاورزی و دامداری بوده است . مردم روستا محصولات لبنی ارگانیک و محلی و همچنین نان محلی تولید می کنند

حیران

جاده اسالم – خلخال


Asalem ، در شهرستان تالش ، استان گیلان  ایران قرار دارد. خلخال در جنوب استان اردبیل در یک منطقه کوهستانی واقع شده است.  جاده آسالم به خلخال دو روستای آسالم در استان گیلان و خلخال در اردبیل را به هم وصل می کند. جاده ای پیچ در پیچ از ارتفاعات بلند رشته کوه البرز در نزدیکی دریای خزر عبور می کند. اگر خوش شانس باشید ، ممکن است به جایی برسید که دریایی از ابرها را  مشاهده کنید که زیر پاهای شما  می رقصند.

آسالم در فاصله ۴۰۴ کیلومتری تهران قرار دارد و آسانترین راه برای رسیدن به آن ، از مسیر رشت می باشد.

کل مسیر جاده اسالم خلخال ۷۰ کیلومتر طول دارد و تقریباً ۲ ساعت طول می کشد.

این مکان در طول پاییز کاملاً جادویی می باشد – مخصوصاً قسمت هایی که از درون جنگل می گذرد.

حتی می توانید کل جاده را دوچرخه سواری کنید.

کباب، آش دوغ ، سوپ گیاهی با نخود و دوغ و میرزا قاسمی (یک بادمجان گیاهی ، گوجه فرنگی و تخم مرغ تخم مرغ) در اکثر مکان ها است. فرآورده های لبنی خانگی مانند دوغ و ماست در همه جا موجود هستند و حتما از ترشیجات به عنوان یک دسر جانبی استفاده کنید.

یک ویلا جادار نزدیک جاده اصلی با آب گرم و گاز برای هر شب ۹۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

حسین جنس غمش فرق می کند

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 1 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.