آشنایی با انواع مد سال 1402

مد 1402

رنگ سال، جزو مواردی است که بر روند ترند و مد، تاثیر می‌گذارد. رنگ سال ۱۴۰۲ نیز، قرمز پرشین است که به‌عنوان رنگی زنده، جذاب و مثبت شناخته می‌شود. همچنین این رنگ باعث پویایی، هیجان و نشاط بیشتر افراد می‌شود.

طراحی لباس‌ها و سبک پوشش خانم‌ها همواره تحت تاثیر رنگ‌ها و ترند‌های روز دنیا هستند. بنابراین برای داشتن یک استایل شیک و بی‌نقص، باید رنگ سال را بشناسید و از اصول هماهنگی بین رنگ‌ها آگاه باشید.

در ادامه به توضیح و بررسی اکسسوری‌ها، سبک آرایش و لباس‌های ترند و مد شده در سال ۱۴۰۲ می‌پردازیم تا افرادی که به مد و ترند‌های روز دنیا علاقه دارند، با آگاهی بیشتری برای تهیه یک ست جذاب، تصمیم بگیرند.

رنگ مد سال ۱۴۰۲

رنگ سال ۱۴۰۲ رنگ قرمز پرشین یا (viva magenta) است. این رنگ، خاص و منحصر به فرد است که سایه‌هایی از رنگ سرخابی، زرشکی و بنفش در آن دیده می‌شود. کد رنگ قرمز پرشین، ۱۸-۱۷۵۰ viva magenta است. این رنگ، سرشار از قدرت، شجاعت، انرژی، شادی، خوشبینی و پویایی است.

پوشیدن لباس‌هایی با رنگ مد ۱۴۰۲، می‌تواند در افزایش اعتماد‌به‌نفس و شادابی شما نقش بسیاری داشته باشد. آرایش و استایل‌های زنانه و مردانه با رنگ سال ۲۰۲۳، جسارت و جدیت را در شما افزایش می‌دهد؛ بنابراین اگر به مراسم خاصی دعوت شدید، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ قرمز پرشین یا سرخابی استفاده کنید.

چه رنگ‌هایی با رنگ سال ۱۴۰۲ ست می‌شود؟

شاید ست کردن رنگ قرمز پرشین با سایر رنگ‌ها دشوار باشد و برای داشتن یک استایل بی‌نقص همراه با مد ۱۴۰۲ سردر گم شوید؛ بنابراین در این قسمت از مقاله رنگ‌هایی را انتخاب کرده‌ایم که مناسب رنگ سال ۲۰۲۳ هستند.

دقت کنید که رنگ قرمز پرشین رنگی زنده است که تناژ‌های گرم و سردی دارد؛ به‌همین‌دلیل باید دقت کنید رنگ‌هایی که برای ترکیب با رنگ سال انتخاب می‌کنید، تناژ مناسبی داشته تا ظاهر شما شلوغ و نامناسب نباشد.

یکی از رنگ‌هایی که با سرخابی و قرمز پرشین ست می‌شود، رنگ مشکی است. رنگ مشکی، قرمزی و گرمی رنگ‌ها را کاهش می‌دهد و در استایل، تعادل ایجاد می‌کند.

سفید و کرم، به‌عنوان رنگی خنثی، با تمام رنگ‌ها به خوبی ترکیب می‌شوند و مانند مشکی، در استایل ما تناسب ایجاد می‌کنند. ترکیب درست رنگ سبز با ویوا مگنتا نیز زیبا می‌شود؛ به شرطی که رنگ سبز تیره با تناژی همسان با رنگ قرمزپرشین انتخاب کنیم. برای مثال میتوانیم دامن سبز زمردی را با یک شومیز سرخابی ست کنیم.

قانون کلی مد و استایل، در ترکیب درست رنگ‌های گرم و سرد است. قرمز پرشین، رنگی است که گرمای بیشتری دارد و بهتر است با رنگ‌های سرد مانند آبی، آن را خنثی کنیم. اینکه کدام بخش از استایل ما چه رنگی باشد، مهم نیست؛ فقط کافی است از ترکیب رنگ و اکسسوری‌های مناسبی استفاده کنیم.

