مشخصات عکس کارت ملی

شرایط و مشخصات عکس کارت ملی هوشمند چیست؟ با توجه به فرایند تغییر کارت ملی و پیچیدگی‌های آن، این سوال برای بسیاری از ما آشنا و تکراری است. خصوصا وقتی که بدانیم بسیاری از افراد، همچنان در تلاش برای گرفتن کارت ملی هوشمند هستند.

با توجه به کاربرد کارت ملی هوشمند بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام به دریافت آن کنید. یکی از مهم‌ترین مسائل برای افراد در زمینه تعویض کارت ملی، مسئله مشخصات عکس آن است که باید به صورت زنده و در همان لحظه گرفته شود.

 در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ با مشخصات عکس کارت ملی هوشمند بیشتر آشنا خواهید شد. اما بهتر است ابتدا به بررسی ماهیت کارت ملی هوشمند بپردازیم:

کارت ملی هوشمند چیست ؟

کارت ملی هوشمند، یک کارت دیجیتالی است که از سوی سارمان ثبت احوال کشور، در اختیار همه افراد بالای ۱۵ سال، قرار می‌گیرد. در این کارت، تمامی اطلاعات هویتی فرد قرار گرفته‌اند. تمامی داده‌هایی که در کارت ملی هوشمند ذخیره شده‌اند، کد گذاری شده و امکان دسترسی‌های غیر مجاز به آنان وجود ندارد.

تغییر عکس کارت ملی هوشمند

کارت ملی هوشمند قرار است جایگزین کارت‌های ملی قدیمی ( که از جنس کاغذ بودند) شود. کارت‌های کاغذی تا پایان سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، اعتبار داشتند و بعد از آن، کارت‌های دیجیتالی جدید، جایگزین آن‌ها شدند.

درباره کاربردهای کارت ملی هوشمند چه می‌دانید؟
کارت ملی هوشمند در مقایسه با کارت‌های ملی قدیمی، کاربردهای بیشتری دارند. مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد این کارت، شناسایی و تایید هویت افراد مختلف است. در کارت‌های جدید، مواردی مانند اثر انگشت و عکس افراد نیز به صورت داده‌ای الکترونیکی و در تراشه‌های مخصوصی که بر روی بدنه کارت قرار دارند، جایگذاری شده‌اند. به همین دلیل، تایید هویت افراد، ساده‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.

ایده اصلی دولت برای هوشمند کردن کارت‌های ملی، بهبود خدمات به مردم بود. با داشتن کارت ملی هوشمند، خدماتی مانند دفترچه‌های بیمه درمانی، یارانه‌های نقدی و غیر نقدی، دریافت خدمات شهروندی، شرکت در انتخابات و … بهتر و آسان‌تر به افراد مختلف جامعه ارائه می‌شوند.

مشخصات کارت ملی هوشمند

مهم‌ترین ویژگی کارت‌های ملی هوشمند، دیجیتال بودن آن‌‌ها است. بر اساس همین مشخصه، می‌توان از این کارت برای تایید هویت در فضاهای حقیقی و مجازی استفاده کرد.

بر روی کارت ملی هوشمند، تمامی اطلاعات هویتی از قبیل نام، نام خانوادگی، وضعیت تاهل و … قرار گرفته‌اند. بر همین اساس، افراد به راحتی می‌توانند با استفاده از این کارت، خدمات مختلف و متنوع شهروندی را دریافت کنند.

