دیه شکستگی اعضای بدن در سال 1400 + جدول کامل

دیه شکستگی اعضای بدن یکی از مواردی است که در قانون مجازات‌های اسلامی به صورت شفاف و صریح ذکر شده است. معمولا شکستگی اعضا در سوانحی مانند تصادف، زد و خورد یا نزاع‌های دسته جمعی به وجود می‌آید. البته منشا شکستگی هر جه باشد تفاوتی نمی‌‎کند، دیه همه آن‌ها یکسان است.

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ قصد داریم به صورت کامل شما را با جدول دیه شکستگی اعضای بدن آشنا کنیم. لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دیه اعضای بدن چیست؟

قبل از آنکه به دیه شکستگی اعضا بپردازیم، بهتر است با ماهیتی کلی‌تر، به نام دیه اعضای بدن بیشتر آشنا شویم. مبنای تعیین تمامی انواع دیه، دیه کامل انسان است که برای قتل نفس غیر عمد محاسبه می‌شود. نحوه محاسبه دیه برای سایر موارد، به صورت درصدی از آن تعریف می‌شود.

شکستگی اعضای بدن

دیه اعضای بدن به مبلغی گفته می‌شود که برای از بین بردن یکی از اعضای بدن محاسبه می‌شود. در قانون مجازات‌های اسلامی آمده است که اگر عضوی به صورت دوگانه (دوتایی) در بدن وجود داشته باشد، دیه آن، معادل نصف دیه کامل انسان خواهد بود.

همچنین اگر از هر عضو، تنها یکی در بدن وجود داشته باشد، دیه قطع شدن و از بین بردن آن، معادل صد در صد دیه کامل خواهد بود. بر این اساس، دیه قطع بینی برابر با دیه انسان و دیه از بین بردن گوش، معادل نصف دیه کامل خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه محاسبه و جدول انواع دیه، می‌توانید مقاله “نرخ دیه سال ۱۴۰۰ چقدر است” را مطالعه نمایید.

دیه شکستگی اعضای بدن چگونه محاسبه می‌شود؟

شکستگی در زمره “جراحت” قرار می‌گیرد. بنابراین برای پرداخت دیه آن نیز باید با قوانین پرداخت دیه جراحت بیشتر آشنا شویم. بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، به جراحتی که موجب شکستگی استخوان شود، “هاشمه” گفته می‌‎شود. بنابراین برای پرداخت دیه شکستگی اعضای بدن، به “دیه هاشمه” رجوع خواهد شد.

 • دیه هاشمه اعضای سر صورت، بر اساس دیه کامل انسان محاسبه می‌شود و مقدار آن، برابر با ۱۰ درصد از دیه کامل خواهد بود.
 • دیه هاشمه اعضای بدن، به صورت ده درصد از دیه کامل عضوی که شکستگی در آن رخ داده است، محاسبه می‌شود.

جدول شکستگی دیه اعضای بدن در سال ۱۴۰۰

برای آشنایی بیشتر با دیه اعضای بدن در سال ۱۴۰۰، می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، انواع دیه بر اساس “مبلغ دیه کامل انسان” محاسبه می‌شوند.

دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۰ بر اساس دستور ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، ۴۸۰ میلیون تومان و معادل ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است. مقادیری که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، بر اساس درصدی از ۴۸۰ میلیون تومان محاسبه شده‌اند.
نوع دیهمبلغ در سال ۱۴۰۰
دیه کامل در ماه های غیر حرام۴۸۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه کامل در ماه های حرام۶۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد۳۸/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام۳۸/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی بینی۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی ترقوه۲۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد حارصه۲/۴۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد دامیه۹/۶۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پیشین که کامل ساقط شوند۲۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پشتی که کامل ساقط شوند۱۱/۹۶۰/۰۰۰ تومان
دیه یک دست۲۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک پا۲۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی دنده‌های محیط بر قلب۱۱/۹۲۱/۴۲۸ تومان
دیه خرد شدگی استخوان مطلوب التیام یافته۸۲/۳۴۶/۱۴۲ تومان
دیه کبودی اعضای بدن۷۲۰/۰۰۰ تومان

 

توجه: برخی از مقادیر مندرج در این جدول، ممکن است با ابلاغیه جدید قوه قضاییه، با تغییراتی مواجه شوند. در صورت اعلام نرخ قطعی دیه ۱۴۰۰ و جدول اصلی آن، این ارقام، بلافاصله به روز رسانی خواهند شد. 

همانطور که در جدول بالا نیز مشاهده می‌کنید، مبلغ دیه شکستگی، بر اساس عضوی که دچار آسیب شده است، محاسبه می‌شود.

هر آنچه باید درباره دیه بخیه بدانید
بخوانید

ارش چیست؟

در قانون مجازات‌های اسلامی، برای برخی از انواع جرائم و به صورت شفاف، مبلغی تحت عنوان دیه در نظر گرفته شده است. با این‌‌حال، تکلیف آسیب‌ها و جرائمی که در این قانون به آن‌ها اشاره نشده است، چه می‌شود؟ در این مواقع، مفهومی به اسم “ارش” به کمک ما خواهد آمد.

ارش به مقدار مالی گفته می‎‎‌شود که در شرع اسلام به صورت مستقیم به آن اشاره نشده است. برای محاسبه ارش، نظر کارشناس و در نهایت رای دادگاه است که حرف آخر را خواهد زد.

ممکن است برخی از شکستگی‌ها نیاز به محاسبه ارش داشته باشند. در این صورت، دادگاه بعد از اعلام نظر کارشناس پزشکی قانونی، رای خود را برای تعیین مبلغ قابل پرداخت، اعلام خواهد کرد.

کلام پایانی 

امیدواریم با اندکی احتیاط بیشتر و خویشتن داری، خود را درگیر مسائل مرتبط با انواع دیه و از جمله دیه شکستگی اعضای بدن نکنید. فراموش نکنیم که بهترین راه برای در امان ماندن از آسیب‌های احتمالی، کنترل خود در زمان عصبانیت و خشم است.

در صورتی که در ارتباط با انواع دیه و نحوه پرداخت آن‌ها، سوال یا ابهامی دارید، در بخش نظرات همین مقاله مطرح کنید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول در ارتباط با دیه شکستگی اعضای بدن

دیه شکستگی چه فرقی با دیه جراحت دارد؟

در قانون مجازات‌های اسلامی، شکستگی یکی از انواع جراحت محسوب می‌شود. بنابراین مفهوم دیه جراحت، بسیار کلی‌تر از دیه شکستگی است.

دیه شکستگی همه دندان های انسان در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

در صورتی که هر ۲۸ دندان یک فرد در یک حادثه شکسته و از بین بروند، دیه آن‌ها در سال ۱۴۰۰ معادل دیه کامل انسان و برابر با ۴۸۰ میلیون تومان خواهد بود.

دیه شکستگی مچ دست چقدر است؟

در قانون مجازات‌های اسلامی، دیه شکستگی مچ دست برابر با یک پنجم یا همان بیست درصد از دیه کامل دست خواهد بود. لازم به ذکر است که دیه دست در اسلام، برابر با نصف دیه کامل انسان خواهد بود.

دیه شکستگی بینی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

برای از بین بردن تمام بینی در قانون مجازات‌های اسلامی، دیه کامل انسان در نظر گرفته خواهد شد. اما برای شکستگی استخوان بینی، باید ارش تعیین شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
251 نظرات
 1. یوزر 7 می گوید

  با سلام

  سال ۹۹ تصادف کردم و ۲ تا از استخوان های نازک نی و ۱ استخوان درشت نی شکست و تو پام پلاتین گذاشتن و پرونده م تا سال ۱۴۰۰ ادامه داره.

  ۱- حالا میخوام بدونم چقدر دیه تعلق میگیره؟

  ۲- بعد از ۳ ماه پام عفونت کرد و ۱۲ روز بیمارستان بستری بودم و الان رو به التیام هست. آیا این رو در پزشک قانونی مطرح کنم؟ و چه نتیجه ای داره؟

  ۳- و آیا چون زن هستم دیه م نصف میشه؟

  ممنونم

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . پرونده شما باید توسط یک وکیل زبده مورد بررسی دقیق قرار بگیره . فقط در همین حد بدونید که دیه زن تنها برای قتل نفس نصف میشه و مورد شما شامل این قانون نمیشه

   1. حسینی می گوید

    درود بر شما. آیا شما وکیل زبده ای در این زمینه میشناسید؟

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و وقت بخیر، خیر. شما می‌توانید با مراجعه به موسسات حقوقی یک وکیل خوب در این زمینه پیدا کنید.

     1. نوید می گوید

      سلام من ۶ماه پیش تصادف کردم وه استخوان ران من شکست وه عمل جراحی انجام دادم وه پلاتین توی پام گذاشتن میخوام بدونم چند درصد به من تعلق میگیره وه حدود قیمت دیه من چقدر میشه ممنون میشم

     2. زواره زادگان می گوید

      سلام و روزبخیر، مقدار دیه شما ۸۲ میلیون تومان و حدود ۱۸ درصد دیه انسان کامل خواهد بود

  2. محمد می گوید

   سلام خسته نباشید ببخشید من سه دوتاانگشت دست راستم کوچیکه له شده بند بالایی انگشت کوچیکع له شده انگشت دومی ناخن نیست باتیکه ازگوشت انگشت سومم ازبالایی انگشت گوشت کنده شده دیه اش چقدرمیشه

 2. یوزر 7 می گوید

  با سلام
  آیا هر چقدر دوره طول درمان، طولانی بشه رو غرامت دیه تاثیر داره؟
  مرسی

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، معمولا با توجه به نوع جراحت، دیه و هزینه طول درمان تعیین می‌شوند؛ اما طولانی شدن درمان و بهبودی، که در افراد مختلف متفاوت است بر مقدار دیه تاثیر ندارد.

 3. پیمان می گوید

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم دیه اینها چقدر میشه. ممنون. شکستگی استخوان لگن در نواحی عانه فوقانی و تحتانی چپ. شکستگی ساق پای چپ. شکستگی جناغ سینه

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مقدار دقیق دیه با توجه به توضیحات شما امکان‌پذیر نیست. ابتدا باید پزشک قانونی نوع جراحات و شدت آن‌ها را مشخص کند. بعد از آن با توجه به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ می‌توان در این مورد نظر داد.

   1. علی می گوید

    سلام خسته نباشید پدر من سرکار از ارتفاع ۶ متری می افته و استخوان پاش از ۱۰ سانت پایین تر از اتصال به لگن شکست و خورد شد ۸ ماه طول درمان داشت میخاستم بدونم دیه ش حدودا چقدر میشه ممنون میشم پاسخ بدید

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز دیه شکستگی استخوان شما تقریبا ۳۸ میلیون خواهد بود. ولی باز هم بهتره منتظر رای قطعی دادگاه بمونید

  2. شایان می گوید

   سلام من هم استخان نازک نی و درشت نی شکسته پلاتین گذاشتم فعلا ۴ ماه طول درمان خوردم باید برم دوباره باز پام هنوز خوب نشده چقدر دیه تعلق میگیره

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز مبلغ دقیق دیه شما بر اساس شکستگی استخوان محاسبه میشه.

