نیم درصد دیه کامل سال 1401 + نحوه محاسبه و شرایط پرداخت

نیم درصد دیه کامل سال ۱۴۰۱ موضوع این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ است. دیه یکی از مجازات‌هایی محسوب می‌شود که در قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته شده است. در جرائمی که به هر دلیلی،امکان قصاص وجود نداشته باشد، قاضی اسلامی، حکم به پرداخت دیه می‌نماید.

در قانون مجازات اسلامی، برای قتل نفس غیر عمد دیه کامل انسان در نظر گرفته شده است. برای سایر جرائمی که منجر به آسیب جسمی و یا مالی شوند، فرد مجرم، باید درصدهایی از دیه (از جمله نیم درصد دیه کامل) را بپردازد.

مبلغ دیه باید از سوی فرد مجرم و یا وراث او، به شخص مورد بزه یا وارث‌ها و بستگان درجه یکش پرداخت شود. حال سوال اینجاست که مبلغی که به عنوان دیه در نظر گرفته می‌شود، چقدر است و توسط چه نهادی تعیین می‌شود؟

امروز و در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ، شما را با نیم درصد دیه کامل و مبلغ کامل آن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دیه کامل چیست؟

دیه کامل برای قتل نفس غیر عمد مرد مسلمان در نظر گرفته می‌شود و مبلغ دیه برای سایر اعضای بدن، بر مبنای آن تعیین می‌شوند. این مبلغ هر ساله و توسط رئیس قوه قضاییه، اعلام می‌شود.

دیه کامل سال 1399

مبلغ دیه کامل در سال ۱۴۰۱
بر اساس بخشنامه‌ای که در ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ و توسط ریاست قوه قضاییه، ابلاغ شد، دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان، معادل ۶ میلیارد ریال، محاسبه شده است.

بر اساس دیه کامل، مبلغ سایر انواع دیه از قبیل دیه جراحت، دیه منافع اعضاء (یکی از حواس پنجگانه فرد از بین رفته باشد) و دیه نقص عضو، نیز تعیین می‌شود.

طبق قوانین مجازات اسلامی، مبلغ دیه کامل انسان هر ساله بر اساس قیمت ۱۰۰ شتر سالم یا ۲۰۰ گاو سالم و یا ۱۰۰۰ گوسفند سالم محاسبه می‌شود. طبیعی است که برای تخمین دیه کامل، تورم سالانه نیز که توسط بانک مرکزی اعلام می‌گردد، در نظر گرفته شده و لحاظ می‌شود.

دیه در چه مواردی قابل پرداخت است؟

همانطور که قبلا نیز اشاره شده است، دیه در قوانین مجازات اسلامی، به عنوان یک تنبیه برای فرد گناه‌کار در نظر گرفته شده است. بر همین اساس، برای جرائمی که در زیر ذکر شده‌اند، قاضی شرع، حکم به پرداخت دیه صادر خواهد کرد:

 • قتل نفس غیر عمد
 • قتل نفس عمد (در صورتی که بستگان درجه یک مقتول، از قصاص قاتل گذشت کرده و به گرفتن دیه راضی شوند)
 • جنایت بر عضو (یکی از اعضای بدن از جمله بینی، دندان، دست، پا و … با آسیب دیدگی یا شکستگی مواجه شده باشد)
 • جنایت بر منافع ( از دست دادن هر کدام از حس‌های بویایی، شنوایی و …)
 • زوال عقل

منظور از درصد دیه چیست؟

دیه کامل انسان، برای قتل نفس مرد مسلمان در نظر گرفته می‌شود. برای سایر جرائمی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، درصدی از این مبلغ در نظر گرفته شده و فرد مجرم، ملزم به پرداخت آن خواهد بود.

درصد دیه سال 99 چقدر است؟

درصد دیه، برای جنایات وارده بر اعضا و یا منافع در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، برای از بین رفتن یک عضو فرد در بدن انسان، ۱۰۰ درصد دیه کامل و برای از بین رفتن یکی از دو عضو زوج (گوش، دست، پا و …) ۵۰ درصد از دیه کامل در نظر گرفته و پرداخت می‌شود.

جرائمی که شامل پرداخت درصدی از دیه کامل انسان می‌شوند، در قانون مجازات اسلامی، به صورت شفاف بیان شده‌اند.

همچنین بخوانید: 

درصد دیه در سال ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می‌شود؟

برای تعیین درصد دیه، به دو فاکتور مهم نیاز است: نخست، مبلغ دیه کامل که توسط قوه قضاییه و به صورت سالانه اعلام می‌شود؛ و دوم تعیین جرائمی که مشمول پرداخت درصدی از دیه کامل می‌شوند( این جرائم در ماده‌های مختلفی از قانون مجازات اسلامی ذکر شده‌اند).