ست رنگ سال با مشکی
ست رنگ سال با مشکی
ترکیب رنگ قرمز پرشین با آبی
ترکیب رنگ قرمز پرشین با آبی
ست رنگ قرمز با رنگ نسکافه‌ای
ست رنگ قرمز با رنگ نسکافه‌ای
ترکیب رنگ سرخابی با سبز
ترکیب رنگ سرخابی با سبز
ست رنگ سرخابی با سفید
ست رنگ سرخابی با سفید
ست قرمز پرشین با نارنجی
ست قرمز پرشین با نارنجی
ترکیب رنگ سرخابی با خاکستری روشن
ترکیب رنگ سرخابی با خاکستری روشن

بهترین مدل مانتو سال ۱۴۰۲

در این قسمت از مقاله، برای شما مدل مانتو شیک زنانه، متناسب با رنگ سال ۲۰۲۳ جمع آوری کردیم، تا در‌عین شیک پوشی، با مد ۱۴۰۲ همراه باشید.

مدل مانتو‌هایی با رنگ قرمز پرشین یا سرخابی، شما را پر انرژی و با اعتماد به نفس نشان می‌دهد. اگر به مهمانی خاصی دعوت هستید، می‌توانید از استایلی با رنگ سرخابی یا قرمز پرشین استفاده کنید. همچنین توجه کنید که رنگ شال، کفش، کیف و اکسسوری‌ها، بسیار بر استایل شما تاثیر‌گذار است.

مانتو شیک زنانه 1402
مانتو شیک زنانه ۱۴۰۲
مانتو زنانه با رنگ سال 2023
مانتو زنانه با رنگ سال ۲۰۲۳
مانتو کتی زنانه سرخابی
مانتو کتی زنانه سرخابی
مانتو شیک زنانه خامه دوزی
مانتو شیک زنانه خامه دوزی
مانتو زنانه چین دار به رنگ کرم
مانتو زنانه چین دار به رنگ کرم
مانتو مجلسی زنانه 2023
مانتو مجلسی زنانه ۲۰۲۳
مانتو تابستانه زنانه
مانتو تابستانه زنانه

لباس‌های مجلسی سال ۱۴۰۲

انتخاب یک لباس مجلسی شیک و مناسب، برای بسیاری از خانم‌ها مشکل است؛ البته با دانستن چند نکته می‌توانیم خیلی سریع، یک لباس مجلسی زیبا و راحت انتخاب کنیم.

قبل از خریدن لباس مجلسی زنانه، باید به فرم بدن، رنگ پوست و مجلسی که به آن دعوت شده‌‌ایم، دقت کنیم. لباس‌های بلند با پارچه‌های مات و تیره، مناسب خانم‌‌هایی است که اضافه وزن دارند و لباس‌های مجلسی کوتاه و براق، مناسب خانم‌های قد بلند و لاغر اندام است.

در سال ۱۴۰۲، لباس‌های مجلسی با پارچه‌های مخمل، ساتن و براق، مد شده است که شما با در نظر گرفتن شرایط و علاقه خود، می‌توانید لباس مجلسی دلخواه خود را خریداری کنید.

رنگ سال ۱۴۰۲ و ۲۰۲۳ چیست؟ + بهترین ست‌ های لباس ، آرایش و دکوراسیون
بخوانید

حتما قبل از مراسم، لباس مجلسی خود را به همراه کفش مورد نظر، بپوشید و قدم بزنید و از راحتی و ظاهر آن مطمعن شوید تا در مجلس و مهمانی با مشکل رو‌به‌رو نشوید.