 4. عاقلی می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید دیه خورد شدن استخوان درشت نی چقدر است که بدون مشکل خوب شده
  ممنون از راهنمای تون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، وقت شما هم بخیر، با توجه به توضیحی که دادید، حداکثر دیه‌ای که در نظر گرفته می‌شود؛ ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

 5. Amir می گوید

  سلام میخواستم بدونم ۱/۳ساق پام پلاتین گذاشتن و اطراف زانو پام مشکل خورده میخواستم بدونم دیه چقدر تعلق میگیر در ضمن ۲۰ سانتر پلاتین گذاشتن ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام با توجه به توضیحات شما، دیه «خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته» برای ساق پای شما تعیین می‌شود. برای مشکل زانو و طول درمان هم مقدار دیه باید توسط پزشکی قانونی تعیین شود.

 6. اح می گوید

  باسلام و احترام تصادف کردم به عنوان عابرپیاده به گفته دکتر متخصص مچ دست راست بنده خوورد شده و نیاز به عمل جراحی بدون پِلاتین دارد لطف کنید مبلغ دیه چقدر محاسبه می‌شود ممنون میشم جوا بدهید

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام وقت بخیر، مچ دست مجموعه‌ای از چند استخوان کوچک است. مبلغ کامل دیه شما باید طبق نظر پزشکی قانونی تعیین شود؛ اما با توجه به همین توضیحات، احتمالا ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دیه به شما تعلق می‌گیرد.

 7. علی می گوید

  سلام بنده در ماه حرام تصادف کردم و ماشینی ک به من زده صد درصد مقصر شده در این تصادف بینی و زانوی من شکسته زانوم عمل کردن بین گذاشتن بینیمم باید ورمش بخوابه تا بعد بتونم عمل کنم از زانو تا مچ هم چندین زخم داره خواستم بدونم دیه اینا چقد میشه

  1. زواره زادگان می گوید

   دیه شکستگی و جراحت در ماه حرام و غیر حرام با هم تفاوتی ندارند. برای شکستگی بینی شما ۴۸ میلیون دیه تعیین می‌شود. در مورد زانو هم نیاز به نظر دقیق پزشکی قانونی است تا دیه تعیین شود. جراحت‌های وارد شده به پا هم باید توسط پزشکی قانونی بررسی شوند تا نوع آن‌ها (دامیه، حاصه و…) مشخص و مقدار دیه تعیین شود.

 8. Emran می گوید

  دیه شکستگی استخوان ران پا بچه ۶ساله

  1. Emran می گوید

   مدت استراحت هم تاثیری در تعیین دیه دارد

   1. زواره زادگان می گوید

    در قوانین موضوعی به نام «طول درمان» هم برای شخص، در نظر گرفته می‌شود که به نوع جراحت بستگی دارد.
    تعیین طول درمان و مقدار هزینه پرداختی باید توسط دادگاه تعیین شود.

   2. احسان می گوید

    سلام سه هفته پیش ماشین بهم زد استخوان زیر زانوم شکست پیچ گذاشته شده دو ماه هم استراحت کامل میخواستم بدونم چقدر دیه تعلق میگیره چون در ماه حرام بوده تاثیری داره

    1. خسروی می گوید

     سلام دوست عزیز . خیر ماه حام تاثیری در دیه شما نداره

  2. زواره زادگان می گوید

   در تعیین مقدار دیه شکستگی، فرقی بین زن، مرد یا کودک نیست؛ پس مقدار دیه شکستگی استخوان ران کودک با بزرگسال فرقی ندارند. مقدار دیه شکستگی ران در صورتی که بدون هیچ عیبی بهبود پیدا کند ۸ درصد دیه کامل و در صورتی که مشکلی در بهبود آن باشد، حداکثر ۱۰ درصد دیه کامل است که این درصد به طور دقیق توسط پزشکی قانونی تعیین می‌شود. مقدار دیه شما چیزی بین ۳۸ میلیون ۴۰۰ هزار تومان تا ۴۸ میلیون تومان تعیین می‌شود.

 9. taj می گوید

  سلام دو تا دستم از ناحیه مچ واستخوانها آن شکسته شدن وبرای هردو دستم هم پین و هم پلاتین گذاشته دست چپم ۵تاپین روی دستم یک پلاتین ۱۲ثانتی تخته برای دو دستم ودست راستم ۳تا پین که یکیشون زير دستمه ویک پلاتین ۱۲ثانتی روی تخته دستم.،الان خواستم بدونم که دیه اش چقدره؟ باتشکر

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و وقت بخیر، تعیین دقیق دیه باید توسط پزشکی قانونی و قاضی با توجه به میزان آسیب و از کار افتادگی انجام شود؛ اما با توجه به توضیحات شما می‌توان حدود آن را تعیین کرد. دیه شکستگی هر دست شما ۱۹۲ میلیون است.

 10. حسام می گوید

  سلام من جمجه سرم از پشت شکسته وقسمتی از جمجمه سرم برداشته شده وقراره پلاتین برام بزنن میخواستم ببینم حدود دیه چقده

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، با توجه به شرایط شما، برای تعیین دیه ابتدا باید پزشکی قانونی نوع جراحت و میزان آن را مشخص کند. در چنین شرایطی، حداقل دیه شکستگی جمجمه در حد هاشمه یعنی ۴۸ میلیون تومان برای شما تعیین خواهد شد.

 11. مجید می گوید

  سلام من برج ۳سال ۱۴۰۰تصادف کردم راننده بودم بابیمه شخص ثالث ایران..نظریه پزشکی قانونی ۱-جراحت بخیه شده دامیه ساعددست چپ وسمت راست صورت۲-شکستگی استخوان فک تحتانی سمت چپ وراست دردوناحیه که عمل جراحی قرارگرفته وصدمات براثرجسم سخت برخوردشده ومعاینه مجددبر۷نوشته برام ممنون میشم که حدودی بگین چقدردیه هستش

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض احترام، با توجه به جراحاتی که ایجاد شده است یک کارشناس باید در مورد میزان دقیق دیه شما نظر دهد؛ اما می‌توان گفت که چیزی بیش از ۱۰۰ میلیون دیه برای شما در نظر گرفته می‌شود.

 12. سیروس می گوید

  سلام دیه شکستگی غوزک بیرونی پای راست چند درصد است؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، دیه شکستگی غوزک پا معادل ۸ درصد دیه کامل یک انسان است. تعیین دقیق دیه شما باید طبق نظر پزشکی قانونی انجام شود؛ ولی حدودا ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دیه برای شما تعیین می‌شود.

 13. مسعود می گوید

  سلام من ۱۴۰۰/۱/۱۵تصادف کردم ساق پای راستم استخوان بزرگ ب طور کامل شکست یعنی جدا شد و طرفم مقصر صد درصد بود از ساق پام تا زانو پلاتین گذاشتن تقریبا پام ۹ تا بخیه خورد ممنون میشم در مورد مبلغ دیه راهنمایی کنیداگر حدودی ام بگین ممنونتون میشم

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مبلغ دقیق دیه بستگی به نظر پزشکی قانونی دارد و این مرجع قانونی باید نوع جراحات را تعیین کند؛ اما با توجه به توضیحات شما، احتمالا مبلغی حدود ۸۲ میلیون تومان دیه برای شما تعیین می‌شود.

 14. امیر می گوید

  با سلام، دیه پبچ خوردگی آرنج دست راست که در اثر نیروی کششی و پیچشی حادث گردیده و طول درمان آن دو ماه است و در حال حاضر در گچ میباشد، چقدر است؟با تشکر از شما.

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، مقدار دیه پیچ خوردگی آرنج دست شما باید به طور دقیق توسط پزشکی قانونی تعیین شود. با توجه به توضیحات شما حداقل، مقدار ۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان ارش (نوع خاصی از دیه) برای شما تعیین می‌شود.

 15. مرتضی می گوید

  باسلام
  دیه شکستگی استخوان زنداعلی ساعد راست که تحت عمل جراحی قرارگرفته وبه طورمطلوب بهبودیافته چقدر است ممنون میشم اگه پاسخ دهید

  1. زواره زادگان می گوید

   با سلام و عرض ادب، دیه شکستگی استخوان زنداعلی که به طور مطلوب بهبود پیدا کرده، معادل ۸ درصد دیه کامل انسان است. با توجه به نرخ دیه سال ۱۴۰۰، مقدار دیه شما ۳۸ میلیون ۴۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود.

   1. مرتضی می گوید

    ایاعمل جراحی که رودستم انجام شده وحدودا ده تا بخیه خورده دیه تعلق میگیره

    1. زواره زادگان می گوید

     در این مورد دیه تعیین نمی‌شود؛ اما پزشک قانونی برای شما طول درمان تعیین می‌کند. در کنار دیه، مبلغی هم به عنوان طول درمان به شما پرداخت می‌شود که پزشکی قانونی با توجه به پرونده پزشکی شما این مبلغ را تعیین می‌کند.

 16. سام می گوید

  سلام من درشت نی و نازک نی پام‌ نزدیک قوزک پام شکسته دیه چقدر میشه

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، مقدار دقیق دیه باید توسط پزشکی قاونی تعیین شود. با توجه به توضیحات شما می‌توان گفت که حداقل ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه به شما تعلق می‌گیرد.

  2. امیر می گوید

   سلام دیه نقص عضو ران واگن که جوش نخورده و استخوان ران کم است با گذشت ۳/۵ونقص عضو حساب میشه چقدر است وچند درصد حساب میکند

   1. زواره زادگان می گوید

    سلام و عرض ادب، با توجه به توضیحات شما، دیه شکستگی لگن که به طور کامل التیام پیدا نکرده معادل ۱۰ درصد دیه کامل انسان است؛ پس دیه لگن در سال ۱۴۰۰، ۴۸ میلیون می‌شود. دیه استخوان ران شما هم که کوتاه شده است معادل ۱۰ درصد دیه کامل انسان یعنی ۴۸ میلیون تومان خواهد بود.

 17. امیر می گوید

  سلام دیه نقص عضو ران ولگن

 18. مصطفی می گوید

  سلام وخسته نباشید خدمت شما
  خواهرم تصادف کرده و لگنش ازدوطرف شکسته و همچنین مچ دست راست
  میخواستم بدونم حداقل دیه ای که بهش تعلق میگیره چقدره؟
  عمل هم دکتر فعلا گفته نمیخواد
  وایابه کبودی زیر چشم و روی بدنش هم که ایجاد شده دیه تعلق میگیره یا نه
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، مقدار دقیق دیه باید با توجه به نظر پزشکی قانونی تعیین شود؛ اما می‌توان گفت حداقل ۱۲۰ میلیون تومان دیه به خواهر شما تعلق می‌گیرد. در مورد کبودی هم قانون دیه‌ای تعیین کرده است که در سال ۱۴۰۰ مقدار آن برای هر کبودی مبلغی حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

 19. مصطفی می گوید

  ممنون از لطف ومحبتتون واینکه پاسخ دادید

 20. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بفهمم شکستن ران به همراه پلاتین در ماه غیر حرام دیه آن چقدر است

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، دیه شکستگی اعضای بدن در ماه حرام و غیرحرام تفاوتی ندارند. تعیین مقدار دقیق دیه باید با توجه به نظر پزشکی قانونی انجام شود؛ اما با توجه به توضیحات شما می‌توان گفت حدود ۴۸ میلیون دیه به شما تعلق می‌گیرد.