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، نرخ دیه سال ۱۴۰۱ به میزان ۶۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. بر اساس این مبلغ، درصد دیه سال ۱۴۰۱ و جرائمی که مشمول پرداخت این درصدها می‌شوند، در جدول زیر ذکر شده‌اند:

نوع دیهمبلغ در سال ۱۴۰۱
دیه کامل در ماه های غیر حرام۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه کامل در ماه های حرام۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی بینی۶۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی ترقوه۲۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه۶۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد حارصه۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد دامیه۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پیشین که کامل ساقط شوند۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پشتی که کامل ساقط شوند۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک دست۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک پا۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی دنده‌های محیط بر قلب۱۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه خرد شدگی استخوان مطلوب التیام یافته۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان

توجه: برخی از مقادیر مندرج در این جدول، ممکن است با ابلاغیه جدید قوه قضاییه، با تغییراتی مواجه شوند. در صورت اعلام نرخ قطعی دیه ۱۴۰۱ و جدول اصلی آن، این ارقام، بلافاصله به روز رسانی خواهند شد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، به عنوان مثال برای شکستکی جمجمه مبلغ ۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است که معادل ۱۰ درصد از دیه کامل می‌شود.

نیم درصد دیه کامل سال ۱۴۰۱ چقدر است و در چه مواردی پرداخت می‌شود؟ 

بر اساس مبلغ دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۱، نیم درصد دیه کامل سال ۱۴۰۱، معادل ۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان برآورد شده است.

نیم درصد دیه و حارصه

همچنین با استناد به قانون مجازات‌های اسلامی، نیم درصد دیه کامل سال ۱۴۰۱ زمانی قابل پرداخت است که “حارصه” رخ داده باشد. حارصه به خراشیده شدن پوست بدون خونریزی گفته می‌شود. این خراش در هرکدام از اعضای بدن که ایجاد شود، مشمول پرداخت نیم درصد دیه کامل خواهد شد.

یک درصد دیه کامل سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
بخوانید

کلام پایانی

در پایان این مقاله، لازم است یادآوری کنیم که تمامی اعداد و ارقام و مبالغی مندرج در این مقاله، بر اساس اعلام منابع رسمی قوه قضاییه حمهوری اسلامی ایران گردآوری و منتشر شده‌اند.

شما همراهان عزیز می‌توانید انواع سوالات خود را در زمینه محاسبه و دریافت دیه، در بخش نظرات همین مقاله از ما بپرسید تا در اسرع وقت، جوابگویتان باشیم.

۳.۲/۵ - (۱۱ امتیاز)
50 نظرات
 1. حمید می گوید

  با سلام نیم درصد دیه کامل+یک ونیم هزارم دیه کامل برای سال ۱۴۰۰ چقدر میشه ممنون از پاسخ سریع شما

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، با توجه به توضیحات شما، مقدار دیه، سه میلیون و صد و بیست هزار تومان می‌شود.

  2. مهدی‌رجبی‌پور می گوید

   باسلام‌وخسته‌نباشی‌میخاستم‌بدونم‌‌سرمن‌نزدیک‌گیجگاهی‌سمت‌چپ‌توتصادف‌جراحت‌برداشت‌ودرحدود۹تابخیه‌خوردالبطه‌شایان‌به‌ذکرهست‌مقصرحادثه‌خودم‌بودم‌وازدیه‌حوادث‌راننده‌استفاده‌میکنم‌ولی‌شورای‌حل‌اختلا‌ف‌دیه‌ننوشته‌پپزشک‌قانونی‌هم‌نوشته‌دیه‌مقدر‌میخاستم‌‌ببینم‌دیه‌من‌چقدر‌هست

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز دیه مقدر به دیه ای گفته می شود که در قانون مجازات های اسلامی مشخص شده باشه. در مورد آسیب شما هم پزشکی قانونی رای نهایی رو بر عهده دادگاه گذاشته

 2. ع می گوید

  کبودی پای راست و ضربه به کمر چقدر است ممنون میشم بگید

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مقدار دیه تعیین شده برای کبودی در سال ۱۴۰۰، ۷۲۰ هزار تومان است. در مورد ضربه به کمر هم باید توسط دادگاه و با نظر پزشکی قانونی ارش تعیین شود.

