جزیره بورا بورا بهشتی لوکس و زیبا در دل آب های نیلگون

وقتی اسم جزیره بورا بورا می‌آید همه بی‌شک یاد آن طبیعت بکر و شگفت‌انگیزش می‌افتند. جزیره‌ای رویایی که وقتی در آن قدم می‌زنید فکر می‌کنید درون بهشت قدم گذاشته‌اید.  اگر دنبال یک مکان عالی و رویایی برای تعطیلاتتان می‌گردید، جزیره بورا بورا یکی از بهترین انتخاب‌های شما می‌تواند باشد.

جزیره‌ای که در اقیانوس آرام و شمال غرب تاهیتی واقع شده است؛ یکی از  لوکس‌ترین  و لاکچری‌ترین مکان‌های دنیاست که زیبایی وصف نشدنی دارد. اما با این حال بسیار گران‌قیمت می‌باشند. همه چیز در آن، از هتل و ویلاها گرفته تا پذیرایی و حمل‌ونقل و غیره گران‌ترین قیمت‌ها را دارند. همه جزیره بورا بورا را بخاطر زیبایی نفس‌گیرش، تاج اصلی کشور فرانسه می‌نامند؛ اما جالب است بدانید که این جزیره در خاک فرانسه قرار ندارد و در گذشته توسط یک دریا سالار فرانسوی به استعمار این کشور در آمده است. ایده آل مگ در این مقاله شما را با این جزیره زیبا بیشتر آشنا خواهد کرد؛ با ما همراه باشید.

تاریخچه جزیره بورا بورا

تاریخچه بورا بورا نشان می‌دهد نخستین مهاجرانی که وارد آن شده‌اند مربوط به قرن چهار میلادی بوده‌اند. این مهاجران اهل تونگ بوده و بعد‌ها برای سکونت در مکانی بهتر به بورا بورا آمده بودند. اولین کاشفی که جزیره بورا بورا را کشف کرد و آن را به مردم جهان معرفی کرد جیمز کوک بوده است.

جزیره زیبای بورا بورا

جیمز کوک دریانورد و کاوشگر بریتانیایی بود که چندین سفر اکتشافی مهمی را در زمان خود رهبری کرده بود. اما قبل از جیمز کوک نیز این جزیره توسط کاشفان متعددی کشف و مورد بازدید قرار گرفته بود ولی هیچوقت از طرف آن‌ها این جزیره معرفی نشد. تاریخ بورا بورا همچنین حاکی از این است که در سال ۱۸۴۲ این جزیره تحت رهبری دریاسالار هابیل آبرت دوپتت تورس به استعمار فرانسه درآمد که اخیرا نیز دانشجویان کشاورزی فسیل‌های مربوط به آن دوره را در خاک بورا بورا کشف کرده‌اند.

در طول جنگ‌جهانی دوم ایالت‌ متحده امریکا، بورا بورا را به عنوان پایگاهی برای تامین نیروی نظامی ، انبار نفت، نوارهوا و پایگاه دریایی انتخاب کرد. آن‌ها همچنین در اطراف این جزیره استحکامات نظامی ساختند. البته خوشبختانه هیچ جنگی در خاک بورا بورا صورت نگرفت  و به نظر می‌رسید که حضور نیروهای آمریکایی توسط نیروهای مخالف پذیرفته شده است.

طبق تاریخ بورا بورا پایگاه نظامی ایالت متحده پس از جنگ در تاریخ ۲ ژوئن ۱۹۶۲به طور رسمی بسته شد. با این حال بسیاری از آمریکایی‌ها از نزدیک شدن به این جزیره امتناع ورزیدند. پایگاه متروکه‌ای که به جا مانده بود تنها فرودگاه بین‌المللی پولینزیا فرانسه شد تا اینکه فرودگاه بین‌المللی فاع در سال ۱۹۶۴ در پیپته تاهیتی افتتاح شد.

تاریخچه جزیره بورا بورا

همانطور که قبلتر گفتیم جزیره بورا بورا با اینکه به اسم کشور فرانسه می‌باشد اما داخل خاک این کشور نیست ولی با کمک مالی فرانسه اداره می‌شد. بورا بورا در فاصله‌ای حدود ۲۳۰ کیلومتری شمال‌ غربی پیپته واقع شده است که با یک تالاب و یک صخره احاطه شده است. در مرکز این جزیره بقایای یک آتشفشان خاموش وجود دارد که به دو رشته کوه پاهیا و اوتمنو می‌رسد.