 21. محسن حیدری می گوید

  سلام. بنده در نیروگاه انرژی اتمی مشغول هستم. بخاطر شغلم و در معرض بودن پرتو مبتلا به سرطان تیرویید شدم. و غده تیروییدم به طور کامل برداشته شد. و روند درمانم همچنان ادامه دارد…
  در صورت شکایت غرامتی که از بیمه دریافت میکنم چقدر است؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، بیمه موظف به پرداخت هزینه‌های درمان شماست. برای گرفتن غرامت باید از کارفرمای خود شکایت کنید و بعد از طی مراحل قانونی در صورتی که کمیسیون‌های پزشکی یا شورای پزشکی، ایجاد مشکل شما را به دلیل وجود آلاینده‌ها در فضای کار تشخیص دهند، غرامت به شما تعلق می‌گیرد.

 22. حسین می گوید

  با سلام در تصادف تعدادی از اعضای بدنم به شرح ذیل شکسته و از کار افتاده است.لطف میکنید مقدار درصد و دیه که به من تعلق میگیرد بهم بگویید متشکرم.
  ۱ شکستگی و خرد شدگی استخوان حقه ای سمت چپ لگن.۲ سیاه شدن سر استخوان ران چپ.۳ شکستگی استخوان دنده ۵و۶ و۷ محیط برقلب.۴.منطقه وسیع کبودی شانه چپ.۵.جراحت حارصه لب تحتانی ۶. شکستگی یک دندان پیشین فک فوقانی ۷.کبودی وسیع ساعد چپ ۸. جراحت حارصه ساعد چپ و.کبودی وپشت دست چپ ۹.کبودی ساعد راست .۱۰. تجمع خون در فضای جنب ریه سمت چپ که تحت تعبیه لوله سینه ای قرار گرفته است

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، با توجه به توضیحات شما می‌توان مقدار دیه را به صورت زیر تعیین کرد:
   ۱. شکستگی و خردشدگی استخوان حقه‌ای سمت چپ لگن: ۸۲ میلیون تومان
   ۲. کبودی ران: ۷۲۰ هزار تومان
   ۳. شکستگی هر یک از استخوان‌های دنده: ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
   ۴. کبودی شانه: ۷۲۰ هزار تومان
   ۵. جراحت حارصه لب: ۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان
   ۶. شکستگی دندان در صورتی که به طور کامل از بین رفته باشد: ۲۴ میلیون تومان
   ۷. کبودی ساعد: ۷۲۰ هزار تومان
   ۸. جراحت حارصه دست: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
   ۹. کبودی ساعد: ۷۲۰ هزار تومان
   همه این مبالغ حدودی هستند و ممکن است براساس رای دادگاه مقداری کم یا زیاد شوند. در مورد تجمع خون هم دادگاه باید به طور دقیق مقداری جریمه‌ای به عنوان ارش تعیین کند؛ به همین دلیل نمی‌توان در مورد آن مقدار هزینه را تعیین کرد. با توجه به مبالغ بالا مقدار کل دیه شما چیزی حدود ۱۴۸ میلیون می‌شود.

 23. sina می گوید

  سلام دیه شکستن سر که ۶ تا بخیه خورده در ماه حرام چقد میشه

  1. زواره زادگان می گوید

   با عرض سلام و ادب، دیه جراحت و شکستگی در ماه حرام با ماه غیرحرام از نظر قانونی تفاوتی ندارند. در مورد مقدار دیه شکستن سر هم، ابتدا باید پزشکی قانونی نوع جراحت (حارصه،دامیه، متلاحمه، سمحاق یا موضحه) را مشخص کند. بعد از آن می‌توان مقدار دیه شما را تعیین کرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله هر آنچه باید درباره دیه بخیه بدانید مراجعه کنید.

   1. سعیدی می گوید

    سلام خسته نباشید
    من ۲۷تیر۱۴۰۰با موتور سیکلت تصادف کردم
    شکستگی دنه های ۶و۷ محیط بر قلب
    و زخمی شده دست چپ و زانوی چپ و مچ پای چپ
    و منجر آسیب به ریه و تجمع هوا در اطراف ریه چپ
    و با استفاده از تعبیه لوله قفسه سینه ای تخلیه گردیه است

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و عرض احترام، برای تعیین مقدار دقیق دیه ابتدا باید پزشکی قانونی جراحت‌های شما را بررسی و نوع آن‌ها را تعیین کند. در مورد زخم دست و پا و تجمع هوا در ریه نمی‌توان قبل از حکم پزشک قانونی مبلغی تعیین کرد؛ اما مقدار دیه مربوط به شکستگی دنده‌های شما حدود ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.

 24. سعیدی می گوید

  و دیه چقدر به من تعلق می‌گیرد
  ممنون تشکر

 25. ارمین صوفی می گوید

  سلام بنده تصادف کردم و انگشت شستم شکسته و بالای چشمم زخم هست و پای راستم زانوم شکسته و جوری زخم شده که استخون زانوم معلومه و صورتم هم کبود شده چقدر دیه شامل ما میشه

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض احترام، به طور کلی مقدار دقیق دیه باید با توجه به نظر پزشکی قانونی تعیین شود. در مورد زخم بالای چشم شما نمی‌توان مقدار دقیقی تعیین کرد؛ اما برای بقیه موارد حدودا ۶۵ میلیون دیه تعیین می‌شود.

 26. سجاد می گوید

  سلام من ران پام شکسته و ساق پام هر۲استخونش کوچکه و بزرگه و پاشنه پام هم همینطور.ولی ران و ساق پلاتین گذاشتن.حدود نرخ دیه رو اگ لطف کنید بگید.ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، با توجه به توضیحات شما، حداقل مقداری دیه‌ای که برای شما تعیین می‌شود، حدود ۲۴۶ میلیون خواهد بود.

 27. Morii1365 می گوید

  سلام خسته نباشید
  انگشت پنجم بنده درحین کاربادستگاه تراش شکسته وجراحی کردن ودوتاپین گذاشتن هزینه های درمان رو بیمه مسئولیت شرکت تقبل کرده ایا بنده شامل دریافت دیه میباشم؟اگرمشمول دریافت دیه هستم چقدر دیه شامل بنده میشه؟و چطور پیگیرباشم؟چه اقداماتی برای دریافت دیه لازمه ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، ممنون، امکان دریافت دیه به دو اصل بستگی دارد. یک: اگر در هنگام دریافت هزینه‌های درمانی از بیمه، تعهد داده باشید که «هیچ ادعایی دیگری ندارید» نمی‌توانید برای دریافت دیه اقدام کنید. دو: امکان دریافت دیه به نوع بیمه کارفرمای شما هم بستگی دارد. برای گرفتن جواب دقیق بهتر است با شرکت بیمه کارفرمای خود تماس بگیرید.

 28. علی می گوید

  سلام من تصادف کردم وران چپ از ۲ جا شکستگی پیدا کرد واز ناحیه زانو تا لگن با ابزار ارتوپدی ثابت سازی گردید وپین وپلاتین کار گذاشته شد در ضمن تعداد بخیه بالای ۳۰ تا خورد،در بیمارستان هم با مشکل خطر لخته در ریه مواجه شدم که درمان وبستری را طولانی کرد.
  دیه شکستگی چقدر میشود
  ایا مشکلات متعاقب که در بیمارستان بدنبال شکستگی پیدا شد مشمول دیه می گردد

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مقدار دقیق دیه شما باید بعد از حکم پزشکی قانونی تعیین شود؛ اما با توجه به توضیحات شما می‌توان گفت که برای شکستگی استخوان ران‌تان حداقل ۸۲ میلیون تومان دیه درنظر گرفته می‌شود. هزینه‌های درمانی هم توسط دادگاه به صورت «هزینه طول درمان» تعیین می‌شود.

   1. ارمین صوفی می گوید

    سلام
    بنده تصادف کردم انگشت شصتم شکسته و زانوم شکسته و از چند جاش و پام هم یه زخم عمیق داره چشمم هم زخم شده و صورتم هم کبود شده حدودا چقدر دیه میشه ؟

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و عرض ادب، برای تعیین دقیق مقدار دیه نیاز به حکم پزشکی قانونی است. جراحت‌های شما ابتدا باید توسط این سازمان بررسی و نوع آن‌ها تعیین شود؛ اما با توجه به توضیحات شما می‌توان گفت که در سال ۱۴۰۰ مقدار دیه شکستگی هر استخوان حداقل ۳۸ میلیون تومان و کبودی صورت ۷۲۰ هزار تومان است.

 29. آرش می گوید

  سلام…ساق پاه حالت شکل یه هفت شکسته و گرد شکن شده و یکم پاین تر تقریبا مچ پاه گرد شکن شده و ی پلاتین ۱۶پیچه از زیر زانو تا مچ پاش گذاشتن بعد نازک نی گردشکسته اونم پلاتین گذاشتن هشت پیچه بعد بعد ی پلاتین برای قوزک پاش گذاشتن..دیه چقد میشه؟ممنون از جوابتون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، برای تعیین مقدار دیه باید ابتدا جراحت‌ها توسط پزشکی قانونی بررسی و نوع آن‌ها تعیین شوند. با توجه به توضیحات شما احتمالا مراجع قضایی برای هر یک از شکستگی‌ها ۸۲ میلیون تومان، دیه تعیین می‌کند. مقدار دیه حدودا ۳۲۸ میلیون تومان می‌شود.

 30. نیما می گوید

  سلام ۲۱/۱۱/۱۳۹۹ تصادف کردم ران پا و خونریزی ی داخلی شکم داشتم و دوبار شکمم عمل شده بنظر شما دیه چقدر میشود

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، برای تعیین دیه شما اطلاعات بیشتر و حکم پزشکی قانونی نیاز است. به طور حدودی می‌توان گفت که برای شکستگی ران پایتان حداقل ۳۸ میلیون دیه و در موارد دیگر هم ارش و طول درمان تعیین می‌شود.

 31. امین می گوید

  سلام خسته نباشید. من در اثر تصادف پای راستم شکسته، خودم پزشک قانونی نرفتم ولی براساس نظربه پزشکی، پزشک قانونی این چهار مورد را نوشته و معاینه مجدد بعد از سه ماه را اعلام کرده. ۱ـ حارصه در مچ پای راست، ۲ـ حارصه در پشت درست راست، ۳ـ شکستگی خردشده قسمت انتهایی استخوان نازک نی ساق پای راست، ۴ـ شکستگی قسمت انتهایی استخوان درشت نی ساق پای راست.
  البته در توضیحات تکمیلی توی پام پلاتین، پیچ و پیم هم گذاشتن، حدود ۲۵ بخیه هم پام خورده، و اینکه پزشک گفته به احتمال زیاد لنگیدن هم تا اخر عمر خواهی داشت و این احتمال درست است.
  میخواستم مقدار دیه شامل را مطلع شوم لطفا پاسخ دهید، سپاسگزارم از لطفتون.

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، با توجه به حکم پزشکی قانونی، حداقل ۱۶۸.۸ میلیون تومان برای شما در نظر گرفته می‌شود؛ البته احتمال افزایش مبلغ دیه وجود دارد.

 32. Marzi می گوید

  با تشکر و پاسخگویی کامل شما
  مورد تصادف
  شکستگی چهار دنده
  شکستگی فرق سر با بیش از ده بخیه
  شکستگی استخوان کف دست وخراشیدگی کامل کف دست
  چهل روز استراحت پزشکی
  کبودی کمر و پیشانی
  چقار دیه تعلق می گیرد

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، برای تعیین دقیق دیه، نیاز به حکم پزشکی قانونی است. مقدار دیه شکستگی فرق سر، خراشیدگی کامل کف دست، چهل روز استراحت پزشکی را بعد از این حکم می‌توان تعیین کرد؛ اما دیه شکستگی دنده اگر روی قلب قرار داشته باشد، هر کدام ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، هر کبودی ۷۲۰ هزار تومان، شکستگپی استخوان هم ۳۸ میلیون تومان می‌شود. با توجه به مبالغ گفته شده، حداقل ۸۷ میلیون تومان دیه به شما تعلق می‌گیرد.

