دیه کبودی اعضای بدن در سال 1401 چقدر است؟

دیه کبودی اعضای بدن در قانون مجازات‌های اسلامی تعیین شده و قابل پرداخت است. البته تشخیص کبودی و شدت آن، فقط بر عهده پزشکی قانونی است.

هرگاه در یک نزاع یا تصادف، فردی موجب ایجاد کبودی روی یکی از نقاط فرد دوم باشد، ملزم به پرداخت دیه به او خواهد بود. کبودی می‌تواند شامل سیاه شدن یا قرمز شدن پوست هم باشد.

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ قصد داریم به بررسی دیه کبودی اعضای بدن بپردازیم. اگر شما هم علاقمند به مسائل حقوقی هستید، حتما تا پایان با ما همراه باشید.

کبودی چیست و در چه مواردی شامل دیه می‌شود؟

خارج شدن رنگ پوست از  حالت عادی خود بر اثر وارد شدن یک ضربه فیزیکی، کبودی نام دارد. البته سیاه شدن و قرمز شدن پوست، شامل کبودی نمی‌شوند.

کبودی چیست و شامل چه مواردی می شود

می‌توان گفت که کبود شدن چیزی بین قرمز و سیاه شدن رنگ پوست است. اگر ضربه شدید باشد، سیاه شدگی رخ می‌دهد و اگر ضربه خفیفی به فرد وارد شود، رنگ پوست قرمز می‌شود. کبودی در مرز بین این دو قرار دارد.

اگر بخواهیم خیلی ساده به کبود شدن اشاره کنیم، باید بگوییم که وقتی رنگ پوست بر اثر وارد شدن یک ضربه به رنگ بادمجان درآمد، می‌توان آن را کبود شدن نامید.

کبود شدن شامل پرداخت دیه می‌شود و فرقی نمی‌کند در کدام نقطه از بدن رخ بدهد؛ بهرحال فرد خاطی ملزم به پرداخت مبلغ مشخصی به فرد آسیب دیده است.

دیه کبودی صورت چقدر است؟

مهم‌ترین نوع کبودی، کبود شدن صورت است؛ زیرا در معرض دید قرار دارد و به سختی قابل پوشیده شدن است. بنابراین بدیهی است که دیه آن از دیه کبودی اعضای بدن (سایر اعضا) بیشتر است.

بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، مبلغ دیه کبودی صورت، معادل سه هزارم دیه کامل انسان است. بنابراین و با توجه به این‌که دیه سال ۱۴۰۱ برابر با ۶۰۰ میلیون تومان است، برای کبود شدن صورت مبلغ ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، دیه در نظر گرفته می‌شود.

این قانون شامل کبودی اعضای مختلف صورت از قبیل دیه کبودی چشم، لب‌ها، پیشانی و … هم می‌شود. به عبارتی دیگر، هر نقطه از صورت که کبود شود، دیه آن برابر با سه هزارم دیه کامل خواهد بود. از این رو دیه زن و مرد در این مقوله چون کمتر از ۳۰ درصد دیه کامل است، برابر است. 

همچنین بخوانید: دیه زن در سال ۱۴۰۱

دیه سیاه شدن صورت چقدر است؟ 

همان‌طور که اشاره کردیم، سیاه شدن، مرحله شدیدتری از کبودی است و بنابراین، طبیعی است که دیه بیشتری هم داشته باشد:

بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، دیه کبود شدن هر نقطه از صورت، برابر با ۶ هزارم دیه کامل (۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۱) خواهد بود.

دیه قرمز شدن صورت چقدر است؟

قرمز شدن صورت خفیف‌تر از کبودی است و مقدار دیه آن هم کمتر خواهد بود. بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، برای قرمز شدن پوست صورت بر اثر ضربه، یک و نیم هزارم دیه کامل (معادل ۹۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۱) در نظر گرفته خواهد شد.

دیه کبودی اعضای بدن چقدر است؟

اعضای دیگر بدن در مقایسه با صورت، کمتر در معرض دید قرار دارند و از طرفی دیگر، پوشاندن آن‌ها هم ساده‌تر است. بنابراین مقدار دیه‌ای که برای کبودی این اعضا تعیین شده، از دیه کبودی صورت کمتر است.

