تعویض شناسنامه جدید

تعویض شناسنامه هوشمند

همانطور که می دانید کارت های ملی قدیمی و همچنین شناسنامه ها ی طرح قدیم، در راستای اجرای قانون ثبت احوال باید تعویض شوند و نوع هوشمند صادر شود.

هموطنان گرامی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند تا پایان سال ۹۶ فرصت دارند. اما بر طبق گفته های معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان برای مهلت تعویض شناسنامه هنوز تصمیم‌ گرفته نشده است.

در زیر می توانید فرم تعویض شناسنامه را مشاهده کنید:

مدارک تعویض شناسنامه

مدارکی که برای تعویض شناسنامه لازم است به شرح زیر است:

اصل و کپی شناسنامه

اصل و تصویر کارت ملی

تکمیل فرم مخصوص تعویض شناسنامه

دو قطعه عکس جدید زمینه سفید ۴*۳ که روی شناسنامه قبلی استفاده نشده باشد.

گواهی اشتغال به تحصیل برای متقاضیانی که تاکنون شناسنامه شان عکس دار نشده باشد.

تصویر شناسنامه والدین و درصورت فوت هریک از والدین تصویر گواهی فوت.

تصویر شناسنامه همسر

تصویر چهار صفحه اول سند ازدواج

تصویر شناسنامه و کارت ملی فرزندان صاحب شناسنامه

فیش بانکی ۲۰۰۰۰ ریالی بشماره حساب ۲۱۷۱۱۱۵۴۱۲۰۰۴ بنام اداره ثبت احوال نزد بانک ملی

جهت تعویض شناسنامه همه ی ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان سراسر کشور آمادگی دریافت مدارک گفته شده را در ساعات و ایام اداری دارند.

شرایط شناسنامه هوشمند بدین گونه است که افرادی که شناسنامه قدیمی را دارند، افرادی که شناسنامه جدید دارند ولی مستعمل شده و افرادی که شناسنامه خود را گم کرده اند می توانند برای اخذ شناسنامه جدید اقدام کنند.

تعویض شناسنامه جدید

شرایط عکس شناسنامه

عکس شناسنامه هوشمند باید جديد، ۴×۳، تمام رخ، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده و عکس بانوان با حجاب اسلامی باشد.

تعویض شناسنامه چند روز طول میکشد ؟

با وجود اینکه تا قبل از این تعویض شناسنامه تا دو ماه به طول می انجامید اما این روز ها، این اقدام نیز به صورت به روز انجام می شود اما مسئله این است که به دلیل حجم بالای تقاضا جهت تعویض و تمدید شناسنامه، این خدمت ممکن است کمی زمان بر باشد یعنی حدود ۱۵ روز طول بکشد.

تعویض شناسنامه جدید

هزینه تعویض شناسنامه

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرده است: هزینه تعویض شناسنامه بعد از موعد قانونی در سال جاری ۱۷۲ هزار ریال است و افرادی که به منظور عکسدار کردن، قصد تعویض شناسنامه خود در موعد قانونی را دارند باید ۱۱۵ هزار ریال بپردازند. هزینه دریافت شناسنامه به علت فقدان آن نیز بار اول ۲۳۰ هزار ریال، بار دوم ۴۶۰ هزار ریال و بار سوم یک میلیون ریال است.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *