جدیدترین تیپ اسپرت دخترانه در سال 2022

تیپ اسپرت دخترانه یکی از تیپ‌ها یا استایل‌های پرطرفدار است. افراد مختلف در هر سن و قشری از تیپ اسپرت به عنوان پوشش روزمره، مهمانی‌‎ها، خرید و تفریح استفاده می‌کنند.

این روزها دختران جوان و نوجوان از این تیپ برای رفتن به دانشگاه و سر کار هم استفاده می‌کنند. شناخت اصول انتخاب لباس برای یک تیپ اسپرت دخترانه کمک می‌کند تا در این استایل ظاهر بهتری داشته باشید.

در این مقاله از ایده آل مگ شما را با اصول انتخاب لباس برای تیپ اسپرت دخترانه آشنا می‌کنیم. شما با دیدن عکس‌های این مقاله می‌توانید ایده‌های جدیدی بگیرید. اگر به تیپ‌های اسپرت علاقه دارید، با ما همراه باشید.

تیپ اسپرت چیست؟ 

تیپ اسپرت به ست‌های ساده و راحتی گفته می‌شود که از تجمل و حالت رسمی دور هستند. شلوار‌های گشاد، ۶ جیب، انواع جین، پیراهن‌های چهارخانه، لباس‌های اورسایز، هودی و سویشرت پوشش‌هایی هستند که در یک تیپ اسپرت استفاده می‌شوند. 

تیپ اسپرت دخترانه

استایل چیست و چه تاثیری در جذابیت دارد؟
بخوانید

بهترین مدل‌های تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت تنها مخصوص پسرها نیست. این روزها تیپ اسپرت دخترانه هم طرفداران زیادی دارد. پوشیدن لباس‌های اورسایز چند سالی است که طرفداران زیادی پیدا کرده است.

برای تیپ اسپرت می‌توانید هودی یا سویشرت اورسایز بپوشید. پیراهن‌های چهارخانه اورسایز با شلوار جین و کتانی سفید، قرمز یا مشکی هیچ‌وقت قدیمی و از مد افتاده نمی‌شوند.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت مشکی دخترانه
تیپ اسپرت مینیمالیستی با ترکیب رنگ‌ها سفید و مشکی

چگونه تیپ اسپرت بزنیم؟

شلوار جین زاپ‌دار در کنار یک تیشرت، ست شیکی برای یک دورهمی ساده است؛ در واقع برای داشتن یک تیپ اسپرت نیاز به فکر و وقت زیادی نیست.

با پوشیدن یک تیشرت و شلوار جین که در کمد همه پیدا می‌شوند می‌توان استایلی ساده و شیک داشت. پوشیدن یک جفت کفش کتانی با این لباس‌ها استایلی اسپرت و شیک برای شما می‌سازد.

تیپ اسپرت دخترانه

انواع تیپ اسپرت دخترانه

انواع مختلف و متنوعی از تیپ اسپرت دخترانه وجود دارند. با کمی تغییر یا گاها با جابجا کردن آیتم‌ها با هم می‌توانید یک استایل اسپرت جدید بسازید؛ پس برای داشتن یک تیپ اسپرت، تنها خود را محدود به لباس‌های ورزشی نکنید.

استایل ارتشی

یک تیشرت یا کت ارتشی با شلوار جین، به همراه کلاه و کفش اسنیکر تیپی کاملا اسپرت می‌سازد که بیشتر بین نوجوان‌ها و جوانان طرفدار دارد. این تیپ در عین سادگی تمام آیتم‌های یک استایل اسپرت را دارد.

تیپ اسپرت دخترانه

استایل دخترانه با جین

لباس‌های جین در استایل اسپرت بسیار پرکاربرد است. شلوارها، کت و سرهمی‌های جین همه می‌توانند در یک استایل اسپرت دخترانه استفاده شوند. پوشیدن سرهمی جین با یک تیشرت سفید یا یک هودی در زمستان بین دخترهای جوان بسیار محبوب است.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

استایل دخترانه با چهارخانه

پیراهن‌های چهارخانه علاوه بر محبوبیت در بین مردها، در میان دخترها هم پرطرفدار هستند. بهتر است حداقل یک پیراهن چهارخانه در کمد خود داشته باشید که اگر اورسایز و بلند باشد، می‌توانید از آن به عنوان مانتو هم استفاده کنید.

