دیه سال 1400 چقدر است + جدول دیه اعضای بدن

نرخ دیه سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ و در جلسه مطبوعاتی غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه تعیین شده و به اظهار عموم رسید. در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ به بررسی انواع دیه و نرخ هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

محاسبه دیه، بر اساس مبلغی که توسط قوه قضاییه و به صورت سالانه اعلام می‌گردد، انجام می‌شود. از همین رو پزشکی قانونی، با اعلام میزان صدمات وارده به فرد و اعلام آن به دادگاه، مسیر محاسبه دیه را هموار کرده و دادگاه نیز بر اساس گواهی پزشکی قانونی، مبلغ دیه را اعلام می‌کند.

انواع دیه

بر اساس قانون مجازات اسلامی دیه را می‌توان به چند دسته زیر تقسیم کرد:

انواع دیه در قوانین مجازات اسلامی

دیه قتل: دیه قتل مطابق یک دیه کامل بوده که مبلغ آن هر ساله توسط قوه قضائیه اعلام می‌شود.

دیه منافع اعضا: در صورتی که فرد مجرم، اعمالی انجام دهد که دیگری حواس خود را از دست بدهد، فرد خاطی باید دیه منافع آن عضو را پرداخت نماید. به طور مثال توانایی شنیدن مختل شده اما به خود گوش آسیبی وارد نشود. این نوع دیه شامل مواردی چون دیه بینایی، دیه شنوایی، دیه عقل، دیه بویایی و دیه صوت و گویایی است.

دیه جراحت: در صورتی که فردی مرتکب جنایتی شده که طرف مقابل با جراحت روبرو گردد، باید دیه جراحت بپردازد که تعیین مبلغ آن بر اساس میزان جراحت و به تشخیص پزشکی قانونی صورت می‌گیرد. مانند ایجاد کبودی، زخم، تورم و …

دیه اعضای بدن: در صورتی که از عضوی تنها یک عدد در بدن انسان وجود داشته باشد و فرد مجرم، آن عضو در بدن فردی دیگر را از بین ببرد، باید یک دیه کامل بپردازد. اما اگر از آن عضو، دو عدد وجود داشته باشد، از بین بردن یکی از آن دو، مجازات پرداخت نصف دیه کامل را به همراه خواهد داشت و اگر هر دو عضو از میان بروند، مبلغ دیه برابر با دیه کامل انسان محاسبه خواهد شد.

ماهیت دیه به زبانی ساده و قابل فهم
بخوانید

نرخ دیه چگونه محاسبه می‌شود؟ 

مبلغ دیه کامل یک انسان، برابر است با نرخ به روز ۱۰۰ شتر سالم و بدون عیب که خیلی هم لاغر نباشند. لازم به ذکر است دیه در زمان پرداخت آن محاسبه خواهد شد. به عنوان مثال اگر جنایت در سال ۹۸ واقع شده باشد، ولی دیه در سال ۱۴۰۰ پرداخت شود، مبلغ دیه بر اساس نرخ دیه ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود.

نرخ دیه چگونه محاسبه می شود؟

از طرف دیگر در بعضی موارد و برای برخی از صدمات، دیه ‌ای در قانون مجازات اسلامی پیش بینی نشده است. به همین دلیل در هنگام بروز چنین مواردی، دادگاه مطابق گواهی پزشکی قانونی و براساس تشخیص خود، مبلغی را به عنوان ارش اعلام می‌کند که فرد خاطی موظف به پرداخت آن است.

ماده ۴۴۹ قانون مجازات اسلامی ارش را اینچنین تعریف می‌کند: ارش، دیه غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعئین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنیٌ‌علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کارشناس میزان آن را تعیین میکند. مقررات دیه مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد، مگر اینکه در این قانون ترتیب دیگری مقرر شود

جدول دیه اعضای بدن در سال ۱۴۰۰

به طور کل دیه اعضای بدن، هر ساله توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. در جدول زیر محاسبه دیه و مبلغ آن در سال ۱۴۰۰ آورده شده است:

نوع دیهمبلغ در سال ۱۴۰۰
دیه کامل در ماه های غیر حرام۴۸۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه کامل در ماه های حرام۶۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد۳۸/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام۳۸/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی بینی۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی ترقوه۲۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد حارصه۲/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد دامیه۹/۶۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پیشین که کامل ساقط شوند۲۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پشتی که کامل ساقط شوند۱۱/۹۶۰/۰۰۰ تومان
دیه یک دست۲۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک پا۲۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی دنده‌های محیط بر قلب۱۱/۹۲۱/۴۲۸ تومان
دیه خرد شدگی استخوان مطلوب التیام یافته۸۲/۳۴۶/۱۴۲ تومان

توجه: برخی از مقادیر مندرج در این جدول، ممکن است با ابلاغیه جدید قوه قضاییه، با تغییراتی مواجه شوند. در صورت اعلام نرخ قطعی دیه ۱۴۰۰ و جدول اصلی آن، این ارقام، بلافاصله به روز رسانی خواهند شد.

نرح دیه در سال ۹۹ و مقایسه آن با دیه ۱۴۰۰

در جدول زیر نرخ دیه در سال ۱۳۹۹ به تفکیک انواع آن، آورده شده است. مقایسه نرخ دیه سال ۱۴۰۰ با معادل آن در سال ۹۹، نشان می‌دهد که نرخ دیه در یک سال گذشته، ۴۵ درصد رشد داشته است.

نوع دیهمبلغ در سال ۹۹
دیه کامل در ماه های غیر حرام۳۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه کامل در ماه های حرام۴۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد۲۶/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام۲۶/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی بینی۳۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی ترقوه۱۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه۳۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد حارصه۱/۶۴۲/۸۵۷ تومان
دیه زخم شدگی در حد دامیه۶/۰۸۵/۷۱۴ تومان
دیه دندان‌ های پیشین که کامل ساقط شوند۱۶/۵۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پشتی که کامل ساقط شوند۸/۲۵۰/۰۰۰ تومان
دیه یک دست۱۶۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک پا۱۶۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی دنده‌های محیط بر قلب۸/۲۲۱/۴۲۸ تومان
دیه خرد شدگی استخوان مطلوب التیام یافته۵۶/۸۴۶/۱۴۲ تومان

حال برای فهم بهتر جدول فوق، به توضیح برخی از اصطلاحات به کار رفته در آن می‌پردازیم. در فقه از جراحت‌هاى پدید آمده در سر و صورت «شِجاج» و در غیر سر و صورت «جرح» تعبیر مى‌گردد.