از آنجایی که امضا و اثر انگشت فرد صاحب کارت، به صورت الکترونیکی بر روی کارت ملی هوشمند حک شده است، امنیت آن به شکل قابل توجه‌ای بالاتر رفته و امکان جعل و سواستفاده از این کارت به حداقل ممکن می‌رسد.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند

یکی از مهم‌ترین بخش‌های دریافت کارت ملی هوشمند، مربوط به عکس فرد است. این عکس در اندازه‌های کوچک و در قسمت بالا سمت چپ کارت، بر روی آن حک می‌شود. اما سوال اینجاست که عکس کارت ملی هوشمند باید به چه صورتی گرفته شده و آماده شود؟

مشخصات عکس کارت ملی هوشمند

همانطور که می‌دانید، عکس کارت ملی هوشمند، به صورت زنده و در زمان ثبت نام، از افراد گرفته می‌شود. بنابراین باید در زمان مراجعه به محل دریافت کارت ملی هوشمند، شرایط ظاهری شما، مناسب عکس گرفتن باشد.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای بانوان

بانوان در زمان مراجعه به محل ثبت نام کارت ملی هوشمند، باید حتما مقنعه پوشیده باشند، زیرا یکی از شرایط مهم عکس کارت ملی هوشمند برای خانم‌ها، پوشیدن مقنعه است.

همچنین در زمان مراجعه برای گرفتن عکس کارت ملی هوشمند، بهتر است تا حد امکان از لوازم آرایشی کمتری استفاده کنید.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای آقایان 

آقایان در زمان مراجعه به محل ثبت نام کارت ملی هوشمند، نباید پیراهن سفید به تن داشته باشند. به عنوان یک توصیه نیز می‌توانیم بگوییم که بهتر است صورت خود را در زمان گرفتن عکس، کاملا اصلاح نکرده باشید.

مدارک لازم برای گرفتن کارت ملی هوشمند

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند اسناد پیچیده‌ای نیستند. باید ابتدا به سایت www.ncr.ir مراجعه کنید. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و واریز از طریق درگاه بانکی به مبلغ ۲۰ هزار تومان، به شما رسیدی تحویل داده می‌شود که محل و ساعت مراجعه شما به دفاتر پیشخوان دولت را مشخص کرده است.

در هنگام مراجعه به دفاتر، باید اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و موبایل را به همراه داشته باشید. نسخه چاپی رسیدی که از طریق سایت دریافت کردید هم باید همراهتان باشد.

نمونه عکس کارت ملی هوشمند

در زیر یک نمونه عکس از کارت ملی هوشمند را مشاهده می‌کنید:

نمونه عکس کارت ملی هوشمند

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر و تاریخ اعتبار کارت بر روی بدنه کارت ملی هوشمند حک می‌شوند. عکس کارت ملی هوشمند نیز در قسمت بالا و سمت چک آن، حک خواهد شد.

تمامی اطلاعاتی که بر روی بدنه کارت مشاهده می‌کنید، به علاوه امضا و اثر انگشت فرد صاحب کارت ملی هوشمند، به صورت دیجیتالی بر روی تراشه‌هایی که در داخل آن قرار گرفته‌اند، ذخیره شده‌اند.

فرمت عکس کارت ملی هوشمند

همانطور که گفته شد، عکس کارت ملی به صورت زنده و در هنگام مراجعه فرد برای ثبت نام کارت، از وی گرفته می‌شود. بنابراین شما عزیزان نیاز به ارسال فایل تصویر خود و یا بارگذاری آن در وب سایت ثبت احوال ندارید.

به عبارتی دیگر، تمام مراحل گرفتن و ذخیره عکس شما، بر عهده کسانی است که از شما و در محل ثبت نام عکس می‌گیرند. بنابراین فرمت عکس کارت ملی هوشمند را نیز این افراد تعیین می‌کنند و شما دخالتی در آن نخواهید داشت.

شرایط تعویض عکس کارت ملی هوشمند

در حال حاضر و بر اساس آخرین اظهارات مسئولان ثبت احوال کشور، هیچ راهی برای تعویض عکس کارت ملی هوشمند وجود ندارد.  سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال ایران در این باره می‌گوید:

عکس‌های کارت‌های ملی ‌هوشمند که صادر شده است در هیچ شرایطی قابل تغییر نخواهد بود.