دیه کبودی اعضای بدن چقدر است

باز هم بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، دیه کبودی هر کدام از اعضای بدن (به غیر از صورت) معادل یک و نیم هزارم از دیه کامل انسان (معادل ۹۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۱) است.

این مبلغ شامل دیه کبودی دست، دیه کبودی پا و به طور کلی سایر اعضای بدن هم می‌شود. به عبارتی دیگر، هیچ تفاوتی نمی‌کند که کبود شدن در کدام عضو (به غیر از صورت) رخ داده باشد.

دیه سیاه شدن اعضای بدن چقدر است؟ 

در این‌جا هم مانند صورت، سیاه شدن شدیدتر از کبودی است و مبلغ دیه آن، بیشتر خواهد بود. بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، دیه سیاه شدن هر یک از اعضای بدن، برابر با سه هزارم دیه کامل (۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۱) خواهد بود.

دیه قرمز شدن اعضای بدن چقدر است؟ 

در صورتی که ضربه وارد شده منجر به قرمز شدن هر عضو از بدن (به غیر از صورت) شده باشد، دیه آن معادل هفتاد و پنج صدم از یک هزارم دیه کامل (معادل ۴۵۰ هزار تومان) خواهد بود.

جدول دیه کبودی اعضای بدن در سال ۱۴۰۱

بر اساس آن‌چه که تا اکنون بیان شد، جدول دیه کبودی اعضای مختلف بدن انسان در سال ۱۴۰۱ به صورت زیر است:

نوع آسیبمبلغ دیه در سال ۱۴۰۱
کبودی صورت۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
سیاه شدن صورت۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
قرمز شدن صورت۹۰۰ هزار تومان
کبودی اعضای بدن۹۰۰ هزار تومان
سیاه شدن اعضای بدن۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
قرمز شدن اعضای بدن۴۵۰ هزار تومان

کلام آخر

کبود شدن یکی از آسیب‌هایی است که در نزاع‌های خیابانی یا تصادف‌های سبک، به تکرار رخ می‌دهد. قانون مجازات‌های اسلامی، برای کبود شدن هر کدام از اعضای بدن، به صورت جداگانه دیه مقدر کرده است.

در این مقاله به بررسی دیه کبودی اعضای بدن پرداختیم. در صورتی که همچنان در این رابطه سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نطرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول 

دیه کبودی چشم در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، دیه کبودی چشم در سال ۱۴۰۱ معادل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

دیه کبودی دست در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، دیه کبودی دست در سال ۱۴۰۱ معادل ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.

۳.۴ | (۸)
ممکن است شما دوست داشته باشید
82 نظرات
 1. رضا می گوید

  باعرض سلام وخسته نباشید.بنده سرکارازنردبان افتادم و پاشنه پان شکسته.بدنم درون ناحیه کوفتگی وکبودی داره وکمرم هم ضربه دیده ولی هنوز نتونستم ام ارآی بگیرم و مشکل کمرم رو تشخیص بدن حتی در مسایل مردانه دچارمشکل شدم.خخواستم بدونم بیمه حدوداچقدردیه برای من تعیین میکنند.ممنون از راهنماییتون خداقوت

 2. رضا می گوید

  دوباره سلام وخسته نباشید خدمت شمابزرگوار.ببخشیداشتباه تایپی داشتم درچندنقطه ازبدنم کوفتگی وکبودی هست وکمرم هم آسیب دیده.پاشنه پام شکسته ودوماهه توی خونه افتادم وله سختی میتونم راه برم.وحتی در مسایل مردانه وجنسی دچارمشکل شدم ولی فعلا ام آرآی ندادم که مشکل کمرم مشخص بشه.به نظرشماچقدردیه تعیین میکنند؟ممنون از زحماتتون خداقوت

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کبودی ۹۰۰ هزار تومان دیه در نظر گرفته میشه . برای آسیب دیدگی کمر باید ارش تعیین بشه و شکستگی پاشنه پا هم ۴۸ میلیون دیه در نظر گرفته خواهد شد