شجاج خود بر هشت قسم است که در اینجا تنها به سه قسم آن اشاره میکنیم:

 • حارصه: خراشیدگى پوست بدون جریان خون
 • هاشمه: آنچه موجب شکستگی استخوان گردد، هرچند با جراحت همراه نباشد
 • دامیه: زخمى که کمى در گوشت نفوذ کرده و خون جارى شده است (در این صورت باید دیه دامیه پرداخت شود)

دیه‌های مربوط به حارصه

حارصه سر و صورت: جراحت حارصه چنان‌چه بر روی سر یا صورت ایجاد شود، دیه آن یک‌صدم یا یک درصد دیه کامل یا یک شتر خواهد بود.

حارصه بدن: جراحت حارصه چنان‌چه بر روی بدن  ایجاد شود، دیه آن نیم‌صدم  یا نیم درصد دیه کامل خواهد بود.

حارصه دست و پا: جراحت حارصه چنانچه بر روی هر یک از دست‌ها یا پاها ایجاد شود، دیه آن نیم‌صدم  یا نیم‌درصد دیه کامل خواهد بود.

حارصه هر بند انگشت (به جز انگشت شست): جراحت حارصه چنان‌چه در هر یک از بندهای انگشتان دست و یا پا ایجاد شود به غیر از انگشت شست، یک‌صدم از یک‌سوم از یک‌دهم دیه کامل خواهد بود.

حارصه هر بند انگشت شست دست یا پا: جراحت حارصه چنانچه در هر یک از بندهای انگشتان شست دست یا پا ایجاد شود، یک صدم از یک دوم از یک دهم دیه کامل خواهد بود.

حارصه گردن: جراحت حارصه جنانچه بر روی گردن ایجاد شود، دیه آن نیم صدم دیه کامل یا نیم درصد دیه کامل خواهد بود.

به طور کلی در مورد جراحت حارصه که در عضوی از اعضای بدن (غیر سر و صورت) واقع شده باشد، در صورتی که آن عضو دارای دیه معین باشد، دیه به نسبت یک‌صدم از دیه آن عضو تعیین می‌شود، و چنانچه آن عضو دیه معین نداشته باشد، برای آن ارش تعیین می‌شود .

به عنوان مثال چنانچه حارصه بروی دست واقع شده باشد، دیه آن به روش یک‌صدم از نصف دیه کامل محاسبه می‌‎شودکه میزان دیه آن، معادل نیم‌درصد یا نیم‌صدم دیه کامل خواهد شد.

هر آنچه باید درباره دیه بخیه بدانید
بخوانید

تفاوت دیه مرد و زن در قانون مجازات اسلامی

مطابق مواد ۵۶۰ و ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی، در صورتی که آسیب و صدماتی منجر به نقص عضو و زوال منافع گردد، میزان « دیه زن نصف دیه مرد» محاسبه می‌شود.

تفاوت دیه زن و مرد

البته باید گفت تامین تفاوت دیه زن و مرد، مطابق ماده ۵۵۱ مجازات اسلامی، در کلیه جرایم بر عهده صندوق تامین خسارت‌های بدنی است.

در شرایطی که جهت آسیب وارده، ارش پرداخت شده یا صدمه از نوع جراحات منتهی به زوال منافع یا نقص عضو نشده باشد، تفاوتی میان زن و مرد نیست و دیه و ارش، حتی در صورتی که بیش از ثلث (یک سوم) باشد، نصف نخواهد شد و با دیه مرد مساوی است.

از طرف دیگر، مطابق قانون در تمامی خسارات وارده بر شخص ثالث (نفر سوم) که از طریق حوادث رانندگی ایجاد و دیه توسط شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود، هیچ تفاوتی میان زن و مرد نبوده و هر دو جنس، از دیه کامل برخوردار خواهند شد.

دیه در ماه های حرام

مطابق ماده ۵۴۹ قانون مجازات اسلامی، دیه کامل، هر ساله در مقررات شرع تعیین می‌گردد. همچنین بر اساس ماده ۵۵۵ اگر رفتار مرتکب و فوت مضروب، هر دو در ماه‌های حرام انجام گیرد یا در محدوده حرم مکه واقع شود، خواه عمل به صورت عمد باشد و خواه غیر عمد، علاوه بر دیه نفس، یک سوم دیه نیز به آن اضافه شده و فرد خاطی ملزم به پرداخت دیه در ماه حرام می‌گردد.

بر همین اساس، در نرخ دیه سال ۱۴۰۰  آخرین مبلغ دیه کامل انسان در ماه‌ های حرام ۶۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان محاسبه شده است. ماه‌های حرام عبارتند از:

 • محرم
 • رجب
 • ذی القعده
 • ذی الحجه

مطابق تبصره همین ماده، معیار آغاز و پایان ماه های حرام، مغرب شرعی است.  یعنی ماه رجب از مغرب شرعی روز آخر ماه جمادی الثانی آغاز و با مغرب آخرین روز ماه رجب پایان می‌یابد.

لازم به تاکید است که تغلیظ دیه(افزایش یک سومی یا ۳۰ درصدی دیه) در ماه های حرام، تنها مربوط به قتل و منجر شدن به فوت مضروب است و جراحات و نقص عضو و غیره مشمول این قاعده نمیشوند

آیا میتوان دیه را قسط بندی کرد؟

تقسیط دیه در دادگاه طبق قانونT فقط در صورت توافق و رضایت طرفهای دعوی امکان پذیر است. در این مواقع، قاضی برای قسط بندی دیه درصدی مشخص از مبلغ کل دیه را برای hقساط آن و با توجه به سال پرداختی، در نظر می‌گیرد تا دچار اشتباه نشود.