 33. احمد می گوید

  سلام وقتون بخیر بنده اخر سال ۹۹ .۱۰ روز قبل از عید در عین کار از چوب بست افتادم پام از قسمت گردن فمور شکست و سه تا پلاتین خورده و دستم هم از ارنج شکست دوتا پلاتین گذاشتن هنوز هم به طور کامل نمی تونم راه برم حودا ۶ ماه است خونه افتادم ولی رو به بهبود هستم .می خواستم بدونم چقدر دیه تعلق میگیره .البته بیمه ساختمان گفته طول درمان نمی دیم فقط دیه!!!!

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، برای تعیین دیه، نیاز به حکم پزشکی قانونی است. با توجه به توضیحات شما می‌توان حدودا مقدار دیه را تعیین کرد. برای هر یک از شکستگی‌های شما ۸۲ میلیون تومان دیه تعیین می‌شود.

   1. احمد می گوید

    یعنی فقط ۱۶۴ میلیون برای هر دو شکستگی دست و پام ؟

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و روز بخیر، مقدار دقیق دیه باید بعد از حکم پزشکی قانونی و با نظر دادگاه تعیین شود. ۱۶۴ میلیون تومان به صورت حدودی تعیین شد.

 34. منوچهر مهدی عراقی می گوید

  سلام
  پزشک جراح بازنشسته هستم و عضو گروه پای کاران که به رایگان در محل های مورد نیاز حاضر و کمک رسانی انجام میشود ،اکنون ۹ ماه است در رشت مشغول بیماران کرونیی هستم
  پس از چند عمل سخت برای ویزیت بیمار به لاهیجان رفتم از فرط خستگی در منتهی علیه خیابان چرتی زدم که با ضربه بسیر شدیدی از سوی اتومبیل پشتی به هوا پرتای و سه انگشت پا خورد شد سه ماا طول درمان و در معاینه دوم پزشک قانونی از عدم تاثیر طول درمان فرمووند و بنده از ادامه انصراف دادم لکن همسر راننده دچتر شکستگی دست شد و تا آخر تابستان طول درمان دارد ،من چه کنم

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، بهتر است در مورد پرونده خود با یک وکیل مشورت کنید. شما می‌توانید برای این کار از مراکز مشاوره تلفنی هم استفاده کنید.

 35. مجتبی می گوید

  سلام وقتتون بخیر ممنون از راهنماییاتون دمتون گرم
  عزیز من خودم از موتور سور خوردم و قوزک مچ پام مو ورداشته و دکترم گفته یک ماه باید تو گچ باشه میخواستم ببینم دیه چقدر میگیرم

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، برای تعیین میزان دیه باید به شعبه تعیین خسارت شرکت بیمه موتور خود مراجعه کنید.

 36. مازیار می گوید

  سلا من استخوان کتف یا همان ترقوه شکسته که رفتم دکتر برای امضای نامه پزشک قانونی که گفته باید عمل کنی میخواستم بدونم تاثیری در دریافت مبلغ دیه داره یا نه

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، در این مورد متخصص پزشکی قانونی باید نظر بدهد.

   1. محمد می گوید

    سلام. باتشکر از راهنمایی هاتون، اگه امکان داره مبلغ دیه را به صورت جداگانه بدای هرمورد لطف کنین.
    ۱.منطقه جراحت(دامیه) قدام ساق راست و قدام ساق چپ(هرکدام جداگانه)
    ۲. شکستگی حفره حقه ای سمت چپ
    ۳. جداشدگی مفصل ساکروایلیاک راست
    ۴. آسیب نسج نرم کمر و شکم

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و روزبخیر، مقدار دقیق دیه باید توسط دادگاه تعیین شود؛ مقدار حدودی دیه این جراحات عبارتند از:
     ۱. دیه دامیه هر کدام ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
     ۲. شکستگی حفره حقه در صورت بهبودی بدون عیب، ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و در صورتی که بدون مشکل خوب نشود، ۴۸ میلیون تومان است.
     ۳. برای این مورد با توجه به نظر دادگاه ارش تعیین می‌شود.
     ۴. در صورت کبودی هر کدام ۷۲۰ هزار تومان

 37. Ali می گوید

  سلام من ۴تا(۲.۳.۴.۵) متاتارس پای راستم تو تصادف شکسته ویک در رفتگی بند یک انگشت ۵ پای راست که همه پین گذاری شده میخواستم بدونم تقریبا دیه چقدر میشه ممنون اگه پاسخ بدین

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، مقدار دیه باید با توجه به نظر پزشکی قانونی تعیین شود. با توجه به توضیحات شما، برای هر یک از شکستگی‌های متاتارس شما مبلغ ۸۲ میلیون تومان دیه تعیین می‌شود.

 38. مسیح می گوید

  سلام خسته نباشید… فک بالا و پایین من از چار جا شکسته شده.. یعنی بالا و پایین چپ و راست شکسته… میخاستم ببینم دیه چجوری حساب میشه؟؟؟بعد سال ۹۹ تصادف کردم ی هنوز حکم نخورده پرونده ب نرخ ۱۴۰۰ حساب میشه؟؟ ممنون از لطفتون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، دیه شما براساس نرخ سال ۱۴۰۰ تعیین می‌شود. در مورد مقدار دیه هم، نیاز به اطلاعات بیشتر یا حکم پزشکی قانونی است.

 39. مجید می گوید

  با سلام و خسته نباشید، بنده با موتور تصادف کردم قوزک پام و یکی از مهره های کمرم شکسته و ۳ تاشم شکستگی خفیفه ممنون میشم محاسبه کنید برام.

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، برای تعیین مقدار دیه شما، نیاز به حکم پزشکی قانونی است. دیه شکستگی استخوان در قانون مجازات اسلامی حداقل ۳۸ میلیون است و با افزایش شدت جراحت و نوع بهبود تا ۸۲ میلیون افزایش پیدا می‌کند. با توجه به این موضوع برای تعیین دقیق دیه شما باید شدت شکستگی و نوع درمان‌های انجام شده را بدانیم.

 40. مسعود می گوید

  سلام در اصادف اسیب من به شرح زیر توسط پزشکی قانونی عنوان شد ، حدودا درصد دیه تعلقی برای هر کدام را ممنون میشم مطرح کنید:
  ۱) خونریزی زیر ملتمحه شدید چشم چپ و راست
  ۲) سائیدگی دامیه خلف دست چپ
  ۳) سیاه شدگی پیرامون چشم چپ و راست
  ۴) شکستگی قوس مهره های پنجم و ششم گردن
  ۵) کوفتگی مغزی در قسمت آهیانه ای سمت راست
  ۶) سائیدگی حارصه ی خلف ساعد چپ

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، مقدار دیه موارد ۴ و ۵ باید با توجه به نظر قاضی تعیین شود و بسته به میزان و نوع بهبودی شما دارد. در بقیه موارد، مقدار دیه به شرح زیر است:
   ۱. معادل سه درصد دیه کامل: ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
   ۲. ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
   ۳. برای هر کبودی ۷۲۰ هزار تومان
   ۶. ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

 41. مجتبی می گوید

  سلام عزیز دل من تصادف کردم و روباط acl زانوم دچار کشیدگی شده که الان در حال فیزیو تراپی هستم و قوزک پام مو ورداشته که یک ماهه تو گچه میخواستم جداگانه بهم بگی که دیش چقدر میشه ایا به کشیدگی رباط هم دیه تعلق میگیره یا نه ؟؟؟
  سپاسگزارم

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، در مورد جراحت‌های شما باید مبلغی به عنوان ارش تعیین شود. برای تعیین ارش نیاز به حکم پزشکی قانونی است؛ در ضمن اگر قرار است از بیمه خسارت بگیرید، نوع تعهدات بیمه هم می‌تواند در تعیین مقدار دیه شما موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارش می‌توانید مقاله جدول ارش و دیه را بخوانید.

 42. محمد جاوید می گوید

  سلام و احترام فراوان
  من با موتور سیکلت تصادف کردم مقصر ماشین هست گواهی نامه ندارم بیمه هم ندارم میخواستم ببینم دیه ام چقدر است :
  ۱.سائیدگی خلف کتف راست (حارصه)
  ۲.سائیدگی در ناحیه ساق پای چپ در دو محل مجزا
  ۳.سائیدگی مچ دست چپ (حارصه)
  ۴.تورم و کبودی قوزک خارجی پای راست
  ۵.شکستگی انتهای تحتانی استخوان زند زبرین دست راست.
  تشکر

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، دیه هر یک از موارد، به شرح زیر است:
   ۱. دو میلیون و چهارصد هزار تومان
   ۲. نوع جراحت باید تعیین شود.
   ۳. دو میلیون و چهارصد هزار تومان
   ۴. هر تورم و کبودی ۷۲۰ هزار تومان
   ۵. ۳۴ میلیون تومان
   پرداخت همه این موارد بستگی به حکم دادگاه و تعهدات شرکت بیمه‌ دارد.

 43. احمد می گوید

  سلام وقتون بخیر .من گردن فمور پای چپ(سه تا پلاتین)و دست چپ ارنج (دوتا پلاتین)خورده دستم خوب شد ولی پام بعد شیش ماه هنوز جوش نخورده دکتر گفته برو یکماه دیگه بیا.با این وجود بیمه گفته فقط دیه تعلق میگیره چطور ازشون طول درمان بگیرم؟۷ ماه خونه نشینی!!

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مقدار دقیق دیه شما باید با توجه به حکم پزشکی قانونی تعیین شود؛ ولی با توجه به توضیحات شما می‌توان گفت که برای هر شکستگی حداقل ۸۲ میلیون تومان دیه تعیین می‌شود. برای اقدام به گرفتن طول درمان هم می‌توانید از کارفرما یا شخصی که با شما تصادف کرده است (نوع حادثه را تعیین نکردید) شکایت کنید. اگر دادنامه شما به شکل درستی تنظیم شود و مدارک کافی داشته باشید احتمالا دادگاه خود شخص را وادار به پرداخت طول درمان می‌کند.

   1. حمید سرلک می گوید

    با سلام . خدمت استاد. بنده روز تاسوعا تصادف کردم که منجر به شکستن کشکک و خرد شدن کشکک زانوم شد و عمل جراحی شد و در پام پیچ ومهره وپین گزاشتن والان هم تحت درمان هستم تا ۴۵روزخواستم ببینم دیه پام چقدر هست من خیلی هزینه کردم.

    1. زواره زادگان می گوید

     دیه کشک زانوی شما ۸۲ میلیون می‌شود. پرداخت هزینه‌های درمان هم بستگی به تعهدات بیمه دارد؛ برخی از بیمه‌ها هزینه‌ای بابت طول درمان پرداخت نمی‌کنند. برای اطلاع از این موضوع می‌توانید به واحد خسارت بیمه مربوطه مراجعه کنید.

 44. صابر می گوید

  سلام
  من امروز رفتم پزشکی قانونی وبه من گفتن که مثل قبل دیه به عمل جراحی وپلاتینی که کار گذاشتن تعلق نمیگیره فقط به شکستگی دیه میدن آیا درسته؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، این موضوع درست است؛ اما مقدار دیه‌ای که به شکستگی بدون جراحی و پلاتین تعلق می‌گیرد با دیه خردشدگی همراه با پین و پلاتین فرق دارد.

