دیه شکستگی بینی در سال 1401 چقدر است؟

بینی یکی از اولین اجزای صورت است که معمولا در تصادفات یا نزاع‌های خیابانی مورد آسیب قرار می‌گیرد. به همین دلیل، سوال درباره دیه شکستگی بینی و نحوه پرداخت آن هم بسیار زیاد است.

قانون مجازات‌های اسلامی، به طور صریح درباره مجازات از بین بردن کامل بینی صحبت کرده است. اما در مورد انواع شکستگی‌های مختلف، دست مجری قانون را باز گذاشته است تا بر اساس تشخیص میزان آسیب، دیه مناسب را تعیین کند.

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ قصد داریم به صورت جامع به موضوع دیه شکستگی بینی بپردازیم. برای اطلاع از مجازات انواع آسیب‌های بینی، حتما تا پایان با ما همراه باشید.

دیه از بین بردن بینی چقدر است؟

همان‌طور که اشاره شد، قانون مجازات‌های اسلامی به شکل صریح، دیه از بین بردن یا قطع کردن کامل بینی را تعیین کرده است. بر اساس ماده ۵۹۲ این قانون، دیه از بین بردن بینی معادل دیه کامل انسان خواهد بود.

از آن‌جایی که دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۱ معادل ۶۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، دیه از بین رفتن کامل بینی هم برابر با این مبلغ، یعنی ۶۰۰ میلیون تومان، برابر با ۶ میلیارد ریال خواهد بود.

از بین بردن بینی شامل قطع کردن کامل آن یا از بین رفتن نرمه پایین استخوان می‌شود. در هر دو مورد از این آسیب‌ها، دادگاه فرد خاطی را محکوم به پرداخت دیه کامل انسان خواهد نمود.

از طرف دیگر، شکستن استخوان بینی در صورتی که باعث فساد بینی و از بین رفتن حس بویایی فرد شود هم شامل دیه کامل انسان خواهد بود.

دیه تصادف چیست و قانون پرداخت دیه در تصادفات رانندگی چگونه است؟
بخوانید

دیه شکستن بینی چقدر است؟

دیه شکستگی اعضای بدن در سال ۱۴۰۱ به طور جزء به جزء در قانون مجازات اسلامی مشخص شده است. بر این اساس شکستگی بینی انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن‌ها، شامل پرداخت درصدی از دیه کامل (به عنوان ارش) خواهند بود. در جدول زیر می‌توانید دیه شکستگی بینی در شرایط مختلف را مشاهده نمایید:

نوع آسیب وارد شده به بینیمبلغ دیه در سال ۱۴۰۱
شکستن استخوان بینی در صورتی که بدون عیب اصلاح شودیک دهم دیه کامل (۶۰ میلیون تومان)
از بین بردن هر یک از پره‌های بینییک سوم دیه کامل (۲۰۰ میلیون تومان)
از بین بردن پرده میان دو سوراخ بینییک سوم دیه کامل (۲۰۰ میلیون تومان)
فلج کردن بینیدو سوم دیه کامل (۴۰۰ میلیون تومان)
از بین بردن بینی فلجیک سوم دیه کامل (۲۰۰ میلیون تومان)
سوراخ کردن هر دو طرف بینی و پرده فاصل میان آنیک سوم دیه کامل (۲۰۰ میلیون تومان)
سوراخ کردن یک طرف بینی در صورتی که بهبود نیابدیک نهم دیه کامل (۶۶ میلیون تومان)
سوراخ کردن یک طرف بینی در صورتی که بهبود یابدیک بیستم دیه کامل (۳۰ میلیون تومان)
سوراخ کردن یک‌ طرف بینی با پرده وسط آن در صورتی که بهبود نیابددو نهم دیه کامل (۱۳۲ میلیون تومان)
سوراخ کردن یک‌ طرف بینی با پرده وسط آن در صورتی که بهبود یابدیک پانزدهم دیه کامل (۴۰ میلیون تومان)
پاره کردن بینی در صورتی که سبب از بین رفتن بینی یا نوک آن نشودیک سوم دیه کامل (۲۰۰ میلیون تومان)
پاره کردن بینی در صورتی که سبب از بین رفتن بینی یا نوک آن نشود، اگر بهبود یابدیک دهم دیه کامل (۶۰ میلیون تومان)
از بین بردن نوک بینی که محل چکیدن خون استیک دوم دیه کامل (۳۰۰ میلیون تومان)