   1. بهزاد می گوید

    سلام. این دیه را برام حساب کنید.. دو درصد ديه کامل بابت حارصه پل بينی و سمت چپ پيشانی، يک
    و نيم درصد ديه کامل بابت حارصه پشت دست راست، مچ دست راست، خلف آرنج راست، دو فقره يک صدم از يک دهم
    از يک سوم ديه کامل بابت حارصه بند ابتدايی انگشت سوم و چهارم دست راست، يک و نيم هزارم از يک دهم از يک
    سوم ديه کامل بابت کبودی بند ابتدايی انگشت سوم دست چپ، يک دهم ديه کامل بابت شکستگی استخوان بينی و دو دهم
    درصد ديه کامل بابت ارش آسيب نسج استخوان بند ميانی انگشت سوم دست چپ

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز این درصدها رو بر اساس دیه کامل که ۶۰۰ میلیون تومان است محاسبه کنید

     1. بهزاد می گوید

      سلام ممنون میشم برام حساب کنید…

      یک و نیم هزارم از یک دهم از یک سوم دیه کامل

      دو دهم درصد دیه کامل بابت ارش

     2. خسروی می گوید

      دوست عزیز اگر مورد اول رو درست نوشته باشید معادل ۳۰ هزار تومان خواهد بود. مورد دوم هم ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

     3. پویا می گوید

      سلام وقت بخیر من ۲ سال نیم قبل برج ۳ تصادف کردیم الان بخاطر مشکلاتی بود نتونستم دیه بگیرم الان تعلق گرفته (کبودی چشم راستم خراشیدی دست راست بند انگشتام قفسه سینم اسیب دیده بود و ریزش شیشه ماشین به سرم* که همش برگه پزشکی نوشته شدن چقد تعلف میگیره برام؟

     4. خسروی می گوید

      دوست عزیز ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای کبودی و خراشیدگی و ارش برای آسیب سر و قفسه سینه تعلق میگیره به شما

    2. بهزاد می گوید

     سلام.
     دو فقره يک صدم از يک دهم
     چقدر میشه. نتونستم حساب کنم.

     1. خسروی می گوید

      یک میلیون و دویست هزار تومان دوست عزیز

    3. بهزاد می گوید

     سلام. محبت کنید برام حساب کنید.من خودم نتونستم حساب کنم.پرونده من رای اش صادر شده شعبه کیفری گفتن باید چهل روز بگذره پرونده بره اجرای احکام چقدر طول میکشه ما به حق مون برسیم.ممنون میشم توضیح بدین.

     این دیه را برام حساب کنید.. دو درصد ديه کامل بابت حارصه پل بينی و سمت چپ پيشانی، يک
     و نيم درصد ديه کامل بابت حارصه پشت دست راست، مچ دست راست، خلف آرنج راست، دو فقره يک صدم از يک دهم
     از يک سوم ديه کامل بابت حارصه بند ابتدايی انگشت سوم و چهارم دست راست، يک و نيم هزارم از يک دهم از يک
     سوم ديه کامل بابت کبودی بند ابتدايی انگشت سوم دست چپ، يک دهم ديه کامل بابت شکستگی استخوان بينی و دو دهم
     درصد ديه کامل بابت ارش آسيب نسج استخوان بند ميانی انگشت سوم دست چپ

     1. خسروی می گوید

      دیه شما معادل ۶۲ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

    4. مریم می گوید

     سلام…من توسط همسرم مورد ضرب و جرح قرار گرفتم ک ب پزشک قانونی مراجعه کردم و توی نامه برام کبودی دست و گردن و از ناحیه سر متالم ..میخاستم ببینم دیه این کبودی ها چقد میشه و اینکه میگن از ناحیه سر متالم شدم یعنی چه و ایا دیه درنظر میگیرن؟
     اگه میشه پاسخ بدین با تشکر…

     1. خسروی می گوید

      دوست عزیز ۹۰۰ تومن برای کبودی دست و ۱۸۰۰ برای کبودی گردن دیه لحاظ میشه

     2. مریم می گوید

      خیلی مچکرم از پاسخگوییتون…فقط جواب این سوالم ک پرسیدم و ندادین.از ناحیه سر متالم شدن یعنی چی و ایا دیه تعلق میگیره؟ باز هم خیلی ممنونم