محاسبه نرخ دیه

همچنین ادعای اعسار (عدم توانائی مالی) نیز میتواند دلیل دیگری برای تقسیط دیه باشد. بدین ترتیب که معسر(شخص ناتوان در پرداخت مبلغ) ظرف ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ اجراییه، تمام مدارک مبتنی بر میزان دارائی و موجودی وجوه وی در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری خود را مستنداً تقدیم دادگاه نماید.

پس از ثبت دادخواست اعسار و برای جلوگیری از بازداشت نشدن شخص محکوم، کفیل یا وثیقه معتبر به میزان مبلغ مشخص شده توسط دادگاه به تشخیص دادگاه ضروری خواهد بود، مگر آنکه شخص متضرر با رضایت خود و بدون دریافت تامین با آزادی او موافقت نماید.

نحوه اعتراض به پزشکی قانونی

نظریه‌های پزشکی قانونی، نظریه‌هایی کارشناسانه به حساب می‌آیند که می‌توان مانند نظر کارشناسان رسمی دادگستری، به آن‌ها اعتراض داشت.

اعتراض به پزشکی قانونی برای پرداخت دیه

چنین مسئله‌ای به این معنا بوده که ممکن است در نظریه کارشناسان پزشکی قانونی، تمامی خسارات وارده اعم از جراحات، آسیب‌ها و… به صورت کامل ذکر نشده باشند یا به هر دلیلی، در نظریه پزشکی قانونی ابهامات، ایرادات و مشکلات متعدد دیده شود.

که در این شرایط نیاز است تا در زمان قانونی، نسبت به آن اعتراض صورت بگیرد یا توسط یکی از طرفین، تقاضای دریافت توضیح، ارائه شود.

از زمان اعلام رای کمیسیون پزشکی، طرفین به مدت یک هفته زمان اعتراض دارند و پس از اتمام این زمان حق اعتراض از آنها سلب می‌گردد. در این زمان و هنگام اعلام اعتراض، فرد معترض وظیفه دارد هزینه‌های کمیسیون پزشکی را پرداخت کند که این مبلغ مطابق با تعرفه تعیین شده از جانب پزشکی قانونی است.

اگر پس از اعلام اعتراض و بررسی‌های مجدد، پزشک مقصر شناخته شود، این امکان برای فرد معترض وجود دارد که خسارات و ضرر و زیان‌های وارده از جمله هزینه‌های پرداختی بابت کمیسیون پزشکی را مطالبه کند.

دیه شکستگی اعضای بدن در سال ۱۴۰۰ + جدول کامل
بخوانید

مهلت پرداخت دیه

مهلت پرداخت دیه از زمان وقوع جنایت و یا حادثه به ترتیب زیر است (مگر اینکه به نحو دیگری تراضی (توافق) شده باشد)

در جرائم عمدی موجب دیه مانند ضرب و جرح عمدی، مهلت پرداخت دیه ظرف مدت یک سال قمری است.

در جرائم شبه عمد مانند تصادف جرحی یا فوتی، حوادث ناشی از کار و قصور پزشکی و … مهلت پرداخت دیه  ظرف مدت دو سال قمری است و پرداخت کننده باید هر سال نصف آن را پرداخت نماید،

در جرائم خطای محض مانند جرح و آسیبی که به وسیله صغیر انجام شده باشد، مهلت پرداخت دیه، ظرف مدت سه سال قمری است و پرداخت کننده باید هر سال یک سوم دیه را پرداخت نماید.

هرگاه پرداخت کننده در بین مهلت‌های مقرر نسبت به پرداخت تمام و یا قسمتی از دیه اقدام نماید، محکوم له (شخصی که حکم به نفع او صادر شده) مکلف به قبول آن است.

در صورتی که پرداخت کننده بخواهد هریک از انواع دیه را پرداخت نماید و یا پرداخت دیه به صورت اقساطی باشد، معیار قیمت زمان پرداخت است مگر آنکه به یک مبلغ قطعی توافق شده باشد.

در مواردی که بین مرتکب جنایت عمدی و اولیاء دم یا مجنی علیه بر گرفتن دیه توافق شود اما مهلت پرداخت دیه مشخص نگردد، دیه باید ظرف مدت یک سال از حین تراضی پرداخت گردد.

دیه تصادف چیست و قانون پرداخت دیه در تصادفات رانندگی چگونه است؟
بخوانید

کلام پایانی

در انتها در خصوص نحوه دریافت و پرداخت دیه باید گفت که پس از تعئین میزان دیه، حکم به بخش اجرای احکام ارسال می‌شود و محکوم له (شخص زیان دیده) شماره حساب بانکی خود را اعلام می‌کند، سپس محکوم علیه موظف است در زمان مشخص شده وجه را به حساب وی واریز کرده و فیش پرداختی را تسلیم بخش مربوطه نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
101 نظرات
 1. سعیدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من در تاریخ ۲۷/۵/۱۴۰۰تصادف کردم و مقصر طرف بود

  ۱جراخت حارصه ساعد چپ و آرنج چپ و زانو چپ و مچ پای چپ
  ۲شکستگی نده های ۶و ۷ سمت چپ قفسه سینه که منجر به آسیب به ریه و تجمع هوا در اطراف ریه چپ شده
  که با تعبیه لوله قفسه سینه ای تخلیه گردیه است
  دنده های فوق الاشاره محیط بر قلب هستند

  ماه تصادف ذی الحجه بوده آیا دیه ۲برابر میشود یا خیر

  دیه من چقدر میشود
  ممنون تشکر

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، مقدار دیه جراحت و شکستگی در ماه‌های حرام و غیرحرام با هم تفاوتی ندارند. با توجه به توضیحات شما حدود ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دیه برای شما تعیین می‌شود.

   1. عبلس می گوید

    سلام وقت بخیر توی تصادف آبروی من کلا دیگه تکون نمیخوره و نمیتونم بالا پایین کنم چند در صد دیه تعلق میگیره

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و روزبخیر، برای تعیین دیه ابتدا باید جراحت شما توسط پزشکی قانونی بررسی شود؛ ممکن است با گذشت زمان مشکل ابروی شما حل شود و پزشکی قانونی مبلغی به عنوان ارش برای شما تعیین کند.