همان‌طور که مشاهده کردید، قانون مجازات‌های اسلامی، آسیب‌های وارد شده به بینی را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرده و برای هر کدام از آن‌ها، به صورت جداگانه دیه تعیین نموده است.

دیه کامل زن چیست و آیا با دیه مرد برابر است؟
بخوانید

دیه خراشیدگی بینی در سال ۱۴۰۱

گاهی وقت‌ها ممکن است آسیب وارد شده به بینی موجب شکستگی نشده و تنها باعث ایجاد خراشیدگی روی آن شده باشد. در این موارد هم درصدهای مختلفی از دیه کامل (بر اساس شدت خراشیدگی) تعیین می‌شود.

انواع جراحت‌ها و خراشیدگی‌های بینی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • حارصه: خراشیدگی بدون خونریزی بینی که دیه آن معادل یک صدم دیه کامل (۶ میلیون تومان) است.
 • دامیه: خراشیدگی که وارد پوست شده و با خونریزی بینی همراه باشد که دیه آن معادل دو صدم دیه کامل (۱۲ میلیون تومان) خواهد بود.
 • متلاحمه: خراشیدگی که از پوست بینی عبور کرده اما به استخوان نرسیده است و دیه آن، معادل سه صدم دیه کامل (۱۸ میلیون تومان) خواهد بود.
 • موضحه: خراشیدگی عمیق بینی که موجب پارگی پوست شده باشد و دیه آن، معادل پنج صدم دیه کامل (۳۰ میلیون تومان) خواهد بود.
نکته: در صورتی که در یک حادثه، بینی فرد دچار کوفتگی شده باشد، دادگاه باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی، اقدام به تعیین ارش نماید.

کبودی بینی هم یکی دیگر از آسیب‌هایی است که در قانون مجازات‌های اسلامی، برای آن دیه مقدر شده است. بر این اساس، دیه کبود شدن بینی، معادل سه هزارم دیه کامل (۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان) خواهد بود.

کلام آخر

بینی یا همان دماغ یکی از اجزای حساس صورت انسان است و به راحتی می‌تواند دچار آسیب‌دیدگی شود. به همین دلیل، در تصادف‌ها یا درگیری‌های خیابانی، شکستگی یا خراشیدگی بینی، به کرات دیده شده است.

در این مقاله به بررسی کامل دیه شکستگی بینی پرداختیم. در صورتی که همچنان در این رابطه سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول 

دیه قطع کردن بینی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

در صورتی که در یک حادثه، بینی فرد به صورت کامل قطع شده و از بین برود، مجازات آن برابر با دیه کامل انسان یعنی ۶۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

دیه کج شدن بینی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

در قانون مجازات‌های اسلامی برای کج شدن بینی دیه مقدر در نظر گرفته نشده است. بنابراین دادگاه بر اساس گزارش پزشکی قانونی، اقدام به تعیین ارش خواهد نمود.

۳.۷/۵ - (۸ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
77 نظرات
 1. محمد می گوید

  سلام.ببخشی دماق من توتصادف شکسته ونرمی سمت راست دماقم بریده شده چقدردیه تعلق میگیره.ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی بینی در صورتی که ترمیم شود معادل ۶۰ میلیون تومان و برای پارگی نرمی در صورتی که ترمیم شود معادل ۳۰ میلیون تومان دیه تعلق میگیرد

 2. مهبد می گوید

  سلام خسته نباشید دیه سوراخ شدن مثانه چقدر است؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای سوراخ شدن مثانه باید بر اساس تشخیص پزشکی قانونی و رای دادگاه ارش تعیین بشه

