نحوه ساخت فیلم معرفی شرکت

ساخت ویدئو درباره شرکت امری ضروری است. ساخت ویدیو یک روش عالی برای معرفی شرکت یا برند شما به مشتریان جدید است. ساخت ویدیو این امکان را می دهد تا مشتریان بالقوه درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. از ویدیو برای بازاریابی مشاغل خود نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین می توانید آنچه شما را نسبت به سایر رقیبان در حوزه کاری یکسان، متفاوت می کند به نمایش بگذارید.

چرا ساخت فیلم شرکتی و تبلیغاتی


 1. داشتن یک فیلم در وب سایت شما کمک می کند تا افراد بیشتر در سایت شما بمانند. یک ویدیو می تواند بطور خلاصه بگوید که تجارت شما چه کاری انجام می دهد.
 2. ساخت فیلم اعتبار بیشتری به تجارت شما می افزاید و آن را بسیار تواناتر و حرفه ای تر جلوه می دهد.
 3. می توانید فیلم را در صفحه اصلی یا صفحه درباره مای وب سایت ، در YouTube ، کانال تلگرام، اینستاگرام و در هر یک از پروفایل های دیگر رسانه های اجتماعی بارگذاری کنید.
 4. هر کسی می تواند بعد از تماشای فیلم ۲ دقیقه ای معرفی شرکت و بیزینس، تصمیم بگیرد شما فرد مناسبی برای همکاری  هستید یا خیر.

به همین دلیل بسیار مهم است که با دقت برنامه ویدیوی شرکت خود را برنامه ریزی کنید.

در این مقاله قصد داریم روند ایجاد یک فیلم جذاب را برای شرکت ، برند، وب سایت یا هر کسب و کاری که در آن هستید ، ذکر کنیم.

مواردی که در ساخت فیلم باید رعایت کنید


 • مشتری نمی خواهد ویدئویی را تماشا کند که در آن در مورد جزئیات شرکت، اینکه چه جوایزی را کسب کرده اید یا چند نفر را مدیریت می کنید بداند. بلکه مشتری می خواهد بداند که شما می توانید برای او چه کاری انجام دهید! چگونه می توانید به آنها کمک کنید؟
 •  شما باید بدانید که مشتریان چه مشکلی دارند و باید راه حل آن مشکل را ارائه دهید. بیشتر فیلم های ویدئویی شرکت صرفاً بخاطر اینکه بیش از حد به جای مشتری روی شرکت یا مشاغل، متمرکز شده اند بی اهمیت هستند.
 • در فیلم معرفی، باید به مشتریان بگویید که نیازهای فوری آنها را کاملاً درک کرده و یک راه حل سریع ، آسان و مقرون به صرفه دارید. بنابراین مطمئن شوید که فیلمنامه و کل ویدیوی خود را حول این موضوع بسازید.
 • در فیلم شرکت سعی نکنید به همه بگویید که چقدر عالی هستید. بگذارید بینندگان تصمیم بگیرند که شما یک شرکت بزرگ هستید.
 • درباره محصولات خود توضیح دهید

آیا محصولی آماده راه اندازی است؟ محصولات خود را در فضای زندگی واقعی به نمایش بگذارید تا هیجان ایجاد کنید.

 • به سؤالات متداول پاسخ دهید

 یکی از راه های ساده برای نشان دادن درک نیازهای مشتریان ، داشتن لیستی از سؤالات متداول است که به طور خلاصه در ویدئوی خود مطرح می کنید. بنابراین ساخت فیلم را با ۳ تا ۵ سؤال برتر که اغلب در صنعت شما ایجاد می شود شروع کنید . سوال می تواند هر چیزی باشد که به تجارت یا خدماتی که ارائه می دهید مربوط باشد.

به عنوان مثال: شرکتی خدمات مربوط به محصولات پاناسونیک را ارائه می دهد ، و سؤالات متداولی که دریافت می کند این است: تلفن بی سیم پاناسونیک چقدر هزینه دارد و مراحل خرید و نصب تلفن سانترال پاناسونیک چیست؟

 • تهیه پیش نویس فیلمنامه

 اکنون وقت آن رسیده که فیلمنامه ای را برای فیلم تهیه کنیم. لیستی از تمام مباحثی که قصد نشان دادن در ویدیو را دارید ، تهیه کنید. همیشه با یک معرفی کوتاه شروع کنید و با یک فراخوان فیلم را پایان دهید. به خاطر داشته باشید که مدت زمان توجه مشتریان برای این نوع فیلم ها تقریباً ۱-۲ دقیقه است. این بدان معنی است که فیلم نامه شما نباید از ۳۰۰-۴۰۰ کلمه بیشتر باشد.

فیلم هایی که خنده دار و عاطفی باشند (یا هم خنده دار و هم احساسی باشند) سطح مخاطب بالاتری را حفظ می کنند بنابراین فیلمنامه ای خلاق داشته باشید. این بسیار مهم است که فیلم را در چند ثانیه اول جذاب شروع کنید. شما فقط چند ثانیه برای جلب توجه مردم و دفاع از شرکت فرصت دارید و اگرنه آنها را برای همیشه از دست خواهید داد.

 •  در مورد نحوه فیلم در فید Facebook یا Instagram خود فکر کنید.
 • فراخوانی

فیلمنامه ویدیو نیاز به فراخوانی دارد. بنابراین در فیلم معرفی شرکت از جملاتی مانند “اکنون بخرید” یا “همین حالا با ما تماس بگیرید” ، خودداری کنید. بدون تلاش برای فروش بفروشید. از آنها بخواهید ویدیوی دیگری را تماشا کنند یا یک راهنمای رایگان دریافت کنند و آدرس ایمیل خود را قرار دهید. یا آنها را به صفحه وب سایت خود هدایت کنید. اگر برای خرید و فروش فشار زیادی وارد نکنید ، بینندگان بعداً به مشتریان تبدیل خواهند شد.

