جاهای دیدنی پاریس |بازدید از این 8مکان را از دست ندهید

فرقی نمی‌‌کند که آفتاب بر روی تراس کافه‌های بلوار سنت‌ژرمن در حال غروب کردن باشد یا به تماشای کلیسای جامع نوتردام نشسته باشید؛ این شهر رویایی و بی نظیر از نظر گردشگری همیشه چیزهایی برای عرضه به عاشقان، در چنته دارد. این شهر با بنای باشکوهی مانند برج ایفل با هیچ شهر دیگری در اروپا قابل مقایسه نیست. در واقع زیبایی‌های این شهر در جزئیات آن نهفته‌اند. خیابان‌های کوبه‌ای، محسمه‌های کاملا زیبا و البته گالری‌های هنری آواندگارد تنها بخشی از جاهای دیدنی پاریس را تشکیل می‌دهند. تمام ساختمان‌های این شهر مانند موزه‌هایی رو باز هستند و حتی زندگی روزمره مردم پاریس نیز با سایر شهرهای اروپا متفاوت است. در یک کلام می‌توان گفت: همه چیز پاریس منحصر به فرد است.

بیایید با هم سفری به این شهر رویایی داشته باشیم. بسیاری از مردم آرزو دارند حداقل یکبار قبل از مرگ از این شهر دیدنی بازدید کنند. برای بعضی‌ها این اتفاق میسر می‌شود و برای عده‌ای نیز حیر. اگر دوست دارید گشتی در خیابان‌های پاریس بزنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. امروز در یک ماجراجویی هیجان انگیز به بررسی جاهای دیدنی پاریس خواهیم پرداخت. در ادامه با ۸ جاذبه برتر گردشگری این شهر بیشتر آشنا خواهیم شد:

برج ایفل

برج ایفل

می‌توان پاریس را بدون این برج تصور کرد ؟ زمانی که توانستید تهران را بدون میدان آزادی و برج میلاد تصور کنید؛ می‌توانید این شهر را نیز بدون برج ایقل در ذهنتان مجسم کنید! این بنای معرکه و باشکوه در سال ۱۸۸۹ توسط گوستاوو ایفل و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. این برج ۳۲۴ متری با ۷ میلیون بازدیدکننده در سال، از محبوب‌ترین بناهای تاریخی در جهان به شمار می‌رود.

طبقه اول این برج، ۵۸ متر از سطح زمین ارتفاع دارد و در طبقه دوم به ارتفاه ۱۱۵ متری خواهید رسید که البته زیباترین منظره در این برج نیز در همین طبقه قرار دارد. بالاخره در طبقه سوم می‌توانید به ارتفاع ۲۷۵ متری برسید؛ در این طبقه دفتر کار گوستاوو ایفل قرار گرفته است. اگر به دنبال ماجراجویی بیشتر هستید می‌توانید از ۱۶۶ پله موجود در برج ایفل بالا رفته و بعدها خاطره‌ی این صعود را برای دوستان خود تعریف کنید.

کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام

این شما و این یکی از ماندگارترین نمادهای شهر پاریس: “Notre-Dame de Paris” که به نام نوتردام نیز شناخته می‌شود. یک کلیسای جامع کاتولیک رومی که در نیمه شرقی “Ile de la Cité” واقع شده است؛ یکی از جاهای دیدنی پاریس محسوب می‌شود. پاریس به طور گسترده یکی از بهترین نمونه‌های معماری گوتیک در فرانسه و کل اروپا به شمار می‌رود. این کلیسای جامع یکی از شاهکارهای سبک معماری گوتیک محسوب می‌شود. کار ساخت کلیسای جامع نوتردام در سال ۱۱۶۳ میلادی آغاز و در سال ۱۳۴۵ به پایان رسید. این کلیسا با انواع مجسمه‌های با ارزش و نفیس تزئین شده است.

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا کمی در اطراف این کلیسا قدم زده و بعد از آن وارد شده و از ۲۸۷ پله‌ی این برج بالا بروید. بالا رفتن از این برج ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسد اما وقتی به بالا رسیدید و با منظره‌ی پانورامای شهر مواجه شدید؛ می‌فهمید که این صعود کاملا ارزش خستگی و پله‌هایی که تحمل کرده‌اید را داشته است.

موزه لوور

موزه لوور پاریس

لوور پربازدیدترین موزه هنری در جهان است که در قلب پاریس واقع شده است. این بنا یک کاخ پادشاهی سابق است که بیش از ۲۱۰ هزار متر مربع مساحت دارد و بیش از ۶۰ هزار متر از آن به این نمایشگاه تاریخی و بی‌نظیر اختصاص یافته است. همانطور که گفته شد موزه لوور یک کاخ و قلعه پادشاهی قدیمی است که در قرن دوزادهم و به دستور فلیپ دوم ساخته شده است. بقایای این قلعه هنوز هم در زیر زمین موزه قابل مشاهده می‌باشند.