 3. طبایی می گوید

  سلام من تصادف کردم داخل ماشین بودم
  کتف راستم در رفت،سرم بخیه خوردسه تا پیشونیم از بالای ابرو تا توی سرم پاره شد اما بخیه نزدم ولی جایش مونده
  از بازو تا ارنجم سیاه شد هنوزم کتفم کامل بالا نمیاد چقدر بهم دیه تعلق میگیره؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز همه مواردی که شما اشاره کردید باید شامل ارش بشن . به این معنی که پزشکی قانونی شدت آسیب ها رو بررسی کرده و درصدهایی از دیه کامل را برای شما اختصاص بده

  2. علی می گوید

   سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دیه خراشیدگی حارصه طرف راست گردن
   خراشیدگی حارصه زیر چشم راسا. گونه راست .طرف راست صورت .طرف چپ صورت(دو مورد).آرنج چپ.ساعد چپ.پشت دست چپ.چقدر میشه ممنون

   1. خسروی می گوید

    ۲۷ میلیون تومان دوست عزیز

 4. حسین می گوید

  سلام . بنده در یک نزاع ساعد دست چپم شکست و عمل کردم . پشت کمرم و پهلوی چپم هم ساییدگی دارد و بازوی چپم کبودی دارد . میخاستم بدونم دیه چقد تعیین میشه و اینکه توی دادگاه مقصر درگیری هم روی دیه تاثیر داره یا نه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۴۸ میلیون برای شکستگی دست و ۶ میلیون برای ساییدگی ها و ۹۰۰ هزار تومان برای کبودی بازو .. بله مقصر در میزان درصد پرداخت دیه تاثیر دارد

 5. زهرا می گوید

  سلام ببخشید اینکه عضو بدن چقدر کبود و سیاه بشه هم توی دیه تاثیر داره؟ مثلا اگر پشت ران پا کاملا (به طور وسیع) سیاه و کبود بشه چقدر دیه داره؟؟

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز تاثیر داره. در صورتی که کبودی اونقدر شدید باشه که منجر به سیاه شدگی بشه دیه اون معادل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود

 6. wild می گوید

  سلام کبودی و سیاهی که بر اثر شکستگی ایجاد میشه آیا دیه داره؟ پزشک قانونی میگه پا بشکنه کبود میشه و با این دلیل کبودی پشت ران پا و ساق پام که کاملا وسیع بود و ننوشته نمیدونم چکار کنم ! و اینکه مچ پام کمی پاره شده بود و خونریزی زیادی هم داشت اما بخیه نخورده بود پزشکی قانونی این مورد را هم ننوشته! از طرفی هم انصراف دادم نمیدونم الان بشه اعتراض بزنم یا نه!؟ لطفا اون دو مورد در مورد کبودی و پارگی و توضیح بدین مرسی

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که برای شما دیه شکستگی پا محاسبه شده باشه دیگه برای کبودی حاصل از اون شکستگی ارش لحاظ نخواهد شد. ولی برای پارگی مچ پا می‌تونست ۳ میلیون تومان ارش لحاظ بشه براتون

 7. Baran می گوید

  سلام خسته خسته نباشید.
  اگه زنی توسط همسرش مورد ضرب و شتم قرار بگیره و بازوی دست راستش بشدت کبود بشه و زانوی پای راستشم بشدت کبود و یه نقطه دیگ از پای چپش کبود بشه و پشت گوشش زخم و بریدگی بشه و موهاش کشیده بشه دیه اش چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کدوم از کوبیدگی ها ۹۰۰ هزار تومان، برای زخم پشت گوش معادل ۳ یا ۶ میلیون تومان و برای آسیب احتمالی به موها هم ارش مشخص میشه

 8. حسینی می گوید

  سلام.
  کانون کبودی سمت چپ صورت.فک تحتانی سمت چپ.۲ جراحت حارصه سمت راست صورت فک تحتانی سمت راست.۳ کانون جراحت حارصه سمت راست گردن با ارشی به میزان یک درصد دیه کامل انسان
  ۴ کبودی خلف گردن لاله گوش راست سمت راست کمر کتف راست کتف چپ لب تحتانی.۵ جراحت حارصه قدام قاعده گردن با ارشی به میزان یک درصد دیه کامل انسان
  ۶ جراحت حارصه خلف ارنج راست کف دست راست مچ دست راست قدام زانوی چپ قدام ثلث فوقانی سمت چپ ۷ تورم سر در ناحیه پس سری با ارشی به میزان سه دهم درصد دیه کامل انسان. چقدر میشه.

