پارک های دنج شرق تهران ؛ راهی برای فرار از شلوغی

پارک ها از محبوب ترین نقاط در هر شهری به شمار می روند . متاسفانه فضای شهر ها روز به روز بیشتر به سمت ماشینی شدن پیش می رود . ساختمان های بلند ، ماشین های پر تعداد در خیابان ها ، آلودگی های مختلف ، استرس ، شلوغی و هزاران اتفاق دیگر باعث می شوند که ساکنین شهرها و به طور ویژه شهرهای بزرگ ، شدیدا به پارک ها و اماکن و فضاهای سبز احتیاج پیدا کنند .

پارک های شرق تهران

پارک ها بهترین مکان برای به دست آوردن آرامش دوباره ، خالی کردن استرس های روزانه ، گشت و گذار با خانواده و دوستان ، سپری کردن یک بعد از ظهر تعطیل و یا یک ملاقات عاشقانه می باشند . مجله اینترنتی ایده آل مگ امروز همراه شما سری به شرق تهران خواهد زد تا پارک های این منطقه را به طور مختصر معرفی کند . معرفی پارک های دنج شرق تهران ، هدفی است که امروز و در این مطلب به دنبال آن خواهیم بود .

با گردشگری ایده آل مگ همراه باشید .

پارک جنگلی سرخه حصار

پارک جنگلی سرخه حصار

در انتهای خیابان دماوند و نزدیکی ترمینال شرق ، یکی از پارک های دنج شرق تهران منتظر شماست . پارک جنگلی و بسیار زیبای سرخه حصار با هر متر و معیاری که در نظر بگیریم از زیباترین پارک های تهران محسوب می شود . در این پارک امکاناتی مانند آلاجیق ، مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی ، باربیکیو و آّب نمای سنگی در اختیار شما قرار می گیرد . سالن کشتی مجزا از دیگر برگ های برنده این پارک در مقایسه با سایر پارک های تهران به شمار می رود .

پارک سرخه حصار

سرخه حصار را می توان در زمره قدیمی ترین پارک های ایران به شمار آورد که قدمت آن به دوران حکومت قاجارها برمی گردد . این پارک از دو راه قابل دسترسی است . اولی جاده خجیر و دومی جاده قصر فیروزه . این پارک از نظر تقسیم بندی شهری ، در منطقه ۱۳ تهران واقع شده است و مساحتی بالغ بر ۹۲۰۰ هکتار دارد . سرخه حصار در سال ۱۳۵۹ به عنوان پارک ملی معرفی شد .

پارک سرخه حصار شرق تهران

به دلیل نزدیکی به دو منطقه جاجرود و دماوند ، آب و هوای این پارک جنگلی نیمه خشک است . هوای آن شب ها به طرز ملموسی از روزها سرد تر می شود و این نکته ناشی از اقلیم آب و هوایی آن می باشد .


پارک ملی خجیر

پارک جنگلی خجیر

یکی دیگر از پارک های مهم شرق تهران ، پارک ملی خجیر می باشد که خیلی این منطقه را به عنوان قدیمی ترین منطقه شکار ممنوع تهران می شناسند . این پارک در سال ۱۳۶۱ به عنوان پارک ملی ثبت شد . خجیر با بیش از ۱۰ هزار هکتار مساحت یکی از بزرگترین پارک های تهران به شمار می رود . پوشش گیاهی گوناگون از برجسته ترین ویژگی های این پارک به شمار می رود . ناگفته نماند خجیر بخشی از منطقه حفاظت شده جاحرود می باشد .

عقاب ، شاهین ، قرقی و کبک تنها چند نمونه از پرندگانی هستند که در این پارک به وفور یافت می شوند . دلیل تنوع زیاد گونه های جانوری خجیر را باید در وضعیت آب و هوایی آن که ناشی از منقه جاجرود می باشد جستجو کرد . آب در خجیر بسیار سخاوتمند است و همین زیاد بودن آب به تنوع پوشش گیاهی این پارک کمک شایانی کرده است . این پارک بیشتر از آنکه یک مکان تفریحی باشد ، یک جاذبه گردشگری است . در واقع اگر برای تفریح به این پارک می روید خیلی راضی باز نخواهید گشت . چون امکاناتی که در سایر پارک ها می بینید ، در اینجا وجود ندارند .

