آشنایی با جذاب‌ترین جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم با ادرس

اگر به هر نقطه‌ای از سرزمینمان ایران سفر کنید، محال ممکن است، که سفر لذت بخش و خاطره انگیزی را تجربه نکنید، چرا که اماکن دیدنی هر کجای از این سرزمین پهناور، از اماکن تاریخی و مذهبی گرفته تا طبیعت شمال و جنوب و شرق و غرب، همگی زیبایی‌های خاص خود را دارند،. فرقی نمی‌کند که کجا را برای سفر انتخاب کنید، مهم این است، که پیش از سفر به هر نقطه از این سرزمین پهناور و زیبا، ابتدا  نسبت به مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری آن منطقه آگاهی کامل را پیدا کنید. اما فارغ از همه این موارد، اینبار ما قصد سفر به قشم و بازدید از جاهای دیدنی قشم را داریم و شما عزیزان را نیز دعوت می‌کنیم، که در این سفر همراه ما باشید تا شما را با جاهای دیدنی قشم آشنا کنیم.

قشم یکی از جزایر زیبا و شگفت انگیز سرزمینمان ایران است، که سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جذب خود می‌کند، این جزیره به جزیره آب و آفتاب معروف است و شگفت‌انگیز بودن جاذبه‌های آن موجب شده است، تا طبیعت آن را جزء عجایب هفتگانه بدانند.

در واقع خاک زیبای این جزیره، پر از رنگ‌های فریبنده است که خود را همچون رنگین کمانی نشان می‌دهد و هر گردشگری را جذب خود می‌کند، شما هم اگر به این جزیره سفر کنید، حتما مجذوب طبیعت آن خواهید شد، اما اگر از پیش با دیدنی‌های این منطقه آشنا نباشید، قطعا نمی‌توانید زمان خود را برای دیدن اکثر جاذبه‌های دیدنی این منطقه مدیریت کنید.

جاهای دیدنی قشم

این جزیره زیبا، بیشمار جاذبه‌های شگفت‌انگیز دارد، که با فاصله زیاد از هم قرار گرفته‌اند و برای بازدید از هر کدام از آن‌ها یا باید ابتدا وقتتان را صرف بازدید از نزدیک‌ترین مناطق زیبای این جزیره کنید و یا از میان تمامی جاذبه‌ها، بهترین آن‌ها را انتخاب و سپس گردش خود را آغاز کنید. البته هیچ جای نگرانی نیست، چرا که ما در اینجا قصد داریم تا از میان تمامی جاهای دیدنی قشم ، بهترین و شگفت‌انگیزترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم، این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید و حتما بخشی از وقت‌تان را به شناخت جاهای دیدنی قشم اختصاص دهید، تا در سفر به هرمزگان و سپس بازدید از بزرگ‌ترین جزیره آن، حتما سفری متفاوت و لذت بخش را تجربه کنید.

آشنایی با جزیره زیبای قشم

قشم جزیره‌ای زیبا در قلب خلیج فارس است، که با دارا بودن آب‌ و هوایی معتدل و گرم، از یک اتمسفر شرجی برخوردار است. جزیره قشم با جمعیتی در حدود ۱۴۸،۹۹۳ پر چمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس محسوب می‌شود و جمع کثیری از مردمان آن، مسلمان و سنی مذهب هستند.

قشم از نظر موقعیت جغرافیایی نزدیکی بسیار زیادی به شهر بندرعباس دارد و همین موضوع باعث شده تا مردم جزیره قشم با مردم بندرعباس از گذشته تا به امروز ارتباط نزدیکی داشته باشند. مردم جزیره قشم، با زبان فارسی صحبت می‌کنند اما همانطور که اشاره کردیم، با توجه به نزدیکی قشم به بندرعباس، لهجه مردم این جزیره، بندری است.