 3. رضا می گوید

  سلام،وقت بخیر
  ساییدگی قدام ساق راست و بالای زانوی چپ ( هر یک حارصه)
  ساییدگی حارصه شانه به ارزش نیم درصد دیه کامل
  کبودی لاله گوش راست – جراحت مخاط دهان

  این ها چقدر میشه دیه ؟
  بعد سوال بعدی این هست که آیا بعد پزشک قانونی رفتن
  جایی زخم یا کبودی یا خراشیدگی که وجود داشته و ما تازه فهمیدم آیا میشه اضافه کرد ؟!
  با تشکر

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، دیه هر حارصه دو میلیون و چهارصد هزار تومان است. با توجه به توضیحات شما حداقل هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دیه برای شما تعیین می‌شود. در مورد سوال دوم، شما می‌توانید به حکم پزشکی قانونی اعتراض کنید و درخواست بررسی مجدد دهید.

 4. A می گوید

  سلام. نیم درصد دیه حارصه در ماه های حرام دوبرابر میشود؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مقدار دیه حارصه در ماه‌های حرام دو برابر نمی‌شود.

 5. A می گوید

  و اینکه اگر دوبرابر نباشد ممکن است ب دلیل حرام بودن ماه درصدی افزایش پیدا کند؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، اگر حکم پزشکی قانونی برای شما جراحت حارصه تعیین کرده است، حکم دادگاه هم همان مبلغ حارصه خواهد بود و مبلغی به آن اضافه نخواهد شد.

 6. آدرینا می گوید

  نیم درصد دیگه کامل چقدر میشود و دیه شکستگی گونه و عمل جراحی گونه و گذاشتن پیچ و پلاک داخل گونه چقدر میشود ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز نیم درصد دیه کامل معادل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومنه و مقدار دیه شما رو باید دادگاه به صورت ارش تعیین کنه

 7. رحیم می گوید

  با سلام .سه دهم درصد ونیم درصدونیم درصد از دیه کامل چقدر میشود

 8. رحیم می گوید

  سلام.سه دهم درصد ونیم درصد از دیه کامل یک انسان

  1. خسروی می گوید

   سه دهم درصد معادل ۱/۴۴۰/۰۰۰ هزار تومان و نیم درصد معادل ۲/۴۰۰/۰۰۰ هزار تومان خواهد بود

 9. Hadi می گوید

  سلام خسته نباشیدنظریه پزشکی قانونی درباره انگشت چهارم دست چپ اینگونه میباشدشکستگی اعلام شده در وضعیت قابل جوش خورده محسوب میگرددومشمول دیه مقدر خواهد بود از نظر برآمدگی خفیف باقیمانده و محدودیت حرکتی مختصر این انگشت ارش به میزان نیم درصد دیه کامل تعیین میگردد.این چقدر میشه و آیا میشه اعتراض کرد ب نظریه پزشکی قانونی؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز نیم درصد دیه کامل معادل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن خواهد بود. در مورد اعتراض هم باید نظر دادگاه رو جویا بشید

 10. صبا می گوید

  سلام خسته نباشید..کبودی قدام ساق چپ،کبودی وجراحت حارصه زانوی راست،آسیب بافت نرم کتف باارش نیم درصد یه کامله درسال۱۴۰۰چقدرمیشه؟؟!!ممنونم ازپاسخ سریع ودقیق شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز هر کدام از کبودی های شما معادل ۰.۶ درصد از دیه کامل یعنی ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و نیم درصد دیه شما معادل ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تومان محاسبه میشه

 11. ازیتا می گوید

  سلام من عمل بلفا کردم(جراحی پلک)روز بخیه کشیدن زد پلک چشمم پاره کرد دوبارع بخیه زد باز شش روز بعد رفتم گفتم پلکم درد میکنه گفت چیزی نیست نخ جا مونده شکافت باز بخیه زد جای جبرانش جراحی لیفت شقیقه کرد ک ی طرف سرم شقیقه اش بعد شش ماه هنوز کچله شکایت کردم تو پزشک قانونی اسمش زدن گفتن دکتر نبوده .ادم معمولیه ب اسم دکتر منو ارجاع دادن پزشک قانونی تو زعفرانیه دیروز روز کمیسیون بود گفتن جواب س هفته دیگه میرع دادگاه شب قبل کمیسیون یکی زنگ زد گفت دکتر عزیزی هستم همون ک عملت کرد گفتم من تو رو نمیشناسم کجا بودی تا بحاال گفت قاسم ابادی ک عملت کرده دستیارمه منم خبر نداشتم چون فقط ۲شنبه ۴شنبه کلینیکم هستم ک دروغ گفت چون منم همون روزا اونجا بودم روز کمیسیون اون دکتره با اون ادم شیاد ک خودش دکتر جا زده بود اومده بودن پزشک قانونی ولی ی طبقه دیگه نمیدونم چراا.حالا بنظر شما دیه من تقربی چقدر میشه ک این چشمم ک تا ب تا شده با شقیقه ام کچل شده درستش کنم؟؟همون تقربی فقط میخوام بدونم .ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز متاسفانه تخمین زدن دیه شما از توان ما خارجه. شما پرونده بسیار پیچیده ای دارید که نیاز به بررسی زیادی داره. باید منتظر رای دادگاه بمونید