     1. احسان می گوید

      سلام میخواستم بدونم دیه مادرم که در حین کار در کارگاه پلاستیک دست راستش لایه قالب موند واستوخان انگوشتها دست شکسته شد و بعداز جراحی و درمان خوب شدو سالم موندن ولی دست مثل اول نشد دست کاملآ مشت و جمع نمیشه میخواستم ببینم دیه اش چقدر میشه ومارو راهنمایی بفرماید از شماسپاس گزارم.

     2. خسروی می گوید

      دوست عزیز برای هر کدام از انگشت ها ۱.۶ درصد از دیه کامل تعیین میشه. دیه از کار افتادگی دست رو هم باید دادگاه بر اساس نظر پزشکی قانونی تعیین کنه

 2. محمدی می گوید

  سلام بنده در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ با درگیری که باراننده داشتم و از ماشین به بیرون پرتابم کرد انگشت اشاره دست چپم یه بند قط شد و پای چپم به آسفالت کشیده شد.خواستم ببینم دیه من چقدر میشود؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، برای قطع شدن یک بند از انگشت اشاره، ۱۱ میلیون تومان دیه در نظر گرفته می‌شود. برای دیه زخم پای چپ هم ابتدا باید نوع جراحت توسط پزشکی قانونی تعیین شود.

 3. رضا می گوید

  سلام ،در جریان تصادفی که تو اسفند سال ۹۹،بوده که تشکیل پرونده و رسیدگی و حکم دادگاه سال ۱۴۰۰ بوده.،رسیدگی و تعیین دیه به نرخ سال ۱۴۰۰ حساب میشه یا سال ۱۳۹۹؟ ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، نرخ دیه شما با توجه به مبلغ دیه سال ۱۴۰۰ تعیین می‌شود.

 4. میلاد می گوید

  سلام.بنده در سال ۹۶ بندهای اول دوتا از انگشتان دستم زیر دستگاه خورد شد .کارشناس اومد و بررسی کرد و گفت مدارک مربوطرو به بیمه ارسال کنید.بنده هم بعداز تکمیل مدارک به کارفرما تحویل دادم تا ایشون پیگیری کنن.الان ۴ ساله میگه دارم پیگیری میکنم.ناگفته نمونه چون که کارفرما آشنا بود من هم اعتماد کردم.تا اینکه چند روز پیش زنگ زدم گف بیمه گفته به علت خراب بودن اتومات دستگاه دیه تعلق نمیگیرد.منم رفتم بیمه مرکزی پیگیری کردم گفتن اصلا مدارکی برای ما ارسال نشده حتی گفتن ما دوسال پیش نامه هم زدیم ولی جوابی دریافت نکردیم .میخاستم اگه میشه راهنماییم کنین
  ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، برای گرفتن دیه احتمالا باید از کارفرما بابت قصور در تکمیل پرونده شکایت کنید. اگر تمایلی به این کار ندارید بهتر است از واحد مشاوره بیمه و کارشناسان آن مشورت بگیرید. در مراکز قوه قضائیه و دادگاه‌ها هم دفاتر مشاوره وجود دارد که وکلایی به صورت رایگان، در مورد مسائل حقوقی شما را راهنمایی می‌کنند.

 5. مجید می گوید

  سوالی داشتم.سال ۹۹ برج ۹ مشغول کار با پرس ۶۰ تن بودم که بعدظهر یکمرتبه پرس یکسره شد و انگشت نشانه و بعدیش از هر کدام دو بند دست راستم قطع شد میخواستم بپرسم که چقدر دیه بهم تعلق می‌گیرد.تمام کارهای قانونی را انجام دادم ولی هیچ اطلاعی و پرداختی هنوز صورت نگرفته است ممنون میشم اگه جوابما بدهیند

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، با توجه به توضیحات شما چون هنوز حکمی برای شما صادر نشده، دیه انگشتان شما با توجه به نرخ سال ۱۴۰۰ تعیین می‌شود. دیه هر بند انگشت ۳.۳۳ درصد از دیه یک انسان است. ۴ بند از انگشتان شما قطع شده است پس مقدار دیه شما ۶۳ میلیون و ۹۰۰ میلیون تومان می‌شود.

 6. سنا می گوید

  سلام من روز دوم محرم ۱۴۰۰/۰۵/۲۰تصادف کردم بازوی سمت راستم و پیشانیم کبود شد یک ماه هم اتل بسته شد کتفم،بر این اساس چقد دیه بهم تعلق میگیره؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، دیه کبودی و جراحت در ماه حرام و غیرحرام با هم تفاوتی ندارد. برای هر کبودی مبلغ ۷۲۰ هزار تومان دیه در نظر گرفته می‌شود. در مورد آسیب به کتف هم دادگاه باید نوعی جریمه به نام ارش تعیین کند که نیاز به حکم پزشکی قانونی دارد.

 7. مهین باباجانی می گوید

  سلام روز بخیر همسرم۱۴۰۰/۰۵/۰۵ برق سه فاز گرفته پای راست از بالای زانو قطع شده و دست چپ تمام انگشتان پین دارد دچار ۳۰درصد سوختگی هم شده چقدر دیه تعلق میگیرد

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، دیه پای همسر شما ۲۴۰ میلیون تومان تعیین می‌شود. برای هر انگشت مبلغی معادل ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دیه تعیین می‌شود و برای ۳۰ درصد سوختگی هم باید درجه آن (نوع ۲ یا ۳) مشخص باشد تا بتوان دیه تعیین کرد.

 8. علی می گوید

  سلام وقت بخییر .ببخشید من در محرم سال ۹۹ تصادف کردم ک پزشک قانونی نظر داده ک که :ساییدگی حارصه دست چپ و همچنین قوزک خارجی مچ پای چپ و سیاه شدگی خلف ران راست هست ..ممنون میشم بگین دیش چقدر میشه.