پارک جنگلی خجیر شرق تهران

اما اگر عاشق طبیعت هستید و دوست دارید انواع گیاهان و جانوران را ببینید ، خجیر بهترین پارکی است که در تهران پیدا می کنید . کفش های مناسب بپوشید و دوربین عکاسی تان را بردارید و عازم این پارک شوید . چیزی که در انتظار شماست بیش از ۳۵ گونه متنوع گیاهی و انواع و اقسام جانوران می باشد . در این پارک قدم بزنید و به عکاسی بپردازید ، این بهترین کاری است که می شود در این پارک انجام داد .

گونه های کمیاب جانوری در پارک خجیر

اگر هنوز به اندازه کافی برای دیدن این پارک هیجان ندارید به این آمار با دقت توجه کنید :

  • ۳۸ گونه مختلف از جانوران پستاندار در این پارک زندگی می کنند
  • ۱۱۵ گونه از پرندگان بر فراز این پارک مشغول پرواز هستند
  • ۲۷ گونه خزنده در زمین این پارک در حال خزیدن هستند

هنوز هم در فوق العاده بودن پرک خجیر تردید دارید ؟


پارک پلیس

پارک پلیس در شرق تهران

اگر به دنبال یک پارک مناسب برای تفریح و گردش هستید ، یکی از بهترین انتخاب های شما بدون شک پارک پلیس خواهد بود . این بوستان زیبا یکی از پارک های دنج شرق تهران به شمار می رود . در قدیم به این مکان ، پارک اناری می گفتند و دلیل آن هم ناگفته پیداست ، تعدد درختان انار در این پارک . البته و متاسفانه نباید خیلی به دلتان صابون بزنید . چون بر اثر عدم رسیدگی و کوتاهی هایی که در زمینه حفظ این درختان صورت گرفته است ، امروزه بسیاری از آن ها از بین رفته اند .

در بخش شمالی پارک می توانید موزه گرافیک ایران را ببینید که وجود همین موزه اهمیت این پارک را دو چندان کرده است . داخل پارک ، خیابانی موجود است که فضای آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است . اقاقیا ، بید مجنون ، یاس زرد و زرشک گیاهانی می باشند که در این بوستان کاشت شده اند و می توانید از دیدن آن ها در پارک پلیس لذت ببرید .

پارک پلیس تهران شرق

رستوران ، کتابخانه ، زمین بازی کودکان ، آب نما و سرویس بهداشتنی از جمله امکانات این بوستان زیبا می باشند . جالب است بدانید یکی از مهم ترین آثار به جا مانده از دوران قاجار در این مکان واقع شده است . عمارت ارباب هرمز که متعلق به زرتشتیان است و به وسیله یکی از ارباببان زرتشتی به اسم ارباب هرمز بنا شده است ، به پارک پلیس اعتبار تاریخی هم بخشیده است .

این بوستان زیبا و تفریحی در منطقه تهرانپارس واقع شده است و برای دسترسی به آن می توانید از اتوبوس های شرکت واحد استفاده کنید . البته از طریق ایستگاه های مترو هم می توانید راهای این پارک شوید . بعد از ایستگاه متروی تهرانپارس ۳ کیلومتر با پارک پلیس فاصله خواهید داشت . اما اگز از اتوبوس های خط واحد استفاده کنید می توانید مستقیما از طریق ایستگاه پارک ، به این مکان عالی و زیبا دسترسی داشته باشید .