اگر بخواهیم میزان درآمد و نحوه کسب درآمد مردم این منطقه را بررسی کنیم، با توجه به هرآنچه که به دست آمده است، این طور می‌توانیم بگوییم، که در این جزیره مشاغل زیادی دایر شده‌اند، که رونق فراوانی برای مردم این منطقه به همراه دارند، چرا که موقعیت جغرافیایی و گردشگر پذیر بودن این منطقه، خود دلیلی است بر پررونق بودن اقتصاد این جزیره.

از جمله مشاغلی که درآمد بالایی را برای صاحبان کسب و کار در این منطقه به همراه دارند، ماهیگیری و فروش سوغات و اجناس مختلف در این منطقه است، که اکثر گردشگران خریداران و مشتریان، کاسبان این شغل‌ها، هستند.

جاهای دیدنی قشم

از آنجایی که قشم، بزرگ‌ترین جزیره در منطقه خلیج فارس است، به یک نکته و موضوع بسیار جالب برخوردیم که بد نیست شما هم از آن آگاهی داشته باشید، در میان جزایر منطقه خلیج فارس، تنها جزیره قشم است، که از جزایر بزرگی همچون جزیره بحرین و دیگر جزایر این منطقه، ۲ برابر بزرگ‌تر است.

آشنایی با جاهای دیدنی قشم در زمستان

غذاهای محلی

از دیگر مواردی که در معرفی جاهای دیدنی قشم می‌توانیم به آن اشاره کنیم، همجوار بودن این جزیره با دریا است، که منوی غذایی رستوران‌ها و مهمانسراهای این جزیره را بسیار خوشمزه کرده است. قطعا همه ما به خوبی به این موضوع اعتقاد داریم، که هر کجا که تنوع غذایی سالم و خوشمزه‌ای را داشته باشد، می‌تواند جای خوبی برای تجربه یک سفر لذت بخش و متفاوت باشد، از این‌رو پیشنهاد می‌کنیم، حتما با کسانی که به این جزیره شگفت‌انگیز سفر کرده‌اند، صحبتی داشته باشید، چرا که بی شک آن‌ها در ابتدای صحبت‌هایشان و پیش از معرفی جاهای دیدنی قشم ، حتما از خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه این منطقه برای شما خواهند گفت.

لباس‌های محلی

علاوه بر غذاهای محلی، با ورود به این جزیره زیبا، شما شاهد پوشش محلی مرد و زن و بچه‌های این منطقه خواهید بود، که شما نیز می‌توانید، به عنوان سوغات، لباس‌های محلی مردم این شهر را که در اکثر مغازه‌ها به فروش می‌رسند را خریداری کنید.

جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی  قشم

پیش از معرفی جاهای دیدنی قشم، حیف می‌شد، اگر که از جنبه‌های دیگر، شما را با این جزیره بسیار زیبا و شگفت‌انگیز آشنا نکنیم، چرا که چنین مناطقی به همان اصالت و شیوه‌ی گذشتگان با دل‌ها و قلب‌هایی مهربان زندگی می‌کنند و زندگی‌هایشان پر است از صفا و صمیمیت، از این‌رو نیاز دانستیم تا بخشی از این مقاله را به معرفی جزیره قشم بپردازیم. با ما باشید تا در ادامه از جاهای دیدنی قشم برای شما صحبت کنیم.

ساحل طلایی

پلاژ سیمین، از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین جاهای دیدنی قشم است، که از لحاظ موقعیت جغرافیایی دقیقا لب دریا واقع شده است. این مجموعه تفریحی دارای یک هتل زیبا و سه ستاره است و علاوه بر این هتل، ساحل زیبا و تمیزی که برای این مجموعه تفریحی ساخته شده است، نظر همگان را به خود جلب کرده است.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این جاذبه همجوار بودن آن با دریا و فراهم آوردن بسیاری از امکانات تفریحی برای گردشگران است. اکثر این تفریحات که معمولا طرفداران زیادی نیز دارند، در دریا قابل انجام هستند، که گردشگران با بازدید از ساحل طلایی و استراحت در هتل زیبای این منطقه، می‌توانند، به تفریح نیز بپردازند و لحظاتی خوش را در کنار دوستان و عزیزان‌شان تجربه کنند.