 9. علی می گوید

  و از نظر بینی مزخواستم بدونم ک چقدر میشه البته متن پزشکی قانونی اینطور گفته شده.
  نظر پزشکی قانونی:
  دچار شکستگی باستخوان بینی گردیده است ک در حال حاضر مطلوب ب التیام یافته تلقی می گرددو سایر صدمات واجد دیه مقدر میباشد.ممنون میشم بفرمایین ک دیه تعلق میگیره و مبلغش چقدره

 10. سعید می گوید

  سلام وقت بخیر بنده تو درگیری با چاقو دست راستم جراحت داره و چار انگشت بالاتر از زانویه پام و رگه عصب انگشت شستم ویه تاندون دستم ک انگشت شصتم الان بی‌حس هس عصب نداره و ی تاندون پامم پاره شده دوبار عمل کردم خاستم ببینم دیه احتمالی بنده چقدره چون برا رضایت امدن من نمیدونم دیم چقدر میشه ممنون از لطفم کمکتون

 11. محمد رسول می گوید

  سلام وقت بخیر ، بنده ۴ ماه پیش در حین کار از ناحیه ۴ انگشت دست چپ بجز انگشت شصت دچار کراش شدید گردید و مفصل های بند انگشتانم از بین رفته و بغیر از انگشت کوچک که فقط ۲۰ درصد تا میشه ۳ انگشت دیگر کلا از بند های ۱ ، ۲ و ۳ کلر نمی‌کند لطفا حدود دیه منم را برآورد بفرمایید، ممنون

 12. محمد رسول می گوید

  لطفا جواب بدهید

 13. علیرضا می گوید

  با سلام من منیسک زانوی راستم توی شرکت پاره شده چقد دیه بهم تعلق میگیره؟

 14. میثم اسدی شفیع می گوید

  سلام.من در تاریخ۱۴۰۰/۴/۱۲ تصادف کردم.۱_جراحت دامیه گونه صورت با انتشار تا بینی در ۲ناحیه(جای بخیه ها مونده).۲-خونریزی داخلی مفصل زانوی چپ و احتمال آسیب به مینیسک و..۳-کبودی انتهای تحتانی خلف قفسه صدری.چند سوال دارم:۱: چقدر دیه تعلق میگیره.۲:طرف من صندوق تامین خسارت بدنی هست چند ماه طول میکشد دیه رو بده.۳:من سه ماه خونه ام بخاطر جراحت کار نرفتم اینو حساب میکنن.۴:الان صورتم عمل لیزر میخوادهزینش رو آیا میدن و زانوم کاملا خوب نشده دکتر پزشک قانونی دوباره نوشتهMRI اگر مثلا عمل بخواد یا یکسال طول بکشه خوب بشه تکلیف چیه خواهشا کامل توضیح بدین

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز. پرونده شما نیاز به بررسی دقیق توسط یک کارشناس حقوقی داره . بهترین راه، مراجعه حضوری هست

 15. امیر می گوید

  سلام و عرض ادب
  در شهریور ماه ۱۴۰۰ از طریق ربات تلگرام پسر ۱۵ ساله من با یه ختری آشنا میشه که در واقع خودش پسر۳۳ ساله بوده و به پسرم میگه اگه می خوای به من برسی اول باید داداش من رو راضی کنی و پسرم با داداشش (که همان دختر بوده) آشنا میشه و تقاضای تماس بدنی میکنه و ما در پنجمین روز متوجه شده و از کلیه چتها بکاپ تهیه کردیم و با آگاه کردن پسرم بصورت نامحسوس اقدام به بلا ک کردن کرده و محتویات چتها پاک شد ولی متاسفانه مجددا شروع به چت کرده که این دفعه خودمون رفتیم سر قرار و پسر ۳۳ ساله را بردیم تحویل کلانتری کردیم ولی متاسفانه تو راه زدم بینی اش شکست . حالا بحث اینه که دیه و حکم قضایی در این مورد چی خواهد شد. ممنونم میشم راهنمایی کنین

  1. خسروی می گوید

   بابت شکستگی بینی قطعا به شما دیه تعلق میگیره. در مورد حکم قضایی هم متاسفانه چت های تلگرام مدرک رسمی محسوب نمیشه ولی باز هم برای اطمینان بیشتر، با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید

 16. پوریا می گوید

  ممنون اگه جواب بدین

 17. پوریا می گوید

  سلام من پای چپم از دو طرف یکی نازک نی شکست که دوتا پیچ گذاشتن تا سه ماه
  و از قوزک داخلی پای چپ که پلاتین شیش پیچه گذاشن
  و دوستم دس و پای راستش از ارنج و پاشنه پاش ترک خورد
  ممنون جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما نیاز به بررسی دقیق توسط یک کارشناس حقوقی داره

 18. َمحمد سینا شیری زاده می گوید

  سلام من در دعوا ۱.خردشدگی استخوان بند اول انگشت چهارم دست بدون عیب التیام یافته و دیه مقدر دارد ۲.به علت محدودیت حرکتی در مفصل بین ۲ بند انگشت چهارم انگشت دست چپ و نقص عضوی حاصل شده که ارش ان به میزان دو دهم درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد سایر صدمات دیه مقدر دارد.
  میخواستم ببینم حدودا چقدر دیه بهم تعلق میگیره ممنون

 19. شهاب می گوید

  سلام خسته نباشبد. من ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ دست و پام ۸ تا جراحت حارصه سرخی روی ابرو جراحت روی بینی. شکستگی جمجه و خونریزی سخت شامه ای داشتم که ۳درصد تایین شده دیه میشه چقدر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پاسخ کامنت شما داده شد

 20. امیرحسین می گوید

  سلام خسته نباشید. من دستم. اعصب اولنارش قطع شده ۲انگشت پایین. بعد از داخل. ۲۰ تا بخیه خورده. از بیرونم ۹ تا دیه دست چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما نیاز به رای دقیق پزشکی قانونی و مراجعه به یک کارشناس حقوقی و بررسی های بیشتر نیاز داره

 21. امین می گوید

  سلام. من چند روز پیش با موتور تصادف کردم و راننده خودرو مقصره، دست چپم از بین آرنج و مچ دست شکست و مجبور به جراحی و گذاشتن پلاتین شدم.
  لطفا میفرمایید چقدر دیه تعلق میگیره؟
  ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه پلاتین باید توسط دادگاه و تحت عنوان ارش تعیین بشه