ایشان همچنین ناکید کردند که به هیچ وجه نمی‌توان عکس‌هایی که در عکاسی گرفته شده‌اند را جایگزین عکس کارت ملی هوشمند نمود.

به عبارتی دیگر، سیستم ثبت نام کارت ملی هوشمند به گونه‌ای تعریف شده است که عکس باید در همان زمان ثبت نام و در دفاتر مجاز گرفته شود. همچنین مشخص  است که نمی‌توان از عکس‌های روتوش شده استفاده کرد.

اعتراض به عکس کارت ملی هوشمند

بسیاری از افرادی که کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند، از عکس کارت ملی خود ناراضی هستند و ادعا می‌کنند شبیه خودشان نیست.

مشکل بزرگ در رابطه با عکس کارت ملی هوشمند! 
با وجود اینکه امکان روتوش برای عکس کارت ملی حذف شد تا عکس کارت ملی هوشمند شبیه چهره واقعی خود افراد باشد، اما عکس‌های درج شده روی کارت با چهره فرد تفاوت زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل، استفاده از لنز واید در بسیاری از دوربین‌های عکس برداری کارت ملی است. لنز واید مناسب عکاسی پرتره نیست و اجزای چهره را در هم می‌ریزد. عدم رسیدن نور مناسب به چهره از دلایل دیگر است که باعث سیاهی بیش از حد برخی از عکس‌ها شده است.

با توجه به اینکه کارت ملی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین ابراز احراز هویتی است، این سطح از نارضایتی از عکس‌های درج شده موجب موجی از اعتراضات شده است. قبل از اجرایی شدن این طرح، رییس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران با ثبت شکایتی، عکس‌برداری برای کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان دولت و ثبت احوال را غیر قانونی خوانده بود.

جالب است بدانید که رای دیوان عدالت اداری نیز به نفع رئیس این صنف صادر شد، اما در نهایت این روند عملیاتی گشته و در حال حاضر بسیاری از مردم از حضور افراد غیر متخصص و دوربین‌های غیر استاندارد عکاسی چهره، در این مراکز ناراضی هستند.

هرچند در سراسر دنیا عکس‌های هویتی مثل کارت ملی، به صورت لایو گرفته می‌شود و از دستکاری و روتوش جلوگیری می‌شود، اما نکات فنی عکس‌برداری به صورت جدی رعایت می‌شود. ولی متاسفانه در ایران عکس کارت ملی شدیدا تحت تاثیر مسائل فنی قرار گرفت و باعث نارضایتی فراوان کاربران شد.

عکس کارت ملی هوشمند المثنی

در صورتی که کارت ملی هوشمند شما گم شده است، باید برای دریافت کارت ملی المثنی اقدام کنید. البته بهتر است ابتدا با مراجعه به وب سایت سازمان ثبت احوال، در منوی اصلی، قسمت میز خدامات الکترونیکی را انتخاب و از زیرمنوی آن، مدراک پیدا شده را انتخاب کنید.

کارت ملی هوشمند المثنی

اگر کارت ملی گم‌شده شما توسط فردی پیدا شده و به اداره ثبت احوال تحویل داده شده باشد، می‌توانید با وارد کردن کد ملی و مشخصات خود، کارت ملی هوشمند خود را پیدا کنید. در غیر این صورت، برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی باید با در دست داشتن مدارک زیر، به یکی از شعب دافتر پیشخوان دولت مراجعه کنید:

 • اصل شناسنامه
 • یک قطعه عکس ۳*۴ با زمینه سفید
 • کد پستی ۱۰ رقمی محل سکونت
 • تکمیل فرم درخواست کارت ملی
 • تکمیل فرم گزارش مفقود شدن کارت شناسایی ملی و اعلام مفقودی کارت ملی هوشمند یا معمولی
 • تکمیل پاکت پستی ویژه هویت ملی

