جدول ارش و دیه ؛ ارش چه تفاوتی با دیه دارد؟

جدول ارش و دیه موضوعی است که برای بسیاری از افراد، جای ابهام و سوال دارد. در قانون مجازات‌های اسلامی، برای جرایمی که به هر دلیلی، امکان قصاص در آن‌ها وجود نداشته باشد، پرداخت دیه در نظر گرفته شده است. به عبارتی دیگر، دیه جریمه‌ای است که باید توسط مجرم، پرداخت شود.

مقدار این جریمه، برای انواع جرائم و آسیب‌های مختلف، ذکر شده و نحوه محاسبه آن، روشن و شفاف است. اما ممکن است در مواردی نیز، تعیین مبلغ جریمه به صورت مستقیم و در قانون مجازات‌های اسلامی، ذکر نشده باشد؛ در این شرایط، به مبلغی که باید توسط مجرم پرداخت شود، ارش گفته می‌شود.

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ به صورت کامل به جدول ارش و دیه پرداخته و تفاوت این دو را نیز، بررسی خواهیم کرد. لطفا تا پایان، با ما همراه باشید.

دیه چیست؟

دیه مالی است که قانون‌گذار برای تنبیه و جریمه مجرمین، در نظر گرفته است. دیه برای جنایت علیه نفس یا عضو، واجب می‌شود. با زبانی ساده‌تر می‌توان دیه را این‌گونه تعریف کرد:

دیه جریمه‌ای است که برای قتل نفس غیر عمد، قتل نفس عمد (به شرطی که اولیای دم مقتول از قصاص گذشت کرده باشند) و آسیب‌ها و جراحت‌های جسمی در نظر گرفته شده است. این مبلغ باید توسط فرد مجرم یا فامیل درجه اول او پرداخت شود.

دیه چیست و چه تفاوتی با ارش دارد؟

همانطور که از تعریف دیه نیز مشخص است، مقدار جریمه‌ای که باید پرداخت شود، در قانون مجازات‌های اسلامی ذکر شده است. به عبارتی دیگر، مقدار آن از قبل مشخص است.

به عنوان مثال، در قانون مجازت اسلامی، به صورت شفاف ذکر شده است که جریمه قتل نفس غیر عمد مرد مسلمان، برابر با دیه کامل انسان است. ( در مقاله همه چیز درباره محاسبه نرخ دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۱ به صورت کامل به بررسی محاسبه دیه کامل پرداخته‌ایم.)

برای جرائمی که منجر به قتل نفس نشده و تنها آسیب یا جراحت جسمی به دنبال داشته‌اند نیز، مقدار دیه بر اساس درصدهایی از دیه کامل انسان، محاسبه می‎‌شود. (در مقاله نرخ دیه سال ۱۴۰۱ به صورت کامل به مقدار دیه برای انواع جرایم، پرداخته‌ایم.)

دیه دامیه چیست و چه تفاوتی با دیه حارصه دارد؟
بخوانید

ارش چیست؟

همانطور که اشاره شد، برای برخی از جرائم و در قانون مجازات‌های اسلامی، مقدار مشخص و دقیق دیه ذکر نشده است. در این شرایط، جریمه‌ای که برای فرد مجرم در نظر گرفته خواهد شد، ارش نامیده می‌شود.

ارش دیه‌ای است که مقدار آن از قب، توسط شرع و قانون در نظر گرفته نشده است. محاسبه مبلغ ارش، به نظر دادگاه و تشخیص کارشناسان نسبت به شدت و میزان جنایت و نیز تاثیر آن بر سلامت فرد مجنی علیه، تعیین می‌شود.

در نظر داشته باشید که برای محاسبه ارش نیز، قوانین دیه ثابت و برقرار هستند. به عبارتی دیگر، کارشناس و دادگاه، بر اساس قوانین پرداخت دیه، میزان ارش را به دست می‌آورند.

ارش چیست ؟

به عنوان مثال، در قانون مجازات‌های اسلامی، برای گرفتن بکارت دختر بدون رضایت وی، دیه‌ای مقدر نشده است. در این شرایط، دادگاه به عنوان جریمه و بر اساس نظرات کارشناسی، اقدام به صدور حکم پرداخت ارش می‌نمایند.

به عنوان یک مثال دیگر، می‌توان به پارگی تاندون پا اشاره کرد. قانون برای جراحت یا نقص عضو پا، دیه مشخصی را مقدر کرده، اما در رابطه با پارگی تاندون، جریمه‌ای را ذکر نکرده است. در این شرایط نیز پس از بررسی‌های لازم، ارش تعیین و پرداخت می‌شود.

دیه شکستگی بینی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
بخوانید

تفاوت دیه و ارش

تفاوت دیه و ارش از تعریف شرعی آن‌ها مشخص است:

ارش نوعی دیه است که در قانون مجازات‌های اسلامی، مقدر نشده است. اگر مقدار جریمه به صورت مستقیم در شرع و قانون ذکر شده باشد، به آن دیه گفته می‌شود. اما اگر برای محاسبه جریمه، نیاز به نظر و کارشناسی دادگاه باشد و از قبل، روشی برای تعیین آن ذکر نشده باشد، ارش نامیده می‌شود.

در واقع دیه را هم دادگاه تعیین می‌کند؛ اما برای محاسبه آن، روش‌های مشخصی که در قانون مجازات‌های اسلامی ذکر شده‌‎اند را در اختیار دارد. این در حالیست که برای تعیین ارش، باید بر اساس تشخیص، عمل شود.

محاسبه دیه و ارش

انواع مختلف دیه، بر اساس دیه کامل انسان محاسبه و پرداخت می‌شوند. دیه کامل در ابتدای هر سال و توسط ریاست قوه قضاییه، تعیین می‌شود. سایر انواع دیه مانند قطع دست، شکستگی دندان، جراحت، بخیه و … بر اساس درصدهایی از دیه کامل پرداخت می‌شوند.

محاسبه ارش نیز به این صورت است که دادگاه در ابتدا نظر کارشناس (معمولی پزشکی قانونی) را جویا می‌شود و پس از آن، بر اساس میزان و شدت جرم و تاثیر آن روی فرد مورد بزه قرار گرفته، اقدام به تعیین مبلغ ارش می‌نماید.

همچنین بخوانید: 

جدول ارش و دیه

برای ارش، جدول خاصی وجود ندارد؛ زیرا همانطور که گفته شد، مقدار آن در زمان جرم و با نظر دادگاه تعیین می‌شود. اما برای محاسبه دیه، می‌توانیم به جدول دیه در سال ۱۴۰۱ رجوع کنیم:

نوع دیهمبلغ در سال ۱۴۰۱
دیه کامل در ماه های غیر حرام۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه کامل در ماه های حرام۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام۴۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی بینی۶۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی ترقوه۲۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه۶۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد حارصه۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه زخم شدگی در حد دامیه۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پیشین که کامل ساقط شوند۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه دندان‌ های پشتی که کامل ساقط شوند۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک دست۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه یک پا۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه شکستگی دنده‌های محیط بر قلب۱۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیه خرد شدگی استخوان مطلوب التیام یافته۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان

مبالغی که در این جدول مشاهده می‌کنید، بر اساس درصدهایی از دیه کامل تعیین شده‌اند.

کلام پایانی

در پایان این مقاله، باید یادآور شویم که برای جرائمی که مقدار دیه آن‌ها، توسط قانون مجازات‌های اسلامی مقدر شده باشد، نمی‌توان ارش تعیین کرد.

اگر در ارتباط با انواع دیه، سوال یا ابهامی دارید، در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول ارش و دیه

ارش چیست؟

ارش به مقدار مال غیر مقداری گفته می‌شود که برای برخی از جرائم که در قانون مجازات‌های اسلامی، دیه‌ای برای آن‌ها تعیین نشده است، محاسبه و پرداخت می‌شود.

ارش چه تفاوتی با دیه دارد؟

دیه در قانون مجازات‌های اسلامی به صورت شفاف و صریح، ذکر شده است؛ در حالی که ارش با رای دادگاه و پس از بررسی نظر کارشناسان پزشکی قانونی پرداخت می‌شود.

برای چه جرائمی ارش پرداخت می‌شود؟

ارش برای جرائمی در نظر گرفته می‌شود که در قانون مجازات‌های اسلامی، دیه‌ای برای آن‌ها مقدر نشده است. به عنوان مثال، از بین بردن بکارت دختر بدون رضایت وی، مشمول پرداخت ارش می‌شود.

ارش چگونه محاسبه می‌شود؟

ابتدا کارشناس پزشکی قانونی نظر خود را در ارتباط با شدت و میزان آسیب اعلام می‌کند و سپس، دادگاه بر اساس این نظر و همچنین قوانین پرداخت دیه، رای خود را برای تعیین مبلغ ارش صادر می‌کند.

۳.۸ | (۳۴)
ممکن است شما دوست داشته باشید
239 نظرات
 1. علی ایزدی می گوید

  دیه دست راست خانمم از آرنج تا مج در تاریخ ۹۹/۷/۱۲ در اثر تصادف دچار به شدگی شد واسیب وارد منجر به عدم حرکت مچ دست و انگشتان شد و شکستگی استخوان درشت دست شد بطوری که کوتاهی استخوان درشتی شده که بعد از التیام دست ۸۰ درصد از دست کارای ندارد مبلغ دیه چقدر می‌تواند باشد ؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، تعیین دیه در این مورد کمی سخت است و نیاز به نظر دقیق پزشکی قانونی دارد. اگر ۸۰ درصد از کار افتادگی دست توسط پزشکی قانونی تایید شود، مقدار دیه حدودا ۱۹۲ میلیون خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله دیه شکستگی اعضای بدن را هم بخوانید.