نام اصلی این جزیره بورا بورا نیست. این جزیره اسم دیگری دارد که در زبان تاهیتی پورا پورا خوانده می‌شود که به‌معنی “اولین تولد” می‌باشد. بعد‌ها که جیمز کوک وارد این جزیره شده بود به اشتباه اسم بورا بورا را شنیده و در سطح جهانی این جزیره را بورا بورا معرفی کرده بود و تاکنون این اسم به روی این جزیره باقی مانده است.

امروزه اقتصاد جزیره بورا بورا به جاذبه‌های گردشگری آن تکیه دارد و به همین دلیل هفت استراحتگاه مجلل طی چند سال گذشته ساخته شده است. هتل بورا بورا اولین هتلی بود که با استفاده از نردبان‌هایی که در بالای آب ایستاده بودند خانه‌های قشنگی درست کردند.  اکنون این مدل خانه‌های ییلاقی در همه تفرجگاه‌های این جزیره قرار دارد. این خانه‌های ییلاقی وزیبا، مناظر دیدنی و جذابی  از تالاب‌ها و کوه‌ها را پیش‌روی بیننده قرار می‌دهند.

اسکان در جزیره بورا بورا

اسکان در بورا بورا

شاید یکی از اولین موردی که هنگام تعطیلات در جزیره بورا بورا به ذهن شما برسد، این است که این مدت در کجا بمانم؟ نگران نباشید! خانه‌های ییلاقی و کوچکی که ساخته شده می‌تواند بهترین مکان برای شما باشد. بسیاری از این خانه‌های ییلاقی که روی آب هستند دارای کف شیشه‌ای هستند و شما می‌توانید در هر ساعت از روز شانس این را داشته باشید که زندگی زیر آب را مشاهده کنید.

یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی اسکان در جزیره بورا بورا این است که همه چیز در اتاق شما حاضر می‌شود بدون اینکه زحمتی به خود بدهید. اگر دوست داشته باشید غذای شما در اتاقتان سرو می‌شود. بدون اینکه زحمتی به خود بدهید قایق‌ها جلوی اتاقتان می‌آیند و با آن می‌توانید به مناطق دیگر این جزیره بروید.

چه زمانی باید به جزیره بورا بورا رفت؟

شما درواقع می‌توانید در هرزمان از سال به جزیره بورا بورا بروید. اما توصیه ما به گردشگران این است که بین نوامبر و آوریل که “تابستان پولینیزی” است نروند. در طی این تاریخ باران و طوفان‌های شدید وجود دارد و دمای تابستان آن‌جا بین ۳۱-۳۲ درجه سانتیگراد می‌باشد و این میتواند برای کسانی که از گرما خوششان نمی‌آید ناخوشایند باشد.

سفر به بورا بورا

بهترین زمان برای رفتن به جزیره بورا بورا “زمستان پولینزی” است. یعنی از ماه می تا اکتبر. این فصل برای بسیاری از افراد مخصوصا کسانی که به ماه عسل می‌ایند می‌تواند ایده آل باشد؛ اما باید بدانید که در این ماه‌ها به علت اینکه گردشگران زیادی می‌آیند قیمت‌ها بالا می‌رود. اگر می‌خواهید کمی اقتصادی‌تر باشید می‌توانید در ماه‌های نوامبر تا آوریل به سفر بروید. در پاراگراف بعدی بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

اقلیم و آب‌و‌هوا

آب‌وهوا در بورا بورا و جزایر اطراف آن استوایی می‌باشد. مانند اکثر مناطق دیگر فصل‌های این جزیره را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. فصل مرطوب و فصل گرم و خشک. فصل گرم و خشک “تابستان های پولینزی” از ماه نوامبر شروع و در ماه آوریل پایان می‌یابد. بارش سالانه در این ماه ۴/۳ میلی‌متر می‌باشد. در این مواقع میزان رطوبت و گرما به سطح بالایی می‌رسد و طوفان ها در این ماه مکرر و غیرقابل پیش بینی‌اند.

