بازسازی کشتی نوح با ابعاد واقعی

طراحی و شبیه سازی کشتی نوح براساس ابعادی از کتاب مقدس است، حضرت نوح (ع) از طرف خدا مامور شد که یک کشتی را بسازد و آن را با حیوانات پر کند تا آنها و خانواده وی بتوانند در هنگام سیل زنده بمانند. تامپکینز گفت ، این کشتی با آنچه در کتاب مقدس شرح داده شده است ، کمی متفاوت است. “من می توانم به شما تضمین دهم که شناور نخواهد شد.” ( Keinan Tompkins ، کلرادو تیمبرفریم متخصص در زمینه طراحی و ساخت قاب های چوبی واقعی است.)

ساخت کشتی نوح با ابعاد واقعی یک پروژه جدی برای تیم کلرادو تیمبرفریم با حضور ۴۵ نفر بود. کارمندان شبانه روزی در دفتر شرکت کار می کردند. کل پروژه کشتی ۱۸ ماه به طول انجامید.

تامپکینز گفت: حدود ۱۰۰۰ نفر به طور کلی روی این پروژه کار کرده اند.  تامپکینز گفت که این تیم از چوب شاخه های داگلاس از واشنگتن ، یوتا و کانادا استفاده کرده است. چوب Gopher یا gopherwood اصطلاحی است که در کتاب مقدس برای ساخت کشتی نوح از آن استفاده شده است.

در این کشتی نوح بیش از ۱۰۰ گونه حیوان مختلف قرارداده شده است ، از زرافه ها تا شیرها و ببرهای گوشتخوار ، از خرگوشها گرفته تا فیلهای غول پیکر آفریقا.

پارکی نیز در ایالت کنتاکی ایالات متحده از مدل چوبی به طول ۵۱۰ فوت (۱۵۵ متر) در کنار کشتی نوح رونمایی شده است است.

کشتی نوح همانطور که توسط کتاب مقدس شرح داده شد بسیار عظیم است و ماکت ساخته شده از آن نیز به همان ابعاد می باشد. این کشتی تقریباً دو برابر زمین فوتبال است .

فاز اول ساخت کشتی  ۹۱ میلیون دلار هزینه داشته است. این کشتی دارای نمایشگاههایی است که در داخل بدنه آن قرار گرفته است و حدودا ۵ متر بالاتر از سطح زمین است ، که توسط بتن در عمق ۱۰ متر قرار دارد. وزن چوب ۴.۲ میلیون پوند است. Ark Encounter اعلام کرده است که این کشتی ۱۵۵ متر طول ، ۲۶ متر عرض و ۱۶ متر ارتفاع دارد.

ساخت-کشتی-نوح-با-ابعاد-واقعی

چند نکته باور نکردنی که ممکن است درباره کشتی نوح ندانید


  • به گفته کتاب مقدس انجیل هابیل و قابیل مشهورترین بچه های آدم و حوا بودند. آدم و حوا به دستور خدا “ثمر بخش و تکثیر شوند” (Gen 1:28) فرزندان بیشتری به دنیا آوردند. یکی دیگر از فرزندان آدم و حوا که در کتاب انجیل نام او آمده است Seth می باشد. در یک متن از کتاب مقدس که با عنوان “نسل آدم” یاد می شود ، نوح در بین دهمین نسل قرار دارد که از فرزندان آدم و حوا است.
  • زندگی جالب نوح  پس از تولد ۵۰۰ سالگی او آغاز شد. اندکی پس از ۵۰۰ سالگی ، نوح پدر شد. خدا به او فرمان داد که کشتی را بسازد. اندکی پس از سن ۶۰۰ سالگی نوح ، به همراه همسر ، پسران و دامادهایش وارد کشتی شدند سپس خداوند سیل را نازل کرد.
    به هر حال ، به نظر می رسد که مردم قبل از سیل مدت طولانی ( صدها سال) زندگی کرده اند. نام Methuselah پدربزرگ نوح ، (۹۶۹ ساله) در همان سال سیل به عنوان پیرترین مرد در کتاب مقدس آمده است. زندگی نوح در ۶۰۰ سالگی او بسیار جالب بود ، زیرا در این زمان او و خانواده اش حدود یک سال در کشتی زندگی کردند و سپس به دنیای جدیدی پا گذاشتند. ساخت کشتی نوح به اندازه یک قرن از زندگی حضرت نوح طول کشیده است.
  • کشتی حضرت نوح یک سوم اندازه تایتانیک می باشد. کتاب مقدس اندازه گیری کشتی را با ابعاد مکعب ثبت کرده است. کشتی نوح دارای ۳۰۰ مکعب طول ، ۵۰ مکعب عرض و ۳۰ مکعب ارتفاع است. حجم کشتی در حدود ۱.۵ میلیون فوت مکعب تخمین زده می شود که تقریباً یک سوم حجم تایتانیک است. ( احتمالا اندازه دقیق یک مکعب را ندانید ولی حدودا فاصله آن از آرنج تا نوک انگشت میانی انسان ، به طور معمول بین ۴۶ تا ۵۳.۳۴ سانتی متر است).
  • برخی معتقدند کشتی نوح می توانسته بین ۲۰،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ حیوان را تقریباً به اندازه گوسفند نگه دارد.
  • Arphaxad  اولین کودک پس از سیل است که در کتاب مقدس ذکر شده است. مطابق انجیل فرزند پسر نوح دو سال پس از سیل به دنیا آمد.
  • در کتاب انجیل آمده است که کشتی حضرت نوح در کوههای آرارات ، یک رشته کوه در ترکیه بر زمین فرود آمده است. گروه های جستجو ی بسیاری به کوه های آرارات اعزام شده اند.
  • در کتاب مارکو پولو آمده است: “در قلب رشته کوه ارمنستان ، قله کوهی شبیه یک مکعب (یا فنجان) وجود دارد که گفته می شود کشتی نوح در آن استراحت کرده است. آن را کوه کشتی نوح می گویند. [کوه] آنقدر گسترده و طولانی است که دور زدن آن بیشتر از دو روز به طول می انجامد. برف در تمام طول سال چنان عمیق است که هیچ کس نمی تواند از آن صعود کند. این برف هرگز به طور کامل ذوب نمی شود و برف جدید همیشه در حال ریزش است.

باب کورنوکه رئیس مؤسسه جستجو و اکتشاف باستان شناسی کتاب انجیل می باشد . در سال ۲۰۰۷ كورنوك و تیم او یك كشتی در كنار تپه ای ، ۱۴۰۰۰ بالاتر از سطح دریا كشف كردند ، كه ظاهری از تیرهای چوبی فسیل شده دارد. این شکل حدود ۴۰۰ فوت طول دارد ، که متناسب با اندازه کشتی است که در کتاب مقدس شرح داده شده است. علاوه بر این ، تیم کورنوکه زندگی دریایی شامل هزاران صدف که ثابت می کند این شیء زمانی در اقیانوس بوده است را کشف کرده اند.

 

۵ | (۱)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵ | (۱)