هزینه دریافت کارت ملی هوشمند المثنی چقدر است؟

هزینه دریافت کارت المثنی برای افرادی که برای اولین بار به این کار اقدام می‌کنند، ۳۱ هزار تومان و برای افرادی که برای بار دوم این مراحل را انجام می‌دهند، ۵۳ هزار تومان است

چگونه در عکس کارت ملی خوب بیفتیم ؟

درست است که عکس‌های کارت ملی به صورت زنده گرفته می‌شوند و هیچگونه روتوشی نیز روی آن‌ها صورت نمی‌گیرد، اما با این‌حال می‌توانید با رعایت نکات زیر، به بهترین شکل در این عکس دیده شوید.

برای گرفتن یک عکس خوب برای کارت ملی هوشمند، موارد زیر را رعایت کنید:

 • به مرتب و آراسته بودن موهای خود دقت کنید
 • با دقت و تمرکز به لنز دوربین نگاه کنید
 • یقه پیراهن خود را مرتب کنید
 • از لوازم آرایشی کمتری استفاده کنید
 • لباس خود را با دقت انتخاب کنید
 • گردن خود را خم نکنید

با رعایت تذکرات بالا، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که به بهترین ظاهر خود در عکس کارت ملی هوشمند نزدیک شده‌اید.

کلام پایانی 

با توجه به موج عظیمی که از نارضایتی مردم نسبت به عکس کارت ملی هوشمند به راه افتاده است، این احتمال وجود دارد که در آینده‌ای نزدیک، ساز و کار گرفتن عکس از افراد متقاضی برای کارت ملی، تغییر کند.

اگر شما نیز از عکس کارت ملی خود ناراضی هستید و یا نکته‌ای در این رابطه به ذهنتان می‌رسد، لطفا در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در رابطه با عکس کارت ملی هوشمند

چگونه در عکس کارت ملی خوب بیفتیم ؟

بهتر است روزی که قصد رفتن به محل ثبت نام کارت ملی هوشمند را دارید؛ از آراستگی ظاهر و به ویژؤه موهای خود مطمئن شوید. همچنین در هنگام عکس گرفتن نیز سعی کنید گردن و کمر خود را خم نکنید

عکس کارت ملی هوشمند چگونه باید باشد ؟

این عکس به صورت زنده و در محل ثبت نام از شما گرفته خواهد شد. بنابراین، شما دخالتی در نوع فرمت و یا ارسال آن به سازمان ثبت احوال ندارید. تنها کافیست موارد و ضوابط گرفتن عکس کارت ملی هوشمند را رعایت کرده باشید.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای آقایان چیست ؟

آقایان در روزی که برای ثبت نام کارت ملی هوشمند، به محل‌های تعیین شده مراجعه می‌کنند، نباید پیراهن سفید به تن داشته باشند. همچنین دشتن کلاه و عینک نیز در زمان عکس گرفتن، غیر مجاز است.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای بانوان چیست ؟

بانوان در زمان مراجعه به محل تبت نام کارت ملی هوشمند، باید حتما مقنعه به سر داشته باشند و همچنین از لوازم آرایشی مختلف، به مقدار زیاد استفاده نکرده باشند.

۳.۹ | (۱۰)
ممکن است شما دوست داشته باشید
52 نظرات
 1. علی خلیلی می گوید

  سلام. من یک معلول هستم و در تاریخ ۱۰ اسفند ماه ۹۶ به یکی از دفاتر پست مراجعه کردم برای دریافت کارت ملی هوشمند و بعد ۳ مرتبه عکس گرفتن برایم پیامکی ارسال شده که تصویر اخذ شده از من دچار مشکل شده برای رفتن به داخل کابین عکس و نشستن روی صندلی جهت اخذ عکس با مشکل مواجه هستم لطفا من را راهنمایی فرمایید.

