چرا صفحه دسکتاپ سیاه می شود؟

چرا صفحه دسکتاپ سیاه می شود؟

علت سیاه شدن صفحه دسکتاپ

مشکل سیاه شدن صفحه مانیتور از جمله مشکلاتی است که تقریبا تمامی کاربران ویندوز به خصوص کسانی که به تازگی سیستم خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده اند، برایشان رخ داده است. این اتفاق می تواند حاکی از اتفاقات زیادی باشد. به عنوان مثال شاید خرابی کابل یا سیمی و یا حتی وجود ویروس در سیستم.

در اینجا می خواهیم یکی از علت های بروز این مشکل که همان بروز ویروس regsrv.exe می باشد را به اختصار توضیح دهیم. شاید این مشکل برای شما هم پیش آمده است که هنگام روشن کردن لب تاپ و یا کامپیوترتان، به صفحه سیاه قبل از بالا آمدن ویندوز برخورد کرده باشید. مراحل زیر را طی کنید تا صفحه دسکتاپتان مجدد برگردد.

چرا صفحه دسکتاپ سیاه می شود؟

مراحل رفع ایراد

در اولین مرحله شما می بایست دکمه ها Alt+shift+Delet را همزمان با هم فشار دهید تا به صفحه دیگری منتقل شوید. فایل Task manager برای شما باز می شود. در این مرحله شما باید بر روی گزینه processes کلیک کنید و به دنبال گزینه هایی با نام regsrv.exe بگردید. پس از کلیک بر روی آن ها گزینه end task را کلیک کنید تا فایل با این نام بسته شود.

در مرحله بعد باید از منو بار گزینه File انتخاب و از داخل آن گزینه run new task را انتخاب کنید. در اینجا برای شما کادری باز خواهد شد که باید در آن عبارت explorer.exe را تایپ کنید و enter کنید تا وارد ویندوز شوید.

در بیشتر مواقع این ویروس باعث از کار افتادن تنظیمات ریجستری ویندوز می شود و آن را غیر فعال می کند. شما می بایست در مرحله اول ریجستری را فعال کنید و پس از آن مشکل بالا آمدن صفحه دسکتاپ را فعال کنید. لازم به ذکر است که بدانید این مشکل را فقط مدیر سیستم و کاربرانی که حق دسترسی همانند مدیر سیستم را دارند می توانند حل کنند. اگر شما یک کاربر عادی و یا میهمان باشید باید این مشکل را به مدیر سایت گزارش دهید.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *