نحوه خشک کردن میوه ها در آفتاب

خشک کردن میوه ها در آفتاب

بسیاری از افراد معتقدند میوه‌ها بعد از خشک شدن خاصیتشان را از دست می‌دهند، اما نحوه خشک کردن میوه ها در آفتاب به گونه‌ای است که نه تنها از خاصیت میوه‌ها کاسته نمی‌شود بلکه بر خاصیت و فواید آن‌ها نیز افزوده می‌شود. مثلا خانم های باردار برای اینکه بتوانند نوزاد سالمی را بدنیا بیاورند و بدن‌شان توانایی تحمل این دوره را داشته باشد، باید از میوه‌های رنگارنگ مختلفی استفاده کنند. گاهی زمان بارداری در مواقعی است که بعضی از میوه‌ها در دسترس نیستند، که می‌توانند قبل از بارداری میوه‌های خشکیده بسیاری را جمع آوری کنند و در حین بارداری استفاده کنند. با ما همراه باشید و از توصیه‌های مجله ایده آل مگ نهایت استفاده را ببرید.

خشک کردن میوه ها در آفتاب چه اصولی دارد؟

دانستن اصول و نحوه خشک کردن میوه ها در آفتاب چه مزایایی به همراه دارد؟ خشک کردن میوه ها در آفتاب به ما کمک می‌کند هر زمانی که خواستیم از میوه مورد علاقه‌مان استفاده کنیم. انجام دادن این کار اصول خاص و پیچیده‌ای ندارد، همه می‌توانند این کار را در خانه انجام دهند. تنها مشکل این روش، طولانی بودن زمان خشک شدن میوه‌ها می‌باشد، اما زمان خشک شدن میوه‌های مختلف با هم متفاوت است. شاید خیلی از افراد علاقه‌ای به خوردن میوه‌های خشک نداشته باشند، احتمالا این افراد تا بحال خوردن این میوه‌ها را امتحان نکرده‌اند. چه چیزی می‌تواند بهتر از این باشد که با استفاده از نور رایگان خورشید، میوه‌های رنگارنگ را خشک کنید و از انجام این کار لذت ببرید.

خشک کردن میوه ها در آفتاب

انتخاب یک روز گرم برای خشک کردن میوه ها در آفتاب

برای خشک کردن میوه‌ها در آفتاب، هر چقدر درجه هوا بالاتر باشد بهتر است؛ حرارت بالای ۳۰ درجه سانتی گراد و رطوبت زیر ۶۰ درصد برای خشک کردن میوه‌ها مناسب است. خشک کردن میوه ها در آفتاب چند روز طول می‌کشد، پس لازم است از گرما و آفتابی بودن چند روز متوالی مطمئن شوید و میوه‌ها را در این روزها خشک کنید.

برای مطالعه: منابع پروتئین گیاهی

امکانات مورد نیاز خشک کردن میوه ها

  • در اختیار داشتن میوه‌هایی بدون خرابی و زدگی: میوه‌هایی را انتخاب کنید که کاملا سالم باشند. انتخاب میوه‌های دارای لک و زدگی ممکن است بعد از خشک شدن بویی به همراه داشته باشند که خوشایند نیست.
  • استفاده از آب نمک و یا آبلیمو برای جلوگیری از تغییر رنگ میوه‌ها: برای اینکه میوه‌های خشک شده‌ی خوش رنگی داشته باشیم (رنگ طبیعی میوه‌ها) بهتر است از آب نمک و یا آب لیمو استفاده کنیم. بعد از قاچ کردن میوه‌ها آن‌ها را در آب نمک و یا آبلیموی حل شده با آب قرار دهید و بعد از دقایقی آن‌ها را خارج کنید.
  • گوجه فرنگی تغییر رنگ نمی‌دهد و نیازی نیست آن را در آب لیمو یا آب نمک قرار دهید.
  • استفاده از سینی‌های توری مناسب برای بهتر خشک شدن: سینی‌های توری جریان هوا را بهتر رد و بدل می‌کنند و باعث می‌شوند هر دو طرف میوه‌ها زودتر خشک شوند.
  • استفاده از ظروف مناسب در زیر سینی‌های توری: چون میوه‌ها بعد از خشک شدن کوچکتر می‌شوند ممکن است از داخل سینی‌های توری به زمین بریزند، ظروفی که در زیر این سینی‌ها قرار می‌گیرند از افتادن میوه‌ها بر زمین جلوگیری می‌کنند.
  • پارچه توری کافی برای پوشاندن میوه‌ها: با پارچه‌های توری روی سینی‌ها را بپوشانید که باد آن‌ها را تکان ندهد و حشرات یا پرندگان به میوه‌ها آسیبی نرسانند.

خشک کردن میوه ها در آفتاب

بعد از رعایت این موارد و قرار دادن میوه‌ها با فاصله در کنار هم، محل مناسبی را انتخاب کنید و سینی‌ها را در آفتاب قرار دهید. مدام میوه ها را چک کنید و خشک شده‌ی آن‌ها را جدا کنید.

برای مطالعه: پای مرغ چه خواصی دارد؟

مدت خشک کردن میوه ها در آفتاب

مدت خشک شدن میوه‌های معمولِی مثل سیب، زردآلو و آلبالو، هلو و آلو و گوجه، به ترتیب ۲، ۳ و ۴ روز است.

افراد معمولا این میوه‌ها را خشک می‌کنند اما میوه‌های دیگری مانند توت فرنگی، کیوی، نارگیل، توت، موز، انبه، خرما، انجیر، آناناس، گلابی، پرتقال، نارنگی و خربزه هم قابل خشک کردن هستند.

نحوه نگهداری میوه های خشک شده

این میوه‌ها را می‌توان در ظروف مناسبی که هوا در آن‌ها نفوذ نمی‌کنند قرار داد و در محلی خنک نگه داری کرد. همچنین می‌توان آن‌ها را در کیسه‌های بسته شده‌ای در یخچال نگه داشت. میوه‌هایی که با روش ذکر شده خشک شده باشند به مدت ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند و قابل استفاده هستند.

خشک کردن میوه ها در آفتاب

موارد استفاده از میوه‌های خشک شده

می‌توانید از میوه‌های خشک شده‌تان در مهمانی‌ها با سلیقه و چیدمان خاصی از مهمان پذیرایی کنید. همچنین می‌توانید از آن‌ها در تهیه غذاهای مناسب استفاده کنید.

سخن پایانی

سایت ایده آل مگ در این مقاله نکات کاربردی راجع به نحوه خشک کردن میوه ها در آفتاب را بیان کرد، با دنبال کردن این مقاله و خشک کردن میوه‌های مورد علاقه‌تان، در تمام فصول از میوه‌های مختلف استفاده کنید و از خواص و مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.