  2. جلال دوگونچی می گوید

   سلام .خراشیدگی پیشانی حارثه.کبودی سمت چپ صورت.شکستگی استخوان پیشانی هاشمی.خونریزی زیر سخت شامه درحاشیه گیجگاهی سمت راست.کوفتگی لوپ گیجگاهی در سمت چپ.تورم ناحیه پیشانی مشهود است براثر اصابت جسم سخت؟

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز دیه شما به صورت تقربی بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان خواهد بود

 2. امید شریفی می گوید

  سلام ببخشید میشه دیه منو حساب کنیین بگین.۱..ارش شکستگی در استخوان های دوم وسوم متاتریس کف پای راست درمجموع چهار درصد شکستی دیه کامل.۲..ارش شکستگی استخوان مچ پای راست کنی فرم داخلی دودرصد دیه کامل.۳.ارش خفیف مفصلی موچ پای راست یک درصددیه کامل تعین می گردد

 3. امید شریفی می گوید

  البته تصادف کردم هفت ماه طول کشیده تا درست بشه .میخاستم بدونم چه جوری حساب می کنن تو این هفت ماه که نتونستم کار کنم برا اونم دیه میدهن یا خیر

 4. پوریا حسینی مرتضوی می گوید

  دیه ساییدگی در خلف آرنج سمت راست ویک ساییدگی در خلف ساعد دست راست و دو ساییدگی در خارج آرنج چپ هر یک حارصه، کبودی خارج لگن، جراحت بخیه سمت راست سر دامیه، آسیب باقت نرم در مچ پای چپ که ارش آن نیم درصد دیه کامله و صدمات در اثر اصابت جسم سخت چقدر است؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر دارد. لطفا به یک کارشناس حقوقی مراجعه نمایید.

 5. پیمان می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  دریک تصادف در ماه حرام ۲ درصد دیه تعلق گرفته بابت دست و پا و دو عرش تقریبا چه هزینه ای تعلق خواهد گرفت؟؟؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به شما دیه تعلق میگیره

   1. سارایگانه می گوید

    سلام وقت بخیر.۲۹آذر۱۴۰۰تصادف کردم.کتف چپم دررفت.رباط اکرومیوکلاو پارگی ناکامل داشت.عمل کردم چون بیمه نداشتم همه رو آزاددادم.پنجاه جلسه فیزیوتراپی رفتم.پزشک قانونی نامه ی آخرش این بود:
    ارش تورمآهیانه چپ سرنیم درصدارش
    ارش تورم زانوی راست نیم درصد
    ارش تورم شانه چپ یک درصد
    ارش پارگی ناکامل رباط اکرومیوکلاویکولار شانه چپ نیم درصد
    ارش اسیب نسج نرم ستون فقرات گردنی نیم درصد
    ارش نقص عضوشانه چپ برای خم کردن دورکردن و..دو و شش دهم درصد
    دیگرصدمات دیه مقدر دارند
    ممنونم ازتون

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز مواردی که ذکر کردید برابر با ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است

 6. سعیدقنبری می گوید

  سلام دریک حادثه کاری کبد پسرم که ۱۴ سالشه دچار پارگی شدیدی شد که سه بار عمل شد ۱۰ روز تو ای سی یو بود وبیش از ۳۰ روز هم بستری بود به طوری که جراح میگفت کبدش تقریبا داغون شده وکوفتگی ریه هم داشت میخواستم بپرسم که دیه اش چقدر میشودو ۵۰ میلیون هزینه بیمارستان با دیه محاسبه میشه؟…ممنون از شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه فرزند شما باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی و به صورت ارش تعیین بشه

 7. مهدی می گوید

  سلام.
  مبلغ ۸۰ هزار تومان بابت ارش امروز دادم پزشکی قانونی. میخواستم ببینم چند درصد دیه میشه این مبلغ.
  آسیب هم پارگی رباط صلیبی قدامی، کپسول مفصلی و پروگزیمال زانو رو تایید کردن.
  کلا چقد دیه تعلق میگیره؟

 8. Mohamad می گوید

  عرض ادب و خسته نباشید اگر ممکن هست بنده بی سواد رو راهنمایی کنید
  چهار پنجم از یک سوم از یک دوم دیه کامل
  و پنج هزارم دیه کامل باب ارش و
  هفت و دو دهم درصد دیه کامله بابت ارش و
  پنج هزارم دیه کامل بابت ارش یعنی چی یعنی چقدر میشه لطفا خواهشمندم جدا گانه برام بگید سپاس گذارم

 9. کوروش می گوید

  سلام.پزشکی قانون برای پارگی کبد فرزندم زدند ۴۰ درصد عرش وبابت کوفتگی ریه هم زدند۳درصدارش ممنون میشم بفرمایید دیه اش چقدر میشه…ممنون از شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو بر اساس مبلغ ۴۸۰ میلیون تومان حساب کنید که معادل ۲۰۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان میشه

 10. مریم می گوید

  كبودي وتورم كف دست چپ در محازات انگشت شست با ارش تورم ۰/۰۵ درصد دیه کامل یعنی چه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مطمئن هستید ۵ صدم درصد براتون ارش تعیین شده؟ یا پنج درصد؟ لطفا سوالتون رو واضح مطرح کنید

   1. امین می گوید

    سلام و خسته نباشید اقای خسروی میشه بفرمایید دیه مقدر خراشیدگی چانه و دیه مقدر کبودی پلک تحتانی چشم راست و ۴/۹درصد دیه کامل فرد برای دررفتگی شانه طبق سال ۱۴۰۰ چقدر میشه؟ممنون میشم جواب بدید

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز برای دو موردی که فرمودید باید حتما گزارش پزشکی قانونی بررسی بشه

 11. علی فعلی می گوید

  سلام آقای خسروی من توکارخانه سنگ کارمیکنم سنگ خورد رو دماغم هم شکستگی داره وهم زخمی شده میشه بگید چقدر دیه داره .ازلطف شما سپاسگزارم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی دماغ شما ۶۰ میلیون تومان دیه تعیین میشه و برای زخمی شدن دیه هم بر اساس گزارش پزشکی قانونی مبلغی به عنوان ارش لحاظ خواهد شد.

 12. داودمرادکیانی می گوید

  باسلام .جناب خسروی برای بنده ارش تعیین کرده پزشکی قانونی به میزان ۲۰درصددیه کامل درتصادف براساس ۶۴۰تومان چقدربه بنده تعلق میگیره .سپاسگزارم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه ۱۴۰۱ معادل ۶۰۰ تومان است و بر این اساس، مقدار ارش شما برابر با ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

 13. فاتحی می گوید

  سلام ارادت وقتتون بخیر رأی دادگاه در اسفند ۱۴۰۰ برای من صادر وقطعی شده دیه در اردیبهشت ۱۴۰۱ قرار پرداخت بشه، دیه بر اساس سال ۴۰۰ پرداخت میشه یا ۴۰۱؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما بر اساس زمانی پرداخت میشه که رای صادر شده باشه

   1. فاتحی می گوید

    من ۱۱ درصد دیه تعین شده و ۵ درصد ارش
    اگه طبق سال ۱۴۰۰ که رأی صادر شده ۷۶ میلیون و طبق سال ۱۴۰۱ میشه حدود ۹۶ میلیون.
    از چند نفر از دوستان وکیل پرسیدم گفتن زمان رأی مهم نیست
    هر زمانی که واریز کنند طبق اون سال پرداخت میشه.
    تعجب می‌کنم که این جواب فرستادین

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز منظور بنده هم همین بود که هر زمان رای نهایی اعلام بشه و بر اساس تاریخی که رای اجرا میشه دیه پرداخت خواهد شد. اگر رای سال ۱۴۰۰ صادر بشه ولی اجرای رای به سال ۱۴۰۱ برسه، دیه بر اساس سال ۱۴۰۱ پرداخت میشه

    2. صادق می گوید

     وقت بخیر آقای خسروی من تو تصادف با موتور ماشین بهم زد بعد رفتم بیمارستان بدنم کبود شده بود تو پرونده پزشکی ننوشته بودن
     فقط زده بودن جراحت دامیه کف پای چپ و سایدگی خلف آرنج چپ سایدگی حارصه شانه راست .دکتر فقط از روی پرونده پزشکی برام ارش ب مبلغ ۱۱۰هزار تومان

     1. خسروی می گوید

      مبلغ دیه شما با همین مواردی که در گزارش پزشکی شما موجود هست خیلی بیشتر از این مقدار بوده و نزدیک به ۱۰ میلیون تومان خواهد بود

 14. محمود می گوید

  سلام من سر کار دچار حادثه شدم با اره تاندون انگشت اشاره دست چپ قطع شده و پزشکی قانونی دودهم درصد۲/۰٪ارش دیه کامل در نظر گرفته چقدر میشه این جریمش؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ارش شما معادل ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود

 15. مهدی اکبری می گوید

  سلام من تصادف کردم ماشین ازروی پای راستم ردشده دکترکفته تاندول پنچهای پای راستم کش اومده وگردنم هم کوفگی داره جوری که پام رواتل بندی کردن وگردنم هم گردن بندگفته گرفتم و۲۱روزاستراحت داده وبایدبا

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پزشکی قانونی بر اساس شدت جراحت ها و طول درمان، درصدی از دیه کامل رو به عنوان ارش برای هر کدوم از آسیب‌دیدگی‌های شما تعیین خواهد کرد.

 16. محمدجعفری می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  بنده در حادثه کار دچار آسیب لگن شدم و طبق نظر پزشکان باید هر دو مفصل لگن تعویض و پروتز بشه میخواستم بدونم ارش پروتز دو مفصل لگن چقدر میشه؟
  با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در این مورد باید منتظر رای پزشکی قانونی و نظر نهایی دادگاه باشید

 17. ارش می گوید

  سلام من تصادف کردم استخوان گردن فمورم شکست و تعویض مفصل انجام دادم .و در نهایت ۲سانت پام کوتاه شد. میشه بفرمایین دیه و ارش من چقد خ اهد بود.۱سال طول درمان دارم که ۱۵ روزش مونده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای پرونده شما باید ارش تعیین بشه . پزشکی قانونی با بررسی مقدار آسیب، طول درمان و از کارافتادگی در نهایت درصد آسیب و دیه شما رو به صورت ارش تعیین خواهد کرد.