 2. نیما می گوید

  دیشب خواب دیدم عکس کارت ملیمو بزرگ کردن زدن روی بیلبوردهای تبلیغاتی خیابون ها مردم دورش جمع شدن دارن بهم می خندن … تروخدااا یه فکری بکنید ؛ من حاضرم ۱ میلیون بدم دوباره عکس بگیرم ، شبیه میمون باغ وحش افتادم توی عکس آبرو برام نموده روم نمیشه کارت ملیمو جایی ارائه بدم چند وقت پیش می خواستم ازدواج کنم ولی چون روم نمی شه کارت ملیمو بدم محضردار مشخصاتشو ثبت کنه منصرف شدم ، ۱ ماهه کارت بانکیمو عابربانک خورده روم نمی شه برم بانک کارت ملیمو نشون بدم کارت عابربانکمو بگیرم ، همه ی پولامو حقوق ماه پیشم توی حسابمه ، الان نمی تونم برم یه چیزی بخرم بخورم دارم از گرسنگی تلف میشم ۵ کیلو وزن کم کردم دارم روانی می شم!!!

  1. elham ebrahimi می گوید

   با سلام وقت بخیر. ضمن اعلام حس همدردی با شما باید بگم که امکان تغییر عکس کارت ملی پس از هوشمند شدن آن وجود ندارد.

   1. نیما می گوید

    نع ع ع ع ع ع ع

   2. محمد می گوید

    من میرم المثنی میگیرم که عکس بهتری گرفته بشه حاظرم این کارو انجام بدم این کار شدنیه؟

    1. خسروی می گوید

     بله دوست عزیز این کار ممکنه در صورتی که برید و اعلام مفقودی کارت ملی خودتون رو بکنید

     1. علی جعفری می گوید

      سلام ۱۴۰۰/۰۶/۰۹تقاضای کارت ملی کردم ولی نیامده چرااینقدر طول میکشه

  2. ناشناس می گوید

   برو ثبت احوال بگو گمش کردی یا دزدیدن ازت المثنی بگیر

  3. آسمونی می گوید

   وای مردم از خنده خخخخخخخخخخخخ

  4. مجتبی می گوید

   اگر ما مردم میدونستم با یه عکس گرفتن اینقدر بدبخت می شویم که نه به ازدواج ،نه کارت عابر بانک خورده شده توسط دستگاه میتونیم فکر کنیم
   آخه چرا با روح روان ما اینقدر بازی میکنید
   خروجی کارت ملی هوشمند شده
   برای آقایان :عکس میمون ،شامپانزه ،خوش شانس باشی گوریل

   برای بانوان شده : عکس وزغ ،قورباغه ،خوش شانس باشی گاو
   البته با احترام به صورت درخشان این حیوانات گرامی و گرانقدر

 3. ناشناس می گوید

  برو ثبت احوال بگو گمش کردی یا دزدیدن ازت المثنی بگیر

 4. علي حسني می گوید

  خيلي ضايع عكس ميندازن ، خدا بگم چيكارشون كنه ، اصلا يه وضعي افتادم كه نگووووو. حاضرم هر كاري كنم عكس كارت مليمو عوض كنم

 5. حسن کاشانی می گوید

  سلام . آقا این کارت ملی چند وقته صادر میشه ؟

 6. سحرآذین می گوید

  سلام میگم نمیشه گریم یا میکاپ داشته باشیم با توجه به نظر دوستان راجع به نحوه و کیفیت عکس ها؟ از الان رفتم تو فکر…

 7. جواد اسدی می گوید

  سلام برای تعویض کارت ملی هوشمند ثبت نام کردم ۲۵ هزار تومان بابت ثبت نام ازم گرفتن بعد بهم گفتن شناسنامه تو هم باید الان عوض کنی گفتم نیازی نیست من برای کارت ملی ثبت نام کردم خانم بهم گفتن ازشما عکس نمیگیریم برید یه لباس تیره تن کنید بیایید گفتم چرا میگه سیستم ما به لباس رنگ روشن اروررررر میده خدا یا این مسولان شفا بده