 3. Maryamalbobaji می گوید

  سلام شکوایه ی من آدم ربایی بوده استخوان دماغم شکسته و خراشیدگی در حال التیام و کبودی درحال جذب پل بینی بود. شکستی دماغم رو بدون عیب التیام یافته زدن ک دیه رو واجد مقدر زدن میتونید محاسبه کنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۶۰ میلیون تومان برای شکستگی دماغ شما دیه محاسبه خواهد شد. باقی موارد هم بر اساس رای دادگاه مشمول پرداخت ارش خواهند شد

   1. پگاه می گوید

    سلام من با مشت زدم‌تو دماغ یکی دماغش کج شد یکم ولی پول بیمارستانشو دادم و الان صافه ولی رو دماغش یکم استخوناش بالا پایین شده معلومه شکسته
    حدودا‌چقد میبرن برا این ؟

    1. خسروی می گوید

     دیه شکستگی استخوان دماغ معادل ۶۰ میلیون تومان است دوست عزیز

 4. فرهاد می گوید

  سلام خسته نباشیددماغ بنددریک نزاع دچارشکستگی شددزیرچشم چپ پارگی براثرکوباندن طه شیشه نوشابه وکبودی زیرهردوچشم دوماه طول درمان ومعاینه مجدددیه من چقدمیشه ممنون ازجناب آقای خسروی

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی دماغ مبلغ دیه برابر با ۶۰ میلیون تومان خواهد بود. برای سایر موارد هم پزشکی قانونی باید بر اساس نوع و شدت آسیب‌ها، ارش تعیین کنه

 5. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من بخاطر انحراف بینی ام تحت عمل جراحی قرار گرفتم ولی جراح انحراف منو اصلاح نکرده و از یکی از سوراخها نمیتونم نفس بکشم، چقدر دیه بهش تعلق می‌گیرد؟

 6. محمود می گوید

  سلام خسته نباشید، آیا ماه ذی القعدهماه حرام است؟ در این ماه در حین تصادف ۳نفر به بنده آسیب رسانده و در حالت مست بودن دستگیر شدن و کسی که چاقو زد روبه روی بازبرس گفت که مست بوده و برای دفاع از خودم این کار را انجام دادم، چاقو به بازو دست راست عمیق و ۸بخیه، تورم زیر چشم و خسترت به مال (خودرو)و ۳قربه خراشیگی کمر نحوه محاسبه چه طور صورت می گیرد ، و آیا تذکر هشدار به آنها اشتباه بوده که ایستادن و ضرب و جرح در مقابل عموم انجام داده اند؟

 7. محمد می گوید

  سلام نظریه پزشک اینه
  در استخوان بینی px مشاهده گردید
  دکتر گفت بینی تون شکسته
  دیه آن چند درصده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که بینی شما شکسته باشه دیه اون معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود

 8. جواد می گوید

  سلام خسته نباشید در یک درگیری بینی طرف مقابل به گفته ی خودشون و پزشک قانونی شکسته ولی از فرداش به سرکار رفتن و کلا یک هفته بینیشون بسته بود وهیچ کبودی یا مشکلی در بینیش نیست یعنی برای شکستگی بینی باید شصت میلیون بدهیم ؟میزان آسیب تا دادسرا نره معلوم نمیشه؟

 9. محمدرضا می گوید

  سلام ب گفته قانون پزشکی استخوان بینیم شکسته بدون عمل استراحت داده ۴۵پنج روز مجددا برای معاینه بدم پیششون می خواستم بگم تا این جا چقد دیه بهم تعلق می گیره

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 10. محمدرضا می گوید

  با سلام استخوان بینیم شکسته پزشکی قانونی گفته ولی درصدی اعلام نکرده معاینه مجدد تا ۴۰ رو ز دیگه می خواستم بگم دیه اش چقدر میشه ممنون درسته ک نظر قطعی نداده ولی شکستگی ک مبرم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی بینی در صورتی که بدون عیب درمان بشه معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود

 11. حامد می گوید

  سلام و خسته نباشی.
  بینی بنده در دعوا شکسته شده و در برگه پزشکی نوشته شده که شکستگی التیام یافته و دیه مقدر دارد و هنچنین تورم پلک تحتانی چپ و پل بینی (جمعا نیم درصد نوشته).
  مقدار دیه با این توصیفات چه قدره،!
  وهمچنین الان شخص محکوم به ضرب و توهین شده چه مجازاتی برای او هست ایا زندان دارد(چندین پرونده در دادگاه داشته)؟

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶۳ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 12. سمانه می گوید

  سلام پزشکی قانونی برای من نوشته فرورفتگی مثلث بالای بینی، برجستگی دیواره بینی، کجی بینی و سوراخ شدن تیغه بینی. دیه اش برای یک خانم تقریبا چقدر میشه؟ ارش توسط قاضی تعیین میشه یا پزشک قانونی؟

 13. sirvan می گوید

  باسلام بنده تصادف کردم و استخان کف دست راستم خورد شد و الان زدن التیام یافته و دماغم شکست و جراحیش کردن والان اونم زدن التیام و دیه مقدر وارش دارد یعنی متوجه نشدم که چقدر دیه زدن البته ۴ درصد کامل دیگ۶ هم بخاطر شونه و کوفتگی و سیاهی هم زدن ممنونم میشم پاسخ بدید کل این مبلغ دیه من چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شکستگی بینی ۶۰ میلیون تومان دیه مقدر دارد. ۳۰ میلیون هم برای استخوان کف دست دیه تعیین خواهد شد. ۱۰ درصد هم که ارش داشتید اونم ۶۰ میلیون خواهد بود

 14. رضا می گوید

  خسته نباشید بینی خواهر من در تصادف ب طول‌کامل شیکسته و خورد شد و خراشیدگی هم داره و عمل کرد و هنوز هم یه انحرافی احساس میشه و چندتا جای کبودی هم روی بدنش هستش…میخاستم‌بدونم چند درصد دیه کامل تعلق میگیره به طول کل

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون تومان برای شکستگی بینی و ۹۰۰ هزار تومان برای هر کبودی دیه تعلق میگیره دوست عزیز

 15. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید بینی من تو تصادف از ۱۰ جا شکسته و روی بینیم بخیه خورده دیه من چقدر است عزیز

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

  2. محمد می گوید

   سلام.خسته نباشید
   بنده تصادف کردم بینیم صدمه دید وزخمی شد پزشکی قانونی زده شکستگی ولی اشاره ای به زخم نکرده الان بعد از یکماه جاش مونده باید چیکارکنم

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز اگه فقط شکستگی برای شما لحاظ شده باشه دیه معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود

 16. محمدرضا می گوید

  شکستگی استخوان بینی تحت درمان طبی قرار گرفته دیه اش چقدر

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون دوست عزیز

 17. محمدرضا می گوید

  با سلام تصادف کردم دماغم ترک برداشته پزشکی قانونی گفت شکستگی استخوان بینی تحت درمان طبی می خواستم دیه اش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 18. محمد11 می گوید

  با سلام توتصادف دماغم ترک داشت و پزشکی قانونی زد شکستگی استخوان بینی تحت درمان طبی می خواستم بدون دیه اش چقدره

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 19. mohammadreza می گوید

  با سلام توتصادف دماغم ترک داشت و پزشکی قانونی زد شکستگی استخوان بینی تحت درمان طبی می خواستم بدون دیه اش چقدره

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 20. ارش ملک زاده می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان ی سوال داشتم … ۱_خونریزی متوسط چشم راست ۲_کبودی و تورم چشم راست و چشم چپ ۳_جراحت حارصه سمت راست پیشانی وپل بینی وبین ۲ ابرو و دوناحیه ساعد راست و آرنج راست و مچ دست راست ۴_شکستگی استخوان بینی دارد معاینه مجدد ۲ماه دیگر . خاستم بدونم ب راننده مقصر ک خودم هستم تعلق میگیره حدود چقدر میشه با تشکر