 18. یاشار می گوید

  سلام در واژگونی موتور پزشک قانونی یک مورد هاشمیه شکستگی سر پنج مورد حارصه و یک مورد دامیه ابرو ولی بیمه ۵۰ میلیون واریز کرده مبلغ دیه من چقدر میشود و برای اعتراض به مبلغ بیمه کجا مراجعه کنم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ دیه شما معادل ۹۳ میلیون تومان خواهد بود. برای اعتراض هم می‌تونید در قدم اول به شرکت بیمه خودتون مراجعه کرده و توضیحات اونا رو بشنوید

 19. ناشناس می گوید

  با سلام آقای خسروی ، من در پی دعوای یک شخص که وارد خونه من شده و به من توهین و دعوا کرد که باعث شکستگی استخون بینی و نه بخیه روی بینی ام شد و در پی اون دعوا از کار بی کار و انحراف بینی شدم و نزدیک به ده ملیون خرج عمل کردم و یکی دو ماه دیگه یه عمل دیگه برای انحرافی بینی باید انجام بدم ،می خواستم بدونم دیه من با توجه به هتک حرمت خونه و توهین و ناسزا گفتن چطور و چقدر میشه حتی اگه تقریبی حساب کنید ممنون میشم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی بینی شما مبلغ ۶۰ میلیون دیه تعیین خواهد شد و سایر موارد باید بر اساس رای دادگاه مشمول ارش شوند.

   1. امید دلجو می گوید

    آقای خسروی خرج و مخارج عمل و بیمارستان با منه یا اون طرفی که زده بعد با همون دیه اس دیگه یا جدا از دیه محاسبه میشه .

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز دادگاه باید علاوه بر دیه، مبلغی رو هم به عنوان طول درمان و هزینه های بیمارستان با عنوان ارش برای شما تعیین کنه

 20. امید دلجو می گوید

  با سلام آقای خسروی خواستم بدونم یه شب شخصی که وارد خونه من شده و به من توهین و دعوا کرد که باعث شکستگی و نه بخیه روی دماغم شد و در پی اون دعوا از کار بی کار و انحراف بینی شدم دیه من با توجه به هتک حرمت خونه و توهین و ناسزا گفتن جلوی خوانوادم چطور و چقدر حساب میشه حتی اگه تقریبی بگین ممنون میشم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پاسخ شما داده شد در کامنت قبلی که گذاشته بودید

 21. سهیل می گوید

  سلام من در پی یک تصادف شکستگی استخوان های زند علی و زندافصل ساعد دست راست ودنده های هفتم هشتم نهم دهم سمت راست قفسه سینه غیر محیط قلب وضعیت بهبود یافته .شکستگی استخوان فوقانی و استخوان درشت نی ساق راست ب انتشار ب فضای مفصلی دچار محدودیت حرکتی خفیف در خم کردن زانوی سمت راست گردیده است … ک ارش نقص عضوی ان میزان ۲درصد دیه کامل ارش اسیب ساعد راست در محل شکستی ب میزان دودرصد .ارش اسیب مفضلی زانوی راست ۱درصد اعلام گردیده است میشه دیه رو واسم حساب کنین

 22. محمد می گوید

  سلام برای محدود شدن حرکت دست بعد از اولین در رفتگی و پاره شدن کپسول و نصف رباط حدودا چند درصد آرش تعیین میکنن رباطم در حال ترمیمه ولی محدودیت داره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در مورد پرونده شما فقط دادگاه می‌تونه اعلام نظر کنه

   1. sirvan می گوید

    باسلام ۳درصد دیه کامل انسان بابت ارش خردشدگی استخوان کف دستی چهارم و ۱دهم دیه کامل بابت شکستگی استخوان بینی که التیام یافته و ۱درصد دیه کامل بابت خراشیدگی حارصه سر و ۲درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه بینی و ۲دهم درصد دیه کامل بابت ارش تورم ساعد چپ و۱درصد دیه کامل بابت خوشگاه معیوب و یکو نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی زانوی راست و ۱درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسج شانه راست وزانوی چپ
    چقدر میشود
    باتشکر از شما

    1. خسروی می گوید

     پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 23. حمید می گوید

  سلام وقت بخیر،بنده تصادف کردم و کشکک زانوی پای راستم دچارشکستگی شد و تحت عمل جراحی قرارگرفت و پلاتین شد،پزشک قانونی ۸ درصد ارش تعیین کرد ودوماه طول درمان داشتم،میخواستم بدونم دیه من چقد میشه؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ارش شما معادل ۴۸ میلیون تومان خواهد بود. در صورتی که بعد از دو ماه آسیب شما ترمیم یافته باشد دیه همان ۸ درصد خواهد بود و در صورتی که آسیب پیشرفت کرده باشد پزشکی قانونی رای مجدد صادر خواهد کرد

 24. محمد جلالی می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید،۴درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت ارش خراشیدگی روی جناغ سینه،آسیب سطحی نسج نرم مغز،تورم پیشانی،تورم بینی،چقد میشه؟

  1. خسروی می گوید

   ۲۴ میلیون دوست عزیز

 25. محمد جلالی می گوید

  سلام وقت بخیر ۱. چهار درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت دو جراحت دامیه در ابروی چپ خواهان و لاله گوش چپ ایشان ۲. سه درصد دیه کامل مرد | مسلمان بابت سه جراحت حارصه در خلف آرنج راست، ساق پای چپ و زانوی راست خواهان ۳. ده درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت شکستگی بهبود یافته استخوان بینی خواهان ۴. چهار درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت ازش خراشیدگی جناغ سینه، آسیب اسطحی نسج نرم مغز، تورم پیشانی و تورم بینی،ببخشید میخاستم ببینم چقد میشه روهم

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 26. مهدی می گوید

  سلام ، اگه ممکنه بفرمایید من که در اثر درگیری از ناحیه سر در حدود ۶ سانتی متر دچار جراحت شدم و از ناحیه دور چشم کبودی دارم منظور از ارش B در پزشکی قانونی چیست

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای کبودی چشم شما ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای جراحت سر شما بر فرض اینکه دامیه رخ داده باشه ۱۲ میلیون دیه تعیین میشه

   1. ایرج می گوید

    سلام آقای خسروی من تصادف کردم
    ۱.نیم درصد دیه کامل بابت ارش پارگی نسبی تاندون فوق خاری شانه چپ
    ۲.نیم درصد دیه کامل بابت ارش پارگی لبروم خلفی شانه چپ
    ۳.نیم درصد دیه کامل بابت ساییدگی حارصه ساق چپ.
    ۴.یک و نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی ران چپ.
    ۵.یک و نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی ساق چپ.

    1. خسروی می گوید

     ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 27. محمدجواد می گوید

  سلام،وقتتون بخیرمیخاستم بدونم، چهار درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت دو جراحت دامیه در ابروی چپ خواهان و لاله گوش چپ ایشان ۲. سه درصد دیه کامل مرد | مسلمان بابت سه جراحت حارصه در خلف آرنج راست، ساق پای چپ و زانوی راست خواهان ۳. ده درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت شکستگی بهبود یافته استخوان بینی خواهان ۴. چهار درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت ازش خراشیدگی جناغ سینه، آسیب اسطحی نسج نرم مغز، تورم پیشانی و تورم بینی.

  1. خسروی می گوید

   دیه شما در مجموع برابر با ۲۱ درصد و معادل ۱۲۶ میلیون تومان خواهد بود

   1. محمد می گوید

    سلام خوبی خسته نباشید
    ارش بند ۳دودهم درصد ۲٪ارش بند ۴یک درصذ۱٪
    جمع ارشهایک ودهم درصد
    ۱/۲٪دیع کامل مرد مسلمان چقدر میشه ممنون تون میشیم

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز متاسفانه خیلی نامفهوم توضیح داده بودید . لطفا شفاف تر بفرمایید ارش ها رو تا بشه محاسبه کرد مبلغ دیه نهایی رو

   2. محمد می گوید

    اکه لطف کنید بگید جواب من رابه دبد ممنونم میشم

   3. محمد می گوید

    سلام

  2. محمد می گوید

   سلام برای کمر ۳ قسمت دامیه
   پاشنه های پاهام باهم ۲ قسمت دامیه
   و ۶ قسمت کمر و پاها حارصه تعیین شده و
   کشال های پاها نوشته ت% چقدر میشه بزرگوار؟

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای کمر – ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای پاشنه پا و ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای حارصه کمر و پاها دیه تعیین میشه

 28. اوسا می گوید

  سلام خسته نباشید ۱دهم درصد از مرد مسلمان چقدر میشه دیع اش

  1. خسروی می گوید

   ۶۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 29. علی می گوید

  سلام خسته نباشید
  ارش بند ۳دوهم درصد ۲-٪ارش بند۴یک یک درصد جمع ارشهایک دودهم
  ۱٪۲دیه کامل مرد مسلمان میباشد
  اگه میشه بگید این چقدر میشه ممنون تون میشم

 30. محمدجواد می گوید

  سلام ببخشید درباره یه،مطالبه خسارت دادرسی یه توضیح جزعی میدید ممنون🙏

 31. سعید می گوید

  سلام اقای خسروی
  پدرم در حادثه در کارخانه دست راستش از بازو قطع شده وبر اثر ضربه به سرش ابروش پاره شده و تاندوم سرشان هم دچار پارگی شده از این حادثه ۵ماه گذشته چون طول درمان داشته ما دنبال شکایت نرفتیم حالا یه راهنمایی میکنید ممنون🙏🏻