این موزه به ۸ بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  • آثار باستانی مصری
  • آثار باستانی شرقی
  • آثار یونانی و رومی
  • هنر اسلامی
  • مجسمه‌های قرون وسزی، رنسانس و دوران مدرن
  • اشیاء هنری
  • نقاشی
  • گرافیک

طاق پیروزی

طاق پیروزی

ناپلئون بناپارت تحت تاثیر معماری روم باستان، ژان کالگرین را مامور ساخت این طاق پیروزی که به نوعی به عنوان شکوه ارتش امپراطوری اشاره می‌کند؛ نمود. این بنا در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده و بزرگترین طاق پیروزی در جهان به شمار می‌رود. ستون‌های این طاق با مجسمه‌های مختلف تزئین شده‌اند. بر روی قوس این بنا نام ۵۵۸ ژنرال بزرگ فرانسه به همراه پیروزی‌های بزرگ آنان حک شده است. در زیر طاق نیز مقبره یک سرباز ناشناس قرار دارد.

طاق پیروزی ۵۰ متر ارتفاع، ۴۵ متر عرض  و ۲۲ متر عمق دارد و بدون شک یکی از بهترین جاهای دیدنی پاریس محسوب می‌شود. این بنا به سمت خیابان شانزلیزه منتهی می‌شود که بدون شک زیباترین خیابان جهان محسوب می‌شود. بسیاری از مکان‌های لوکس و تفریحی پاریس از جمله: سینماها، لیدو، رستوران‌ها و کافه‌ها در نزدیکی این بنای باشکوه قرار گرفته‌اند.

سفری دریایی بر روی رودخانه سین

بهترین روش برای یک گشت زیبا و به یادماندنی در ” شهر نورها ” ، سفری دریایی بر روی رودخانه سین است. اگر این سفر را در شب انجام دهید که نور علی نور خواهد شد. در زمان غروب آفتاب و هنگامی که بناهای تاریخی و با شکوه پاریس کم کم روشن می‌شوند بهترین زمان برای لذت بردن از تماشای برج ایفل، نوتردام، الکساندر سوم و … می‌باشد. در طول این سفر می‌توانید از یک شام رمانتیک بر روی رودخانه سین نیز لدت ببرید

مونتمارتر

تپه مونتمارتر جاهای دیدنی پاریس

مونتمارتر تپه‌ای باستانی می‌باشد که در شمال پاریس واقع شده است و بیش از ۱۳۰ متر ارتفاع دارد. کار ساخت این تپه در سال ۱۹۱۹ به پایان رسید. مونتمارتر برای قدردانی از کشته‌شده‌گان جنگ مارکو-پروس که در سال ۱۸۷۰ اتفاق افتاد؛ ساخته شده است. زمانی که قصد بازدید از این تپه را داشتید؛ حتما در کنار آن از میدان ترتر و چند بلوک از باسیلیکا ( منطقه‌ای که این تپه در آن واقع شده است) نیز بازدیدی داشته باشید.

خیابان ترتر یادآور اوایل قرن بیستم است؛ زمانی که مونتمارتر پایگاه هنر مدرن در فرانسه به شمار می‌رفت و بسیاری از هنرمندان معروف نظیر: ادمئو مودیلیانی، کلود مونه، پابلو پیکاسو و وینسنت ون گوگ در این منطقه کار کرده‌اند.

کاخ ورسای

کاخ ورسای معروف‌ترین قلعه در فرانسه محسوب می‌شود. ورسای در قرن ۱۷ میلادی به عنوان سمبل قدرت نظامی فرانسه و به عنوان نمایشی از برتری فرانسه در اروپا ساخته شد. همچنین ورسای صندلی قدرت سیاسی در پادشاهی فرانسه از سال ۱۶۸۲ تا ۱۷۸۹ بود. این مجتمع عظیم از ساختمان‌ها، باغ‌ها و تراس‌ها سرشار از کارهای تزئینی از هنر رنسانس است که هر بیننده‌ای را مجذوب خود خواهد کرد.  در بازدید از این کاخ، دیدن تالار معروف آیینه‌ها و البته قدم زدن در باغ‌های فرانسوی را فراموش نکنید.

پارک لوکزامبورگ

پارک لوگزامبورگ

پارک لوکزامبورگ یک باغ خصوصی است که در سال ۱۶۱۲ بنا به درخواست ماری د مدیسیس برای همراهی با کاخ لوکزامبورگ ایجاد شده است. پاریسی‌ها بخاطر صمیمیت بیشتر آن را ” لوکو” می‌نامند. این پارک یک باغ بسیار مجلل دارد که مجلس سنای فرانسه در آن قرار گرفته است. همچنین یک باغچه بسیار از زیبا از درختان سیب و البته ۱۰۶ مجسمه، سایر بخش‌های این پارک را تشکیل می‌دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code