 8. مهدي عابدي می گوید

  ٦ ماهه درخواست تعويض كارت ملي دادم هنوز صادر نشده

 9. آزاده می گوید

  واااای مردم از خنده چه کامنت هایی.نیما خدابگم چیکارت نکنه. دوستان فردا۹۸/۷/۲۵ میرم برای کارت ملی . مقنعه حالا مشکلی نداره … قشنگ باآرایش میرم ببینم چی میخان بگن. والاه

  1. ساینا می گوید

   سلام. رفتی؟ چی گفتن؟😂

 10. ل ع می گوید

  سلام
  بنده خانم پوشیده ای هستم که دوبار جهت ارایه عکس به دفتر پیشخوان مراجعه کردم با اینکه با مقنعه و ارایش کم رفتم برای بار دوم مجددا برایم پیام امده است که جهت اخذ عکس به دفتر پیشخوان مراجعه کنم درحالیکه دوبار قبل از نظر کارشنایان دفتر عکسم موردی نداشت واقعا مشکل چیست
  من نوزاد شیرخوار دارم و هر بار باید در این الودگی هوا و سرما نوزادم را با خودم جهت اخذ عکس ببرم

 11. نیلی می گوید

  ازاده خانوم رفتی برای عکس کارت ملی؟ با ارایش رفتی گیر ندادن بهت؟ مقنعه حتما باید مشکی باشه؟ من مقنعه ام مدل داره کرم قهوه ای هم هست ایراد میگیرن؟

 12. قاسم می گوید

  کارت ملی میخواین بگیرین، نمیخواین که مدل تبلیغاتی بشین یکی ارایش میکنه یکی از چهرش ایراد میگیره نمیدونم یکی توهم توطئه داره و… ناموسا خانومایی که آرایش میکنن البته همشون آرایش میکنن تردیدی نیست تو همون حالت آرایش کرده برن جلوی آینه به خودشون نگاه کنن ببین خودشون رو میتونن بشناسن؟ مثلا کارت ملی هویت شماست ها! البته زیادم بد نشد از این به بعد هر پسری خواست با خانومی ازدواج کنه اول بگه کارت ملیت رو بده ببینم شکل واقعیت چطوریه XD

 13. محمد علی می گوید

  سلام. برای عکس آقایون تنها مشخصه رو نوشتن لباس سفید نباشه. اگه یکی موهاش بلند بود مشکلی داره؟ یا میشه تل زد واسه عکس گرفتن؟ در مورد مو هم اگه میشه توضیح بدید.

  1. Arman می گوید

   لطفاً به این سوال پاسخ بدهید سوال خیلی ها هست

  2. Arman می گوید

   لطفاً به این سوال پاسخ بدهید! سوال خیلی ها هست

 14. شاهین می گوید

  سلام‌
  بنده کارمند بانک هستم . باور کنید بعضی اوقات وقتی به طرف میگیم کارت ملی بده میگه ندارم …و وقتی میبینه بدون‌کارت کارش انجام نمیشه (البته بعد از کلی کشمکش و جر وبحث)آخر سر میگه دارم ولی آنقدر عکسم زشت هست که خجالت کشیدم ارایه بدم‌. ….من نمیدونم آخه چه اصراری بر گرفتن عکسهای بی کیفیت و داغون‌ اونم برای یه مدرک به این مهمی هست .