لباس مجلسی 2023
لباس مجلسی ۲۰۲۳
لباس مجلسی مخمل کوتاه
لباس مجلسی مخمل کوتاه
لباس مجلسی حریر سفید
لباس مجلسی حریر سفید
لباس مجلسی کوتاه شیک 2023
لباس مجلسی کوتاه شیک ۲۰۲۳
لباس مجلسی ساتن به رنگ سبز زمردی
لباس مجلسی ساتن به رنگ سبز زمردی
لباس مجلسی زنانه به رنگ آبی کاربنی
لباس مجلسی زنانه به رنگ آبی کاربنی
لباس مجلسی حریر بلند
لباس مجلسی حریر بلند

شال و روسری مد سال ۱۴۰۲

شال و روسری یک نوع سرپوش کاربردی برای خانم‌ها است، که داراری طرح و رنگ‌های بسیاری است و شما خیلی راحت می‌توانید با آن استایل خود را تکمیل کنید. این نوع سرپوش‌ها، به گونه‌ای در گروه اکسسوری‌ها قرار می‌گیرند که به زیبایی پوشش شما کمک می‌کند.

روسری‌ها، دارای جنس و طرح‌های مختلفی هستند. مثلا روسری‌های ساتن و حریر، بیشتر در مراسم و مجالس استفاده می‌شوند و شال‌های نخی، به‌طور معمول و روز‌مره استفاده می‌شوند.

همچنین، خانم‌های جوان بیشتر طرفدار طرح و رنگ‌های اسپرت هستند؛ زیرا راحت‌تر با استایل‌های روزمره ست می شوند. طرح‌های شلوغ و آبرنگی نیز در بین خانم‌ها محبوب است چون با هر استایل و رنگی همخانی دارد.

قبل از خرید شال یا روسری، بهتر است به فرم صورت و رنگ پوست خود توجه کنید؛ اگر پوست روشنی دارید، بهتر است از رنگ‌های گرم و اگر پوست سبزه‌ای دارید، از رنگ‌های سرد استفاده کنید. همچنین اگر صورت پهن و بزرگی دارید، باید از روسری‌های ساده استفاده کنید و اگر صورت کوچکی دارید، روسری و شال‌های طرح‌دار مناسب شما است.

روسری ترند 2023
روسری ترند ۲۰۲۳
روسری با رنگ سال 1402
روسری با رنگ سال ۱۴۰۲
روسری شیک و مجلسی
روسری شیک و مجلسی
روسری سرخابی و سرمه‌ای
روسری سرخابی و سرمه‌ای
روسری با رنگ مد 1402
روسری با رنگ مد ۱۴۰۲
روسری شک و آبرنگی
روسری شک و آبرنگی
روسری سرخابی شیک 2023
روسری سرخابی شیک ۲۰۲۳

مد سال ۱۴۰۲ برای زیورآلات و اکسسوری‌ها

اکسسوری‌ها در تکمیل استایل نقش بسیاری دارند. یکی از اکسسوری‌های پر‌طرفدار در بین خانم‌ها، گردنبند، ساعت و انگشتر است که در زیبایی پوشش ما نقش ویژه‌ای دارند. در سال ۲۰۲۳، گردنبند و زیورآلات چند لایه و گوشوارهایی با سایز بزرگ و نا‌متقارن، ترند شده است.

همچنین جواهرات مرواریدی یا جواهراتی با سنگ‌های زینتی، بسیار در بین خانم‌ها محبوب است؛ بنابراین با‌توجه به نوع لباس خود، می‌توانید از زیورآلات زیبا و مناسب استفاده کنید. برای مثال، گردنبند‌های گرد و کوتاه مناسب لباس‌هایی با یقه دلبری یا دکلته هستند.