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای آسیب های سر مبلغ ۱۲ میلیون دیه تعیین خواهد شد. ولی برای قطع شدن دست باید منتظر بمانید تا طول درمان تکمیل شود و پزشکی قانونی نظر نهایی خودش را اعلام کند

 32. ناشناس می گوید

  سلام آقای خسروی ،
  پزشک قانونی جواب نامه داده که جراحت بخیه شده دامیه پل بینی و شکستگی بینی و کبودی درحال جذب اطراف هردو چشم و ضایعات در اثر اصابت جسم سخت ،
  آقای خسروی میشه زحمتی بکشید بگید دیه این چقدر میشه حتی اگه تقریبی بگید چقدر میشه، ممنون بزرگوار

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 33. Milad می گوید

  سلام وقت بخیر
  تو دعوا از ۶ ناحیه چاقو خوردم جمعا ۲۶ تا بخیه خورد بدنم
  یکی از چاقو ها تو پهلوم رفت و ریه پاره شد ک عمل کردم ۲ روزم icu بودم یک هفته هم لوله تو ریه بود ک خون تخلیه بشه میخواستم بدونم حدود دیه چقدر میشه ممنون میشم جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 34. امید دلجو می گوید

  سلام آقای خسروی ،
  پزشک قانونی جواب نامه داده که جراحت بخیه شده دامیه پل بینی و شکستگی بینی و کبودی درحال جذب اطراف هردو چشم و ضایعات در اثر اصابت جسم سخت ،
  آقای خسروی میشه زحمتی بکشید و بگید چقدر میشه این دیه حتی اگه تقریبی بگین ، ممنون بزرگوار

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۱۲ میلیون برای جراحت دامیه و ۶۰ میلیون برای شکستگی بینی و ۳ میلیون و ۶۰۰ برای کبودی ها و ارش برای ضایعات چسم سخت تعیین خواهد شد

   1. محمد می گوید

    خونریزی شدید زیر ملتحمه چشم چپ۲،ساییدگی حارصه در دو ناحیه جداگانه سمت راست صورت۳،ساییدگی حارصه در سمت راست فوقانی شکم۴،چهار ناحیه ساییدگی حارصه نواری شکل در سمت راست و چپ خلف تنه و کبودی ناحیه تحتانی سمت چپ خلف تنه۵،ساییدگی حارصه در نواحی بند ابتدایی انگشت اول دست چپ۶،ساییدگی حارصه در نواحی زانو و زیر زانوی چپ بطور جداگانه۷،دو ناحیه ساییدگی حارصه نواری شکل در بازوی راست۸،تورم و کبودی دور چشم چپ،ضایعات فوق بر اثر اصابت جسم سخت حادث و پذیرش بیمارستانی داشته(ارش ضایعه بند ۱ به میزان نیم درصد دیه کامل،ارش چهار ناحیه ساییدگی حارصه در ضایعه بند ۴ هرکدام به میزان نیم درصد دیه کامل مجموعا ۲ درصد دیه کامل،ارش تورم در ضایعه بند ۸ به میزان نیم درصد دیه کامل تعیین میگردد،سایر ضایعات دارای دیه مقدر میباشند،نیاز به معاینه مجدد ندارد.) لطفا اگه میشه یه توضیح مختصر بدید و میزان دیه اگه قابل تشخیصه،با تشکر

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز کل دیه شما معادل ۸ درصد یعنی ۴۸ میلیون تومان خواهد بود

 35. محمد می گوید

  سلام و خسته نباشید، میخواستم بدونم که هزینه ی دادرسی و پزشک قانونی و کرایه رفتن به مرکز استان واسه نامه پزشک قانونی و بیمارستان جزو دیه حساب میشه یا اگر نه چطور میشه یا میشه اینا رو گرفتم؟؟ با تشکر

 36. محمدجواد می گوید

  چهار درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت دو جراحت دامیه در ابروی چپ خواهان و لاله گوش چپ ایشان ۲. یک و نیم درصد دیه کامل مرد | مسلمان بابت سه جراحت حارصه در خلف آرنج راست، ساق پای چپ و زانوی راست خواهان ۳. ده درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت شکستگی بهبود یافته استخوان بینی خواهان ۴. چهار درصد دیه کامل مرد مسلمان بابت ازش خراشیدگی جناغ سینه، آسیب اسطحی نسج نرم مغز، تورم پیشانی و تورم بینی خواهان به انضمام تادیه خسارات دادرسی

  1. خسروی می گوید

   مبلغ دیه شما معادل ۱۱۷ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 37. آروین می گوید

  سلام دیه پارگی طحال و خارج شدن ان زدن ۱۰ درصد مگه نقص عضو حساب نمیشه دیه کامل بدن

  1. خسروی می گوید

   رای درسته دوست عزیز برای پارگی طحال و خارج کردنش از بدن ۱۰ درصد ارش تعیین می شود

 38. ایمان می گوید

  سلام من توی تصادف رباط صلیبی زانوم پاره شد و پزشکی قانونی برام ۸ درصد ارش بریده چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   ۴۸ میلیون تومان دوست عزیز

 39. یوسف می گوید

  سلام دوست عزیز بنده تو شرکت تاندون مچ دست چپم آسیب دید و پزشک قانونی برام ارش یک درصد دیه کامل برام تعیین کرد دیه من چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۶ میلیون تومان دوست عزیز

 40. سوها می گوید

  سلام.ممنون میشم جواب سؤال من رو بدید.تصادف کردیم و طرف مقابل مقصر بودن.این جواب پزشکی قانونی هستش.میشه بگید حدودا چقدر میشه.
  ۱.حارصه آرنج چپ
  ۲.کبودی ناحیه تحتانی بازوی چپ
  ۳.منطقه‌ی جراحت حارصه قدام مچ پای چپ،زانوی چپ و ساق چپ و کنار خارجی زانوی راست،از ناحیه شانه راست بدون آثار ظاهری ضرب و جرح متالم است

  1. خسروی می گوید

   برای مورد اول ۳ میلیون تومان دیه، برای مورد دوم ۹۰۰ هزار تومان و برای مورد ۳ هم ۵ حارصه و در مجموع ۱۵ میلیون تومان دیه محاسبه خواهد شد

 41. جدیدی می گوید

  سلام آقای خسروی میشه لطفا بفرمایید ارش چهار درصد از دیه کامل ترک خوردگی استخوان استافوئید مچ دست چپ چقدر میشه؟؟ممنون

  1. خسروی می گوید

   ۴ درصد از دیه کامل معادل ۲۴ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 42. علی می گوید

  سلام خسته نباشید
  لطفا بفرمایید که ارش چهار درصد از دیه کامل ترک خوردگی استخوان استافوئید مچ دست چپ چقدر میشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 43. امیرعلی می گوید

  سلام دوست بزرگوار
  قسمت داخلی زانوی پای چپم به همراه نصف عضله ساق پا و بیشتر قسمت ساق پام کبود شده، پزشکی قانونی روی برگه نوشت ارشA ولی از محتویات نظرش خبری ندارم،بنظرتون چند درصد ارش میبرن؟
  ممنون از پاسخگویی‌تون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کبودی روی پا ۹۰۰ هزاز تومان ارش تعیین خواهد شد

 44. Amin می گوید

  سلام خسته نباشید منو مادرم پارسال تصادف کردیم به مادرم ۱۴/۵درصد دیه کامله بابت شکستگی فوقانی استخوان زند اسفل ساعد دست چپ۲ ار ش در رفتگی مفصل ارنج دست چپ۳خراشیدگی حارصه خلف دست چپ و صدمات فوق بخاطر برخورد جسم سخت تعلق گرفت یک ۳ ماه و یک ۴ ماه هم معاینه مجدد شدخواستم بدونم چقدر میشه و با نرخ ۱۴۰۰محاسبه میکنن یا ۱۴۰۱؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما تقریبا ۹۳ میلیون تومان خواهد بود و بر اساس سال ۱۴۰۱ محاسبه خواهد شد

  2. محمدی می گوید

   سلام وقت بخیر.من توی دعوایی بافت نرم قفسه سینم آسیب دیده،ساق پام ۳تا کبودی خیلی عمیق داره ک دکتر گفته اگر بعداز یک ماه جذب نشه باید جراحی بشه و خون های زیرش تخلیه بشه.زانوم هم اب اورده.رباط صلیبی زانوم هم دچار کشیدگی شده.ران چپ و راست و ساق چپ و بازوی چپ و راست هم کبود شده و سمت راست و چپ شکمم قرمزی و خون مردگی و بالای سینه راست قرمزی و کبودی و خون مردگی و انگشت دوم و سوم پای راستم خون مردگی و کبودی،انگشت سوم و چهارم پای چپم ناخنش شکسته ولی سفید دوباره درومد اینجوری نبود ک دیگ ناخن در نیاره.
   کف دست راستم خراشیدگی داشت ک گوشتش پیدا بود.
   ساق دستم قرمزی داشت.
   ناخن انگشت پنچم و سبابه دست راستم شکستگی داشت.
   و مقدار کمی سمت راست سر ورم و قرمزی داشت.
   و مبتلا به استرس پس از حادثه شدم و لرزش دست دارم
   حدودی دیه این ها چقدر و چند درصد میشود.
   ممنونم.

 45. شاپور می گوید

  سلام خسته نباشید من ۷ماه پیش تصادف کردم تاندم پام پاره شد از دو ناحیه هم دچار ترک خوردگی شد پزشک قانونی گفت حداکثر ارش b زدم یعنی حداکثر ارش bچقدره جواب بدین لطفا

 46. ایرج می گوید

  سلام آقای خسروی من تصادف کردم
  ۱.نیم درصد دیه کامل بابت ارش پارگی نسبی تاندون فوق خاری شانه چپ
  ۲.نیم درصد دیه کامل بابت ارش پارگی لبروم خلفی شانه چپ
  ۳.نیم درصد دیه کامل بابت ساییدگی حارصه ساق چپ.
  ۴.یک و نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی ران چپ.
  ۵.یک و نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی ساق چپ.