 45. اتمیش می گوید

  درود وقت عالی بخیر
  من در یک حادثه مچ و کف پای راستم شکست. بنظر شما دیه چقدر محاسبه میشه . ممنون میشم جواب منو بدید .ولی الان راه رفتنم مشکل دارم د میلنگم

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، برای تعیین میزان دیه باید شدت جراحت مشخص شود (خردشدگی، شکستگی، استفاده از پین و پلاتین). برای تعیین میزان دقیق دیه ابتدا باید پای شما توسط پزشکی قانونی معاینه و حکم صادر شود.

 46. ساناز می گوید

  سلام خسته نباشید،منو همسرم زده رفتم پزشکی قانونی دوتا انگشت دست چپم ترک برداشته و سه چهار از پام و دستم که مشت زده کبودی ایجاد شده میخواستم بدونم چقدر میشه ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، در مورد ترک استخوان انگشتان شما مبلغی به عنوان ارش تعیین می‌شود که درصدی از دیه کامل دست است. دیه این مورد باید با توجه به نظر دادگاه تعیین شود. دیه هر کبودی هم ۷۲۰ هزار تومان است.

 47. کیوان می گوید

  سلام خسته نباشید من از روی داربست افتادم وساختمان بیمه داشت که منجر به شکستگی استخوان درشت نی ونازک نی که یکیشون پلاتین هفت سوراخه ویکی شون پلاتین ۱۳سوراخه پیچ شده بعداز سه ماه ازعملم بهعلت لخته شدنجای بخیه ها وبرداشته شدن پوست مجبور به عمل فلپ که پیوند گوشت وپوست بود شدم و۸ماه درمانم طول کشیده پروندمم تازه در تاریخ ۱۰.۵.۱۴۰۰ به جریان افتاده لطف کنین بگین دیه ام چقدر میشه

  1. زواره زادگان می گوید

   مقدار دیه شکستگی درشت نی و نازک نی شما کلا ۱۶۴ میلیون تومان می‌شود. پرداخت طول درمان و هزینه مشکلاتی که برای شما پیش آمده به نوع تعهدات بیمه ساختمان بستگی دارد. اگر بیمه تعهدی برای پرداخت طول درمان نداشت، می‌توانید برای گرفتن هزینه طول درمان از کارفرما شکایت کنید؛ البته در صورتی که علت سانحه رعایت نکردن اصول ایمنی توسط خود شما (استفاده از کمربند نگه‌دارنده) نباشد.

 48. محمد یوسفی می گوید

  سلام
  میخاستم بدونم دیه شکستن یک هاشمه جمجمه و همچینن پارگی ماهیچه دست از نوع متلاحمه چقدر میشه
  واینکه اگر کسی با تیزی ضرب و جرح کند زندان باید برود یا بستگی به رضایت شاکی دارد
  ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، مقدار کل دیه با توجه به توضیحات شما ۵۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود. در مورد سوال دوم هم چون این جرم جنبه عمومی دارد با وجود رضایت شاکی باز هم دادگاه مدت زمان مشخصی زندانی تعیین می‌کند.

 49. احمد رضا می گوید

  سلام مرسی بابت‌راهنمایی هاتون‌‌‌‌‌‌…
  اولین سوالم اینه ک سرنشین موتور بودم و راننده گواهینامه نداشته ولی بیمه داره و مقصر هم بودیم آیا میشه از بیمه دیه گرفت، ؟
  پای چپم کلن‌اسیب دیده ینی ران پام شکستگی بازه و ۲ استخوان درشت و نازک نی ساق‌ هم شکسته تاندونم‌ پام هم پاره شده ی زخم عمیق هم داشتم و ۵ بار عمل شدم و الان ۶ ماهه تو خونه افتادم…
  ممنون میشم در مورد نرخ دیم‌ یکم راهنماییم‌ کنین

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، در مورد پرداخت دیه توسط بیمه باید به واحد خسارت بیمه موتور مراجعه کنید؛ چون این موضوع به تعهدات و نوع بیمه بستگی دارد. اگر بیمه پرداخت دیه را قبول کند باید جراحت‌های شما توسط پزشکی قانونی بررسی و نوع آن‌ها تعیین شود.

   1. احمد رضا می گوید

    ممنون میشم بگین حدودا چقدر دیه تعلق میگیره با توجه ب مشخصات گفتم

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و وقت بخیر، با توجه به توضیحات شما مقدار دیه برای درشت‌نی و نازک‌نی شما هر کدام ۳۸ میلیون تومان تعیین می‌شود. اگر جراحتی که گفتید در تصادف ایجاد شده باشد، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم دیه برای آن در نظر گرفته می‌شود.

 50. حمید می گوید

  سلام و وقت بخیر،
  پدرم بعنوان عابر پیاده چند ماه پیش تصادف کرده، سه تا از مهره های کمرش شکسته، مینسک پاش پاره شده، انگشت شست دستش هم ترک گرفته، پزشک قانونی تا حالا دو بار بهش طول درمان داده، می خواستم بدونم چقدر بهش دیه تعلق می گیره؟
  و اینکه آسیب روحی و افسردگی که بخاطر تصادف بهش وارد شده هم شامل دیه میشه؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، وقت شما هم بخیر، دیه شکستگی مهره کمر معادل یک دهم دیه کامل یعنی ۴۸ میلیون تومان است. مقدار دیه پارگی مینیسک هم ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. در مورد ترک استخوان انگشت شست و طول درمان هم دادگاه باید تصمیم بگیرد.
   برای آسیب روحی و افسردگی هم می‌توانید یک دادنامه تنظیم و درخواست خسارت کنید؛ در صورتی که دلایل قوی در دادنامه ذکر کنید ممکن است به این مورد هم دیه تعلق گیرد.

 51. جابر می گوید

  سلام درتصادف اتومبیل دنده های غیر محیط قلب در قوس خلفی ۲و۳و۴و۵سمت راست و قوس جانبی دنده های ۴و۵و۶و۷و۸ و کوفتگی نسج ریه سمت راست وجمعا ۱۴ حارصه دردست وپا وپیشانی مخواستم بدانم جمعا دیه چقدر میشود

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، در مورد کوفتگی بافت ریه دادگاه باید مبلغی به عنوان ارش تعیین کند. دیه شکستگی هر دنده که محیط بر قلب نباشد معادل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و دیه هر حارصه هم ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تومان است. با توجه به این توضیحات مقدار کل دیه شما حداقل ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.

  2. شایان می گوید

   سلام من هم استخان نازک نی و درشت نی شکسته پلاتین گذاشتم فعلا ۴ ماه طول درمان خوردم باید برم دوباره باز پام هنوز خوب نشده چقدر دیه تعلق میگیره

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز مبلغ دیه شکستگی هر کدام از استخوان‌های شما به تنهایی معادل تقریبا ۳۸ میلیون تومان خواهد بود.

 52. رضا می گوید

  سلام و خسته نباشید.
  من چند روز پیش تصادف کردم و استخوان انگشت سوم و پنجم دست چپم در محل کف دست شکسته، و همچنین ساق پای چپم دچار جراحت شده که دو تا بخیه خورده، میخواستم ببینم چقدر دیه تعلق می گیره؟ ممنون

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و وقت بخیر، دیه شکستگی هر انگشت با توجه به نرخ دیه ۱۴۰۰، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. در مورد زخم پای چپ‌تان هم نیاز به نظر پزشکی قانونی است.

 53. مرتضی می گوید

  سلام من تصادف کردم ومچ دستم از ناحیه پایین استخوان زنده اعلی شکسته ودو پین گذاشتن ۲ سائیدگی پاین کنار چشم و سائیدگی روی بینی

 54. بهنام می گوید

  سلام من نازک نی پام شکسته وپلاتین شش پیچ داره درشت نی پام هم درست سره مفصل پام شکسته و یک پلاتین شش پیچ داره و شیش تا پیم دکتر بهم گفته که دیگه تا اخر عمرت لنگ راه میری و پات دچار ارتروز شده و ۴ ماه استرحت پزشکی دارم و ۹۰ درصد طرفم مقصره دیه چقدر میشه ممنونم ازتون بابت راهنمایی هاتون

  1. بهنام می گوید

   سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من نازک نی پام‌ یکم بالاتراز مچ پام شکسته وپلاتین شیش پیچ داره درشت نی پام هم درست سره مچ پام یعنی مفصلش شکسته و اون هم یک پلاتین شیش پیچ داره با شیش تا پیم. دکتر بهم گفته که دچار ارتروز شدی ودیگه تا اخر عمر هم لنگ راه میری و چهار ماه استراحت پزشکی دارم ۹۰ درصد طرفم مقصره دیه چقدر میشه

  2. بهمن می گوید

   سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من نازک نی پام‌ یکم بالاتراز مچ پام شکسته وپلاتین شیش پیچ داره درشت نی پام هم درست سره مچ پام یعنی مفصلش شکسته و اون هم یک پلاتین شیش پیچ داره با شیش تا پیم. دکتر بهم گفته که دچار ارتروز شدی ودیگه تا اخر عمر هم لنگ راه میری و چهار ماه استراحت پزشکی دارم ۹۰ درصد طرفم مقصره دیه چقدر میشه

 55. ایوب می گوید

  سلام و عرض ادب
  دیه شکستگی درشت نی و نازک نی پا که منجر به پلاتین شده باشد که در ابتدا به مدت ۱۰ روز به علت آمبولی در ICU بستری بوده چقدر است؟

 56. Sam می گوید

  باعرض سلام من استخوان نازک نی پام نزدیک مچ پام شکسته و یک پلاتین ۶ پیچ داره استخوان درشت نی پام هم درست سره مفصل مچ پام شکسته و یک پلاتین ۶ پیچ داره با ۶ تا پیم دکتر گفته پات ارتروز گرفته و دیگه لنگ راه میری ۴ماه هم استراحت پزشکی دارم و ۹۰ درصدم طرفم مقصره دیه چقدر میشه

 57. حسین می گوید

  سلام
  شکستگی گونه سمت چپ چهار تا پلیت گذاشته شده چقدر است؟

 58. زهرا می گوید

  سلام من در یک تصادف پزشکی قانونی طول درمان ۵ماهه برام در نظر گرفت
  میخواستم درصد اگه مقدوره موارد بفرمایید
  ۱) سائیدگی دامیه روی پای راست
  ۲) سائیدگی حارصه ی پشت پای راست
  ۳) جراحت حارصه ی ساق پای راست
  ۴)سیاه شدگی ساق پای راست
  ۵) سیاه شدگی مچ چپ
  ۶)جراحت حارصه ی خلف دست راست
  ۷) سیاه شدگی بازوی چپ
  ۸) سیاه شدگی بازوی راست
  ۹) سیاه شدگی ران پای راست
  ۱۰) شکستگی استخوان ران پای راست
  ۱۱) شکستگی استخوان درشت نی در حد خرد شدگی پای چپ
  ۱۲)شکستن استخوان نازک پای چپ در اثر اصابت جسم سخت

 59. علی می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت شما … من در محل کارم دستم لای دستگاه اومد و هم زخم شد و هم از سه جا شکست دستم رو عمل کردن و چهار پین و فیکساتور گذاشتن دکتر برام دوماه استراحت نوشته … بیمه هم درصد تقصیر رو ۲۰درصد من و ۸۰درصد کارفرما زده میتونم بپرسم دیه چقدر به من تعلق میگیره؟

 60. آرزو شادمانپور می گوید

  سلام خسته نباشید
  پدرم ازساختمون افتاد مهره دوم کمرش اسیب دید کیتوپلاستی انجام شد.مچ پای راستش پلاتین کارگزاشته شد.کف دستش هم۳تاپین
  حادثه اردیبهشت۱۴۰۰بود
  میخواستم بدونم دیه چقدبهش تعلق میگیره

 61. فرشاد می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر
  خواهرماز چند قسمت در تصادف جراحت دیده
  ۱.کبودی قدام مچ پای راست
  ۲جراحت حارصه داخل ساعد چپ،زیر چشم راست،پل بینی،زیر چشم چپ.
  ۳جراحت دامیه لب تحتانی،سمت چپ چانه
  ۴جراحت متلاحمه قسمت فوقانی پیشانی
  ۵.خراشیدگی حارصه سمت چپ صورت.
  ۶.شکستگی انتهای تحتانی استخوان زنداعلی چپ.
  ۷.شکستگی ثلث تحتانی استخوان ران چپ.
  ۸.خرد شدگی سمت فوقانی(ساب تروکانتریک)استخوان ران چپ صدمات در اثر اصابت جسم سخت.