نکاتی برای فیلمبرداری خوب


 اکنون که یک فیلمنامه و هدفی را برای فیلم شرکت خود دارید ، زمان آن رسیده است بدانید که فیلمبرداری یک فیلم معمولاً نمایشی یک نفره نیست. شما یک نویسنده ، یک بازیگر ، یک صداپیشه ، یک کارگردان ، یک فیلمبردار و یک ویرایشگر فیلم لازم دارید.

 • دوربین

 خوشبختانه ما در دنیایی زندگی می کنیم که تولید فیلم با کیفیت بالا به اندازه چند سال گذشته گران نیست. هر دوربینی که بتواند با کیفیت ۱۰۸۰ (Full HD) فیلمبرداری کند کافیست. حتی می تواند دوربین گوشی هوشمند باشد و فیلم های شگفت انگیزی به نمایش بگذارد. اگر می توانید از DSLR استفاده کنید که بسیار عالی است اما اجباری نیست.

 • حرکت دوربین

در حالت ایده آل ، شما به هیچ وجه نمی خواهید دوربین را جابجا کنید ، مگر اینکه بدانید چگونه آن را جابجا کنید. به جای آن ، تلفن هوشمند یا دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید. نگه داشتن تلفن یا دوربین با دست، فیلم های دارای لرزش تولید می کند. بنابراین آن را روی سه پایه یا هر سطح صاف بگذارید.

 • روشنایی

 نکته بسیار مهم دیگر نور است. شما باید نور زیادی داشته باشید. در خارج از شرکت مشکلی نخواهد داشت زیرا نور طبیعی زیادی وجود خواهد داشت. می توانید در یک اتاق روشن فیلم بگیرید و جلوی یک پنجره بایستید ، بنابراین نور طبیعی کافی وجود دارد.

 از برخی از چراغ های استودیویی برای جبران کمبود نور طبیعی استفاده کرده و ظاهر آن را بهتر جلوه دهید. اگر تصمیم به استفاده از چراغ های استودیویی گرفتید ، احتمالاً به حداقل دو عدد از آنها نیاز خواهید داشت.

 • رول B

 علاوه بر فیلم اصلی ، ممکن است به فیلم های تکمیلی احتیاج داشته باشید. به این فیلم B-roll گفته می شود. شما می توانید خودتان آن را فیلمبرداری کنید.

 • صدا

 کیفیت صدا دقیقاً به اندازه کیفیت فیلم اهمیت دارد. قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که هیچ صدایی در پس زمینه فیلم وجود ندارد که ذهن بیننده را منحرف کند. بنابراین فیلم در مکانی که ساکت است ، باید گرفته شود. استفاده از میکروفن داخلی در صورتی که نزدیک دوربین هستید و اتاق شما بزرگ نیست امکان پذیر است. اما برای بهترین نتیجه ،از میکروفون خارجی با کیفیت بالاتر استفاده کنید. اگر قصد استفاده از جلوه های صوتی اضافی را دارید می توانید آنها را ضبط کنید یا از بانک های جلوه صوتی از پیش ضبط شده استفاده کنید. همچنین می توانید موسیقی یا آهنگ پس زمینه اضافه کنید.

 • نکاتی برای ویرایش

ویرایش ویدیو می تواند زمان زیادی را به همراه داشته باشد ولی لازم است. نرم افزار های ادیت فیلم مانند برنامه حرفه ای PicsArt ،

Lightworks ، VSDC و DaVinci Resolve  می باشند.

 • فیلم را در کجا بارگذاری کنید

 خوب ، حالا که فیلم آماده شده است دو مکان وجود دارد که فیلم های معرفی و اولیه را قرار می دهند. مورد اول در یک مکان ویژه و مناسب در وب سایت که بینندگان می توانند آن را راحت ببینند. مورد دوم در صفحه اصلی کانال آپارات ، نماشا و یوتیوب است.

 ویدئوی اصلی را به عنوان پیش پرده کانال YouTube خود تنظیم کنید تا همه قبل از سایر محتوای ویدیویی که ممکن است در آنجا داشته باشید ، آن را ببینند. به غیر از این ، شما همچنین می توانید ویدیوی شرکت خود را در فیس بوک یا اینستاگرام قرار دهید.

نتیجه

بنابراین به یاد داشته باشید که ویدیوی خود را از همان ثانیه اول جذاب کنید. اگر نمی توانید مخاطبان را در ۲ یا ۳ ثانیه اول جلب کنید آن ها را از دست داده اید. فیلم را برای بیننده بسازید ، فقط در مورد خود یا شغل خود توضیح ندهید. به بینندگان خود بگویید که مشکل آنها را درک کرده و یک راه حل سریع ، آسان و مقرون به صرفه ارائه می دهید. فیلم خود را کوتاه بسازید. همیشه ویدیوی خود را با یک شماره تماس به پایان برسانید ، اما سعی نکنید با آن اقدام به فروش کنید.  چیزی را به صورت رایگان پیشنهاد دهید یا از بینندگان خود بخواهید که با شما در فیس بوک ، یوتیوب یا هر شبکه اجتماعی دیگری که در آن قرار دارید ارتباط برقرار کنند. به کیفیت فیلم و صدا توجه ویژه ای داشته باشید و از ویرایش ویدیو غافل نشوید.

چگونه رابطه خوب با همسرم و زندگی شاد داشته باشم

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.