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 47. توفیق علوی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دیه کبودی پلکهای چشم چپ و زیر چشم راست و سمت راست پیشانی. ۲.جراحت حارصه زیر چشم راست. ممنون میشم محاسبه کنید چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 48. توفیق علوی می گوید

  سلام وقت بخیر
  دیه کبودی پلکهای چشم‌ چپ و پلک پایین چشم راست و کبودی سمت راست پیشانی و زخم حارصه زیر چشم چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   در مجموع دیه شما معادل ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود

 49. دانیال کریم زاده می گوید

  سلام و عرض ادب ، آسیب نسوج نرم اطراف مهره کمر و گردنی ارش آن معادل ۲درصد دیه کامل ، آسیب نسوج عضلانی و جدار قفسه سینه که ارش آن معادل نیم درصد دیه کامل ، جراحت ترمیم شده دامیه خلف بندمیانی انگشت سوم دست راست ، جراحت ترمیم دامیه خلف بند میانی انگشت چهارم راست ، پارگی لیگامانهای بازکننده انگشت سوم وچهارم دست راست که ارش ان معادل چهاردهم درصد دیه کامل ، جوشگاه جراحت حارصه خلف بند ابتدایی انگشت دوم و سوم دست راست ۲عدد حارصه ، محدودیت مختصر حرکتی در انگشتان سوم و چهارم دست راست که ارش آن معادل نیم درصد دیه کامل .صدمات در اثر برخورد با جسم سخت

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است

 50. میثاق می گوید

  سلام…در معاینه‌ی اولیه پزشک قانونی ۱.شکستگی استخوان ناویکولار پای چپ ۲.خراشیدگی انگشتهای دست راست ۳.خراشیدگی انگشتهای دست چپ ۴.خراشیدگی و حارصه تهتهانی…در جواب معاینه مجدد شرح صدمات مطابق گزارش قبلی بوده که بدون عیب درمان شده.ارش بند ۴ سه دهم درصد (۰/۳)دیه کامل انسان تعیین میگردد…میزان دیه چقدر میشود؟

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. دانیال کریم زاده می گوید

    سلام دیه من ۵۱ میلیون میشود یا ۲۰ میلیون ؟؟

   2. دانیال کریم زاده می گوید

    دانیال کریم زاده می گوید
    سلام و عرض ادب ، آسیب نسوج نرم اطراف مهره کمر و گردنی ارش آن معادل ۲درصد دیه کامل ، آسیب نسوج عضلانی و جدار قفسه سینه که ارش آن معادل نیم درصد دیه کامل ، جراحت ترمیم شده دامیه خلف بندمیانی انگشت سوم دست راست ، جراحت ترمیم دامیه خلف بند میانی انگشت چهارم راست ، پارگی لیگامانهای بازکننده انگشت سوم وچهارم دست راست که ارش ان معادل چهاردهم درصد دیه کامل ، جوشگاه جراحت حارصه خلف بند ابتدایی انگشت دوم و سوم دست راست ۲عدد حارصه ، محدودیت مختصر حرکتی در انگشتان سوم و چهارم دست راست که ارش آن معادل نیم درصد دیه کامل .صدمات در اثر برخورد با جسم سخت متوجه نشدم کدوم جواب برای منه ۵۱ میلیون یا ۲۰ میلیون ؟؟ممنون میشم جواب را با گفتن کریمزاده ۵۱ یا ۲۰ برام بنویسید متشکرم

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز بر اساس درصدهایی که در کامنت قبلی مطرح کرده بودید دیه معادل ۲۰ میلیون تومان میشد

 51. Javad می گوید

  سلام خدمت شما و همکاران گرامی تان. من هفته میش تصادف کردم و زیاد بهم صدمه نیده ولی به بژشکی قانونی مراجعه کردم. بعد مدت یک هفته ساعت ۱۲شب از سرکار برمیگشتم از روی خط عابر میاده که ماشین بهم برخورد‌کرد که پام شکست پلاتین خورد و دستتم شکست و ملاتین خورد. سئوال اینجاست آیا به من که هفته میش هج تصادف کردم دیه بهم تعلق میگیرد یا خیر.ترو خدا جوابمو بدید که دارم‌از فکر‌دیوانه میشم جناب وکیل

 52. امین مرادی پور می گوید

  ارش ۴ درصد برا شکستگی مچ دست راست و ارش ۴ درصد برای در رفتگی مچ دست راست در حین حوادث کار چقد یعنی؟

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۴۸ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 53. جلال می گوید

  سلام یک تیر به صورت سهوی از اسلحه شکاری شلیک شده و لاله گوش سمت چپ دچار سوراخ شده است و در بیمارستان عمل پیوند قرار گرفته میخوام بدونم دیه چقدر می شود

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در این مورد باید منتظر گزارش پزشکی قانونی باشید تا دادگاه بر اساس اون، براتون ارش تعیین کنه

 54. سعید می گوید

  سلام
  ارش خراشیدگی قفسه سینه نیم درصد ۰/۵
  ارش کوفتگی استخوان کشکک زانوی راست دو درصد ۲٪
  ارش و پارگی کامل رباط متقاطع قدامی زانوی راست هشت درصد ۸٪
  دیه کامل
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶۳ میلیون تومان خواهد بود

 55. اسماعیل می گوید

  سلام.فروردین تصادف کردم.ماشین بهم زد.تونظریه اول دوم پزشک قانونی زده بودشکستگی استخوان قوزک خارجی و داخلی.پارگی رباطمچ.۵ماه طول درمانم بود.اخرین نظریه زده واسه پارگی رباط ۲.۵درصدارش.واسه بقیه صدمات دیه مقدر.الان من گیج شدم.بنظرتون چقدربهم میرسه

  1. خسروی می گوید

   ۴۸ میلیون برای شکستگی پا و ۱۵ میلیون برای ازش پارگی رباط

 56. شین می گوید

  سلام دونفر متشاکی از ما هستند و الان براشون اینا خورده کبودی خلفی بازوی تحتانی بازوچپ و کبودی در حال التیام خرجی ساق چپ دوتا …………………و برای اون نفر دیگه حاصره پیشانی اندازه یک سر ناخنه و کندن مو پنج سانت ……..میشه بگید تقریبا دیه شون چقدر میشه البته ک خدا شاهده خودشون مقصر هستند

 57. علیرضا می گوید

  سلام
  من زانوی راستم ضرب دیدگی شدید داره زانوم زخم وکبود شده چقدر دیه تعلق میگیره؟

  1. خسروی می گوید

   ۹۰۰ هزار تومن دوست عزیز

 58. مهرداد می گوید

  سلام ارش تورم به میزان دو هزارم دیه کامل و ارش حارصه در تنه به میزان نیم درصد دیه کامل چقدر میشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 59. محسن می گوید

  سلام
  من کتفم در رفته نظر پزشک قانونی ارش ۴ درصده دیش چقد میش

  1. خسروی می گوید

   ۲۴ میلیون دوست عزیز

 60. امین می گوید

  سلام دو دهم درصد دیه کامل ارش چقدر میشه مرسی

  1. خسروی می گوید

   یک میلیون و دویست هزار تومان دوست عزیز

  2. جواد می گوید

   سلام، وقت بخیر، ببخشید در ماه حرام مساوی ۱% درصد دیه ارش چقدر است؟

 61. Saeed می گوید

  سلام من تو تصادف کشک زانوم انحراف پیدا کرده تو ام ار ایم مشخصه،دیه تعلق میگیره بهم؟
  و اینکه من پروندنم تو پزشک قانونی بستم الان میخام دوباره بازش کنم دوباره باید شکایت کنم؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که بتونید دوباره پرونده رو باز کنید ممکنه بهتون ارش تعلق بگیره

 62. علی سیدی می گوید

  با سلام
  ۱ شکستگی استخان دوم کف پایی که مورد عمل جراحی قرار گرفته و از ادوات ارتوپدی استفاده شده ۲ _جراحت دامیه روی پا ۳_جراحت حارصه کف پا ۴_کبودی قدام ساعد سمت چپ ۵_کبودی و متورم شدن زانو سمت راست ۶_کبودی لگن سمت راست ۷_شکستگی تاج دندان جلویی L1 _
  ایا به بنده دیه فقط تعلق میگیره یا اینکه هم دیه هم ارش بهم تعلق میگیره؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما در حدود ۵۰ میلیون تومان خواهد بود

 63. سعید می گوید

  سلام

 64. سعید می گوید

  سلام خسته نباشید… تصادف کردم نظریه اول پزشک قانونی ۱.سایدگی حارصه کناره خارجی مچ دست چپ..
  ۲.سایدگی حارصه خلف قفسه سینه سمت راست..
  ۳.جراحت حارصه مخاط داخلی دهان سمت راست.
  ۴.خراشیدگی حارصه ناحیه پس سری و ناحیه آهیانه راست.
  ۵. کبودی زیر هر دوچشم.
  ۶.سایدگی حارصه قدام زانوی راست.
  ۷.خلف بند ابتدایی انگشت شست دست چپ..خلف دست چپ،و خلف انگشت اشاره چپ،
  ۸.منطقه سایدگی وسیع دامیه خلف ساعد چپ،خلف بازوی چپ،
  منطقه سایدگی وسیع دامیه دوفقره خلف قفسه سینه سمت چپ.
  ۹.خراشیدگی حارصه خلف دست راست،خلف بند ابتدایی انگشت کوچک دست راست.
  ۱۰.جراحت بخیه شده (دامیه)خلف بند اول انگشتان حلقه و وسط دست چپ نظریه آخر پزشک قانونی نظریه اول ۵٪دیه کامل ارش طول درمان ۲ ماه بع اونم نظریه ۲٪دیه کامل چقدر میشه گیج شدم کلا چجوری حساب میشه