 15. Eh می گوید

  بگذارید به صراحت بگم در مورد عکسهای با کیفیت یا بی کیفیت دولت چندان اصلا براش مهم نیست تو چه قیافه ای داری و چجور میشه ولی فقط اثر انگشت و مشخصات شناسنامه را اهمیت ویژه میدن چون ثبت اثر انگشت شما چیزی هست که اگه جایی انگشت نگاری کنن و ثابت بشه مستقیم شناسایی میشید. البته هنوز نسبت به سیستم آمریکا خیلی عقبتر هستند.. در دولتی که تمام مسولینش چه زن چه مرد زشت و بد قیافه هستند چه انتظاری دارید که به قیافه و شخصیت ظاهری مردم اهمیت بدند چون خودشان هم بد قیافه هستند. اینها در نظر دارند مردها با ریش عکس بگیرند و اگه امکان دارد زنها هم با سیبیل و مقنعه عکس بگیرند. این مسولین تا همین حد مغز فندوقی اشون کار نمیده. واقعیت همینه غیر از این بود نظر دیگری وجود داشت حتما.

  1. صادق می گوید

   والا من ریش دارم تا الان دوبار رفتم عکس گرفتم

   1. S می گوید

    یعنی گفتن با ریش مشکل داره؟

 16. میثم می گوید

  آقا عکس های رو کارت ملی واقعا افتضاحه من الان گرفتم کارتمو یعنی اگه میدونستم عکسم اینجوریه تحویل نمیگرفتم امیدوارم در اینده بشه تغییرش داد واقعا آزار دهندس

 17. حجت می گوید

  سلام..بعد از بی اعتباری پاسپورت هامون توی دنیا این دفعه در حرکتی بسیار توانمند اداره ثبت احوال بلایی سر کارت ملی هامون آورد که جراتی که جایی ارائه بدیم نداریم…خخخخخخخخخخخخ

 18. سعید می گوید

  سلام ببخشید من چندماهه پیش جهت دریافت کارت ملی هوشمند درخواست دادم و کاراشو انجام دادم اما گویا فعلا تا چندسال کارتی صادر نمیشه و من به تازگی عمل زیبایی بینی انجام دادم که چهرم نسبت به قبل تغییر کرده ایا امکان گرفتن عکس مجدد برای کارت ملی هوشمند وجود داره؟( باتوجه به اینکه هنوز کارتی صادر نشده) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 19. رضا رومیانی می گوید

  سلام بنده کارت ملیم گم شده فقط یه عکس ازش میخام حالا باید چکار کنم

 20. ناشناس می گوید

  ولشون کنن .

 21. محسن می گوید

  خیلی مسخره ست گرفتمش اصلا عکسش جالب نیافتاده راستی المثنی بگیریم همون عکس اولی رو نزارن که کار الکی کرده باشیم

 22. نرگس می گوید

  سلام
  کارت ملینو گم کردم ، عکسشم خیلی زشت بود
  دوباره ازم عکس میگیرن یا همونو دوباره میدن بهم ؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، برای کارت ملی المثنی، از عکس قبلی استفاده می‌شود.

 23. مهتا می گوید

  سلام من کارت ملیم رو گم کردم
  بعد یکی از مدارکی که بردم عکس بوده ، یعنی این عکسی که بردم رویه کارتم چاپ میشه؟
  لطفا جواب بدین🙏🏼

 24. . می گوید

  الان شده ۵۰ تومن هزینش
  امیدوارم عکسم خوب بشه

 25. نازی می گوید

  واااااااااای من اینقدر عکسم بده که موقع گرفتن پاسپورت فکر کردن من عضو یه گروهی هستم که میرن کشور های دیگه برای تکدی گری …به سختی ویزا گرفتم 🤦🏻‍♀️

 26. نازی می گوید

  واااااااااای من اینقدر عکسم بده که موقع گرفتن پاسپورت فکر کردن من عضو یه گروهی هستم که میرن کشور های دیگه برای تکدی گری …به سختی ویزا گرفتم . المثنی بگیرم عکسم عوض میشه؟