تیپ اسپرت دخترانه

شلوار و کت‌های چهارخانه هم در عین رسمی بودن حالتی اسپرت به استایل شما می‌دهند؛ پس از چهارخانه‌ها در بخش‌های مختلف پوشش خود استفاده کنید.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت با کتانی

کفش کتانی سفید، مشکی یا قرمز برای داشتن یک تیپ اسپرت شیک ضروری است. کفش کتانی با یک هودی و شلوار جاگر یک تیپ اسپرت دخترانه بسیار شیک می‌سازد. از این تیپ می‌توانید برای ورزش، تفریح و حتی دورهمی‌های دوستانه استفاده کنید.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه با حجاب

تیپ اسپرت معمولا تیپی پوشیده و ساده است و به همین دلیل دختران محجبه هم می‌توانند از آن استفاده کنند. در تیپ اسپرت دخترانه با حجاب بهتر است از شال و روسری‌های نخی استفاده کنید.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت با مانتو

مانتوها یکی از لباس‌های مهم زنان و دختران ایرانی است. برای یک تیپ اسپرت می‌توانید از انواع مانتوهای جین، جلو باز و نخی استفاده کنید. شلوارهای نخی گشاد، جین‌های مام استایل و بگ از جمله بهترین شلوارهایی هستند که می‌توان آن‌ها را با مانتو ست کرد.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

۵۰ مدل استایل دانشجویی دخترانه رسمی و جدید
بخوانید

استایل زمستانی دخترانه

تیپ زمستانه دخترانه می‌تواند شامل یک هودی و سویشرت باشد که در روزهای سردتر روی آن یک پالتوی اورسایز پوشیده می‌شود. استفاده از کت‌های جین، چرم و پالتوهای پلی‌استر هم در این استایل زیاد دیده می‌شود.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

جدیدترین تیپ های اسپرت دخترانه ۲۰۲۲

لباس‌های چرم یکی از ترندهای سال ۲۰۲۱ هستند. تیپ اسپرت شیک با شلوار یا دامن چرم برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها بسیار مناسب است. شما می‌توانید از شلوارهای چرم هم در پوشش روزمره خود استفاده کنید.

تیپ اسپرت دخترانه

لباس‌های اورسایز یکی دیگر از ترندهای لباس در سال ۲۰۲۱ هستند. شلوارهای گشاد و بگ، کت و پالتو‌های اورسایز از پوشش‌های پرطرفدار در سال ۲۰۲۱ هستند. پوشیدن کت اورسایز با کفش کتانی و شلوار جین یا پارچه‌ای چهارخانه یک تیپ اسپرت دخترانه شیک برای شما می‌سازند.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

اصول پوشیدن تیپ اسپرت

اولین اصل در تیپ اسپرت، استفاده درست از رنگ‌ها است. رنگ‌های گرم و روشن بیشتر در استایل اسپرت استفاده می‌شوند. کتانی قرمز با شلوار جین و شومیز یا تونیک سفید تیپ ساده و شیکی می‌سازد که بیشتر برای فصول گرم مناسب است؛ البته از ترکیب رنگی‌های گرم و شاد می‌توان برای فصول سرد در هودی، دورس و کاپشن استفاده کرد. در کل در تیپ اسپرت باید جسارت استفاده از رنگ‌های شاد را داشته باشید.

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه

همان طور که گفتیم پیراهن چهارخانه عضو جدانشدنی تیپ اسپرت دخترانه است. اگر از طرفداران این استایل هستید حتما باید پیراهن چهارخانه در کمد خود داشته باشید.

با یک پیراهن چهارخانه قرمز می‌توانید تیپ‌های اسپرت مختلفی بسازید؛ حتی در زمستان می‌توانید این پیراهن چهارخانه را زیر بافت یقه هفت خود بپوشید.

تیپ اسپرت دخترانه

در استایل اسپرت از لباس‌ها و اکسسوری‌های پرزرق و برق استفاده نکنید. لباس‌های پرزرق و برق سن شما را بالاتر نشان می‌دهند. برای تیپ اسپرت از پارچه‌های ساده و به دور از تجمل استفاده کنید. 