 65. مهدی می گوید

  سلام . دیه ترک برداشتن یکی از استخوان های کف دست چپ چقدره؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این مورد مشمول پرداخت ارش بر اساس گزارش پزشکی قانونی و رای دادگاه خواهد بود

 66. majid می گوید

  سلام‌وقتتون بخیر ممنون‌میشم‌کمکم کنید، صدمه بدني غيرعمدي ناشی از عدم رعایت موازین فنی و علمی در امر پزشکی به ميزان ۵ درصد دیه کامل انسان ارش ناشی از
  سوختگی صورت و گردن و ۵ درصد ارش ناشی از ناهمگونی رویش موهای ریش در ناحيه چانه،،،،،لطفا کمک‌کنید بدونم دیه ام‌ چقدر میشه باتشکر فراوان

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۶۰ میلیون + ارش که دادگاه بابت سوختگی صورت و گردن مشخص خواهد کرد

 67. محمدرضا مختاری می گوید

  سلام
  ممنون میشم تو محاسبه دیه کمک کنید
  شکستگی استخوان بازوی چپ که به طور مطلوب التیام یافته و شکستگی ثلث فوقانی استخوان زند اسفل ساعد چپ به طور نا مطلوب التیام یافته که باعث محدودیت حرکتی و نقص عضو گردیده استو ۴% ارش

  1. خسروی می گوید

   مبلغ کل دیه شما معادل ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

  2. سمانه می گوید

   سلام من امسالبرج۵تصادف کرد با ماشین.شکستگی بینی.کبودی زیر چشم.۸عدد دامیه.۹عدد حارثه در سر و گردن.۱۵عددحارصه گردن به پایین

   1. خسروی می گوید

    پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 68. حشمت می گوید

  سلام .من در یک عملیات و درحین انجام وظیفه دچار حادثه شدم ..پزشک قانون ۳مورد دامیه برام نوشت ..و ۱۴.۷ درصد ارش دیه کامل واسم نوشت .لطف کنید بگید طبق مبلغ دیه ۱۴۰۱ چند میشه؟ با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۱۲۶ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. سمانه می گوید

    سلام ممنون از زحمات شما.ولی فک کنم بیشتر میشه ۸عدد دامیه منظورم برای ۸زخمه بقیه هم همین طور

    1. خسروی می گوید

     ۸ عدد دامیه صورت معادل ۱۶ درصد از دیه کامل و ۱۰۸ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 69. سمانه می گوید

  لطفا اگه میشه برام حسابش کنید ممنون

 70. ارسلان می گوید

  سلام مبلغ ارش شکستگی ساعد دست منجر به جراحی و استفاده از پلاتین در سال ۱۴۰۱ چقدر میباشد؟

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون تومان دوست عزیز

 71. راحیل می گوید

  سلام یک سوم از یک دهم از یک درصد دیه
  سه دهم درصد دیه کامل
  چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۲ میلیون تومان دوست عزیز

 72. راحیل می گوید

  سلام نیم درص ارش دیه کامل چقدر میشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   ۳ میلیون تومان دوست عزیز

 73. مرجان می گوید

  سلام خراشیدگی حارصه سمت چپ پیشانی
  کبودی پل بینی
  سرخ شدگی سمت راست صورت
  تورم ناحیه گیجگاهی راست ک ارش آن دو دهم درصد دیه کامله میباشد
  دو ناحیه کبودی خلف ساعد داخل مچ دست چپ
  کبودی قسمت فوقانی خلف تنه سمت چپ در اثر اصابت جسم سخت
  ممنون میشم بگین میزان دیه چقدر میشه

 74. ابراهیم می گوید

  باسلام ودرود خدمت شما. رآی نهایی تجدیدنظر بنده به شرح است ممنون میشم از شما پاسخ بدید .. ۸درصد دیه کامل بابت دررفتگی قدامی مفسل شانه راست ( ارش ).. ۱درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه کف دست راست.. نیم درصد دیه کامل بابت آسیب گذاری عصب افسلی درنامه مچ دست راست ( ارش )… ممنون میشم وقت بزارید بنده رو راهنمایی کنید . چون شانه بنده مدت ۱ سال از حادثه هست که درمان نشده و درکمیسیون گفتن که منجر به عود وتکرار شده وباید حتمآ جراحی بشه چون همش بیرون میاد و نمی تونم کارکنم .. و تمام نامه های پزشک هارو دارم ..واین رآی ۳روز پیش صادر شده

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۵۷ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. ابراهیم می گوید

    باسلام خدمت جناب خسروی عزیز ..ممنون ازپاسخ شما..آیادرمورد شانه بنده که مدت ۱ سال از روز حادثه میگذره وتا بحال درمان نشده آیا نیاز به معاینه مجدد ندارد . چون میگن باید جراحی بشه ..وکمیسیون بر چه دلیل ۸ درصد ارش گفته که دادگاه در رآی قطعی گفته ۸ درصد دیه کامل ( ارش) من چیکارباید بکنم بظر شما .آیا حقی از من ضایه نشده راحی هست برای اعتراض یا هرکاری دیگر ..وآسیب های اجزای داخلی شانه که بوجوداومده حساب نمیشه ..ممنون میشم کمک کنید

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز تنها در صورتی که بعد از طول درمان مشخص بشه دچار نقص عضو شده‌اید، مبلغ دیه افزایش پیدا خواهد کرد. در غیر اینصورت دیه همان ۸ درصد خواهد بود

 75. حسین می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  متأسفانه من تصادف داشتم و توی تصادف به گردنم آسیب وارد شد و توی عکس برداری ام آر ای چهار مهره دیسک زده بیرون و شدت دوتاش زیاده رباط گردن هه کشش اومده میخواستم چه میزان دیه به من تعلق ميگيره
  سپاس فراوان

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در این مورد باید دادگاه بر اساس گزارش پزشکی قانونی برای شما ارش تعیین کنه

 76. یاس می گوید

  سلام اقای خسروی
  من ماه پیش در یه تصادف پزشکی قانونی برام نوشت.
  جراحت حارصه مچ و کف دست چپ.
  کبودی و تورم زانوی پای راست
  ضرب دیدگی عضلات کمر ولگن
  تورم و کشیدگی رباط مچ دست چپ
  میسه لطف کنید مبلغ دیه رو بفرمایید.ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دیه شما به صورت تقریبی نزدیک ۱۰ میلیون تومان خواهد بود

 77. رحیم می گوید

  سلام خسته نباشید برای مادر من پزشکی قانونی نوشته مبلغ ارش ۷۵۷، یعنی چی؟و اینکه مورد تصادف بوده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز لطفا آسیب های وارده به مادرتون رو ذکر کنید

 78. مجید می گوید

  سلام وقت بخیرمن برج ۷ با موتور تصادف کردم و طبق عمل دکتر لسراسیون بافتی وسیع و خونریزی شدید از محل بافت پنیس وآسیب الت تناسلی ناشی از ترومای شدید عمل جراحی پلاستیک برروی الت تناسلی جهت آسیب دیدگی شدید ناشی از تروما انجام گرديد لسراسیون بافتی وسیع الت تناسلی با سوچورینگ (۱۰عدد سوچور) بخیه ترمیم شد ولی  اندام تناسلی فلج نشده و از بین نرفته و سایر آسیب ها رو ندیده و قدرت باروری یا دفع ادرار تاثیر نداشته
  حالا از شما یک سوال دارم امروز کار پزشک قانونی من تمام شد رفته برای دادگاه میخواستم بپرسم دیه چطور محاسبه میشه و چقدر میشه راهنمایی کنید ممنون میشم
  حالا از شما یک سوال دارم امروز کار پزشک قانونی من تمام شد رفته برای دادگاه میخواستم بپرسم دیه چطور محاسبه میشه و چقدر میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

   

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای آسیب های ذکر شده دیه مقدر در نظر گرفته نشده است. بنابراین دادگاه باید بر اساس رای پزشکی قانونی براتون ارش تعیین کنه

 79. امیرحسن می گوید

  سلام بنده تصادف کردم ماشین زد فرار کرد دوتا مهره کمرم ترک و لپ ار شدن و زانوم تو جمع کردن راست شدن تیر میکشه کتفم تو حرکات تیر میکشه دست راستم چهارسانت سوخته روی پوستم سوخته چقد دیه میبرم برام؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که شکستگی مهره ها تایید بشه ۶۰ میلیون تومان و برای سایر موارد بر اساس گزارش پزشکی قانونی ارش تعیین خواهد شد

 80. محسن می گوید

  سلام

 81. محسن می گوید

  سلام وقت بخیر طی تصادفی پزشکی قانونی این موارد رو نوشته ۱.ده جرح بخیه شده سمت راست صورت معدل ۱۰دامیه که ۵ جراحت با ایجاد اثر التیام یافته است ۲.جرح دامیه ابروی راست ۳.سیاه شدگی وسیع پلک فوقانی و تحتانی چشم راست ۴.سیاه شدگی ساق پای راست ۵.دوسیاه شدگی و یک سائیدگی حارصه ران راست ۶.سائیدگی ساق پای راست معادل حارصه ۷.سیاه شدگی زانو راست ۸.سیاه شدگی قفسه سینه ۹.خراش حارصه پشت دست راست ۱۰.پارگی دامیه زبان ۱۱.خراش حارصه پشت دست راست ۱۲.خونریزی متوسط تحت ملتحمه چشم راست که ارش آن به میزان سه دهم درصد دیه کامل انسان ۱۳.شکستگی استخوان کاسه چشم راست که تحت عمل جراحی د تعبیه ابزار ارتوپدی قرار گرفته است معادل یک منقله در حال حاضر به طور مطلوب التیام یافته است ۱۴.شکستگی استخوان گونه راست که تحت عمل جراحی و تعبیه ابزار ارتوپدی قرار گرفته است در حال حاضر به طور مطلوب التیام یافته است معادل یک منقله ۱۵.اسیب عصب صورتی سمت راست صورت که ارش آن به میزان سه درصد از دیه کامل انسان تعیین میگردد این صدمه به جمع صدمات نامبرده اضافه می گردد که از نظر آلت جارحه و زمان حدوث منطبق بر گواهی اولیه به تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ می باشد