 22. محسن اسماعلیی می گوید

  سلام من حدود دوماه پیش توعین کارکردن انگشت سومی درست راستم قطع شده تااونجای که خیلی کم ناخن مونده پیوند زدن تودومین عمل که داشتم قطع کردن توبیمارستان میخواستم ببینم دیه انگشت چقدر شده توسال ۱۴۰۰البته ناگفته نماند من شکایت نکردم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه قطع انگشت معادل یک دهم دیه کامل یعنی ۴۸ میلیون تومان هست

 23. Mahta می گوید

  سلام
  خواهرزاده ام ۵سالش هس ، درکوچه درحال بازی کردن بود دست میزندبه اَلَمک گاز همسایه که شارژی شده بوده برق میگیردش دست راستش میسوزه انگشت وسطی دوبند کاملا سیاه میکنه وکف دست وانگشتانش به شدت میسوزه الانم بیمارستان بستری هس
  (همسایه برقشون کنتور نداشته وبصورت غیر قانونی سیم کشی کرده بوده وبه همین دلیل اَلَمک گاز شارژی شده بوده وباعث برق گرفتگی خواهرزاده ام شده)
  الان دکترهاگفتندکه باید انگشتش راقطع کنند وبه کف دستش وانگشتان دیگرش پوست پیوندبزنند
  میخواستم بپرسم آیا شکایت کنیم دیه تعلق میگیره ؟چقدر؟مجارج بیمارستان را میتونیم ازش بگیریم ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ما در جایگاهی نیستیم که بتونیم در مورد این پرونده نظر بدیم. ولی شما باید شکایت کنید به هر حال و ترجیحا وکیل هم بگیرید.

 24. shiva می گوید

  سلام
  ببخشید پارگی رباط و اسیب کپسول مفصلی انگشت چهارم دست چپ در حد قابل قبول للتیام یافته و ارش ان به میزلن سه دهم درصد دیه کامل انسان و اسیب عصب انگشت چهارم و پنجم دست چپ که در حد قابل قبول التیام یافته و ارش ان به میزان یک درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد و ارش نقص عضو ناشی از محدودیت حرکتی انگشت چهارم دست چپ به میزان نیم درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد سایر ضایعات گواهی قبل در حد قابل قبول التیام یافته و دیه مقدار دارد
  چقد دیه شاملش میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو بر اساس دیه کامل که ۴۸۰ میلیون تومان هست حساب کنید

 25. علی اکبرم می گوید

  سلام
  بنده یه بند انگشتام رفته زیره دستگاه قطع شده،شرکت بیمه حوادث(بیمه اسیا) هست،بنظرتون چند درصد بیمه تعلق میگیره بهم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه قطع شدن یک بند انگشت معادل ۱۶ میلیون تومان خواهد بود

 26. سیدعلی موسوی می گوید

  سلام من دچار شکستی مهره کمر از دو جا شده م بنظرتون چند ددصد دیه بهم تعلق میگیره سه ماه هم دکترا استعلاجی نوشتن

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی ستون فقرات معادل ۱۰ درصد از دیه کامل میشه . ولی مقدار نهایی دیه رو باید دادگاه تعیین کنه

 27. مهسا می گوید

  سلام و عرض ادب.من در کارخونه ای مشغول بکار بودم و متاسفانه انعجار صورت گرفت و بدن و دستهای من دچار سوختگی ۳۰ درصد شد و یکی از گوشهای من حدودا ۳۰ درصد از شنوایی اش رو از دست داد .دیه من حدودا چقدر میشه؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما باید بر اساس رای دادگاه تعیین بشه . برای ما مقدور نیست تخمین زدن این مبلغ

 28. محسن می گوید

  سلام خسته نباشید.دیه ۳۰ درصد سوختگی و از دست دادن شنوایی یک گوش به میزان ۳۰ درصد چقدر میشه؟آیا صورت و دست چون زیبایی محسوب میشن علاوه بر دیه مبلغ(ارش)تعلق میگیره؟؟ممنکن از پاسختون

 29. حسین رئیسی می گوید

  سلام روز بخیر..
  من در کنار جاده پیاده روی میکردم که یهو یه ماشین منو میزنه در میره..منو آمبولانس می‌بره بیمارستان عکس میگرن که ران پای راستم می‌شکنه و از لگن جدا میشه و پاشنه پای راستم می‌شکنه الان دیه ام چقدر بمن تعلق میگیره
  ممنون

 30. امیدنادری می گوید

  سلام دست بابای من درحین کارشکسته شد وپین گذاری شده وکارشناس دادگستری هم ۸۰درصد ب نفع ما ۲۰درصد به نفع کارفرما زده حالا چگونه حساب میکنن دیه رو طول درمان هم ۳ماه زدن براش

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما معادل ۴۸ میلیون تومان خواهد بود . نحوه پرداخت این مبلغ رو باید دادگاه مشخص کنه

 31. فاطمه می گوید

  با سلام.خسته نباشید.دخترمن پارسال فوت شد.دخترم عابرپیاده بود.و ۸۰درصد راننده مقصر شناخته شد.۲۰درصد قصور والدین.آیا دیه یک انسان کامل به ما تعلق میگیرد یا خیر.چون بیمه گفته اون ۲۰درصد که قصور والدین بوده از مقدار دیه کم میشه.در ماه حرام هم بود.
  جراحاتی هم که به دخترم وارد شد.گفتن ۳۰درصدش بهتون تعلق میگیره.چون بعد دوهفته منجر به فوت شد

  1. خسروی می گوید

   خدا دخترتون رو رحمت کنه . دیه بر اساس نظر دادگاه پرداخت میشه . ولی چون در ماه حرام بوده مشمول افزایش مبلغ دیه میشه

 32. Noushin می گوید

  من در تاریخ ۹ ابان ۱۴۰۰ تصادف کردم و پام و لگنم شکست دستم و قفسه سینم اسیب دید پشتم از بالا تا پایین زخم شد و گردنم هم اسیب دید صورتم زخم شد ران سمت چپم هم اسیب دید میخواسم بدونم دیه من چقدره؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما باید بر اساس نوع و میزان جراحت ها و توسط دادگاه تعیین بشه