 12. ۰علی لشنی می گوید

  باسلام من تصادف کردم به اندازه ۳ انگشت کبودی زرد رنگ وکوفتگی وزربه به ساغ پام میشه بگید اگه شکایت کنم چقدر دستمو میگیره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بر اساس نظر پزشک قانونی ممکنه از نیم تا دو درصد از دیه کامل برای شما در نظر گرفته بشه

 13. محمد می گوید

  سلام پام درشت نی پلانین شده ۲۵سانت و پارگی غشاء لیفی کپسول مفضلی زانو دیش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای درشت نی شما معادل ۴۸ میلیون تومان دیه در نظر گرفته میشه و برای بقیه آسیب دیدگی ها هم باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی ارش تعیین بشه

 14. یعقوب می گوید

  ۰/۵%حدودا تا چه میزان میتوان دادگاه مبلغ را برای متلاحمه دست که ارش تورم گفته شده تخمین زد ایا دادگاه صلاحیت تعین هر مبݪغی را دارد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دادگاه مبلغ دیه رو بر اساس قوانین مندرج در قانون مجازات‌های اسلامی تعیین می‌کنه. بله دادگاه برای تعیین ارش این صلاحیت رو داره که بر اساس گزارش پزشکی قانونی مبلغ رو تعیین کنه

 15. فرزاد می گوید

  سلام خدمت شما ،مادرم تصادف کرد یعنی ماشین به ایشان زد ،تاریخ ۹۹/۱۲/۲۷ ،که ایشان از ناحیه مچ دست راست و زانوی پای راست دچار شکستگی شد ،مادرم ۶۷ ساله هست ، از آن تاریخ تا به الان دست ایشان مشت نمیشود و درد شدید دارد ،عکس از مچ دست گرفته شده و ظاهرا ضاعده دیده شده توی دست ،به پزشکی قانونی که مراجعه کردن ضاعده را گفتن چیز مهمی نیست و برای ما نگران کننده هست که این ضاعده خوب میشود یا نه ،پزشکی قانونی درصد کل را ۳ درصد + یک چهارم درصد دیه کامل انسان را تعیین کرده ،در طول این مدت ما مخارج زیادی متحمل شدیم ،سوال اینکه این درصدی که تعیین شده مبلغ کل چقدر میشود و آیا طول درمان هم تعیین شده یا دادگاه طول درمان را تعیین میکند یا اصلا طول درمان هست یا نیست ،با تشکر از راهنمایی شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ دیه ای که پزشکی قانونی براتون تعیین کرده معادل ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. برای باقی موارد هم باید با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید

 16. زهرا می گوید

  سلام .خسته نباشید. رای پزشکی قانونی نوشته دنده ها ی یک و دو دوره درمان تمام شد .و ارش نیم درصد دبه کامل .یعنی چقدر.

  1. خسروی می گوید

   نیم درصد دیه کامل میشه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 17. ستاره مرگ سیاه می گوید

  باسلام ببخشید من چهل روز پیش در شرکت جسم سنگین افتاد روی پام و استخوان انگشت سومم شکستگی پیدا کرد حدود یکماه درگچ است و ده روز هم آتل بود میخواستم ببینم بیمه چقد دیه بهم تعلق میده ؟؟؟؟

  1. کریم می گوید

   سلام خدمت شما استخوان ترقوه شکست ولی با عیب درمان شد
   دکتر زده ۶ درصد معیوب دیش چقد میشه؟

   طبق قانون استخوانی که با عیب درمان شه نصف دیه کامل هست اگه میشه راهنمایی کنید

 18. کریم می گوید

  سلام خدمت شما استخوان ترقوه شکست ولی با عیب درمان شد
  دکتر زده ۶ درصد معیوب دیش چقد میشه؟

  طبق قانون استخوانی ترقوه که با عیب درمان شه نصف دیگه کامل باید به فرد تعلق بگیره اکه میشه راهنمایی کنید🙏

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما معادل ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود

 19. احسان می گوید

  سلام من دنده شیش و هفت محیط بر قلبم شکسته و دنده هشتم غیر محیط قلبم شکسته بعد تجمع خون و هوا در فضای جنبی سمت چپ قفسه سینه با ارش مجموع یکو نیم درصد دیه کامل انسان چقد میشه ؟