اقلیم بورا بورا

میزان بارش ماهانه در این ماه حدود ۱۸۰۰میلی‌متر یا ۷۱ اینچ می‌باشد و گاهی اوقات رعد و برق‌های شدیدی دارد. هوا ۸۶درجه فارنهایت یا ۳۰درجه سانتیگراد می‌باشد. فصل مرطوب که از ماه می شروع میشود و تا ماه اکتبر ادامه می‌یابد همانطور که گفتیم زمانی‌ست که میزان گردشگران به اوج خود می‌رسند.

در این ماه‌ها درجه حرارت پایین‌تر است و باران کم می‌بارد. بهترین زمان گردش در بورا بورا بدون اینکه خطر طوفان شما را تهدید بکند ماه‌های زمستان آن‌جاست.  در این ماه‌ها هوا بسیار خنک و دلپذیر می‌باشد و باعث می‌شود لذت بیشتری را از تعطیلات خود ببرید.

زبان و سنت مردم بورا بورا

زبان‌های اصلی این جزیره که با آن صحبت می‌شود زبان تاهیتی و فرانسوی می‌باشد. اما همچنین می‌توانید ببینید که مردم آن‌ها همزمان به زبان انگلیسی هم صحبت می‌کنند مخصوصا کارکنان هتل و خدمه‌ها. بنابراین لازم نیست  نگران این شوید که زبان فرانسوی یا تاهیتی را بلد نیستید.

فرهنگ بورا بورا

 

مبلغان پروتستان که در قرن نوزده به این جزیره آمده بودند از نظر مذهبی تاثیر زیادی در این منطقه داشته‌اند. دین مسیحی در فرهنگ بورا بورا جایگاه مهمی دارد. اگر در مورد تاریخ ادیان این جزیره کنجکاو هستید می‌توانید به کلیسای پروتستان مائوئی مراجعه کنید که خواستگاه آن به دهه ۱۷۰۰ باز می‌گردد.

حمل و نقل در جزیره بورا بورا

حمل‌ونقل در بورا بورا فقط از طریق قایق انجام می‌شود. در این جزیره تنها یک جاده وجود دارد که آنهم پلمپ می‌باشد. حمل‌ونقل در  جزیره  بورا بورا محدود و گران قیمت  می‌باشد و فقط شامل یک اتوبوس منفرد است که در نیمه‌ای از جزیره قرار دارد و تقریبا هرساعت به عقب می‌رود. البته تاکسی نیز موجود است. اگر قصد دارید در این جزیره آزادانه و به تنهایی رفت‌وآمد داشته باشید اجاره دوچرخه فکر خوبی می‌تواند باشد. اما باید بدانید که جاده‌های آن‌جا بسیار باریک و بدشکل هستند.

 جمعیت جزیره بورا بورا

نزدیک به نه هزار نفر در بورا بورا زندگی می‌کنند. این افراد از فرهنگ اسطوره‌ها و سنت‌هایی که از خدایان پولینزیا گرفته شده است پیروی می‌کنند. آنها رقص‌ها و ترانه‌های سنتی برای جزیره خود دارند که حتی برای گردشگران نیز به نمایش می‌گذارند.

خرید در بورا بورا

اگر با خود فکر می‌کنید که در این جزیره حتما مرکز خریدهای بزرگ و لوکسی وجود دارد باید بگوییم سخت در اشتباهید. در این جزیره خبری از مراکز خرید بزرگ و لوکس نیست، در بورا بورا مغازه‌ها و بوتیک‌های کوچکی وجود دارد که می‌توانید در آن به خرید بپردازید. در بورا بورا محصولات دست ساز فراوانی وجود دارد از لباس‌های محلی گرفته تا جواهرات و مرواریدهای سیاه.

خرید در بورا بورا

خرید مروارید سیاه شاید برای شما جالب و هیجان انگیز باشد. باید به شما بگوییم جزیره بورا بورا تنها مکان در جهان است که می‌توانید مروارید سیاه اصل را از آنجا خرید کنید. “سیبانی پرلز” یکی از بهترین جایی‌ست که می‌توانید در آن‌جا مروارید سیاه بخرید.  در این جزیره گالری‌های هنری و استودیوهایی نیز وجود دارد که می‌توانید به آن‌جا سر بزنید.