 33. maleki می گوید

  سلام وقت بخير
  بعد از جراحي ايمپلنت به علت قصور پزشکي و ايمپلنت کج ريشه دندان نيش سالم شکست و مجبور به کشيدن شدم و جراحي پيوند استخوان فک انجام شد و نياز به پيوند لثه هم ميباشد خسارت چقدر ميشود و اينکه هزينه درمان هم به همراه ديه بايد توسط پزشک پرداخت شود يا فقط ديه؟ ممنون ميشم پاسخ بدهيد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما باید بر اساس پزشکی قانونی و توسط دادگاه به عنوان ارش تعیین بشه

 34. فائزه موسوی می گوید

  سلام خسته نباشید من همسرم تو شرکت تاریخ تیر ماه۱۴۰۰دستش رفت داخل دستگاه نخ. الان پزشکی قانونی نظریه نهایی داده. ۱_شکستگی بند میانی انگشت دوم دست راست بدون عیب التیام یافته است و ارش پارگی تاندونی انگشت مذکور به میزان دو دهم درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد. نامبرده دچار درجاتی محدودیت حرکتی درخم کردن انگشت ارش آن چهاردهم درصد دیه کامل انسان.و پزشکی قانونی گفتن شکستگیه انگشت رو قاضی تعیین میکنه. میشه بگید کلا چقد دیه به ب همسرم بابت شکستگی، تاندون، محدودیت حرکتب تعلق میگیره؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز درصدهای تعیین شده و بر اساس ۴۸۰ میلیون تومان حساب کنید

   1. فاطمه می گوید

    سلام وقت بخیر . ببخشید داداش دومادمون یه نفرو با چاقو زده تو شکمش چاقو رو فرو کرده تو شکمش الان طرف ۱۰ روزه بستریه داداش دومادمون تو زندانه. دیه ش تقریبا چقد میشه و چقدر باید تو زندان بمونه؟
    چون این اتفاق تو عروسی خواهرم افتاده

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز بسته به آسیبی که به فرد وارد شده برای ایشون دیه تعیین میشه . بعد از گزارش پزشکی قانونی برای این شخص دادگاه تشکیل میشه و تا اون زمان، هیچ نظری نمیشه داد

 35. طاها می گوید

  من در یک تیر ۱۴۰۰ تصادف کردم و دو تا استخوان مای چپم و کتفم و مچ دست راستم و جمجمه سرم شکست مقدار دیه چنده مال من ؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کدام از شکستگی های شما مبلغ ۴۸ میلیون تومان در نظر گرفته میشه

 36. محمد می گوید

  سلام..من دوماه پیش تصادف کردم و طرف مقابل مقصر صد درصد شناخته شد..میخواستم ببینم بجز دیه‌ای که دادگاه مشخص میکنه بخاطر آسیب هایی که به پام وارد شده…بیمه تامین اجتماعی هم چیزی به من میده؟!! من الان دانشجوام و بیمه‌رو پدرم واریز میکنه…در طول درمان و استراحت پزشکی آیا بیمه تامین اجتماعی به من تعلق میگیره؟!!

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بیمه بر اساس قراردادی که با ماشینی که با شما تصادف کرده، دیه شما رو پرداخت می‌کنه. بعید میدونم مبلغ اضافه ای به شما تعلق بگیره

 37. Wali می گوید

  به شماخیرامابه بیمه شده اصلی هرچندکه استراحت پزشکی داشته باشه حقوق پرداخت میکنه

 38. مهدی می گوید

  سلام و درود من حدودا ی هفته پیش تصادف کردم طرفیم مقصرع من لگنم در رفته و استخون رون بزرگم شکسته حدودا ۳۰ سانتم بریده شده و بخیه شده چقدر بر من دیه میبرن؟؟

 39. مهدی می گوید

  سلام من ی هفته پیش تصادف کردم مقصرم طرفه و پاعه چپم هم لگنش همم رون بزرگه شکسته خورد شده پلاتین بزرگیم گزاشتن و ب اندازه ۳۰ ۴۰ سانت پام بریده شده ک بخیه و اینا زدن دیه اش چقدره؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کدوم از شکستگی های شما مبلغ ۴۸ میلیون تومان دیه در نظر گرفته میشه. برای پارگی پا هم باید بر اساس نوع جراحت که پزشکی قانونی تعیین میکنه دیه مشخص بشه

 40. مهدی می گوید

  جواب منو میدید بی زحمتت؟؟

 41. مهدی می گوید

  جواب کامنتتو میدید بی زحمت

 42. فرزانه می گوید

  سلام ..من در کودکی خواستم پسر همسایه رو بترسونم با چوب، از دستم در رفت و خورد به پیشونیش ی زخم کوچیک ایجاد شد و کمی خون اومد …دیه اش به الان چقدر میشه ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر دادگاه حق رو به اون بده و دیه براتون تعیین بشه بر اساس مبلغ امسال تعیین میشه . بسته به نوع زخم که پزشکی قانونی تعیین کنه ممکنه از یک تا ۱۰ درصد دیه کامل که ۴۸۰ میلیون تومان است براتون دیه تعیین بشه

   1. سعید می گوید

    سلام. من شش ماه پیش تصادف کردم. ۳خرداد ۱۴۰۰ با موتور . الان پزشکی قانونی پس از طول درمان این موارد رو داخل نامه ذکر کرده . لطفا دیه رو محاسبه کنید.
    ۱.شکستگی ثلث میانی استخوان درشت نی ساق راست که به طور مطلوب التیام یافته است
    ۲.شکستگی ثلث میانی استخوان نازک نی ساق راست بدون عیب بهبود یافته است.۳. جراحت بخیه شده دامیه خلف ساعد راست و قدام زانوی راست
    ۴.ساییدگی التیام یافته حارصه خلف ساعد چپ. صدمات بر اثر اصابت جسم سخت طی حدود ۳/۳/۱۴۰۰ حادث شده است

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز شکستگی های مورد ۱ و ۲ هر کدام ۳۸ میلیون دیه خواهند داشت. برای دامیه مورد ۳ شما ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومن دیه تعلق میگیره. برای حارصه مورد ۴ هم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دیه تعلق میگیره