 20. احسان می گوید

  سلام من دنده شیش و هفت محیط بر قلبم شکسته و دنده هشتم غیر محیط قلبم شکسته بعد تجمع خون و هوا در فضای جنبی سمت چپ قفسه سینه با ارش مجموع یکو نیم درصد دیه کامل انسان چقد میشه ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کدام از دنده های محیط بر قلب ۱۲ میلیون تومان و برای دنده غیر محیط هم ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه لحاظ خواهد شد

 21. محمدرضا کرانی می گوید

  سلام و عرض ادب
  دادگاه‌ در کمال تعجب رای نهایی برای اسیب دیدگی بنده رو به این شکل فرمودن ۱ نیم در صد دیه کامل برای اسیب دیدگی موضحه دست راست ۲ چهار پنجم از یک پنجم از یک دوم از یک دوم از دیه کامل برای شکستگی استخوان اولنا یا به قول خودشون زند اسفل ساعد دست راست هست که به اشتباه چپ نوشتن ۳ دو. در صد دیه کامل برای پارگی سه تاندون ۴ نیم درصد دیه کامل برای نقض عضو یا از کار افتادگی برای انگشت شصت دست راست
  ممنون میشم میزان دیه پرداختی رو به بنده بگین
  بعد بر حسب چیز هایی که شما تو سایتتون قرار دادین میزان جراحت موضحه و شکستگی استخوانی که التیام پیدا کنه و نکنه بیشتز از این چیزیه که دادگاه رای داده علتش چیه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز درصدها رو بر حسب دیه کامل که ۴۸۰ میلیون تومان است محاسبه کنید. در مورد مغایرت هم باید عرض کنیم که ما بر اساس یک قانون کلی و بدون در نظر گرفتن شرایط مختلف مقدار دیه ها رو ذکر کردیم. اما در نهایت رای دادگاه ارجحیت خواهد داشت و در آن تمام شرایط لحاظ شده است

 22. مسافر تنها می گوید

  باسلام وخسته نباشید.۱/۲۰همان
  شستشوودبریدمان وخارج سازی جسم خارجی/جااندازی وفیکساسیون شکستگی سطح مفصلی دیستال تیبیاباTBW
  ترمیم تاندون تیبیالیس پوستریور/ترمیم پارگی پارشیل عصب تیبیالیس پوستریور
  اکسپلورشریان تیبیالیس پوستریور/دریلینگ ضایعه OCDتالوس ایجادشده
  ترمیم دلتوئید/ ارتروتومی مچ پا تخلیه هماتوم
  اکسپلوروریدصافن/فلپ لوکال پوستی به طول۱۰سانت جهت پوشاندن دیفکت
  کنترل باCARM/آتل کوتاه پا
  بنده تازه تصادف کردم اقدامات درمانی واعمال جراحیم بدین شرح است میخواستم ببینم دیه اش حدوداچقدرمیشه؟
  باسپاس

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز تشخیص دیه شما رو فقط پزشکی قانونی و دادگاه میتونن انجام بدن

 23. علیرضا می گوید

  سلام بند سر کار دیوار روم‌ خراب شد و شونه راستم در رفت الان دارم کاراشو میکنم حدودی میشه بگین دیه من چقدره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز احتمالا دیه شما بین ۴۸ تا ۶۰ میلیون تومان خواهد بود. ولی باز هم باید منتظر گزارش پزشکی قانونی و رای نهایی دادگاه باشید

 24. خدا زده می گوید

  با سلام دیروز من در محل کارم‌ دچار درفتگی کتف شدم ممکنه بگین چند درصد دیه داره ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که کتف شما بدون عیب درمان بشه دیه اون معادل ۱۶۰ میلیون تومان خواهد بود. البته در نهایت باید منتظر باشید تا پزشکی قانونی بر اساس آسیب وارد شده، گزارش خودش رو به دادگاه ارائه بده

 25. خدا زده می گوید

  لطفا چیزی که میدونید بگین

 26. سمانه شادکام می گوید

  با سلام .من تو یه تصادف که خودم مقصر بود ۵ تا از دندونهای جلوم لب پر شدن یکیش بیشتر از بقیه و ۲تا از دندونهای عقبم تو برگه ی پزشک قانونیم نوشته لب پریدگی به میزان ۵ درصد از قسمت نمایان ۵ دندان پیشین و لب پریدگی به میزان ۵درصد از قسمت نمایان دو دندان خلفی .میخواستم بدونم تقریبا مبلغ دیم چقدر میشه .ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code