آیا خوراکی های نفخ آور را می‌شناسید؟!

خوراکی های نفخ آور

یکی از اختلالات شایعی که خیلی از افراد به خاطر آن به پزشک مراجعه می‌کنند، احساس نفخ در ناحیه معده و روده می‌باشد. ایجاد نفخ به دلیل خوراکی‌ها و مواد غذایی‌هایی است که افراد مصرف می‌کنند، معمولا خوراکی‌هایی که حاوی فیبر زیادی هستند این اختلال را تشدید می‌کنند. این مطلب به معرفی برخی از این خوراکی های نفخ آور پرداخته است، از این رو می‌توانید ایده آل مگ را در ادامه مطلب همراهی کنید تا به شما در شناخت خوراکی های نفخ آور کمک کند.

فهرستی از خوراکی های نفخ آور

نفخ معده شدید گاهی شرایط سختی را برای افراد ایجاد می‌کند که مجبور می‌شوند به پزشک مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند، دریافت آگاهی‌های لازم در مورد این خوراکی‌ها، بسیاری از ناراحتی‌ها را برطرف می‌کند. امید است با این بخش از مجله ایده آل مگ ارتباط برقرار کنید و با رعایت برخی از نکات لازم، هیچگاه دچار نفخ نشوید.

خوراکی های نفخ آور

لوبیا

لوبیا جزء حبوبات  نفخ‌آوری است که سرشار از پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و مواد معدنی است، اما با وجود همه‌ی این فواید، افراد گاهی از خوردن آن اجتناب می‌کنند. لوبیا به دلیل داشتن قندهایی به نام آلفاگالاکتوزید که در دسته کربوهیدرات‌ها قرار دارند، بسیار نفخ آور است. این نوع کربوهیدرات‌ها در گروه fodmap‌ها قرار دارند، و fodmapها جزء کربوهیدرات‌هایی هستند که میلی به هضم شدن ندارند. آن‌ها به محض اینکه وارد روده شدند تخمیر می‌شوند، و این باعث تولید گازهایی در روده می‌شود که در فرد احساس نفخ را به وجود می‌آورد. البته fodmapها فقط برای افرادی که روده هایشان تحریک‌پذیر است مشکل ایجاد می‌کند وگرنه در حالت عادی سوخت مورد نیاز باکتری‌های روده را تامین می‌کند.

برای مطالعه: انواع خوراکی های حاوی فیبر

عدس

این خوراکی مثل لوبیا در بین خوراکی‌های نفخ آور از گروه حبوبات قرار دارد، عدس هم حاوی املاح و مواد معدنی است که در لوبیا قرار دارد، با این تفاوت که میزان فیبر بیش از اندازه‌ای را در خود جای داده است و این برای برخی افراد ناخوشایند است و باعث نفخ روده آن‌ها می‌شود.

بهتر است برای جلوگیری از نفخ روده ساعاتی قبل از استفاده از لوبیا و عدس، آن‌ها را بخیسانید، این کار به طرز چشمگیری از نفخ روده می‌کاهد.

حبوبات

سیر و پیاز

این دو ماده خوشبو در اکثر غذاها و سالادهای روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد و این دو مورد علاوه بر خوش طعم کردن غذا ها تاثیر بسزایی در سلامت بدن دارند، اما جزء خوراکی های نفخ آور هستند، اگر از نفخ رنج می‌برید به دنبال یک راه جایگزین و یا یک روش کنترلی بگردید تا خاطر شما از این بابت آزرده نشود.

لبنیات

لبنیات یک منبع فوق العاده از کلسیم و پروتئین است که طرفداران بسیاری دارد. در لبنیات بخصوص در شیر ماده‌ای به نام لاکتوز وجود دارد ، که دستگاه گوارش بعضی افراد به دلیل نداشتن این آنزیم توانایی هضم این قند را ندارند، به همین دلیل اکثرا بعد از استفاده از لبنیات دچار نفخ می‌شوند.

نوشیدنی‌های نفخ آور

  • نوشیدنی های گازدار: یکی از عواملی که باعث بروز نفخ می‌شود استفاده از نوشیدنی‌های گازدار است. این نوشیدنی‌ها حاوی کربن دی اکسید زیادی هستند، نوشیدنی‌های گازدار بعد از ورود به معده از مایع جدا می‌شوند و باعث ایجاد نفخ می‌شوند.
  • آبجو و ماءالشعیر: استفاده از آبجو و ماءالشعیرها هم می‌تواند باعث ایجاد نفخ شود. این دو نوشیدنی هم جزء نوشیدنی‌های گازدار هستند که همانطور که گفته شد، گاز کربن دی اکسید موجود در این نوشیدنی‌ها باعث ایجاد نفخ در افراد می‌شود.

بهتر است به جای استفاده از این نوشیدنی‌های نفخ آور، از جایگزین‌های مناسب آن‌ها مثل انواع آبمیوه‌های طبیعی، چای، قهوه و آب استفاده کنید.

نوشیدنی های ضد نفخ

برای مطالعه: خوراکی هایی که نباید پیش از پرواز میل کرد

سخن پایانی

مواردی که در بالا برای شما عزیزان همیشه همراه شرح داده شدند، نمونه‌هایی از خوراکی های نفخ آور بودند تا در صورت روبرو شدن با چنین اختلالی بتوانید نسبت به درمان سریع آن اقدام کنید. این اختلال یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که افراد از آن رنج می‌برند که تنها با شناخت عوامل ایجاد کننده آن و استفاده درست و کنترل شده از خوراکی های نفخ آور می‌توانید سلامت خود را حفظ کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.