  1. خسروی می گوید

   بله کارت ملی با عکس جدید برای شما صادر میشه

 27. peyman می گوید

  من ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ عکس کارت ملی خودمو انداختم – اونجوری که از کامنتهای خانم ها و آقایون معلومه شماها که خوش قیافه هستید عکسهاتون داغون افتاده من که قیافه ندارم پس چی بگم – امیدوارم کارت ملی من با مشخصاتش تو سیستم ثبت نابود بشه که نبینمش من به همین کاغذه که موقت بجا کارت ملی میدن راضی شدم

 28. الهه می گوید

  من عکس کارت ملیم خیلی افتضاحه تا جاییکه مجبور نشم هیچ جا رو نمیکنم😂🙌 المثنی بگیرم همون عکس قدیمیو میزنن؟ کاری میشه کرد؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در کارت ملی المثنی عکس جدید شما رو استفاده می‌کنن

 29. حسین می گوید

  من ۲۰ ساله که بخاطر اینکه تو ۱۷ سالگی موهام کم پشت شد کلاه میذارم الانم که دیگه صاف شده خخخخ حتی در محل کار هم کلاه میذارم بارها حراست گیرم داده اما در نیوردم شده که استاد از کلاس بیرونم کرده بخاطر اینکه گفته بی احترامیه باید کلاهتو دربیاری اما در نیوردم ! الان نمیدونم چجور کلاهمو در بیارم عکس بگیرم ،من حتی بعضی وقتها تو خواب هم کلاه میذارم هیچکس تا حالا بجز خانوادم منو بدون کلاه ندیدن یه موی مصنوعی هم گذاشتم اما بدم میاد ازش نمیدونم قبوله با همون برم عکس بگیرم!صرفا بخاطر اینکه مجبورم ضامن پدرخانمم بشم و بانک اون کارت قدیمیه رو قبول نمیکنه

 30. مجتبی می گوید

  ظاهراً این طور عکس گرفتن کاملا عمدی هستش که در کل کشور اجبار شده و باید همه رو شبیه یا قاتل ,جانی ،روانی ،روانپریش،دیوانه ،جهادی از نوع سربریدن و فیلم ۴k گرفتن ،کنه
  حالا به نفع کی باشه خدا میدونه

 31. جعفر می گوید

  به نظر شما عکاسی که نمیتونه دوربین رو روی سه پایه ببنده چطور میتونه یه عکس خوب بگیره با این اوصاف
  فکر کنم اگر آدم بجای خودش یه میمون ببره ازش عکس
  بگیرن بهتره آخه احتمال اینکه شبیه آدم در بیاد بیشتره

 32. رحیم دخت می گوید

  به هیچ عنوان از عکس کارت ملیم راضی نیستم

 33. کارگر می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید، من ۳ روز پیش برای تکمیل فرآیند کارت ملی عکس و اثر انگشت گرفتم و ثبت و تایید نهایی کرد. حالا رفتم برای گرفتن ویزا میگه عکس ثبت احوالت تایید نهایی نشده و تا تایید نهایی نشه و به روز رسانی نشه نمیشه گذر نامه گرفت. خواستم بپرسم بعد از عکس گرفتن چند روز طول میکشه تا عکس از مرکز ثبت احوال که تهران باشه ثبت نهایی و تایید بشه و چگونه میتونم بفهمم که عکسم تایید شده یا نه‌ممنون از شما عزیزان

 34. ابوذر می گوید

  با افتخار هنوز کارت ملی ثبت نام نکردم😅😅

 35. فاطمه می گوید

  اولا شما باید با احترام حرف بزنید، بعدش هم با احترام حرفتون درست نیست.
  به نظر من گرفتن عکس توی دفتر پیشخوان باعث میشه که عکس کارت ملی اتفاقا شبیه فرد باشه، خب وقتی کسی کلی آرایش کنه بعد بره عکس بگیره که دیگه اون خودش نیست یه آدم دیگست

 36. پ م می گوید

  واقعا افتضاح شده این چه قانونی هست حداقل یک عکاس خوب و کاربلد را برای این کار انتخاب کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳.۹ | (۱۰)