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 21. ارش ملک زاده می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان ی سوال داشتم … ۱_خونریزی متوسط چشم راست ۲_کبودی و تورم چشم راست و چشم چپ ۳_جراحت حارصه سمت راست پیشانی وپل بینی وبین ۲ ابرو و دوناحیه ساعد راست و آرنج راست و مچ دست راست ۴_شکستگی استخوان بینی دارد معاینه مجدد ۲ماه دیگر . خاستم بدونم ب راننده مقصر ک خودم هستم تعلق میگیره حدود چقدر میشه با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ارش برای خونریزی – ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای کبودی های چشم – مجموعه ۱۸ میلیون برای حارصه های صورت و ۹ میلیون برای حارصه های دست – ۶۰ میلیون برای شکستگی بینی

 22. بلال شیخزاده می گوید

  من درتصادف رانندگی دیواره بین دوسوراخ بینیم خمیده شده به طرف چپ. به طوری که از سوراخ سمت چپ به زور نفس میکشم وتقریبا ۹۰درصد فضای سوراخ سمت چپ بینیم مصدود شده. بیزحمت بگین که ایا دیه شامل این مورد میشود.ممنون از لطفتون

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز شامل دیه می شود ولی مقدار دیه رو باید پزشکی قانونی بر اساس ارش مشخص کنه

 23. محمدرضا می گوید

  دیه شکستن قدام بینی چقدره ؟

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون تومان دوست عزیز

 24. محمد می گوید

  با سلام من تصادف کردم
  چند مورد آسیب دیدم.. از جمله: شکستگی بینی که نیاز درمان دارد_سائیدگی حارصه پل بینی_سائیدگی دامیه بین دو ابرو_سائیدگی حارصه سمت راست پیشانی_کبودی اطراف چشم چپ_کبودی مخاط داخلی لب فوقانی و لب تحتانی _ سائیدگی حارصه لب تحتانی
  میشه لطفا بگین دیه من چقدر درمیاد.. ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دیه شما بین ۹۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. مهدی می گوید

    باسلام خسته نباشید زده طرف دماغ پسر منو از دوجا شکسته ایا دیه این دوتا شکستگی محسوب میشه یا نه یکیم سرش باصربه سرش باد کرده بود ویکیم دهانش ازتو ترکیده دیه این چقدر میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. خسروی می گوید

     ۶۰ میلیون برای شکستگی بینی و ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای کبودی سر و ارش برای آسیب دهان در نظر گرفته می شود

 25. وحید می گوید

  سلام بنده در درگیری بینی ام خونریزی شدید کردولی نشکست الان تورم داره بنظرتون دیه اش چقدره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید پزشکی قانونی شدت و نوع آسیب دیدگی بینی شما رو تعیین کنه و بر اساس اون براتون ارش صادر بشه

 26. شهین✓ می گوید

  سلام. در نامه پزشکی قانونی کبودی چشم چپ و راست ؛ و شکستگی بینی با التیام مطلوب در اثر اصابت به جسم سخت تایید شده؛ چقدر دیه برای این اتفاق محاسبه میشه؟

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون برای شکستگی بینی و ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای کبودی ها

 27. امین می گوید

  سلام وقت بخیر
  بنده در تصادف بینیم ضربه خورد و خونریزی پیدا کرد
  پزشک قانونی بعداز معاینه گفته بینی شما ترک دارد و نیاز به عمل ندارد. چثد دیه شامل من میشه؟

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 28. امین می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  بنده بینیم پزشک قانونی چک کرده گفت شکستگی نداره و فقط ترک برداشته به همین دلیل نیاز به عل نیست، دیه من چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در این مورد باید برای شما ارش تعیین بشه

 29. اوا می گوید

  سلام وقت بخیر برای مو برداشتن بینی چقدر دیه توی ماه حرام حساب میشه؟و کبودی دور چشم و داخل تخم چشم به صورتیکه حالته پارگیه پلکه