مکان‌های لوکس بورا بورا

در ادامه مکان‌های دیدنی و لوکس این جزیره زیبا را با هم مرور خواهیم کرد:

هتل چهارفصل

هتل چهارفصل واقع در جزیره بورا بورا یکی از مهم‌ترین و باشکوه‌ترین هتل آن منطقه می‌باشد. به هم متصل شدن خانه‌های ییلاقی این هتل، جاده چوبی که برای آن ساخته شده و خدماتی که به گردشگران ارائه می‌دهند آن را به معروف‌ترین مکان آن‌جا تبدیل کرده است. شما اصلا لازم نیست در جای خود تکان بخورید، هرچیزی که دوست داشته باشید برای شما محیا می‌شود و در اتاقتان سرو میشود.

هتل چهارفصل بورا بورا

اینترنت رایگان و پرسرعت هتل چهارفصل هم یکی از مزیت‌های خوب آن است.  این هتل حیوانات خانگی را قبول نمی‌کند. سیگار کشیدن در این خانه‌های ییلاقی مشکلی ندارد، چون این خانه‌ها از مواد ضدحریق ساخته شده اند.

خیابان رجیسا بورا بورا

خیابان رجیسا بورا بورا

خیابان رجیسا یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های این جزیره را در خود دارد. این هتل قدیمی بخاطر قدمتش عنوان گرانقمیت‌ترین مکان آن جزیره را به خود گرفته است. شاید باورتان نشود اما اتاق‌های این هتل حتی یک روز هم خالی نمی‌شود. میزان اقامت گردشگران در این هتل بسیار بالاست. این هتل میزبان۷۵%از زوج‌های جوان که برای ماه عسل آمده‌اند است و ۲۵% هم سایر افراد در این هتل اقامت دارند.

شما اگر به بورا بورا بروید در خیابان رجیس بازیگران و خواننده‌های مشهور دنیا را ملاقات خواهید کرد.

مریم خونین

مریم خونین یا همان “بلادی ماری” یکی از کافه‌های محلی معروف بورا بوراست.  وقتی به کافه مریم خونین می‌روید می‌توانید با خیال راحت روی ماسه‌ها دراز بکشید و همانطور که آفتاب می‌گیرید از خدماتی که برای شما ارائه می‌دهند لذت کافی را ببرید. همچنین این کافه در شب‌ها خدمات شگفت انگیزی برای شما دارد. کافیست یک شب به کافه مریم خونین بروید، آن‌وقت برای همیشه مجذوب این کافه خواهید شد.

رستوران غروب

یکی از بهترین مکان‌های دیگر بورا بورا رستوران غروب می‌باشد. این رستوران به شما فرصت این را می‌دهد تا یک شب فراموش‌نشدنی را تجربه کنید. بهترین غذاهایی که در این رستوران سرو می‌شود و آهنگ‌های زیبایی که اجرا می‌شود و برنامه های جالب و هیجان‌انگیزی که برای شما تدارک دیده شده همه و همه باعث می‌شود یک شب عالی را تجربه کنید.

ساحل ماتیرا

ساحل ماتیرا

ساحل ماتیرا یکی از معروف‌ترین سواحل دنیا و یکی از محبوب ترین سواحل جزیره بورا بورا می‌باشد. این ساحل منظره بسیار جذاب و نفس‌گیری دارد. طوری که وقتی در آن قرار می‌گیرید به واقعی بدون این ساحل شک خواهید کرد. در این ساحل می‌توانید دراز بکشید و همانطور که از مناظر زیبای اطراف لذت می‌برید افتاب بگیرید یا می‌توانید در آب کم عمق آنجا به شنا کردن و غواصی بپردازید.

باغ مرجانی

باغ مرجانی که در جنوب جزیره واقع شده است یک پارک زیردریایی طبیعی‌ست که در آن ماهی‌ها و مرجان‌های مختلفی با هم زندگی می‌کنند این پارک فعالیت‌ها و سرگرمی‌های زیادی را برای گردشگران ارائه می‌کند  که محبوب‌ترین این تفریح‌ها تور تغذیه کوسه ای‌ست و در این تور با کوسه ها می‌توانید شنا کنید.