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۳۶۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 82. سعید می گوید

  سلام نیم درصد دیه کامل بابت خراشیدگی زانو(حارصه) ودودهم درصدیه کامل بابت ارش تورم زانو معادل چقدر میشود ممنون

  1. خسروی می گوید

   ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 83. محمد می گوید

  سلام پدرم بهمن ماه سال قبل تصادف کرده پزشک قانونی موارد زیر رو نوشته
  ۱- شکستگی باز ثلث تحتانی استخوان نازک نی ساق پای چپ
  ۲-جراحت (موضحه)ساق پای چپ
  ۳-آسیب نسج نرم ساق پای چپ
  ۴-شکستگی کشکک پای راست
  ۵-در رفتگی مچ پای چپ
  ۶-شکستگی انتهای تحتانی استخوان نازک نی (قوزک خارجی) مچ پای چپ
  ۷-شکستگی انتهای تحتانی استخوان درشت نی (قوزک داخلی) مچ پای چپ

  1. محمد می گوید

   در ضمن ده ماه هم طول درمان داره

 84. کامران جمشیدی می گوید

  با سلام
  با عرض خسته نباشید
  خواستم ببینم مقدار دیه من چقدر است و آیا امکان دارد در بعضی موارد مقدار ارش از دیه بیشتر باشد

  ۱:=پارگی مینیسک داخلی زانوی راست معادل ارش یک درصد دیه کامل
  ۲=پارگی نسبی رباط متقاطع قدامی زانوی چپ ارش ۴ درصد دیه کامل انسان
  ۳=ارش پارگی نسبی رباط متقاطع قدام زانوی راست ۴ درصد دیه کامل انسان
  ۴=ارش غضروف زانوی چپ ۱ درصد دیه کامل انسان
  ۵=شکستگی استخوان بینی منجر به تغیر شکل و انحراف آن شده که صرفا مشمول ارش به میزان دوازده درصد دیه کامل انسان میباشد طبق ماده ۵۹۳مجازات اسلامی
  ۶=سه عد جرح دامیه پیشانی سمت چپ که با برجا گذاشتن اثر التیام یافته و طبق تبصره ۴ ماده ۷۰۹ مجازات اسلامی دیه مقدر دارد.سایر صدمات دیه مقدر ندارد
  ۷=ارش تشدید علائم بیماری زمینه ای اختلال دیسک کمری به میزان نیم درصد ارش کاما دیه انسان
  البته در نامه اول پزشکی قانونی که دوماه پیش دادن چهار عدد جرح دامیه داشت یک عدد جرح حارصه .کبودی چشم و پل بیتی که در نامه دوم نیامده.آیا اون موارد نامه اول هم دادگا اضافه میکنه به نامه دوم یا فقط به نامه دوم بسنده میکنه.
  ممنون میشم جواب بدید

  1. خسروی می گوید

   مجموع دیه شما معادل ۱۷۱ میلیون تومان است دوست عزیز

 85. مرتضی می گوید

  سلام دیه ارش سه دهم وسه هزام چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان دوست عزیز

 86. جمال امیری می گوید

  سلام جناب خسروی
  در سانحه تصادف که مقصر صددرصد طرف مقابل بود جواب نظر پزشکی این بوده..خراشیدگی حارصه بند میانی انگشت چهارم دست راست..دوعددخراشیدگی حارصه قدام بند میانی انگشت پنجم دست راست..تورم مختصرهرسه بند انگشت پنجم دست راست..کبودی هر سه انگشت پنجم دست راست..دوعدد ساییدگی حارصه زانوی چپ جداگانه..خراشیدگی حارصه زانوی راست..کندگی موی قدام آهیانه سر در بخش مرکزی به میزان پانزده صدم درصد از سطح کل محل رویش مو…شکستگی دنده ششم سمت چپ محاذات قلب..شکستگی بند میانی انگشت پنجم دست راست..لطف میکنین بگین دیه چقدر تعلق میگیره..یکماه دیگه باز نوبت زده پزشکی ..آیا این سه ماه هم چیزی تعلق میگیره بهم….ممنون

 87. یوسف می گوید

  سلام جناب خسروی خسته نباشید،سه هزارم دیه کامل از بابت کبودی چشم راست،۲درصد دیه کامل از بابت جراحت گونه راست،بیستو پنج صدم درصد ارش از بابت شکستگی حدود ۵درصد از قسمت نمایان تاج دندان دونیم فک فوقانی راست ظرف یکسال قمری ،اینجوری حکم اومده میشه بگید چقدر میشه ممنونم

  1. خسروی می گوید

   ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 88. وحید می گوید

  سلام در رفتگی دوتا انگشت آرش نوشته شده ببخشید چقدر شامل میشه دست چپ مرسی

 89. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر ،ببخشید تصادف کردیم ،تو بیمه نامه تعهد راننده نوشتن ۴۸۰ میلیون تومان،حالا دیه خود راننده براساس ۴۸۰ میلیون محاسبه میشه یا به قیمت روز دیه یعنی ۶۰۰میلیون؟

  1. خسروی می گوید

   دیه بر اساس تاریخ پرداخت خواهد شد… مقدار دیه شما بر اساس دیه ۱۴۰۱ که ۶۰۰ میلیون تومان است پرداخت خواهد شد

 90. محمد موسوی می گوید

  سلام.یک درصد دیه کامل بیشتر است یا یک درصد دیه ارش
  یا از نگاه قانونی برابر محسوب میشوند

  1. خسروی می گوید

   برابر هستند دوست عزیز

 91. عادل موسوی می گوید

  سلام
  سائیدگی حارصه آرنج دست راست و آرنج پا چپ که دیه مقدر دارد .
  میخواستم بدونم چقدر و چطور محاسبه میشه

  1. خسروی می گوید

   ۶ میلیون تومان دوست عزیز

 92. علی می گوید

  سلام علی هستم انگشت کوچک دست چپم با ورق بریده و عصبش قطع شده دیه اش چقدر است

  1. خسروی می گوید

   ۲۰ میلیون تومان دوست عزیز

 93. محمد مهدی می گوید

  سلام برام ۱.ارش ضربدیدگی ستوان فقرات کمری به میزان نیم درصد از دیه کامل ۲.ساییدگی حارصه آرنج دست راست و زانو پای چپ دیه مقدر دارد۳.ارش التهاب مفصلی مچ دست چپ که متعاقب ضربدیدگی تشدید شده به میزان یک درصد از دیه کامل .
  چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۱۵ میلیون دوست عزیز

 94. شیرمرد می گوید

  سلام کمسیون برام ۵درصددیه کامل +۵درصدارش تخمین زده چقدرمژشودبرای قصورپزشکی کوتاهی ۱۰سانت ازپام

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون تومان دوست عزیز

 95. محمد می گوید

  سلام پزشکی قانونی اینطور نوشته، صدمات بطور مطلوب التیام یافته اند ارش تورم بند ۱ به میزان نیم درصد ۰/۵% از دیه کامل انسان تعیین و ختم بررسی اعلام می گردد
  میزان دیه چقدر میشه ممنون از شما

  1. خسروی می گوید

   ۳ میلیون تومان دوست عزیز

 96. نیما می گوید

  سلام وقت به خیر
  در تصادف دچار در رفتگی کتف شدم بعد از جا اندازی در اوایل محدودیت شدید حرکتی با درد زیاد داشتم طوریکه فقط میتونستم کتفم رو کمی به بالا و جلو بیاورم. الان شکر خدا تقریبا به طور کامل بهبود یافته ام. آیا وضعیت اولیه در رفتگی کتف من مصداق شلل بود یا نه؟
  با سپاس

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز فقط دیه در رفتگی کتف برای شما منظور خواهد شد و شامل نقص عضو نخواهید بود

   1. نیما می گوید

    سلام ممنون
    منظورم این بوده که آیا در رفتگی کتف من با توضیحی که نوشتم، برابر ماده قانونی مصداق چهار پنجم دو سوم دیه دست است یا ارش؟

    1. خسروی می گوید

     دیه شما به درستی تعیین شده دوست عزیز

  2. یوسف می گوید

   سلام دیه.سیاهشدگی.وتورم.ساعدراست.که.ارش.تورم.معادل.نیم.درصددیه.کامل.ونیم.درصدبرای.ساعدچپ.وکبودی.خلف.ارنج.راست.وخلف.ارنج.چپ.وخارج.زانوی.راست.وداخل.زانوی.راست.وروی.زانوی.چپ.وداخل.زانوی.چپ.وخراشیدگی.حآرصه.قدام.ثلث.فوقانی.سآق.پای.چپ..صدمات.براثراصابت.جسم.سخت.حادث.گردیده.اندسایرصدمات.واجددیه.مقدرمیباشد.لطفا.چقدرمیشود..ممنون.تشکر

 97. سارا می گوید

  با سلام آقای خسروی بنده در سانحه تصادف یک مهره کمرم شکست و۸درصد ارش تعیین شده آیا هر کدام جدا محاسبه میشود یا خیر همان ۸درصد ارش

  1. خسروی می گوید

   شکستگی مهره کمر ۱۰ درصد دیه مقد دارد نه ۸ درصد دوست عزیز .. ولی اگر تشخیص پزشکی قانونی ۸ درصد بوده مجموع دیه شما همان خواهد بود

 98. sirvan می گوید

  باسلام ۳درصد دیه کامل انسان بابت ارش خردشدگی استخوان کف دستی چهارم و ۱دهم دیه کامل بابت شکستگی استخوان بینی که التیام یافته و ۱درصد دیه کامل بابت خراشیدگی حارصه سر و ۲درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه بینی و ۲دهم درصد دیه کامل بابت ارش تورم ساعد چپ و۱درصد دیه کامل بابت خوشگاه معیوب و یکو نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی زانوی راست و ۱درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسج شانه راست وزانوی چپ
  چقدر میشود
  باتشکر از شما

  1. خسروی می گوید

   ۱۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دوست عزیز

   1. علی می گوید

    سلام ده درصد دیه و ۴ در صد ارش برای کش امدن رباط گردن چقدر میشود با تشکر

    1. خسروی می گوید

     ۸۴ میلیون تومان دوست عزیز

     1. زهراسادات می گوید

      سلام خسته نباشید من در دی ماه ۱۴۰۱ تصادف کردم بالای پیشانی تورم وکبود وسرهم متورم شده .دکتررفتم گفتن براثر ضربه به‌سر هم عصبی شدم و مواردیگه و میخواستم بدونم هزینه ی بیمارستان و آسیب روانی که به من واردشده چون قرص میخورم این هادردیه لحاظ میشه و مبلغ دیه چقدر می‌شود.

