پرجمعیت ترین کشورهای جهان / 19 کشور شلوغ جهان

امروز می‌خواهیم شما را با پرجمعیت ترین کشورهای جهان آشنا کنیم. ممکن است برای شما نیز جالب باشد که بدانید کدام کشورها بیشترین جمعیت جهان را در خود جای داده‌اند. از چین و هند گرفته تا ایران عزیزمان، در ادامه به ۱۹ کشور پرچمعیت و شلوغ جهان اشاره خواهیم کرد. اگر از علاقمندان به جغرافیا و کشور شناسی هستید؛ تا انتهای این مقاله با ایده آل مگ همراه باشید.

۱۹. آلمان

آلمان

سرزمین ژرمن‌ها با بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت در رده نوزدهم پرجمعیت ترین کشورهای جهان و البته دومین کشور شلوغ قاره اروپا قرار می‌گیرد. این کشور حدود ۱.۰۷ درصد از جمعیت کره زمین را در خود جای داده است. بیشترین جمعیت این کشور در ایالت North Rhine-Westphalia به مرکزیت شهر دوسلدروف قرار دارند.

۱۸. ترکیه

Turkey

سرزمین اتاتورک که بخش عظیمی از آن در آسیا واقع شده است؛ بخش کوچکی نیز در اروپا دارد. ترکیه محبوب‌ترین کشور برای مسافرت در بین ایرانی‌ها به شمار می‌رود. پایتخت این کشور شهر آنکارا می‌باشد؛ اما بدون تردید حرف اول را در بین شهرهای آن، استانبول می‌زند. ترکیه نیز جمعیتی نزدیک به آلمان دارد و با بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت، حدود ۱.۰۷ درصد از کل انسان‌های زنده را در خود جای داده است.

۱۷. ایران

ایران یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان

کشور عزیزمان نیز در لیست پرجمعیت ترین کشورهای دنیا قرار دارد. ما ایرانی‌ها نیز ۱.۰۷ درصد از جمعیت جهان را تشکیل داده‌ایم. بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته، سرزمین بیکران‌‌مان ۸۳,۳۸۵,۶۲۸ نفر را در خود جای داده است. ناگفته پیداست که تهران به عنوان پایتخت، شلوغ‌ترین شهر ایران محسوب می‌شود.

۱۶. جمهوری دموکراتیک کنگو

DR Congo

مهمان ناخوانده این لیست، کشور کنگو می‌باشد. برای خیلی از ما حضور این کشور در لیست پرجمعیت ترین کشورهای جهان کمی عجیب به نظر می‌رسد. اما واقعیت این است که جمهوری دموکراتیک کنگو با بیش از ۸۵ میلیون نفر جمعیت، ۱.۱۵ درصد از کل جمعیت جهان را شامل می‌شود. پایتخت این کشور شهر کینشاسا شلوغ‌ترین شهر آن نیز محسوب می‌شود.

۱۵. ویتنام

Vietnam

اگر تا امروز ویتنام را با جنگ معروف و اشغالش توسط آمریکا می‌شناختیم؛ از امروز باید به عنوان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان نیز روی آن حساب کنیم. ویتنام با بیش از ۹۶ میلیون نفر جمعیت ۱.۲۴ درصد از انسان‌های کره زمین را در خود جای داده است. پایتخت ویتنام شهر هانوی می‌باشد اما شلوغ‌ترین شهر آن، هوشی مینه است.

۱۴. اتیوپی

Ethiopia

یکی از دیگر از کشورهای آفریقایی این لیست، کشور اتیوپی می‌باشد. بر اساس آخرین سرشماری‌‌ها این کشور با جمعیتی بالع بر ۹۸ میلیون نفر ۱.۲۷ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است. آدیس آبابا به عنوان پایتخت، بزرگترین شهر کشور اتیوپی نیز محسوب می‌شود.

۱۳. مصر

Egypt

سرزمین فرعون‌ها و البته اهرام ثلاثه در کنار اینکه یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ بشریت محسوب می‌شود؛ یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان نیز می‌باشد. مصر با بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت ۱.۲۹ درصد از ساکنین این کره خاکی را در خود جای داده است. این کشور پرجمعیت ترین کشور خاور میانه و همچنین سومین کشور شلوغ قاره آفریقا محسوب می‌شود. پایتخت و البته بزرگترین شهر مصر، قاهره است که یکی از منحصر به فردترین شهرهای جهان نیز به شمار می‌رود.

۱۲. فیلیپین

Philippines

کشور جزیره‌ای فیلیپین در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و متشکل از ۷۶۴۱ جزیره می‌باشد. بر اساس آخرین سرشماری‌ها، این کشور با بیش از ۱۰۸ میلیون نفر جمعیت، ۱.۳۹ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است. پایتخت فیلیپین شهر مانیل می‌باشد اما بزرگترین شهر آن، کرون سیتی است.

۱۱. ژاپن

ژاپن از پرجمعیت ترین کشورهای جهان

سرزمین آفتاب تابان در رده یازدهم پرجمعیت ترین کشورهای جهان قرار دارد. ژاپن سومین اقتصاد برتر جهان به شمار می‌رود که به صورت کامل در محاصره آب قرار دارد. این کشور با بیش از ۱۲۵ میلیون نفر سکنه، ۱.۶۲ درصد از جمعیت کل جهان را شامل می‌شود. پایتخت و بزرگترین شهر ژاپن، توکیو می‌باشد که برای همه ما یک نام آشنا به شمار می‌رود.

