زیباترین عکس های شمال ایران {50 منظره زیبای شمال}

هر نقطه از میهن عزیزمان را که بنگریم، به جز زیبایی محض، چیزی نخواهیم دید! با این‌حال، به دلیل آب و هوای مناسب، جنگل، دریا و … شمال همیشه بیشتر از سایر نقاط ایران، مورد توجه قرار دارد.

گیلان، مازندران و گلستان، سه استان شمالی کشورمان هستند که با منظره‌های بی‌نظیر، طبیعت فوق‌العاده و آب و هوای دلپذیر، سالانه میزبان هزاران گردشگر هستند. به نظر شما، زیباترین منظره‌های شمال کدام هستند؟

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ با ما همراه باشید تا به سراغ زیباترین عکس های شمال ایران برویم. امروز قصد داریم ۵۰ منظره دیدنی شمال را معرفی کنیم. پس حتما تا پایان با ما همراه باشید.

آبشار کبودوال – علی آباد کتول 

آبشار کبودوال در علی آباد کتول

آبشار کبودوال یکی از زیباترین منظره های شمال ایران

آبشار کبودوال بدون شک یکی از زیباترین عکس های طبیعت شمال را به شما عرضه می‌کند. این آبشار بی‌نظیر، در پشت سد زرین گل واقع شده و تنها ۵ کیلومتر با علی آباد کتول فاصله دارد.

چشمه گل رامیان – رامیان 

چشمه کل رامیان

چشمه گل رامیان یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

چشمه گل رامیان با ۱۲۰ متر عمق، عمیق‌ترین چشمه آب شیرین در سراسر جهان است. این چشمه آهکی، خانه بسیاری از ماهی‌های خوشمزه شمالی هم محسوب می‌شود.

روستای آلاشت – سوادکوه

روستای آلاشت در سوادکوه

روستای آلاشت یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

روستای آلاشت بی‌تردید یکی از زیباترین مناظر شمال است. کلمه آلاشت به معنی لانه عقاب‌ها است و وجه تسمیه این روستای دیدنی هم به‌خاطر ارتفاع بالای آن است؛ انگار ساکنین آلاشت از بالا به جهان نگاه می‌کنند!

روستای توسکستان – گلستان 

روستای توسکستان در گلستان

توسکستان یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

در ۱۸ کیلومتری استان گلستان، روستایی بی‌نظیر به نام توسکستان قرار دارد که بیش از همه، با آبشار و البته جنگل‌های انبوه و سرسبزش معروف است.

تالاب انزلی – بندر انزلی

تالاب بندز انزلی

تالاب انزلی یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

تالاب انزلی را همه با نیلوفرهای آبی آن می‌شناسند. باور کنید یک تجربه قایق سواری در این تالاب، تا پایان عمر از یاد شما نخواهد رفت؛ این را از ما به یادگار داشته باشید!

قلعه رودخان – گیلان 

قلعه رودخان در استان گیلان

قلعه رودخان یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

قلعه رودخان یکی از دیدنی‌ترین منظره های شمال کشور است که در استان گیلان قرار گرفته است. نام دیگر این مکان، قلعه هزار پله است؛ زیرا برای رسیدن به آن، باید هزار پله را طی کنید.

جنگل دالخانی – رامسر 

جنگل دالخانی در رامسر

جنگل دالخانی یکی از زیباترین منظره های ایران

در میان انبوه جنگل‌های شمال کشور، دالخانی بدون شک یکی از بهترین آن‌ها است. این جنگل در نزدیک روستای جواهر ده در شهرستان رامسر در استان مازندران واقع شده است.

بام سبز – لاهیجان 

بام سبز در لاهیجان

بام سبز لاهیجان یکی از بهترین مناطق گردشگری شمال

بام سبز نام یکی از مناطق دیدنی لاهیجان است که تصاویر آن بدون تردید در زیباترین عکس های شمال ایران قرار می‌گیرند. تله کابین لاهیجان، جذابیت این منطقه را دو چندان کرده است.

دریاچه الیمالات – شهرستان نور 

دریالچه الیمالات در شهرستان نور

دریاچه الیمالات یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

در مسیر شهرستان نور به چمنستان، دریاچه الیمالات قرار گرفته است که می‌تواند یک مقصد رویایی برای یک گشت خارج از شهر روزانه باشد.

دریاچه چورت – کیاسر 

دریاچه چورت در کیاسر

دریاچه چورت یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

دریاچه چورت که در حد فاصل بین ساری و کیاسر قرار گرفته است، نه تنها یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران است، بلکه بدون تردید از هیجان‌انگیزترین مناظر طبیعی کشورمان هم به شمار می‌رود.

آبشار لاتون – لوندویل 

آبشار لاتون در لوندویل

آبشار لاتون یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

لاتون با بیش از ۱۰۵ متر ارتفاع، یکی از بلندترین و در عین حال زیباترین آبشارهای ایران است. تصاویر این منظره بکر، بدون شک از زیباترین عکس های شمال ایران به شمار می‌روند.

روستای فیلبند – بابل 

روستای فیلبند در استان مازندران

فیلبند یکی از زیباترین منظره های طبیعی ایران

فیلبند که یکی از مرتفع‌ترین روستاهای ایران است، با نام بام شرقی مازندران هم شناخته می‌شود و در نزدیکی شهرهای آمل و بابل قرار گرفته است. منظره قرار گرفتن ابرها در زیر پای‌تان، چیزی است که فقط در فیلبند می‌توانید تجربه کنید.