 9. فردین می گوید

  سلام به پزشک قانونی مراجعه کردم و این موارد رو نوشتن ومیخواستم میزان دیه کل را بدونم:
  ۱-کبودی قدام پیشانی
  ۲-کبودی زیر چشم راست
  ۳-کبودی آرنج و پشت دست چپ
  ۴-کبودی ساعد دست چپ
  ۵-جراحت حارثه ساعد دست چپ
  ۶-جرح حارثه بند اول انگشت سوم دست چپ
  ۷-جرح حارصه بند اول انگشت پنجم دست راست

  1. خسروی می گوید

   ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 10. حسینی می گوید

  سلام.
  کانون کبودی سمت چپ صورت.فک تحتانی سمت چپ.۲ جراحت حارصه سمت راست صورت فک تحتانی سمت راست.۳ کانون جراحت حارصه سمت راست گردن با ارشی به میزان یک درصد دیه کامل انسان
  ۴ کبودی خلف گردن لاله گوش راست سمت راست کمر کتف راست کتف چپ لب تحتانی.۵ جراحت حارصه قدام قاعده گردن با ارشی به میزان یک درصد دیه کامل انسان
  ۶ جراحت حارصه خلف ارنج راست کف دست راست مچ دست راست قدام زانوی چپ قدام ثلث فوقانی سمت چپ ۷ تورم سر در ناحیه پس سری با ارشی به میزان سه دهم درصد دیه کامل انسان. چقدر میشه.

 11. محمد می گوید

  با یک نفر درگیر شدم با چاقو به ران پاش زدم ب گفته‌ای خودش ۲۳تا بخیه زده میخاستم ببینم دیه اش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   بر حسب شدت آسیب، ۳ یا ۶ میلیون تومان

 12. افشین می گوید

  سلام روز بخیر شخصی آشنا از فامیل با تخریب قفل درب منزل به زور وارد منزل بنده شده است و بعد از حمله به بنده و درگیری به پزشکی قانونی مراجعه و اظهار نظر پزشک قانونی به شرح زیر است : کبودی پهلوی چپ وکبودی خلف سمت چپ قفسه صدری و کبودی شانه راست و کبودی کتف راست و کبودی خلف گردن. صدمات فوق در اثر اصابت جسم سخت چند ساعته قبل ایجاد شده است و از ضربه کمر شاکی است که فاقد اثر ظاهری است. ایشان دو ماه بعد از این حادثه عمله جراحی گردن کرده است و دو مرتبه در گذشته سابقه عمل جراحی گردن دارد حالا ایشان ادعا دارد که علت جراحی بر اساس همان حادثه است. ممنونم میشوم در خصوص میزان دیه و ارتباط آن با جراحی مجدد راهنمایی بفرمایید .

 13. Mahboub می گوید

  سلام ببخشید میشه این دیه رو حساب کنید.
  کبودی ساعد دست راست.خونریزی درون مفصل زانوی راست.کوفتگی بافت استخوان کوندیل خارجی ران راست.پارگی رباط صلیبی قدامی زانو و شاخ خلفی منیسک میانی.و پارگی نسبی رباط جانبی خارجی زانوی راست

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای آسیب های شما باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی ارش تعیین بشه

 14. خ می گوید

  سلام ببخشید برای شکستگی جناغ سینه چقدر دیه تعلق میگره

  1. خسروی می گوید

   ۴۸ میلیون تومان دوست عزیز

  2. پرنیا می گوید

   باسلام . در یک درگیری قسمت جلوی موی به اندازه یک کف دست کنده شده و تو صورت اثار وگردن و دست اثارش هست ولی پزشک قانونی فقط سرخشدگی پیشانه و دست و صورت نوشته موهارو ننوشته چه باید بکنیم نگرانم که در نیاد وتا اخر سفید بزنه حتی روی گردن هم اثار سرخی هست هم ننوشته لطفا راهنماییم کنید باتشکراز شما ‘ پرنیا ایمانی’