۱۰. مکزیک

Mexico

اولین مهمان از آمریکای شمالی در این لیست، کشور مکزیک می‌باشد که با بیش از ۱۲۶ میلیون نفر جمعیت، ۱.۶۳ درصد از انسان‌های زنده کره زمین را در خود جای داده است. جالب است بدانید در ابتدا نام این کشور اسپانیای نو بود؛ اما بعدها به مکزیک تغییر پیدا کرد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، مکزیکو سیتی می‌باشد.

۹. روسیه

Russia

کشور روسیه که به عنوان وسیع‌ترین کشور دنیا شناخته می‌شود؛ در رده نهم این لیست قرار گرفته است. این کشور در دو قاره اروپا و آسیا فرار گرفته استو با بیش از ۱۴۶ میلیون نفر، ۱.۸۹ درصد از انسان‌های ساکن بر روی کره زمین را میزبانی می‌کند. مسکو به عنوان پایتخت و البته بزرگترین شهر این کشور شناخته می‌شود.

۸. بنگلادش

Bangladesh

در لیست پرجمعیت ترین کشورهای جهان یک مهمان از جنوب آسیا نیز حضور دارد. کشور بنگلادش با بیش از ۱۶۸ میلیون نفر سکنه ۲.۱۷ درصد از کل جمعیت جهان را شامل می‌شود. این کشور از نظر تراکم جمعیت، یکی از متراکم‌ترین مناطق جهان محسوب می‌شود. داکا به عنوان پایتخت، بزرگترین شهر بنگلادش نیز به شمار می‌رود.

۷. نیجریه

نیجریه

نیجریه یکی دیگر از آفریقایی‌های این لیست است که در غرب این قاره قرار گرفته است. جمعیت این کشور بیش از ۲۰۶ میلیون نفر برآورد شده است که ۲.۶۵ درصد از کل جمعیت جهان را در بر می‌گیرد. این کشور در سال ۱۹۶۰ از بریتانیا استفلال گرفته است. شهر آبوجا پایتخت این کشور محسوب می‌شود اما بزرگترین شهر آن، لاگوس می‌باشد.

۶. برزیل

کشور برزیل

سرزمین قهوه و فوتبال در رده ششم پرجمعیت ترین کشورهای جهان جای گرفته است. این کشور پرجمعیت ترین کشور در آمریکای جنوبی به شمار می‌رود. برزیل با جمعیتی بالغ بر ۲۱۱ میلیون نفر ۲.۷۲ درصد از انسان‌های جهان را در خود جای داده است. پایتخت این کشور برازیلیا و بزرگترین شهر آن سائوپائولو می‌باشد.

۵. پاکستان

Pakistan

پاکستان در جنوب آسیا قرار دارد و پنجمین کشور شلوغ جهان محسوب می‌شود. این کشور از سمت غرب با ایران نیز همسایه می‌باشد. بر اساس آخرین سرشماری‌ها پاکستان با بیش از ۲۱۹ میلیون نفر جمعیت ۲.۸۲ درصد از انسان‌های جهان را میزبانی می‌کند. پایتخت این کشور شهر اسلام آباد و بزرگترین شهر آن کراچی می‌باشد.

۴. اندونزی

اندونزی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان

کشور اندونزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و یک مجمع‌الجزایر با ۱۷.۵۰۸ جزیره می‌باشد. این کشور پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان دنیا نیز محسوب می‌شود. بر اساس آخرین سرشماری‌ها اندونزی با بیش از ۲۶۶ میلیون نفر جمعیت ۳.۴۳ درصد از کل ساکنین جهان را در خود جای داده است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور جاکارتا می‌باشد.

۳. ایالات متحده آمریکا

آمریکا

سرزمین یانکی‌ها که به اختصار ایالات متحده و یا آمریکا خوانده می‌شود یک سرزمین جزیره‌ای می‌باشد که از ۵۰ ایالات مختلف تشکیل شده است. این کشور با بیش از ۳۲۹ میلیون نفر سکنه ۴.۲۴ درصد از کل جمعیت جهان را در خود جای داده است. پایتخت آمریکا شهر واشنگتن و پرجمعیت‌ترین و معروف‌ترین شهر آن نیویورک می‌باشد.

۲. هندوستان

India

هندوستان یا هند دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود که در جنوب آسیا قرار گرفته است. جمعیت هندوستان بر اساس آخرین سرشماری‌ها بیش از ۱ میلیارد و ۳۶۱ میلیون نفر برآورد شده است . این رقم ۱۷.۵ درصد از کل انسان‌های است که در کره زمین ساکن هستند. پایتخت این کشور دهلی نو می‌باشد اما بزرگترین و شلوغ‌ترین شهر آن بمبئی است.

۱. چین

China

به رتبه اول در لیست بزرگترین کشورهای جهان رسیدیم. چین با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون نفر ۱۸ درصد از ساکنین کره زمین را در خود جای داده است. در آینده مطمئنا از چین به عنوان کشوری یاد خواهد شد که ویروس کرونا را بر جهان تحمیل کرد و تمامی انسان‌ها را با یک وضعیت بحرانی رو به رو ساخت. پایتخت این کشور پکن و بزرگترین شهر آن شانگهای می‌باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com