قله درفک – رودبار 

قله درفک در استان گیلان

قله درفک یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

قله آتشفشانی و ۲۶۰۰ متری درفک، در استان گیلان و در نزدیکی شهر رودبار قرار گرفته است. این قله زیبا، یکی از اولین مقصدها برای گردشگران شمال کشور به ویژه استان گیلان، محسوب می‌شود.

دشت دریاسر – مازندران 

دشت دریاسر در استان مازندران

دشت دریاسر یکی از بهترین مناطق شمال کشور

دشت دریاسر را می‌توان بهشت گمشده مازندران دانست. این دشت که بعد از جنگل‌های دوهزار قرار گرفته است، در میان ۴ کوه بلند محصور شده و همین موضوع، زیبایی آن را دو چندان کرده است.

پارک جنگلی سیسنگان – نوشهر 

پارک جنگلی سیسنگان

سیسنگان یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

پارک جنگلی سیسنگان در شهرستان نوشهر در استان مازندران قرار گرفته است. این پارک از ساحل دریای خزر شروع شده و تا جنگل‌های انبوه مازندران، ادامه پیدا می‌کند.

دشت النزه – ماسال 

دشت النزه در ماسال گیلان

دشت النزه یکی از منظره های زیبای ایران

دشت النزه در منطقه ماسال در استان گیلان قرار گرفته است. زمانی که مه غلیظ صبحگاهی سراسر این دشت پرشکوه را فرا گرفته است، یکی از زیباترین عکس های شمال ایران در دسترس شما قرار دارد.

مرداب نشتارود – تنکابن 

مرداب نشتارود در تنکابن

مرداب نشتارود یکی از زیباترین منظره های شمال ایران

در فاصله ۵ کیلومتری از شهر تنکابن، یک مرداب بسیار زیبا به نام نشتارود قرار گرفته است. این مرداب بی‌نظیر، در فصل بهار با ماهی کپور، از گردشگران پذیرایی می‌کند.

تالاب میانکاله – بهشهر 

تالاب میانکاله در بهشهر

تالاب میانکاله یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران

میانکاله زیستگاه پرندگانی مانند فلامینگو، قو، پلیکان و … است. این تالاب دیدنی، بدون هیچ تردیدی، در لیست زیباترین عکس های شمال ایران قرار می‌گیرد.

جنگل تیلاکنار – متل قو 

جنگل تیلاکنار در متل قو

جنگل تیلاکنار یکی از زیباترین مناطق ایران

از جاده چالوس به سمت متل قو که پیش بروید، کم کم درختان انبوه و سر به فلک کشیده جنگل تیلاکار پیش روی شما ظاهر می‌شوند. تیلاکنار را می‌توان منبع زیباترین عکس های شمال ایران دانست.

روستای کندلوس – مازندارن 

روستای کندلوس در مازندران

روستای کندلوس یکی از زیباترین منظره های شمال

در ۵ کیلومتری مرزن آباد، روستای تاریخی و ۴ هزار ساله کندلوس قرار گرفته است. تجربه نشان داده که کمتر گردشگری می‌تواند در سفر به مازندران، قید بازدید از کندلوس و مناظر بی‌نظیر آن را بزند.

روستای ماسوله – گیلان 

روستای ماسوله در گیلان

ماسوله از زیباترین عکس های طبیعت ایران

کمتر کسی است که نام روستای پلکانی و منحصر به فرد ماسوله را نشنیده باشد. لازم به تاکید نیست که تصاویر این روستا، همگی در لیست زیباترین عکس های شمال ایران قرار می‌گیرند.

جاده اسالم به خلخال 

جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال یکی از زیباترین منظره های ایران

جاده ۷۰ کیلومتری اسالم به خلخال را می‌توان یکی از زیباترین جاده‌های ایران و حتی خاورمیانه دانست. اوج شکوه و زیبایی این جاده در فصل پاییز و همراه با جادوی رنگ‌ درختان اطراف، خود را نشان می‌دهد.

سرولات – چابکسر 

سرولات در چابکسر

سرولات یکی از زیباترین عکس های طبیعت ایران در ۳ کیلومتری چابکسر، منطقه زیبای سرولات قرار دارد که با رودخانه خروشانش، منظره فوق‌العاده‌ای را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد.

روستای جواهرده – رامسر 

روستای جواهرده در رامسر

روستای جواهرده از زیباترین منظره های ایران

جواهرده یکی از معروف‌ترین روستاهای ایران است و دلیل این همه محبوبیت، چیزی جز زیبایی فوق‌العاده آن نیست. این روستا که در نزدیکی رامسر قرار دارد، یکی از نگین‌های گردشگری شمال کشور به شمار می‌رود.

گردنه حیران – اردبیل به آستارا 

گردنه حیران در مسیر اردبیل به آستارا

گردنه حیران از زیباترین عکس های طبیعت ایران

آخرین منظره‌ای که در بررسی زیباترین عکس های طبیعت ایران در شمال به آن می‌پردازیم، گردنه حیران است. این گردنه ۳۵ کیلومتری در تمام فصول سال، پوشیده از مه است و تصویر فوق‌العاده‌ای را پیش روی مسافران قرار می‌دهد.

امتیاز شما به این پست
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code