 15. هادی می گوید

  با سلام و وقت بخیر در برگ پزشکی قانونی من اومده ۱-ساییدگی حارصه پیشانی، پل بینی،پره بینی سمت راست و زیر چشم راست و دو عدد سمت چپ صورت( جمعا ۶ عدد حارصه) ۲-منطقه سائیدگیحارصه خلف لاله گوش راست ۳- سائیدگی حارصه خلف لاله گوش چپبه همراه جراحت دامیه ۴- سرخ شدگی ساعد دست راست و بازوی چپ و بازوی راست( جمعا سه عدد)۵-کبودی بند ابتدایی انگشت اول(شست)دست راست ۶- سرخشدگی قدام قفسه سینه و از ناحیه خلف تنه اظهار تالم مینماید‌که آثار ظاهری مشهود نیست دیه این موارد رو میفرمایید. با تشکر

 16. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر من دچار تصادف شدم و الان پزشک پزشکی قانونی بهم گفت که شکستگی کاسه چشم داشتید ک موجب سر شدگی لب شده ب نظر شما چقدر و چند درصد برام دیه مینویسن با تشکر از شما

 17. فرشید می گوید

  با سلام
  نامه پزشکی قانونی من اینا رو نوشته میشه لطف کنین بگین دیه چقدر میشه :
  ۱_کبودی راست و چپ پیشانی

  ۲ تورم و سیاه شدگی دور چشم چپ

  ۳_ سیاه شدگی پلک فوقانی چشم راست

  ۴_ خونریزی خفیف زیر ملتحمه ای چشم راست

  ۵_ کبودی قدام گردن و راست گردن و شانه چپ

  ۶_ سه فقره کبودی قسمت تحتانی خلف کمر

  ۷_سائیدگی حارصه خلف آرنج چپ وخلف آرنج راست و خلف بازوی راست

  ۸_ خراش حارصه به همراه کبودی چپ شکم( ارش خراش نیم درصد دیه کامل)

  ۹_خراش حارصه داخل مچ پای راست و داخل پای راست

  ۱۰_ سه فقره کبودی کوچک داخل ساق پای چپ

  ۱۱_خراش حارصه قدام مچ دست راست و قدام مچ دست چپ مشهود است و حسب بررسی تخصصی

  ۱۲_شکستگی دندان پنجم چپ فک تحتانی

  ۱۳_ آسیب نسنج نرم قسمت تحتانی قدام قفسه سینه

  ۱۴_ خونریزی شدید زیر ملتحمه ای چشم چپ

 18. جواد پیری می گوید

  سلام من با موتور بودم ماشین بهم زده وباعث شد انگشت پای چپ بند دوم از جلو غط بشه وپیوند زدن اینا حالا پزشک قانونی داخل نامه کبهودی بسر ناخن منجر به کندگی ناخن انگشت دوم پای چپ شده ودرحال حاضربدون عیب رویید است ماده ۶۴۵قانون مجازات اسلامی البته این جلسه دوم هسته جلسه اول سه ماه قبل بوده میشه بگین جریان چیه وچقدر دیه میشه ممنون

 19. مهراب می گوید

  سلام میخواستم بدونم دیه حارصه و تورم پیشانی سمت چپ ۰/۳٪ چقد میشه

  1. خسروی می گوید

   ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 20. حمیدرضا شجاع ثانی می گوید

  درود.سرخشدگی سمت چپ قدام قفسه سینه /کبودی سمت چپ قدام قفسه سینه/کبودی خارج بازو راست .کبودی خارج بازو چپ /سر خراشیدگی سمت چپ چانه/لطف میکنید بگید دیه اینا چجوری حساب میشه

  1. خسروی می گوید

   ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 21. حمیدرضا می گوید

  سلام.کبودی سمت چپ قدام قفسه سینه/سرخشدگی سمت چپ قدام قفسه سینه/کبودی خارج بازوی راست./کبودی خارج بازوی چپ/سرخشدگی سمت چپ چانه.دیه اینها چقد میشه ممنون