 62. علی عیدی می گوید

  سلام لطفا جواب بدهید
  من با موتور تصادف کردم و استخوان دستم ترک برد و صورت و بدنم زخمی شد چند درصد دیه باید ب من تعلق بگیرد؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، توضیحات شما کامل نیست. برای تعیین دیه هم ابتدا باید حکم پزشکی قانونی صادر شود. به احتمال زیاد برای دست شما مبلغی به عنوان ارش و برای زخم‌ها هم با توجه به نظر پزشکی قانونی دیه تعیین می‌شود.

 63. علی می گوید

  سلام میشه جواب منم بدید دستم محل کار آسیب دیده مچ دست از سه قسمت شکسته و زخم شده دستمو جراحی کردن و چهار پین و فیکساتور گذاشتن کارشناس درصد قصور رو ۲۰درصد من و ۸۰درصد برای کارفرما زدن میشه بگید چقدر دیه به من تعلق میگیره

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، مقدار دیه شما ۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود؛ البته پرداخت دیه به تعهدات بیمه هم مربوط می‌شود. برای گرفتن اطلاعات بیشتر می‌توانید به واحد پرداخت خسارات بیمه کارفرمای خودتان مراجعه کنید.

 64. رضا می گوید

  باسلام. راهنمایی هاتون عالی هست. بسیار متشکر. میشه دیه شکستگی شصت پا و آسیب قوزک پا و شکستگی جناغ سینه را به طور جداگانه لطف کنین.

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، برای تعیین مقدار دیه این موارد به حکم پزشکی قانونی نیاز است؛ ولی حدودا دیه شکستگی انگشت شصت پا ۳ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان، برای آسیب به قوزک پا مبلغی به عنوان ارش تعیین می‌شود که نمی‌توان مقدار دقیقی تعیین کرد و به نظر دادگاه بستگی دارد، دیه شکستگی جناغ سینه در صورتی که دنده‌ها آسیب ندیده باشند هم ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

   1. میثم می گوید

    سلام وقتتون بخیر، بنده با موتور سیکلت تصادف کردم با یک خودرو، سر انگشت چهارم شکسته و هر دو طرف ناخن به سمت کف انگشتم پاره شده و از روی بند دوم انگشت تا ناخن هم پاره شده که کلی بخیه خورده و ناخن هم کنده شده، چقدر دیه و چند درصد واسم در نظر میگیرند، با تشکر

 65. علیرضا می گوید

  باسلام از ساختمان سه طبقه سقوط کردم…کارشناس ۳۰درصد من مقصر نوشته…..۱ افت شدید سطح هوشیاری
  ۲ تجمع غیر طبیعی هوا در فضای جنبی قفسه سینه
  ۳ شکستگی انتهای تحتانی استخوان زند اعلی ساعد راست
  ۴ شکستگی استخوان کف دستی اول راست
  ۵
  شکستگی استخوان بینی
  ۶ شکستگی استخوان گونه چپ صورت[ منقله]
  ۷ تجمع غیر طبیعی خون[هماتوم.. ]..
  در ضمن من مچ دستم خرد شده که هشت تا پین گذاشته بودن…کدوم شکستگی های بالا مربوط به مچ دست میشه… و دست راستم از مچ دچار نقص حرکتی شده…شامل دیه میشه.. و آیا میتونم طول درمان بگیرم…ممنون میشم راهنمایی کنید….

 66. علیرضا می گوید

  وقتی بعد دوماه پزشکی قانونی رفتم کوفتگی سرو صورتم از بین رفته بود آیا با فیلم وعکسی که ازمن گرفته بودن میتونم ادعای دیه داشته باشم….گفته بودن بعد چهار ماه برا معاینه مراجعه کنم که چند روز دیگست وقتش

 67. میثم می گوید

  سلام وقتتون بخیر، بنده با موتور سیکلت تصادف کردم با یک خودرو، سر انگشت چهارم شکسته و هر دو طرف ناخن به سمت کف انگشتم پاره شده و از روی بند دوم انگشت تا ناخن هم پاره شده که کلی بخیه خورده و ناخن هم کنده شده، چقدر دیه و چند درصد واسم در نظر میگیرند، با تشکر

 68. مصطفی می گوید

  سلام من از ساختمان افتادم از ناحیه گردنه فمور پای راست دچار شکستگی شدم که جراحی کرده با سه عدد پین ثابت کردن والان بعد از ۸ ماه تقریبا جوش خورده،شکستگی ترقوه شانه راست که تو این مدت جوش خورده وشکستگی استخوان لگن سمت شرمگاهی داشتم،ضربه شدید از پشت به ریه ها وارد شده به طوری که تمام پشتم کبود شده و ریه هم سیاه شده بود که نمیتونستم نفس بکشم بعد از دو روز تزریق داروی ریه بعدن جراحی فمور رو انجام دادن.وزخم روی استخوان ساق پای چپ وکبودی شدید کل ماهیچه پای چپ.میخواستم ببینم دیه چقدر تعلق میگیره وآیا طول درمان هم دادگاه در نظر میگیرن یا نه.مرسی

 69. مصطفی رحمتی می گوید

  سلام ببخشید دیه شکستگی گردن فمور که جراحی شده با ۳ عدد پیچ ثابت شده و شکستگی استخوان لگن بخش شرمگاهی و شکستگی ترقوه شان راست وزخم ساق پای چپ سیاه شدگی کل ماهیچه وساق پای چپ چقدر است وآیا ۸ ماهه که درمانم طول کشیده چیزی تعلق میگیرد. با تشکر

 70. جواد می گوید

  سلام وقت بخیر انگشت کوچک دست چپم شکسته و دو بند انگشتم پین گذاشتن خواستم ببینم دیه این شکستگی چقده و پین هم تاثیری در دیه داره یا نه؟؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی انگشت دست، یک دهم دیه کامل و معادل ۴۸ میلیون تومان خواهد بود.

 71. مرتضی می گوید

  سلام شکستگی پاین استخوان زنده اعلی دست چپ (مچ) که عمل جراحی شده ودو پین گذاشتند چند درصد است وبرا پین ها هم دیه تعین میشه

 72. بهرنگ می گوید

  سلام اذر ۹۹ داخل محیط کار با لیفتراک تصادف کردم نازک نی پای راستم شکسته پلاتین گذاشتن غوزک داخلی پای راستم شکسته ۳تا پیچ بستن و خوردشدگی کف پای چپ داشتم که ۱۳ تا پین گذاشته بودن نرخ دیه من چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز. پرونده شما بر اساس نتایج پزشکی قانونی توسط یک کارشناس حقوقی از نزدیک مورد بررسی قرار بگیره

  2. خسروی می گوید

   دوست عزیز اعلام مقدار تقریبی دیه شما برای ما ممکن نیست. پرونده شما باید توسط پزشکی قانون مورد بررسی قرار گرفته و دادگاه رای نهایی را صادر کند.

 73. Ehsan می گوید

  سلام تقریبا ده روز پیش تصادف کردم زانوی راستم شکسته عمل جراحی شدم بدنم کوفتگی دارد میخواستم بدونم چقد دیه تعلق میگیره

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . مبلغ دیه شما بر اساس شکستگی استخوان محاسبه میشه

   1. احسان می گوید

    میخواستم بدونم تو ماه حرام بوده تاثیری داره برا دیه زیر زانوم الان پیچ گذاشته شده
    کارشناس تصادف هم پنجاه پنجاه زده داخل پرونده

    1. خسروی می گوید

     خیر دوست عزیز . ماه حرام تنها بر دیه قتل نفس تاثیر داره

  2. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی زانوی شما معادل تقریبا ۳۸ میلیون تومان خواهد بود.

 74. سعید می گوید

  سلام ببخشین توی تصادف انگشت پنجم من شکسته و مچ دستم دچار ساییدگی و تاول شد که موهای دستم کنده شده بود ولی بصورت مطلوب بهبودی حاصل شد میشه مقدار تقریبی دیه رو بفرمایین؟تو ماه محرم ۱۴۰۰ اتفاق افتاده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی انگشت شما معادل یک دهم دیه کامل (تقریبا ۴۸ میلیون تومان خواهد بود. در رابطه با دیه مچ دست هم باید پزشکی قانونی میزان آسیب را بررسی کند تا دادگاه بر اساس آن، مبلغ دیه را تعیین نماید.

 75. علیرضا می گوید

  سلام خسته نباشين…
  ۱.برای من جراحت حارصه ساق پای چپ
  ۲. افت شدید سطح هوشیاری
  ۳.تجمع غیر طبیعی هوا در فضای جنبی قفسه سینه
  ۴.شکستگی انتهای تحتانی استخوان زند اعلی ساعد راست ۵.شکستگی استخوان کف دست اول راست
  ۶.شکستگی استخوان بینی
  ۷.شکستگی استخوان گونه چپ صورت (منقله)
  ۸. تجمع غیر طبیعی خون [ هماتوم) در کبد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما باید به صورت حضوری و توسط یک کارشناس حقوقی مورد بررسی قرار بگیره

 76. علیرضا می گوید

  ممنون ميشم جواب بدین

 77. پارسا می گوید

  سلام خسته نباشید لطفا میشه جواب بدین من از ارتفاع افتادم مچ دستم خرد شده وآرنجم شکسته تحت عمل جراحی وتعبیه ابزاری ارتوپدی قرار گرفت پیم و پلاتین گذاشتن ممنون میشم مبلغ دیه روبهم بگین واینکه بنده آرماتوربندی هستم وکارم سنگینه احتمالا تا یک سال نتونم کار کنم با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ دقیق دیه شما باید توسط دادگاه تعیین بشه. ولی دیه شکستگی مچ و آرنج دست، هر کدام ۸ درصد از دیه کامل خواهد بود.

