راهنمای ست رنگ گلبهی + بهترین ترکیب رنگ‌ها

ست رنگ گلبهی یکی از ست‌های پرطرفدار در بین خانم‌ها و آقایان است. ست کردن گلبهی با رنگ‌های سرد و خنثی ترکیبی زیبا و چشم‌نواز می‌سازد؛ البته می‌توان آن را با زرشکی، نارنجی و قهوه‌ای هم ست کرد.

شاید ست کردن این رنگ کمی سخت به نظر برسد؛ اما با یاد گرفتن اصول ست کردن آن، می‌توانید تیپ‌های شیکی با رنگ گلبهی داشته باشید.

در ادامه این مقاله از ایده آل مگ با ما همراه باشید تا شما را با ست‌های رنگی جذاب رنگ گلبهی آشنا کنیم.

رنگ گلبهی چه رنگی است؟

رنگ گلبهی در واقع یکی از رنگ روشن از طیف رنگ نارنجی است. گلبهی در دسته رنگ‌های گرم و پاستیلی قرار می‌گیرد.

طیف رنگی گلبهی

رنگ گلبهی با چه رنگی ست می‌شود؟

رنگ گلبهی با انواع پوست هماهنگی خوبی دارد و به همین دلیل همه افراد می‌توانند از این رنگ استفاده کنند. این نارنجی روشن زیبا را می‌توان با رنگ‌های زیر ست کرد:

 • صورتی
 • سورمه‌ای
 • قهوه‌ای شکلاتی
 • آبی
 • نارنجی
 • بنفش
 • فیروزه‌ای
 • آبی آسمانی
 • رنگ‌های پاستیلی
 • رنگ‌های خنثی (سفید، سیاه، خاکستری)
 • طلایی
 • نقره‌ای
 • کرم
 • سرکه‌ای
رنگ های پاستیلی
رنگ های پاستیلی

گلبهی برای لباس با رنگ‌های خنثی مثل مشکی، سفید، کرم، طلایی و نقره‌ای مات و طوسی به خوبی ترکیب می‌شود و ست جذابی را می‌سازد. صورتی، آبی و سرمه‌ای می‌توانند به عنوان رنگ کیف و کفش، ست مانتو گلبهی شما را تکمیل کنند. در فصل پاییز رنگ گلبهی می‌تواند در کنار قهوه‌ای شکلاتی، خرمایی و نارنجی قرار گیرد و حس و حال پاییزی شما را کامل کند.

رنگ گلبهی در کنار رنگ بنفش به شما ظاهر یک فرد با اعتماد به نفس را می‌دهد؛  اما در به کارگیری بنفش در کنار گلبهی باید احتیاط به خرج دهید. شما می‌توانید رنگ گلبهی را به عنوان رنگ اصلی انتخاب و از بنفش تنها برای جذابیت بیشتر، در بخش کوچکی از پوششتان استفاده کنید.

طیف‌های خیلی روشن گلبهی را با آبی فیروز‌ه‌ای روشن ست کنید و اگر به از این رنگ برای پوشش بهاری خود استفاده می‌کنید، ست رنگ آبی آسمانی و گلبهی را فراموش نکنید.

راهنمای ست رنگ گلبهی در لباس

به طور کلی راین رنگ برای بهار و تابستان مناسب است. رنگ گلبهی برای لباس در کنار مشکی و سفید زیبایی خود را بیش از پیش نشان می‌دهد. در واقع حضور رنگ‌های خنثی به این رنگ جلوه بیشتری می‌دهند؛ در واقع این رنگ‌ها اجازه می‌دهند زیبایی رنگ اصلی خودش را نشان دهد.

ست کردن رنگ گلبهی با مشکی

یک راهنمایی کلی برای ست کردن رنگ لباس، نگاه به طبیعت و وام گرفتن از ترکیب رنگ‌های آن است. رنگ گلبهی روشن را در غروب آفتاب با آبی آسمان در کنار هم می‌بینیم؛ حالا همین ترکیب را در لباس تصور کنید. به همین راحتی می‌توانید بهترین ست رنگی لباس‌های خود را پیدا کنید.

چند ایده برای ست کردن مانتو گلبهی

مانتو گلبهی را با شال آبی آسمانی و یا آبی فیروزه‌ای ست کنید. این ترکیب رنگ حس و حال شادابی دارد که برای ففصل‌های بهار و تابستان مناسب است. برای ترکیب رنگی محتاطانه‌تر می‌توانید مانتو گلبهی را با شال سورمه‌ای و مشکی ست کنید. یک ترکیب رنگی ویژه که تقریبا همه افراد آن را می‌پسندند، قرار گرفتن مانتو گلبهی در کنار شال و شلوار طوسی است.

تیپ شیک زنانه برای بهار

مانتو گلبهی جلو باز با شلوار و شومیز سفید یا مشکی هم ایده جالبی برای یک قرار کاری و یا رسمی است. اگر اهل رنگ‌های تند و جذاب هستید می‌توانید با مانتوی گلبهی یک شال زرشکی بپوشید.این ست را بهتر است با کفش و کیف سورمه‌ای ست کنید. برای فصول سرد رنگ گلبهی را بهتر است با کرم، قهوه‌ای، نارنجی و آجری ست کنید.

ست مانتو گلبهی با شال آجری

اگر به دنبال یک تیپ جذاب و پرجنب و جوش هستید، می‌توانید مانتوی گلبهی خود را با شال قرمز یا زرشکی ست کنید. در کنار این شال و مانتو یک شلوار جین بپوشید تا تیپ شما کامل شود.