 43. محسن می گوید

  سلام من دست راستم انگشت وسط ازدوناحیه و انگشت اشاره دچارشکستگی وتعداد۱۰بخیه انگشت اشاره ۳بخیه انگشت وسطم خورد انگشت اشارم بهبودنیافت و جمع نمیشه این حادثه درمحل کاربرام اتفاق افتادمیخواستم ببینم دیه من چقدمیشه ممنون میشم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما باید به طور دقیق توسط پزشک قانونی بررسی بشه و دادگاه در نهایت رای نهایی رو صادر کنه

 44. روح الله می گوید

  سلام من در حین کار انگشت چهارم دست چپم نیم بندش شکست و گوشتشم کامل کنده شد وناخونم سیاه شده چقدر دیه بهم تعلق میگیرد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما باید بر اساس ارش و بر حسب گزارش پزشک قانونی توسط دادگاه تعیین بشه

 45. روح الله می گوید

  لطفا زود جواب بدید چون باید ب کار فرمام بگم ک میخوام دنبالش برم یا نه

 46. سینا می گوید

  سلام خسته نباشین من رفتم پزشک قانونی نامش گرفتم داخلش این نوشته بود صدمات التیام یافته و درمان خاتمه یافته است.شکستگی استخوان زند اعلی ساعد دست چپ به صورت مطلوب التیام یافته است.صدمات دارای دیه مقدر می باشد.درضمن حسب بررسی رادیوگرافی اخیر نامبرده دچار استحاله زود رس مفصل مچ دست چپ شده است که ارش ان به میزان نیم درصد (۵٪) دیه کامل انسان تعیین می گردد. نیازی به معاینه مجدد ندارد. لطفا دیه منو بگین چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی استخوان ساعد دست چپ شما برابر ۳۸ میلیون تومان خواهد بود. بابت استحاله هم نیم درصد معادل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن بهتون دیه تعلق میگیره

 47. محمد چ می گوید

  سلام خسته نباشید..لطفا حدود دیه‌رو بفرمایید..حادثه تصادف بوده و طرف مقصره
  شکستگی زانو(تیبیا) شکستگی مچ(نویکولار) شکستگی پاشنه پا..پارگی نسبی رباط صلیبی(Acl).. پارگی طولی و عرضی منیسک داخلی..کبودی و ورم شدید پا
  بعد من عمل آرتروسکوپی انجام دادم..پیوند منیسک داخلی..۱۰ تومن خودم هزینه بیمارستان دادم..چیزی بابت اینم میدن؟!
  خیلی ممنونم🙏

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی ها بر اساس گزارش قانونی هر کدام ۳۸ یا ۴۸ میلیون تومان در نظر گرفته میشه
   برای پارگی‌ها و کبودی ها باید پزشکی قانونی مبلغ دیه رو تعیین کنه
   در مورد بقیه موارد هم دادگاه باید نظر نهایی رو بده

 48. رهنورد می گوید

  شکستگی استخوان جمجه که باعث شد عمل جراحی بشن و کرانیوپلاستی انجام بشه، استخوان خارج و پروتز پلاستیکی در سر جای گذاری بشه،دیه کرانیوپلاستی جمجه چقدر است و اینکه پشت سر به خاطر جراحت وعمل کاملا بخیه است
  و اینکه اگر در حین تصادف پلاتین که از قبل در بدن بوده ب‌شکند ولی به استخوان صدمه وارد نکند و باید طی عمل جراحی پلاتین ها خارج شوند دیه تعلق میگیرد
  میشه حدودی بگید چقد دیه تعلق میگیرد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بدون گزارش پزشکی قانونی نمیشه در مورد مبلغ دیه شما نظر داد متاسفانه

 49. سالاری می گوید

  سلام
  منو ماشین روی خط عابر پیاده زده و لگنم شکسته دکتر پزشک قانونی دوماه طول درمان بهم داده میخواستم بدونم دیه من چقد میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شما بعد از دو ماه باید مجددا به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا مبلغ دیه شما تعیین بشه

 50. عارف می گوید

  سلام من با ماشین واژگون شدم و از ناحیه کمر دچار شکستگی مهرهای کمر شدم واز کمر به پایین فلج شدم چقدر دیه بهم تعلق میگیره ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما به گزارش پزشکی قانونی و بررسی دقیق نیاز داره

   1. عارف می گوید

    پزشکی قانونی نظر داده فلج کامل است

 51. فرزاد می گوید

  با سلام
  حین کار بند انگشت سوم دست راستم شکست و
  تاندون انگشتان سوم و چهارم دستم پاره شد
  خواستم بدونم تقریبا چقدر دیه بهم تعلق میگیره
  ممنونم

 52. ایمان نهالگر می گوید

  سلام من درحین کار مچ دست راستم ترک خورده به تشخیص متخصص ارتوپد و گچ گرفتن حالا خواستم بگم خسارت یا دیه ای به من تعلق میگیره ؟؟
  چقدر؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دادگاه بر اساس گزارش پزشکی قانونی و بر اساس ارش، دیه شما رو تعیین میکنه

 53. علی می گوید

  سلام خسته نباشید جناب بنده درتاریخ تیرماه ۱۴۰۰تصادف کردم میخواستم ببینم دیه چقدر میشه
  یک سابیدگی حارصه سرشانه راست نیم درصد دیه کامل دوم سابیدگی حارصه سمت راست صورت سوم جرح حارثه کف دست راست هردو جداگانه حارثه چهارم خراشیدگی خلف دست چپ پنجم آسیب نسج نرم کف دست چب نیم درصد. ششم آسیب نسج نرم مچ دست راست نیم درصد دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو بر اساس دیه کامل که مبلغ ۴۸۰ میلیون تومان است محاسبه کنید

 54. قاسم می گوید

  سلام وقت بخیر یکی از همکارام انگشت شست منو به شوخی به عقب تا کرد و تاندولش پاره شده من شکایت کنم به بنده دیه تعلق میگیره ممنون میشم جواب بدید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز به شما دیه تعلق خواهد گرفت. البته در صورتی که به صورت رسمی شکایت کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com