   1. پارسا می گوید

    ممنون از اینکه جواب دادید مگه دیه شکستگی وخورد شدگی با پین و پلاتین یکیه البته همون شکستگی هم پین پلاتین گذاشتن؟؟

 78. یاسر می گوید

  سلام وقت بخیر دوماه پیش دراثر سقوط از ارتفاع مچ دستم خرد شده وبا تعبیه ابزار ارتوپدی عمل شده وآرنجم دچار شکستگی وتعبیه ابزار پزشکی جراحی شده وچهار پنج جای بدنم دچار کبود شدگی شده بود دیه اش چقد تعلق می گیره … چون کارم آرماتوربندی هستم و سنگینه احتمالا تا یک سال دیگه نتونم کار کنم ممنون میشم جواب بدید🙏

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه مچ و آرنج دست شما هر کدام به تنهایی معاد ۸ درصد دیه کامل (تقریبا ۳۸ میلیون تومان) است.

 79. خالد می گوید

  سلام خسته نباشید من یه ماه پیش تصادف کردم در ماه محرم شکستگی دنده های ۲-۳-۴-۵-۶-۷-۱۰-۱۱-چپ با محاط بر قلب و لوله گذاری برای قفسه سینه (چست تیوب) و جمعا دو دامیه در پیشانی و سر و یک حارصه در سر دارم و طول درمان سه ماه دارم چقدر دیه به من تعلق می‌گیرد با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی هر کدام از دنده‌های محیط بر قلب شما معادل یک چهلم دیه کامل است. دیه هر کدام از دامیه ها دو درصد دیه کامل و دیه حارصه شما، یک درصد دیه کامل خواهد بود. لازم به ذکر است دیه کامل سال ۱۴۰۰ معادل ۴۸۰ میلیون تومان است.

 80. علی خردمندی می گوید

  وقت شمابخیر من برج۹سال۹۹تصادف کردم ران پای راستم ازچندجاشکسته ازداخل لگن تا زانو برام پلاتین گزاشتن مچ پای چپم ازدوطرف شکسته میگفت دکتر خورد شده پیشانی ام هم زخم شده که بعدازحدود یکسال هنوز جاش خوب نشده الانم دکترگفته رباط صلیبی زانوت پاره شده نیازبه عمل داره نمیدانم لگنم هم شکسته یانه چون اولش میگفتن شکسته ولی پیچهای پلاتین داخلشه حدود یکسال ازش میگذره خواستم ببینم حدودا مبلغ دیه تعیینی چقدره ممنون خسته نباشید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما باید توسط یک کارشناس حقوقی و از نزدیک مورد بررسی قرار بگیره

 81. یاسر می گوید

  سلام وقت بخیر من تصادف کردم شکستگی قدامی پا دیه اش چقدره البته خفیفه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما تقریبا ۳۸ میلیون خواهد بود

 82. علی حسینی می گوید

  سلام خسته نباشید. من امروز صبح تصادف کردم من راکب موتور بودم ماشین مقصر بود.. گواهینامه دارم ولی بیمه نه. بردن بیمارستان. ران پام کش اومده و کوفتگی داره. مچ دستم هم خراشیدگی و ضرب دیده. ایا دیه برام تعلق میگیر؟

 83. علی حسینی می گوید

  سلام خسته نباشید. من امروز صبح تصادف کردم من راکب موتور بودم ماشین مقصر بود. گواهینامه دارم ولی بیمه ندارم. ران پام کشیده شده وکوفتگی داره. مچ دستم هم خراشیدگی و کوفتگی داره. ایا دیه برام تعلق میگیر. ممنون میشم جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگه ماشین مقصر بوده بهتون دیه تعلق میگیره چه بیمه داشته باشید و چه نداشته باشید

 84. مرتضی می گوید

  سلام ممنون میشم به سوال من در بالا پاسخ دهید

  1. خسروی می گوید

   سوال شما چی بوده دوست عزیز ؟

 85. علیرضا عبدالرحیمی می گوید

  سلام در تاریخ۱۴۰۰/۰۶/۰۸تصادف کرده ام و سرم خونریزی داشته ولی بخیه نزده واسم و پای سمت راستم میخواستن اتل بگیرن ک من گفتم گچ بگیرید راحت نرم و زخم در حد۵سانت پشت کمرم و سابیدگی ارنج دست راست و پای سکت راست حدود ۳سانت زخم شده میخواستم ببینم دیه اش چه قدر میشه لطفا تماس بگیرین ۰۹۹۴۰۸۸۶۰۱۲

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز تعیین مقدار دقیق دیه شما نیاز به بررسی بیشتر داره. توصیه می‌کنیم به یک کارشناس حقوقی مراجعه کنید

 86. یوسف می گوید

  سلام خسته نباشید
  توی کارخانه هتگام کار انگشت شست دست چپم زیر ناخن از دوجا شکسته و ناخن انگشتم سیاه شده میخواستم بدونم دیه چقدر میشه با تشکر فراوان

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی انگشت معادل ۴۸ میلیون تومان (تقریبی) خواهد بود. اما پرونده شما برای تعیین میزان دقیق دیه، باید مورد بررسی قرار بگیره

 87. علیرضا می گوید

  سلام دیه ترک جمجمه و لخته خون چقدر ه
  ممنون

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز. اگر در حد هاشمه باشه معادل ۴۸ میلیون خواهد بود

 88. علیرضا می گوید

  سلام باموتور خوردم زمین به من دیه تعلق میگیره؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگه خودتون زمین خورده باشید فقط بهتون بیمه تعلق میگیره نه دیه

 89. پوریا می گوید

  سلام من و دوستم تصادف کردیم
  دوستم پاژنه پایه راست ترک برد و ارنج دست راتشم ترک برد

  منم پای چپم نازک نی شکست دوتا پیچ تا سه ماه گذاشتن بعد دراوردن
  وقوزک داخلی پای چپم شکست که پلاتین شیش پیچه گذاشتن

  ممنون میشم اگه دیه شو تعین کنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه دوست شما به شدت جراحت وارده بستگی داره. دیه شما شکستگی نازک نی معادل ۳۸ میلیون و قوزک هم معادل ۳۸ میلیون خواهد بود. ولی برای بررسی دقیق‌تر، باید به یک کارشناس حقوقی مراجعه کنید

 90. مرتضی می گوید

  سلام آقای خسروی سوال بنده :۱ شکستگی انتهای استخوان دیستال رادیوس دست چپ (مچ دست) که عمل جراحی شده ودوپین گذاشتند درصدش چند وبرا پین ها هم مبلغ تعیین می‌شود ۲ سائیدگی پاین کنار چشم ۳سائیدگی روی بینی. ممنون میشم جواب بدید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز متاسفانه بررسی پرونده شما از توان بنده خارج هست. به نظرم باید با یک کارشناس حقوقی زبده مشورت کنید

 91. علی می گوید

  سلام
  من در سقوط از ارتفاع مچ دستم خورد شد و سر استخوان های رادیوس و اولنا و چند استخوان مچم خورد شد
  بالای لبم هم ۵ تا بخیه خورده میخواستم بدونم دیه من چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه لب شما به نوع جراحت بستگی داره و تعداد دیه تاثیری نداره. در مورد خورد شدن هم باز هم به شدت جراحت بستگی داره و باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید

 92. عسکری می گوید

  سلام وقت بخیر طی یک دعوا قوزک کوچک و قوزک پا و دوتا از دنده های نزدیک‌قلب شکسته شده دیه اش چقد میشه؟

 93. غ می گوید

  سلام‌خسته‌نباشید
  من در سال‌۹۵‌مچ‌دستم‌تاساق شکسته‌وعمل‌کردم‌پلاتین‌زدن بابت پلاتین هم چیزی میدن‌درمحل کارم شکسته‌.چقدردعش میشه‌.ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما نیاز به بررسی دقیق توسط یک کارشناس حقوقی داره

 94. جواد می گوید

  سلام یکسال پیش کپسول هوا افتاد رو انگشت اشاره دست راستم وله شد پلاتین در اوردم الان انگشتم نه کامل صاف میشه نه بسته دیه این چقد میشه

 95. ..... می گوید

  باسلام و خداقوت طی یک حادثه ای ماشین جلوم پیچید و من با متور زمین خوردم پلیس من مقصر شناخت گفتن زمین خوردنت به دلیل ترسیدن و از دست دادن تعادل بوده طی تعهدات شرکت بیمه ای موافقت به پرداخت کرده لطفا میزان تقریبی دیه این موارد برام میگین،
  ۱-شکستگی مچ هر دو دست که یک دست۳ عدد و دست دیگر۲عدد پین گذاشته شده
  ۲- در رفتگی کتف سمت راست
  ۳- کشیدگی تاندون ساق دست
  با ۳ ماه استراحت پزشکی

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مورد شما باید به صورت دقیق توسط یک کارشناس حقوقی مورد بررسی قرار بگیره

 96. سعید می گوید

  سلام استاد وقت بخیر ببخشین بنده تصادف کردم و جواب پزشک قانونی اینطوریه لطفا مقدار تقریبی دیه رو میخاستم بگین.۱ در حال بهبود حارصه دریک سوم انتهایی ساعد راست۲دو مورد جراحت درحال بهبودحارصه در مچ دست چپ۳تورم در دست چپ ۴کبودی دردست چپ۵شکستگی در قسمت ابتدایی بند اول انگشتپنجم دست چپ
  ممنونم از لطفتون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای حارصه ها در مجموع مبلغ ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، دیه کبودی ها و تورم ها مجموعا ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دیه شکستگی هم باید به طور دقیق‌تر مورد بررسی قرار بگیرد

 97. محمد می گوید

  سلام..ممنون میشم زودتر جواب بدین
  من ی هفته پیش تصادف کردم..ی وانتی بهم زد مقصر صددرصده و بیمه هم داره..بالای پنجم ترک برداشته..پشت استخوان درشت ساق پامم باز ترک برداشته..چون با موتور بودم کل پام زخم و کبود شده و ورم شدید داره..دیه این شکستگیا و جراحاتو حدودی میگید🙏

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید نوع جراحات وارد شده توسط پزشکی قانونی تعیین بشن تا بر اساس اون ها بتوان مقدار دیه را برآورد کرد

 98. پویا می گوید

  با سلام میخواستم بدونم دیه بابت شکستگی سه تا از استخوان های مچ دست راست و پارگی خفیف رباط زانو چپ و همینطور دررفتگی لگن پای راست و پارگی سطحی در ناحیه زبان مبلغ دیه چه مقدار میباشد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ دیه شما باید توسط یک کارشناس حقوقی و بعد از بررسی دقیق‌تر محاسبه بشه

 99. مسلم می گوید

  سلام
  وقت بخیر من با موتور تصادف کردم
  جراحات حارصه پیشانی.بالای ابروی چپ و چانه جمعا ۳عدد.جراحات حارصه خلف دست راست و خلف دست چپ وران چپ جمعا ۳عدد.جراحت متحامله ناحیه زیر بغل چپ.شکستگی قسمت میانی استخوان بازوی چپ
  اینه را پزشکی قانونی نوشته در معاینه اول وتاریخ مراجعه بعدی ۳ماه اینده بعد از مدت تعین شده درنوبت جدید به دکتر پزشک قانونی گفتم طبق خلاصه پرونده بیمارستان و معاینه توسط خود دکتر عصب بازوم رادیل دچار اسیب شده کشیدگی و حالت له شدگی داره گفت درمعایینه اخر ذکر میکنم .سوال دیگه شکستگی بازوم همراه با پلاتین بوده با کلی بخیه به دکتر که گفتم راجب به دیه گفت بیمه پلاتین و بخیه راحساب نمیکنه و و میخواستم بدونم درسته و دیه اسیب عصب دستم چقدره درضمن معاینه مجدد زد برا ۴ ماه دیگه اگه خوب بشم میشه ۷ ماه ایا این مدت هم چیزی بم تعلق میگیره
  چون من ۱۵ سالمه و مدرسه نمیرم بخاطر مخارج باید برم سرکار
  بی زحمت جوابم رابدید با تشکر