 22. Arash می گوید

  سلام جناب کبودی زیر چشم کبودی چشم به حساب میاد یا صورت

  1. خسروی می گوید

   کبودی صورت حساب شده و دیه آن معادل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود

 23. نادر می گوید

  سلام
  بر اثر تصادف گوش سمت راست ۵تا بخیه خورده و کل گوش کبود شده و زیر گوش چب تا زیر گوش راست کردن کبود شده و یه دندون براثر ضربه کج شده و زبان ش هم بین دندون ها مونده و خونریزی کرده و پهلوی سمت چپ بیش از یک وجب کبود شده و لکن سمت چپ هم از دو جا ضربه خوده که به سختی میشه رو پا وایستاد. بنظرتون چقدر دیه تعلق میگیره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید شدت و نوع آسیب ها توسط پزشکی قانونی تعیین بشه تا بتوان درباره مبلغ تقریبی دیه حرف زد

 24. معصومه می گوید

  باسلام؛
  اگر کسی بی جهت یک پسربچه ی ۱۵ ساله را مورد ضرب قراردهد وگلوی آون پسر را بگیرد بصورتی که اثر انگشتان دستش وفرورفتگی ناخن های دستش بیافته وفکش دچار درد هست آیا دیه به اون تعلق میگیره….ممنون

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز مبلغ ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه تعلق خواهد گرفت

 25. عرفان می گوید

  سلام خسته نباشین من توی دعوایی ضربه دیدم بالای گوشم با چاقو خط ریزی افتاده و گونه ام و پایین تر از گونه کلا کبود شده و پیشونیم هم کبود شده لب بالا و پایینم بر اثر مشت کبود کرده و زخم شده و پشت گوش هام کبود شدن میخواستم‌ببینم دیه ی اینا چقدر میشه لطفا جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   برای هر کبودی صورت مبلغ ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه در نظر گرفته خواهد شد

   1. عرفان می گوید

    چطور هر کبودی رو حساب میکنن مال من اندازه ی یه گردو باد کرده و بعدش سیاه شده پس اونی که نوشته بودین ۳ ملیونو خورده ایه مگه دیه ی صورت نیس توی کلانتری سرباز بهم گفت کم کمش ۷۰ ملیون دیه ی صورتته

 26. پریا می گوید

  سلام دیه زخم ،کوفتگی و کبودی قوزک پا چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   ۳ میلیون تومان دوست عزیز

 27. Mina می گوید

  سلام کبودی هر دو زانو
  و سیاه شدن زانوی راست چقدر میشه دیه ش

  1. خسروی می گوید

   ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 28. پرنیا می گوید

  باسلام . در یک درگیری قسمت جلوی موی به اندازه یک کف دست کنده شده ودر گردن هم اثاری هست ولی پزشک قانونی فقط سرخشدگی پریشانی و دست وصورت نوشته کندن موها و اثار روی گردن رو ننوشته باید چکار کنم .
  خیلی نگرانم که دیگه در نیاد موهای سرم لطفا راهنماییم کنید. و لطفا بگید دیه چقدر لحاظ میشه . با موها چقدر میشه . باتشکر از شما ‘پرنیا ایمانی’

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز می توانید شکایت کرده و درخواست معاینه مجئدد بدید تا دادگاه دوباره شما رو ارجاع بده به پزشکی قانونی

 29. ناشناس می گوید

  سلام
  دیه کبودی صورت به شرطی که رد ۷ انگشت ( ۵ ضرب دست) رو صورت باشه چقدره؟
  و دیه کبودی و باد کردن لب؟

  1. خسروی می گوید

   ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای کبودی صورت و ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای کبودی لب

 30. فراهی می گوید

  با سلام.پسرم در یک سانحه رانندگی باعث خونریزی داخلی سر شد که منجر به عمل جراحی که جمجه با پلاتین فیکس شده.بهمراه خونریزی فوق سخت و دو شکستگی دیگه و ورم کمبودی چشم راست .۱۴بخیه قسمت کمر خراش بازو دستها کشاله ران ترک قوزک پا در ماه محرم اتفاق افتاد. تقریبا چقدر دیه میشه؟