بهترین رنگ کفش مناسب مانتو گلبهی

حالا که لباس خود را به رنگ گلبهی انتخاب کرده‌اید باید برای یک تیپ کامل به رنگ کفش و هم‌خوانی آن با رنگ گلبهی هم توجه کنید. کفش کتونی سفید با رنگ‌های پاستلی مثل گلبهی، هماهنگی خوبی دارد؛ همچنین می‌توانید از طیف‌های کمرنگ‌تر گلبهی به عنوان رنگ کفش استفاده کنید.

انتخاب کفش برای تیپ گلبهی

کفش آبی آسمانی در کنار مانتو گلبهی، شومیز و شلواری آبی ترکیب فوق العاده‌ای است که با کیف و شالی به رنگ خنثی تکمیل می‌شود.

در ست کردن لباس‌ها معمولا کیف و کفش را هم‌رنگ انتخاب می‌کنند؛ پس اگر کفش ست با مانتو گلبهی را انتخاب کردید، به رنگ کیف هم توجه کنید. شما می‌توانید از یک کیف هم‌رنگ با کفش خود استفاده کنید؛ البته استفاده  از یک کیف هم‌رنگ شال، شومیز یا شلوار کمی هوشمندانه‌تر است.

ست رنگ گلبهی در لباس مردانه

مردها می‌توانند پیراهن، تیشرت و پولوشرت گلبهی روشن را با شلوار کتان کرم یا قهوه‌ای ست کنند. گلبهی تیره به جز در موارد خاص رنگ مناسبی برای ست لباس مردانه نیست.

تیپ مردانه با رنگ گلبهی

پیراهن گلبهی با شلوار جین آبی به خوبی ست می‌شود. ست رنگ گلبهی و طوسی در لباس مردانه هم کاربرد دارد و می‌توانید کت طوسی خود را با پیراهن گلبهی روشن ست کنید.

تیپ مردانه شیک برای تابستان

آیا این رنگ در دکوراسیون هم کاربرد دارد؟

در سبک مدرن و امروزی از رنگ گلبهی برای دکوراسیون منزل زیاد استفاده می‌شود. استفاده از این رنگ باعث ایجاد فضای سرزنده و شاد می‌شود.

دکوراسیون داخلی شیک با رنگ‌های گرم

رنگ گلبهی به علت سازگاری زیاد با رنگ‌های دیگر و آرامشی که از ملایمت آن ساطع می‌شود، طرفداران زیادی دارد. اگر از رنگ گلبهی در فضایی کلاسیک و با اشیا عتیقه استفاده کنید، دکوراسیون سبک ویکتوریایی شما تکمیل می‌شود.

در دکوراسیون‌های داخلی مدرن، استفاده از رنگ گلبهی در کنار سفید بیشتر به چشم می‌خورد. استفاده از این رنگ‌ها در اتاق نشیمن باعث شادی و سرزندگی اعضای خانه می‌شود؛ همچنین استفاده از این رنگ در اتاق خواب باعث حس آرامش می‌شود.

استفاده از رنگ گلبهی در دکوراسیون فضای اتاق خواب

سخن پایانی

اگر در ست کردن رنگ‌ها مبتدی هستید، ابتدا پوشیدن لباس‌هایی با رنگ گلبهی روشن را امتحان کنید. این رنگ روشن به خوبی با سفید، طوسی روشن و رنگ‌های پاستیلی ست می‌شوند. برای گرفتن ایده‌های بیشتر هم می‌توانید مقاله رنگ های مکمل در لباس را بخوانید.

اگر باز هم درباره ست کردن رنگ گلبهی سوالی دارید می‌توانید آن را از ایده آل مگ بپرسید.

سوالات متداول

شلوار و کفش گلبهی با چه لباسی ست کنیم؟

اگر یک شلوار گلبهی دارید؛ می‌توانید در مهمانی‌ها آن را با بلوزی سفید و کفشی سفید ست کنید. برای رفت و آمدهای روزمره شلوار گلبهی را با مانتو مشکی، طوسی یا جین ست کنید. این ترکیب‌رنگ‌ها برای تابستان بسیار چشم‌نواز خواهند بود. کفش گلبهی چه مجلسی و چه اسپرت برای خانم‌ها رنگ زیبایی محسوب می‌شود. این کفش را با هر لباسی به رنگ‌های خنثی می‌توانید ست کنید.

شلوار گلبهی مناسب مردان است یا خیر؟

ست کردن شلوار گلبهی در مردان بسیار سخت است و ممکن است مناسب همه جا نباشد.این شلوارها مخصوصا برای محیط‌های کار و دانشگاه مناسب نیستند. بهتر است شلوار گلبهی را برای مهمانی‌ها و گردش بپوشید. شما می‌توانید شلوار گلبهی را با پیراهن طوسی، نعنایی، سورمه‌ای، سفید و آبی آسمانی ست کنید.

مبل به رنگ گلبهی یا چه رنگ دیواری ست می‌شود؟

اگر مبل گلبهی برای خانه خود انتخاب کرده‌اید؛ می‌توانید برای رنگ دیوارها از آبی روشن، طوسی، سفید، کرم و گلبهی روشن استفاده کنید. البته برای طرفداران سبک‌های مینیمال دیوارهای سفید بهترین انتخاب است.

بهتریت ست رنگی گلبهی برای فصل بهار کدام است؟

بهترین ست‌های رنگی با گلبهی برای فصل بهار، رنگ‌های طوسی روشن، سفید و فیروزه‌ای روشن هستند. این سه رنگ به خوبی با گلبهی هماهنگ می‌شوند.

۲.۷ | (۸)
ممکن است شما دوست داشته باشید
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x