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز پرونده شما باید به صورت دقیق توسط یک کارشناس حقوقی مورد بررسی قرار بگیره

 100. علی حامدی می گوید

  با سلام و خسته نباشیدبنده در حین کار در کارگاه
  انگشت شست دچار شکستگی و قطع تاندون شد
  و بافتی از ارنج دست راست هم دچار بریدگی شده
  که کارفرمای ما هم از من خواست که شکایت نکنم
  در عوض اون از بیمه حوادث و مسئولیت که داره اقدام کنه برای دریافت خسارت به من
  حالا من نخاستم بدونم چقدر دیه بهم تعلق میگیره
  واینکه من هم باید شکایت مکردم یا اقدام کار فرما مون کافیه
  با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر برای دریافت دیه اصرار دارید باید توسط پزشک معتمد مورد معاینه قرار بگیرید تا شدت جراحت ها مشخص بشه

 101. امیر علی می گوید

  سلام وقتتون بخیر…من در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۰۳تصادف کردم و استخوان ران پای چپم شکست و پلاتین هم گذاشتن داخل پام…شرکت بیمه برای پام ۱۰درصد دیه را مد نظر قرار داده..میخواستم بدونم درست محاسبه شده این مقدار و ارش تعلق نمیگیره بخاطر پلاتینی که گذاشتم تو پام؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی استخوان شما ۸ درصد بوده و ۲ درصد ارش هم بابت پلاتین به دیه نهایی شما اضافه شده. بله درست محاسبه شده

 102. حسین اوازه می گوید

  سلام.یک بند از انگشت دوم پام شکسته .چند درصد دیه تعلق میگیره ؟ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز هشت دهم درصد دیه به شما تعلق می‌گیره . اگر شکستگی به صورتی باشه که به صورت معیوب خوب بشه، یک درصد دیه بهتون تعلق می‌گیره

   1. مصطفی می گوید

    سلام
    لطفا بفرمایید دیه ترک برداشتن قسمت کوچکی از جمجمه و ت ک خوردن مچ دست چپ که در در اثر تصادف صورت گرفته چقدر هست،ممنون

 103. مصطفی می گوید

  سلام
  لطفا بفرمایید دیه ترک خوردن قسمت کوچکی از جمجمه و ترک خوردن مچ دست چپ که آتل بسته شده چقد هست،ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این موارد بستگی به رای پزشکی قانونی و نوع جراحت شما خواهند داشت

 104. صادق می گوید

  سلام
  ۱- چهارصدهزارم دیه کامل

  ۲- یک سوم از یک دوم دیه کامل

  ۳- هفت درصد دیه کامل

  چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو بر اساس دیه کامل که ۴۸۰ میلیون تومان است محاسبه کنید

 105. محمد چ می گوید

  سلام..در اثر تصادف که طرف مقابل مقصر شناخته شده پنجه پا و استخوان درشت نی پا در قسمت زانو شکسته..بعلاوه کبودی و ورم شدید…پزشک قانونی این رو ثبت کرده و مونده ادامه‌ی درمان که رباط صلیبی پام پاره شده یا نه…اگه رباط سالم باشه چه مقدار و اگه پارگی داشته باشه چه مقدار دیه در کل به من تعلق میگیره..مچکرم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بابت شکستگی استخوان درشت نی مبلغ ۳۸ میلیون دیه به شما تعلق می‌گیره. برای کبودی و ورم هم باید پزشکی قانونی نوع جراحت رو تعیین کنه. برای پراگی رباط پا هم باید دادگاه رای نهایی رو صادر کنه

 106. حمید می گوید

  سلام
  دیه کنده شدن تکه ای از استخوان درشت نی پای چپ در محل اتصال رباط صلیبی که طی عمل جراحی پیچ گذاری شده میخواستم بدونم چقدر هست که آیا شامل خرد شدگی هست یا شکستگی. ممنون از راهنماییتون

  1. خسروی می گوید

   به سوال شما جواب داده شد دوست عزیز

 107. حمید می گوید

  سلام
  دیه کنده شدن تکه ای از استخوان درشت نی پای چپ در محل اتصال رباط صلیبی که طی عمل جراحی پیچ گذاری شده میخواستم بدونم چقدر هست که آیا شامل خرد شدگی هست یا شکستگی. ممنون از راهنماییتون.

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . مبلغ دیه شما باید توسط دادگاه تعیین بشه . در حقیقت به شما ارش تعلق میگیره نه دیه

   1. حمید. می گوید

    سلام
    مممنون از راهنماییتون.
    آخه دادگاه حکم داده و نوشته ۸درصد دیه کامل که میشه ۳۸میلیون و هیچی دیگه رو محاسبه نکرده از جمله عمل جراحی،پیچ گذاری، از کار بیکار شدن و حتی یک سال دیگه که بخوام پیچ هارو در بیارم و دوباره یک ماه از کار بیکار میشم میخواستم بدونم اگر اعتراض بزارم نتیجه ای هم داره؟ ممنون از وقتی که میذارید.سپاس

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز ما نمیتونیم تضمین بدیم که اعتراض تاثیر داره یا نه . اما بهرحال می تونید شانس خودتون رو امتحان کنید

 108. حسین می گوید

  سلام من دراثر تصادف استخوان دوم کف دست .استخوان سوم کف دست از دوجا، استخوان چهارم کف دست از یک جا وبند سوم انگشت دوم دستم شکسته وکلا هشت عدد پین گذاشتن وهمچنین ترقوه
  سمت راستم شکسته. میخوام بدونم چقدر دیه و ارش دارد .ممنون وسپاسگزارم جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز پرونده شما نیار به بررسی دقیق پزشکی قانونی و در نهایت رای دادگاه برای تعیین ارش داره

 109. شهربانو می گوید

  سلام وقت شما به خیر ونیکی.تیر ماه امسال یه ماشین به موتور ما زد و فرار کرد. می خواستم بدونم دیه شکستگی کتف خودم از دو ناحیه.و شکستگی سرم که ۹ تا بخیه خورده و شکستگی یک دنده همسرم چطور محاسبه می شه.و دوم اینکه چون راننده متواری و پلاکی ازش ثبت نشده علاوه به شکایتی که تو کلانتری و دادسرا ثبت شده من می تونم جدا از همسرم شکایت کنم برای استفاده از بیمه موتورش؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دادگاه بر اساس گزارش پزشکی قانونی و نوع جراحت‌های شما دیه رو تعیین میکنه . برای جواب بقیه سوالاتتون بهتره با یک کارشناس حقوقی خبره مشورت کنید

 110. برکت می گوید

  سلام عتبرپیاده بودم که بایک موتورتصادف کردم ومچ دست راستم شکست وعمل ودوعددپین گذاشتند، درضمن موتورسوارازصحنع متواری شدایادیه تعلق میگیردومیزان چقدردرصورت مشمول بودن

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز به شما دیه تعلق میگیره ولی مقدار اون باید به وسیله دادگاه و تحت عنوان ارش تعیین بشه

 111. بهزاد می گوید

  سلام یکی از کارگران من از ساختمان سقوط کرده و دوتا مچ دست شکسته وبینی وسرجراحت داره از وسایل ایمنی استفاده نکرده بوده حالا چند درصد من محکوم هستم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ما در جایگاهی نیستیم که بتونیم در این زمینه اظهارنظر کنیم. بهتره با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید.

 112. رضا می گوید

  سلام و خسته نباشید تابستان سال ۱۴۰۰ خودرویی به من که دوچرخه سوار بودم برخورد کرد و مقصر شناخته شد.
  ۱.مچ دستم راستم شکست و دفورمه شد البته بدون زخم و خونریزی‌، استخوان زندزبرین (استخوان بزرگ) در محل مچ دست پلاتین گذاشته شد.
  ۲. استخوان زندزبرین (استخوان کوچک) همان دست هم از قسمت سرنیزه ای شکسته که این شکستگی جوش نخورده و پزشک گفته احتمال عمل در آینده وجود داره.
  ۳.دچار عارضه crps (آتروفی سودک) شدم که ۳ ماه از حادثه گذشته هنوز درد و ورم دارم و مچ دستم بعد ۱۰ جلسه فیزیوتراپی هنوز درست کار نمیکنه و احتمال داره سالها با این عارضه درگیر باشم چون این عارضه درمان قطعی ندارد.
  ۴.مهره یک کمرم شکسته که بعد از سه ماه هنوز کمرم مثل سابق نشده بعضی اوقات کمر درد دارم.
  ۵. تا امروز ۳ ماه طول درمان داشتم.
  با توجه به توضیحات بنده و علم و تجربه شما جمعا حداقل دیه ای که به بنده تعلق میگیر چقدر است.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز توضیحات شما رو به دقت مطالعه کردیم. این پرونده نیاز به یک وکیل داره که اونو تا انتها و با جدیت جلو ببره

 113. قاسم می گوید

  سلام.روز بخیر.سال ۹۹ تصادف شدیدی داشتم.که پای چپم نازک نی و درشت نی کاملا شکست.درشت نی رو پلاتین گذاشتن.و پای راستم هم روی قسمت قوزک خُرد شده بود که پین گذاشتن و انگشت شست پای چپم از کار افتاده.ممنون میشم مقدار دیه رو بفرمایید.

 114. احمد محمدی می گوید

  با سلام ببخشید بنده امسال ۸ خرداد تصادف کردم با موتور و ساق پای چپم شکست هم بزرگ نی و هم نازک نی و همچنین مچ پام با زانوم هم آسیب دیده بود و میل توی پام گذاشتن و همچنین کلی پام کبود شده و پزشک قانونی پنج ماه طول درمان داد و از کار دایمی بیکار شدم به نظرتون چقدر دیه تعلق می‌گیره بهم و طول درمان چقدر تاثیرگذاره . و سوال آخر اگه وکیل بگیرم بهتره یا خودم کارامو پیش ببرم.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بهتره وکیل بگیرید. برای شکستگی استخوان نازک نی و درشت نی هر کدام تقریبا ۳۸ میلیون دیه تعلق میگیره. باقی موارد نیاز به رای نهایی دادگاه داره

 115. قاسم می گوید

  سلام شب شما بخیر.سال ۹۹ یک تصادف نسبتا شدید داشتم.‌که پای چپم نازک نی و درشت نی شکست و درشت نی رو پلاتین گذاشتن.قوزک پای راست هم‌شکت که پین گذاشتن و انگشت شست پای چپم از کار افتاده و نوار عصب عضله هم از کار افتادگی رو نشون میده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی استخوان پای درشت نی و نازک نی شما هر کدوم تقریبا ۳۸ میلیون دیه در نظر گرفته میشه. ولی باقی موارد نیاز به رای دقیق پزشکی قانونی و نظر دادگاه داره

   1. مریم می گوید

    سلام ۹۷/۹/۲درشرکت داخل دستگاه ماندم وازآن روز پادردم شروع شد و درسال ۹۹/۱۱/۱۵عمل جراحی شدم مفصل لگن پای چپم پروتزشد ممنون میشوم بگویید دیه اش چقدر می‌شود همه مدارک موجود است

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز مبلغ دیه شما فقط به وسیله رای نهایی دادگاه تعیین میشه. در این شرایط نمیشه از قبل در رابطه با مبلغ دیه شما نظر داد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code