     2. خسروی می گوید

      هزینه های بیمارستان لحاظ نخواهد شد ولی برای آسیب به سر به شما ارش تعلق خواهد گرفت

 99. دارا می گوید

  من دو سال پیش یه ماشین خریدم تصادفی .این ماشین شماره اتاق و پلاکش. دستکوب بوده و این موضوع را از من پنهان کرده بودن.ما واسه ماشین خرج کردیم درست شد حالا پلاک نمیدن بخاطر دست کوبی .شکایت کردیم نظر کارشناس دستکوبی قبل معامله ما بوده است .بنظرتون چی میشه ؟؟

 100. sirvan می گوید

  سلام
  جناب خسروی مگه توی جدول دیه خردشدگی استخوان ۱۰۸میلیون نیست پس چرا این جوری محاسبه میشه؟

 101. نوروزی می گوید

  سلام
  در اردیبهشت ۱۴۰۱ تصادفی داشتیم خار مهره گردنم شکسته و کلا پیشانیم ۲۶ بخیه خورده آرنجم پارگی داشته ولی بدون بخیه و انگشت سبابه دستم هم درد فراروان و کبودی داشت و طول مدت درمان هم پزشکی قانوی ۶ ماه نوشت
  دخترم هم از ناحیه فمور استخوان لگن دچار شکستگی شد و چند خراش عمیق روی پاهاش ایجاد شد و پزشکی قانونی برای طول درمان نوشته بود شامل ۷ درصد ارش
  میخواستم بدانم دیه تقریبی من و دخترم چقدر می شود. ممنون

 102. حسینی می گوید

  سلام وقت بخیر
  در تست ABR گوش چپ اینجانب ۷۰درصد کاهش شنوایی دارد که این شنوایی بدلیل ضربه مغزی عصبی است و غیرقابل برگشت است در نامه پزشکی قانونی برای ۷۰درصد کاهش شنوایی فقط ۳۳.۵ درصد از دیه گوش چپ نوشته شده که با توجه به اینکه غرامت راننده مقصر در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۸۰ میلیون بود بیمه مبلغی در حدود ۸۰.۴۰۰.۰۰۰تومان پرداخت مینماید آیا نظریه پزشکی قانون صحیح است و برای ۷۰درصد کاهش شنوایی فقط ۳۳.۵درصد دیه یک گوش را پرداخت میکنند ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مورد شما مشمول ارش می شود و به تشخیص پزشکی قانونی و دادگاه مربوط می شود … بنابراین جایی برای اعتراض وجود نخواهد داشت

  2. امیرضا می گوید

   سلام، وقت بخیر
   من از ناحیه لب تا نصف گونم دچار ضربه چاگو شدم ، و دست چپم خراش کوچک برداشته ، ۲۰ تا هم بخیه زدم ، دیه زیبایی صورتم و قسمت های آسیب دیده چند میشه؟

 103. محمد امین می گوید

  سلام جناب اقای خسروی ماشینی به پدر من زد که الان پرونده پزشک قانونی مختومه شد و مواردش به شرح زیر هست
  ۱:جراحت بخیه شده دامیه جانبی سر سمت راست
  ۲:تورم جانبی سر سمت راست و طاق جمجمه جداگانه که ارش انها جمعا معادل با دو و نیم درصد دیه کامل است
  ۳:دو عدد سائیدگی(هر کدام حارصه)قدامی میانی ساق پای چپ
  ۴:سائیدگی حارصه بالای ابروی راست
  ۵:پوست رفتگی بند اول انگشت دوم دست راست و خلف دست راست و مچ دست راست(جمعا سه فقره حارصه جداگانه)
  ۶:خراشیدگی حارصه قدامی تحتانی قفسه صدری سمت چپ که ارش ان معادل با نیم درصد دیه کامل است
  ۷:خرد شدن استخوان کشکک زانون راست که تحت عمل جراحی و تعبیه ابزار های ارتوپدی مربوطه قرار گرفته که ارش ان معادل با شش درصد دیه کامل است
  ۸:بدلیل تورم ماندگار و محدودیت حرکتی نقص عضوی که ارش ان معادل با چهار و سه دهم درصد دیه کامل است
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر از جناب اقای خسروی که بی منت تو این وضعیت بد اقتصادی کمک امثال ما هست اجرت با اقا امام حسین(ع)

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۱۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. حسن می گوید

    سلام و خسته نباشید،من در شرکت در یک حادثه آسیب دیدم که رای دادگاه این شد:
    ده درصد دیه بابت شکستگی ستون فقرات و چهاردرصد دیه بابت ارش جراحت عميق سمحاق در خلف تنه و
    کمر و نوزده درصد دیه بابت ارش اختالل حرکتی در ستون فقرات منجر به اختالل در ایستادن و راه رفتن و حرکات اندام
    تحتانی و ده درصد دیه بابت ارش محدودیت حرکتی در ستون فقرات کمری و ارش عفونت مکرر و دائمی محل جراحت
    خلف تنه و کمر به ميزان دو درصد و سه دهم درصد بابت ارش تورم زیر چشم چپ و سه دهم درصد بابت ارش خونریزی
    ملتحمه ای چشم چپ و پنج درصد دیه بابت ارش سوختگی درجه دوم چهار درصد سطح بدن و نيم درصد دیه بابت ارش
    کاهش هوشياری و دو درصد دیه بابت عالئم استرس و و نيم درصد دیه بابت لوله گذاری در حنجره و یک درصد دیه بابت
    ارش تشدید عالئم بيرون زدگی مهره سابق و شش هزارم دیه بابت چهار مورد کبودی بدن.
    میخواستم ببینم دیه من چقدر میشه،همچنین ۷۲ درصد از کارافتاده شدم و ۵۰ میلیون هم هزینه درمانم کردم،آیا میتونم بابت از کار افتادگی و هزینه ها مطالبه غرامت کنم.ممنون

    1. خسروی می گوید

     ۳۱۸ میلیون دیه شما خواهد بود دوست عزیز و هزینه های درمان شامل دیه نخواهد شد

 104. حمید رضا می گوید

  سلام وقت بخیر جناب خسروی جواب پزشکی قانونی زده شکستگی استخوان ناویکولارمچ پای چپ که بدون عیب التیام یافته است وارش ان ۳ درصد دیه کامل و شکستگی استخوان های میخی شکل کونیفرم میانی خارجی مچ پای چپ که بدون عیب التیام بافته وارش مجموع ان ۴ درصد دیه کامل انسان چقدر میشه ایا غیرازاین درصدا به خاطر ارش چیزی میدند خواهشا جوابما بدید

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 105. حمید رضا می گوید

  سلام جناب خسروی نامه پزشکی قانونی زده شکستگی استخوان ناویکولار مچ پا چپ التیام یافته ارش ان معادل ۳ درصد دیه کامل وشکستگی استخوان کونیفرم میانی خارجی که ارش ان معادل ۴ درصد میشه حساب کنید ایا جداگانه ارش تعلق میگیره

  1. خسروی می گوید

   خبر دوست عزیز مجموع دیه معادل ۴۲ میلیون تومان خواهد بود

 106. میلاد محمدحسینی می گوید

  سلام خسته نباشید من برج ۸ تصادف کردم ۲تا از مهره های عارضه ی کناریم شکسته بود و الان خوب شده
  پزشک قانونی نوشته ارش جراحت حارصه کمر معادل نیم درصد دیه کامل انسان است.شکستگی ستون فقرات در محل زوائد عرضی مهره ها ،اول ودوم کمری بدون عرضه التیام یافته و واجد دیه ی مقدر است.
  میخواستم ببینم یعنی کل دیه ی من همین نیم درصده؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   خیر دوست عزیز ۶۰ میلیون دیه برای شکستگی مهره‌های کمر خواهید داشت و ۳ میلیون ارش

 107. میلاد محمدحسینی می گوید

  سلام خسته نباشید من برج ۸ تصادف کردم ۲تا از مهره های عرضی اول و دوم کمرم شکسته بود، امروز آخرین معاینه پزشک قانونی بود که نامه ای که دادن برای دادگاه به این صورته
  ارش جراحت حارصه کمرمعادل نیم درصد دیه کامل انسان است،شکستگی ستون فقرات در محل زوائد عرضی مهره ها،اول و دوم کمری بدون عارضه التیام یافته است و واجد دیه ی مقدر است
  میخواستم ببینم علاوه بر ارش،دیه هم تعلق میگیره؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   ۶۰ میلیون دیه برای شکستگی مهره‌ها و ۳ میلیون برای ارش جراحت حارصه

 108. محمد می گوید

  با سلام خدمت شما جناب خسروی عزیز
  بنده در تصادف تاندون روی پای راستم پاره شد ینی بالاتر از انگشت و کبودی و خراشیدگی رو ساق پای راستم رو دارم مچ پای چپم هم ضرب دیده انگشت شست پای راستتم شکسته شده به نظر شما مبلغ دیه حدودی چقدر میشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳.۸ | (۳۴)