جاهای دیدنی قشم

غار خربس

از دیگر  جاهای دیدنی قشم ، مجموعه غارهای خربس می‌باشد، که در حدود ۱۰ کیلومتری این جزیره قرار دارد و نمی‌توان آن را از جاذبه‌های گردشگری نزدیک به جزیره قشم به حساب آورد، اما بازدید از این مکان زیبا و شگفت‌انگیز را هم نمی‌توان به خاطر فاصله زیاد آن با جزیره از دست داد.

دره ستارگان

امکان ندارد به قشم سفر کنید و دره ستارگان را به شما معرفی نکنند؛ دره ستارگان در حوالی روستای برکه خلف واقع شده است و قدمت بالای این منطقه و جنس فرسایشی خاک آن، منظره بسیار زیبایی را به این منطقه تفریحی بخشیده است.

دره ستارگان

 

جزایر ناز

یکی دیگر از مناظق و جاهای دیدنی قشم ، جزایر ناز است؛ همانطور که از نام آن پیداست، جزایر ناز از دو جزیره کنار هم تشکیل شده‌اند، که در حالت کلی بین جزایر ناز و چزیره قشم ارتباطی وجود ندارد و این ارتباط زمانی شکل می‌گیرد که آب دریا پایین بیاید.

با شهرهای دیدنی ایران آشنا شوید!!

جزیره هنگام

جزیره هنگام است یکی از جاهای دیدنی قشم است، که اگر علاقه‌ی زیادی به تماشای دلفین‌ها دارید، پیشنهاد ما این است، که بازدید از این منطقه را از دست ندهید. البته اگر حتما مشتاق دیدن دلفین‌ها در این جزیره زیبا هستید، به این نکته توجه داشته باشید، که دلفین‌ها در هنگام خنک بودن هوا بیشتر در معرض دید هستند و اگر تابستان به این منطقه سفر کنید، شاید نتوانید یک بازدید هیجان‌انگیز و لذت بخش از جزیره هنگام داشته باشید.

جزیره هنگام

جنگل‌های حرا

اگر به قشم سفر کنید و به جنگل‌های حرا سری نزنید، قطعا لذت بازدید از بی‌نظیرترین منطقه دیدنی جزیره قشم را از دست داده‌اید. این جنگل‌ها، گونه‌های گیاهی بکر و جانورانی بسیار زیبا را در خود پرورانیده‌اند، که تا به امروز بتوانند، به این اندازه گردشگران را مجذوب زیبایی‌های خود کنند.

برای بازدید از جنگل‌های حرا شما باید به روستای سهیلی و یا روستا هفت رنگو بروید، که بعد از رفتن به یکی از این دو روستا، می‌توانید با اجاره یک قایق از تمام نقاط این جنگل بازدید کنید و تمام زیبایی‌هایی را که به تماشای آن‌ها نشسته‌اید را با یک دوربین عکاسی به ثبت برسانید و بعدها با دیدن تصاویر ثبت شده، یاد و خاطره‌ی سفری لذت بخش را برای خود و عزیزان‌تان تازه کنید.

غار نمکدان

شاید تا به حال ندانسته‌اید که بزرگترین غار نمکی دنیا در جزیره قشم قرار دارد، این غار با طول حدود ۶ کیلومتر در حوالی روستای کانی واقع شده است و یکی از برترین و بهترین جاهای دیدنی قشم است. ظاهر این غار شباهت بسیار زیادی به کوهستان‌های پر برف دارد، اما با ورود به این غار خواهید دید، که آنچه دیواره‌ها را سفید پوش کرده است، نمک است، که همین موضوع باعث دوچندان شدن جذابیت و ارزش این غار شده است.