فعالیت های بورا بورا

تقریبا همه فعالیت‌هایی که در بورا بورا صورت میگیرد مربوط به دریاست. از غواصی کردن و شنا گرفته تا اسنوکریلینگ( غواصی بدون کپسول) و جت اسکی و سوار شدن در بالن. شما می‌توانید حتی سوار قایق شده و به ماهیگیری کردن بروید. تور های حرکت با کوسه‌ها نیز یکی از محبوب‌ترین تورها در جزیره بورا بوراست.

حیوانات و گیاهان

اگر نگران این هستید که این جزیره حیوانات سمی دارد باید بگوییم خیالتان راحت باشد. این جزیره هیچ حیوان خطرناک یا سمی ندارد. بیش‌ترین نوع از حیوانات این جزیره آبزی می‌باشند. انواع ماهی‌ها و کوسه و دلفین.  شاید برایتان جالب باشد که بدانید جزایر تاهیتی بزرگترین پناهگاه کوسه‌های جهان است. در این جزیره از بیست نوع کوسه محافظت و مراقبت می‌شود که حتی قبل‌تر هم گفتیم تور حرکت با کوسه‌ها  یکی از محبوب‌ترین تور هاست و از کوسه‌ها اینگونه استفاده می‌کنند.

حیوانات بورابورا

اما باید بدانید که این کوسه‌ها از نوع کوسه‌های بی‌ضرر بوده و کاری با انسان‌ها ندارند. همچنین طیف گسترده‌ای از پرندگان در این جزیره وجود دارد. در جزیره بورا بورا بیش از پانزده نوع پرنده شناسایی شده است. اما متاسفانه زندگی پرندگان به دلیل موش‌های غیربومی که به طور ناخوداگاه در دوران استعمار به کشتی‌ها منتقل شده بودند تهدید می‌شود.

این موش‌ها تخم پرندگان را می‌خورند و به پرنده‌های کوچک حمله می‌کنند. همانطور که گفتیم جزیره بورا بورا برخلاف مناطق گرمسیری دیگر هیچ حیوان سمی ندارد اما تنها حیوانی که وجودش شاید برای شما اذیت کننده باشد پشه‌های مزاحم هستند.

جزایر تاهیتی یک بهشت گرمسیری‌ست که دارای طبیعت شگفت‌انگیزی می‌باشد. در این جزیره گل و گیاهان زیبایی را می‌توانید مشاهده کنید. گل‌های زرد و سرخس‌ها و ارکیده‌های سفید و گل‌های هلیوکونیا همه‌جا را به طرز زیبایی پوشانده است. معتبرترین اقامتگاه‌های بورابورا همیشه اتاق‌های خود را با استفاده از این گل‌ها تزئین ومعطر می‌کنند.

حقیقت‌های کوتاه و جالب درباره بورا بورا

جزیره بورا بورا بیش از چهار میلیون سال پیش توسط یک فوران آتشفشانی شکل گرفت. مدتی بی‌سکونت و متروک بود تا اینکه مردم جزیره تونگان آمدند. اعتقاد بر این است که آن‌ها اولین کسانی بودند که پا بر این جزیره گذاشته‌اند.

در جزیره بورا بورا همه چیز معنی خاصی دارد. مثلا اگر خانمی گلی را در پشت گوش چپ خود قرار دهد. یعنی کسی در زندگی وی وجود دارد. اما اگر گل را پشت گوش راست خود قرار بدهد یک چراغ سبز به آقایان است تا بدانند که او مجرد است.

نیمی از جمعیت بورا بورا جوانان زیر بیست سال تشکیل می‌دهند و درواقع مردم جزیره بورابورا بسیار جوان هستند.

این جزیره یکی از شگفت‌انگیزترین سواحل در کل جهان است و بورا بورا در میان ۱۰۰ساحل برتر دنیا، در رده دهم قرار دارد.

در بورا بورا یک برش سنگی به شکل لاکپشت وجود دارد که برای ساکنان آن‌جا از اهمیت بالایی برخورددار است. در واقع این لاکپشت اجداد عرفانی این جزیره محسوب می‌شود. این لاکپشت نماد یک قدرت ویژه و مهم مذهبی و جنگی این منطقه می باشد.

جزیره بورا بورا از سه کمان نونو، فانوی و آنو تشکیل شده است. جمعیت دقیق این جزیره ۸هزار و ۸۰۰نفر است اما سالانه پذیرای  ۲۰هزار گردشگر می‌باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code