در تیپ اسپرت از زیورآلات طلایی و مجلل استفاده نکنید چون با این تیپ هم‌خوانی ندارند. شما می‌توانید از زیورآلات هنری، چوبی، دستبند بافت و دست‌ساز در تیپ اسپرت خود استفاده کنید و حال و هوایی مینیمال و کژوال به لباس‌های خود بدهید.

تیپ اسپرت دخترانه

کفش پاشنه بلند و مجلسی ابدا جایی در استایل اسپرت ندارد. در تیپ اسپرت دخترانه بهتر است کفش کتانی و اسنیکر بپوشید؛ اما پوشیدن کالج، کفش‌های تخت و صندل‌های اسپرت هم اشکالی ندارد. کفش‌های لژدار هم می‌توانند بخشی از یک پوشش اسپرت باشند.

تیپ اسپرت دخترانه

بایدها و نبایدها برای پوشیدن لباس های اسپرت دخترانه

در این جا به برخی از نکات مهم برای داشتن یک تیپ دخترانه اسپرت اشاره می‌کنیم:

  • تیپ اسپرت دخترانه را با کوله یا کیف‌های ساده ست کنید. کیف‌های مجلل و رسمی جایگاهی در این استایل ندارند.
  • آرایش مجلسی و غلیظ نکنید. با یک آرایش ملایم و برق لب استایل اسپرت خود را تکمیل کنید.
  • نیم‌بوت‌های برند تیمبرلند هم‌خوانی خوبی با تیپ اسپرت دخترانه زمستانه دارند.
  • برای زیبایی بیشتر تیپ اسپرت خود می‌توانید پاچه شلوارهای جین را تا بزنید.
  • برای زمستان و پاییز، هودی‌های اورسایز را فراموش نکنید.
  • پوشیدن شلوار پارچه‌ای و کتانی سفید یک تیپ ما بین رسمی و اسپرت ایجاد می‌کند.
معرفی انواع استایل دخترانه جدید و جذاب
بخوانید

سخن پایانی

در این مقاله با اصول انتخاب لباس برای تیپ اسپرت دخترانه آشنا شدید. فراموش نکنید که استفاده از لباس‌های رسمی مثل مانتو و شلوار اداری و کفش‌های پاشنه‌دار در این استایل جایی ندارند.

اگر در مورد این تیپ دخترانه سوالی دارید، آن را از ایده آل مگ بپرسید.

سوالات متداول

آرایش مناسب با تیپ اسپرت دخترانه چیست؟

برای تیپ اسپرت بهتر است، آرایش غلیظ نکنید و با آرایشی ملایم استایل شیک خود را کامل کنید؛ البته نداشتن آرایش نیز با این استایل هم‌خوانی خوبی دارد.

آیا در تیپ اسپرت از رنگ‌های تیره هم می‌توان استفاده کرد؟

بله. مخصوصا با کنار هم قرار دادن دو رنگ سفید و مشکی می‌توان استایل شیک اسپرت داشت؛ مثلا کفش سفید و شلوار مشکی همراه با یک هودی سفید، بسیار جذاب می‌شوند.

آیا رنگ‌های پاستلی در تیپ اسپرت جایی دارند؟

بله، یکی از ترندهای جدید استفاده از رنگ‌های پاستلی در استایل‌های روزمره است. این رنگ‌ها در تیپ اسپرت هم جای خود را باز کرده‌اند و بین جوانان طرفداران زیادی دارند.

تیپ اسپرت برای چه سنینی مناسب است؟

تیپ اسپرت تنها مخصوص جوان‌ها یا ورزشکاران نیست؛ بلکه برای تمام افراد با هر سنی که بخواهند تیپ ساده و راحتی داشته باشند، مناسب است.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
1 نظر
  1. سما می گوید

    به نظر من اگر چند سال پیش به اون دخترهایی که الان اینطوری می پوشن میگفتن که تو چند سال بعد اینجوری لباس میپوشی هیش کدوم باور نمیکردن که اینقدر مسخره وناموزون لباس می پوشن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code