غار نمکدان

سد و روستای گوران

در میان جاهای دیدنی قشم ، خالی از لطف نیست، اگر بخشی از مقاله را به معرفی سد تاریخی گوران بپردازیم. این سد در روستای گوران و ۸۰ کیلومتری جزیره قشم واقع شده است، که بخش‌های مختلف آن، در چندین دوره ساخته شده است، تا اینکه در دوره پهلوی ساخت آن به دست پهلویان، به اتمام رسیده است.

علاوه بر سد گوران، این روستای گوران است، که می‌توان آن را به عنوان یک منطقه گردشگری به گردشگران معرفی کرد، اگر وارد این روستا شوید، عده‌ی زیادی را خواهید دید که هر کدام در گوشه و کناری مشغول ساختن لنج‌های بزرگ و انواع قایق‌های باری و ماهیگیری هستند.

تنگه چاهکوه

اگر می‌خواهید در سفر به جزیره قشم و بازدید از جاهای دیدنی قشم ، وارد دنیایی رازآلود شوید و از جاذبه‌ای متفاوت دیدن کنید، ما به شما تنگه چاهکوه را که در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد، معرفی می‌کنیم. برای رفتن به این منطقه، در ۷۰ کیلومتری شهر قشم باید توقف کنید و به بازدید از این جاذبه‌ی بسیار زیبا، که فضایی عریض با دیواره‌های بلند دارد، بپردازید.

البته اگر به سمت جنوب این دره بروید، دیگر خبری از عریض بودن آن نخواهد بود و شما میمانید و دیواره‌هایی بلند، که به سختی اجازه می‌دهند تا شما آسمان را ببینید. هیجان، لذت و شوری وصف نشدنی را افرادی که عاشق سفرهای رازآلود و هیجان انگیز هستند را می‌توانند در این منطقه تجربه کنند.

جاهای دیدنی قشم

بندر لافت

بندر لافت یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم است، که به غروب زیبا و خانه‌های روستایی با معماری متفاوت معروف است. بندر لافت در گذشته مرکز جزیره قشم بوده و در شمال غربی این جزیره واقع شده است. اگر به بندر لافت بروید، بادگیرهایی را برفراز خانه‌های روستایی خواهید دید، که با گذر از کوچه‌های باریک این روستا، لذت زیادی را برای هر گردشگری به همراه دارد. در میان کوچه و پس‌ کوچه‌های بندر لافت نخل‌های بلند و درختان گرمسیری را نیز خواهید دید، که زیبایی این منطقه را دوچندان کرده‌اند و در کنار جنگل‌های زیبای حرا، موجب خیره شدن چشم هر گردشگری به این مناطق زیبا می‌شوند.

سخن پایانی

اگر بخواهیم باز هم از جاهای دیدنی قشم برای شما بگوییم، تعداد این مناطق آنقدر زیاد است، که معرفی آن‌ها در یک مطلب گنجانده نمی‌شود، از این‌رو پیشنهاد می‌کنیم، در سفر به قشم، ابتدا از مکان‌های معرفی شده بازدید به عمل آورید، تا شور و لذتی فراتر از آن چیزی که در اینجا برای شما توصیف کرده‌ایم، را تجربه کنید.

در سفر به این مناطق، گرفتن عکس و فیلم را به هیچ عنوان فراموش نکنید، چرا که پس از سفر، مرور خاطرات با تصاویری که به ثبت رسانده‌اید، بسیار لذت بخش خواهد بود. از اینکه تا انتهای مطلب، ما را همراهی کردید، نهایت تشکر را داریم و امیدواریم در سفر به هر نقطه‌ای از سرزمین پهناورمان ایران، پیش از هر چیزی به نکات ضروری سفر توجه کنید و سپس نهایت بهره و لذت را از سفر در کنار عزیزان‌تان ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.