  1. خسروی می گوید

   متاسفانه تا زمانی که پزشکی قانونی گزارش خودش رو تکمیل نکنه نمیشه درباره حدود دیه شما اظهار نظر کرد

 31. علی می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دیه خراشیدگی حارصه طرف راست گردن
  خراشیدگی حارصه زیر چشم راسا. گونه راست .طرف راست صورت .طرف چپ صورت(دو مورد).آرنج چپ.ساعد چپ.پشت دست چپ.چقدر میشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 32. سجاد می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید یه خراشیدگی جلوی گردن و یه خراشیدگی کوچک همرا با کمی ورم پشت گوش و قرمزی زیر چشم و احساس درد پشت گردن وپس سر بخاطر ضربات مشت دیه اش چقدر میشه؟بعد من امروز کارای شکایتم رو انجام دادم و گفتن برا پزشکی قانونی درخواست دادیم و به شما خبر میدیم یعنی میدونید چه موقع باید برم آخه میترسم این جراحات از بین بره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما تقریبا نزدیک به ۵ میلیون تومان خواهد بود… نگران نباشید به زودی بهتون اطلاع میدن

 33. امیر می گوید

  سلام من یک هفته پیش تصادف کردم و هنوز پرونده پزشکی و کروکی به دستم نرسیده که به پزشک قانونی مراجعه کنم و احتمالا تا دو سه روز دیگه امکان پذیر هست . دوتا سوال داشتم یک اینکه اگه زخمها و کبودیا بهتر بشه دیگه دیه تعلق نمیگیره به من ؟ و سوال بعدب من استخوان کتفم شکسته و سرم هم ۲۰ تا بخیه خورده . با چندتا کبودی و زخم روی دستو پا . تقریبا چقدر دیه به من تعلق میگیره ؟

 34. کاظمی می گوید

  سلام خسته نباشی شکستگی دست وکبودی اعضای بدن دیه چقد میشه

  1. خسروی می گوید

   برای شکستگی دست مبلغ ۴۸ میلیون و برای کبودی ها ارش تعیین خواهد شد

 35. N.z می گوید

  سلام وقت بخیر.من در نزاع خیابانی قسمتی از ساق پام کبود شده ‌ و ناخن شستم کنده شده . سه تا خراشم روی صورتم افتاده . دیه اش چقدر میشه؟
  و بغیر از دیه، مجازات دیگ ای هم داره؟

  1. خسروی می گوید

   برای کبودی ساق پا ۹۰۰ هزار تومان و برای سایر موارد ارش تعیین خواهد شد دوست عزیز

 36. Zl می گوید

  سلام وقت بخیر
  برادرم در نزاع خیابانی ناخن شست دست راستش کنده شده و روی صورتش ۳ تا خراش افتاده و یه قسمتی از ساق پاش کبود شده . دیه اش چقد میشه؟
  بغیر از گرفتن دیه مجازات دیگ ای هم داره ؟

 37. یعقوب می گوید

  کبودی روی بینی چقدر دیه دارد

  1. خسروی می گوید

   ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 38. اشکان می گوید

  سلام و خسته نباشید
  سوالم اینه که نصف کامل بد سیاه شد یعنی از سر شونه تا نوک انگشت یک سمت بدن کامل سیاه شد و ورم شدیدی کرد ک مثال پاک اندازه یک بالشت شد این چجوری محاسبه میشود
  و اینکه این موضوع برای خیلی سال پیش هست ک ما دیگه نرفتیم جواب پزشکی قانونی رو بگیریم ببریم دادگاه چون طول درمان شش ماه زده بودن و ما بد اون دوباره باید می‌رفتیم ماینه ک‌فزصت نشد. موضوع برا سال ۹۶ می‌باشد
  لطفاً بفرمایید الان پیگیری کنیم چقد دیه میشود

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در این مورد باید با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند. چون پرونده شما مختومه شده برای بازگشایی مجدد نیاز به مشاوره حضوری خواهید داشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳.۴ | (۸)