 30. سارا مشایخ می گوید

  سلام من یه قسمت کوچک از دماغم در تصادف زخمی شد خونریزی نداشت ولی ازش خون اومد و پیشانی سمت راستم ورم کرده دیه‌ش چقد میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۳ میلیون تومان برای آسیب دماغ و ۹۰۰ هزار تومان برای ورم پیشانی به شما دیه تعلق میگیره

 31. زینب می گوید

  سلام من من در تصادف ابروم ۷بخیه خورد و دماغم ترک برداشته ،چشمم هم کبود شده ،ب نظر شما چقد دیه شامل من میشه اینم بگم که ماه صفر بوده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز نزدیک به ۱۵ میلیون البته به صورت حدودی برای شما دیه تعیین میشه

 32. رضا می گوید

  سلام دیه شکستگی بینی دراثر تصادف که استخوان بینی شکسته چقدر هستش و چهار تا از دندانهای جلو که سیاه شده چقدر هستش ممنون میشم

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون برای شکستگی بینی و ارش برای سیاه شدن دندان ها

 33. آرش می گوید

  سلام دماغ یکی از بچه ها از سه جا شکسته دیه آن چقدره

  1. خسروی می گوید

   دیه شکستگی بینی معادل ۶۰ میلیون تومان است دوست عزیز

 34. محمدرضا 4489 می گوید

  سلام شکستگی استخوان بینی (ده درصد )
  آسیب نسج نرم گردن وقفسه سینه(یک درصد )
  انگشت سوم پای چپ(یک ونیم هزارم درصد ) دیه اش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۶۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 35. محمدرضا4489 می گوید

  سلام شکستگی بینی (ده درصد ) خراشیدگی حارصه بینی(یک درصد ) اسیب نسج نرم گردن(نیم درصد )دیه اش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶۹ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 36. آرش هخامنش3 می گوید

  سلام خوبین

 37. آرش هخامنش3 می گوید

  سلام خوبین جراحت خلف سر،روی بینی،ساعد دست چپ(در سه ناحیه)،آرنج راست،مچ دست راست و جلوی سر (۸حارصه) ۲_ جراحت بخیه شده خلف آرنج دست راست (دامیه).۳_کبودی پهلوی راست.۴_جراحت پهلوی راست (حارصه) با ارش نیم درصد .۵_جراحت روی کمر (دامیه) با ارش یک درصد.۶_سیاهشدگی پوست ران پای راست دارد

 38. کامران می گوید

  با سلام من در ماه محرم امسال تصادف کردم ک دماغم شکست و از پزشکی قانونی ب دکتر معتمد معرفی شدم ک ایشون در برگه پزشکی قانونی. شکستگی استخوان بینی از دو طرف.شکستگی مرکز ِلترال بینی.کج شدن بینی از سمت راست ب چپ و پارگی و ایا اینها همگی جداگانه. دیه دارن و اینکه در ماه رام دیه بینی جز ماهای حرام محسوب میسه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 39. کامران می گوید

  باسلام و خسته. نباشید
  من در محرم امسال تصادف. کردم و. طبق نظریه پزشکبا سلام من در ماه محرم امسال تصادف کردم ک دماغم شکست و از پزشکی قانونی ب دکتر معتمد معرفی شدم ک ایشون در برگه پزشکی قانونی. ۱:شکستگی استخوان بینی از دو طرف.۲:شکستگی مرکز ِلترال بینی.۳:در رؤیت و لمس بینی دید لترال ار راست ب چپ بچشم میخوورردکج شدن بینی. از. سمت راست ب چپ ب چشم میخورد
  حال. این سه مورد هرکدام دیه جدا میدن و اینکه چون در ماه محرم بوده دیه بر مبنای ماه حرام حسآب میشه و اینکه کلا چقد میشه

  ا

  1. خسروی می گوید

   کل مبلغ دیه شما معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود و ماه محرم هم تاثیری در افزایش مبلغ دیه شما ندارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code