پارک الغدیر

پارک الغدیر شرق تهران

این پارک بیشتر برای استفاده معلولان و جانبازان عزیز تعبیه شده است . طراحی و فضاسازی این پارک به گونه ای در نظر گرفته شده که افراد دارای ملولیت های جسمی به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند . استفاده از رمپ هایی با شیب استاندارد در کنار اختلاف سطح های این پارک دیده می شوند که نشان از مناسب سازی پارک الغدیر برای معلولان عزیز می باشند .

موسسه خیریه آموزشی نگین تهران در این پارک ، اقدام به برگزاری کلاس های رایگان آموزشی برای جانبازان و معلولین نموده است . همچنین سالن آمفی تئاتر هم رو به روی این مرکز قرار دارد و افراد ذکر شده می توانند از آن استفاده کنند .

این پارک در خیابان هنگام و نرسیده به بیمارستان الغدیر واقع شده است .


پارک جنگلی یاس

پارک جنگلی یاس

این پارک در منطقه شمال شرق تهران قرار گرفته است و از بهترین مکان ها برای رهایی از شلوغی و آلودگی هوای تهران محسوب می شود . در اتوبان بابایی که پیش بروید ، نرسیده به خیابان استخر به این پارک جنگلی زیبا بر می خورید که از پارک های دنج شرق تهران به شمار می رود . جالب است بدانید این پارک بزرگترین پارک جنگلی تهران به شمار می رود که البته به دو بخش شمالی ( واقع در منطقه ۱ ) و جنوبی ( واقع در منطقه ۴ ) تقسیم می شود .

در سال ۱۳۹۳ ، کارهای احداث این پارک آغاز شد و در سال ۹۴ به بهره برداری رسید . ۹ زمین بازی برای کودکان و ۶ زمین برای بزرگسالان در نظر گرفته شده اند که در کنار آلاچیق های زیبای آن ، می توانند آخر هفته بسیار خوبی را برای شما رقم بزنند . زبان گنجشک ، سرو نقره ای و اقاقیا از جمله درختانی هستند که در این پارک می توانید مشاهده کنید .

برای رفتن به این پارک بهتر است از خودروی شخصی استقاده کنید . بعد از ورود به پارک می توانید خودروی خود را در پارکینگ پارک کرده و همراه با خانواده از محیط بی نظیر پارک جنگلی یاس لذت ببرید .


پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان

مانند پارک جنگلی یاس ، این پارک هم در شمال شرق تهران و در منطقه شمیرانات واقع شده ست . لویزان را با نام پارک جنگلی شیان هم می شناسند . این پارک زیبا یکی از بهترین مکان ها برای طبیعت گردی در پایتخت به شمار می رود .در این پارک استخر ، سونا ، بیلیارد و بولینگ فراهم شده است که لذت شما را در زمان حضور در این مکان دو چندان خواهد کرد .

از زیبایی های این منطقه تا ساعت ها می توان نوشت . مسیر ورودی این پارک با طبیعت زیبا و منحصر به فرد شما را از همان ابتدا سر ذوق خواهد آورد . در داخل پارک هم که تعداد زیادی کباب پز برای استفاده خانواده ها در نظر گرفته شده است . حالا فقط تصور کنید شبانه به این پارک بروید و بخواهید منظره تهران را از آن بالا ببینید . هیجان انگیز نیست ؟

پارک جنگلی لویزان شرق تهران

یکی از ویژگی های جدید این پارک ، باغ پرندگان می باشد که از سال ۱۳۹۳ به این مجموعه اضافه شده است . در این باغ ۲۵۰ نوع پرنده وجود دارند که دیدن آن ها به هیچ وجه خالی از لطف نیست .

از طریق ایستگاه های متوری حسین آباد و نوبنیاد امکان دسترسی به این پارک فراهم شده است . راه دیگر دسترسی پارک جنگلی لویزان این است که از بزرگراه صدر به سمت بزرگراه بابایی شرق حرکت کنید و در خروجی هنگام بپیچید . ورودی شرقی بوستان در پیش روی شما خواهد بود .


مطالب مرتبط : 

پارک های دنج غرب تهران ؛ آرامش در دل پایتخت

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com