اکسسوری ترند 1402
اکسسوری ترند ۱۴۰۲
گردنبند چند لایه مد 2023
گردنبند چند لایه مد ۲۰۲۳
گوشواره و گردنبند ترند 1402
گوشواره و گردنبند ترند ۱۴۰۲
انگشتر ظریف و نامتقارن ترند 2023
انگشتر ظریف و نامتقارن ترند ۲۰۲۳
استفاده از ساعت و دست بند‌های چند لایه
استفاده از ساعت و دست بند‌های چند لایه
استفاده از جواهرات با سنگ‌های قیمتی
استفاده از جواهرات با سنگ‌های قیمتی
گردنبند ظریف زنانه
گردنبند ظریف زنانه

بهترین مدل عینک آفتابی برای سال ۱۴۰۲

در سال ۱۴۰۲ عینک آفتابی‌ با رنگ و مدل‌های بسیاری در بازار دیده می‌شوند که هرکدام از آن‌ها کارایی منحصر‌به‌فرد خود را دارند؛ مثلا عینک‌های آفتابی با شیشه‌های دودی، بسیار مناسب رانندگی هستند؛ زیرا شدت‌نور را در تمام طیف‌های‌ رنگی کم می‌کنند و باعث دید بهتر می‌شوند.

عینک آفتابی با رنگ سبز می‌تواند نور آبی را فیلتر کرده و درخشندگی سطوح را کاهش دهند؛ به‌همین‌دلیل، خلبان‌ها از عینک آفتابی با شیشه‌های سبز رنگ استفاده می‌کنند. عینک آفتابی با شیشه‌های رنگ زرد نیز می‌تواند نور آبی را فیلتر کند و این امر، مانع از خستگی چشم‌ها می‌شود.

عینک آفتابی ترند 2023
عینک آفتابی ترند ۲۰۲۳
عینک آفتابی زنانه 1402
عینک آفتابی زنانه ۱۴۰۲
عینک آفتابی مدل گربه‌ای
عینک آفتابی مدل گربه‌ای
عینک آفتابی مناسب صورت‌های گرد و کشیده
عینک آفتابی مناسب صورت‌های گرد و کشیده
عینک آفتابی زنانه کلاسیک و مدرن
عینک آفتابی زنانه کلاسیک و مدرن
عینک دودی زنانه
عینک دودی زنانه
عینک آفتابی زنانه با فرام کرمی
عینک آفتابی زنانه با فرام کرمی

کفش مد سال ۱۴۰۲ چیست؟

در سال ۲۰۲۳، کفش‌های شیشه‌ای و پر‌ زرق‌و‌برق دارای نگین، بسیار پر‌طرفدار هستند و خانم‌های جوان از این کفش‌ها برای مهمانی و مجالس، بسیار استقبال می‌کنند. همچنین کفش‌های اسپرت با رنگ‌های مات و پاستیلی، ترند سال ۱۴۰۲ هستند.

دقت کنید، کفشی که انتخاب می‌کنید متناسب با لباس و مراسم شما باشد. اگر لباس مجلسی شما ساده و بلند است، پوشیدن کفش مجلسی نگین‌دار مناسب استایل شما خواهد بود و اگر مانتو‌های ترند و پر زرق‌و‌برق ۱۴۰۲ را می‌پوشید، بهتر است از صندل، کفش‌های شیشه‌ای و ساده استفاده کنید.

توجه داشته‌باشید که اگر مشکلات کمر درد، زانو درد و خار پاشنه دارید، از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند، خودداری کنید و صندل‌های مجلسی با پاشنه کوتاه و پهن یا کفش‌های بالرین را جایگزین کفش‌های پاشنه بلند مجلسی کنید.

کفش پاشنه بلند مجلسی با رنگ سال 2023
کفش پاشنه بلند مجلسی با رنگ سال ۲۰۲۳
کفش مجلسی شیک زنانه به رنگ قرمز پرشین
کفش مجلسی شیک زنانه به رنگ قرمز پرشین
کفش مجلسی زنانه شیک و فانتزی
کفش مجلسی زنانه شیک و فانتزی
کفش مجلسی زنانه مخمل
کفش مجلسی زنانه مخمل
کفش مجلسی زنانه 2023
کفش مجلسی زنانه ۲۰۲۳
کفش زنانه مجلسی ترند سال 2023
کفش زنانه مجلسی ترند سال ۲۰۲۳
کفش مجلسی قرمز پاشنه کوتاه
کفش مجلسی قرمز پاشنه کوتاه

مد کیف سال ۱۴۰۲

در این قسمت از مقاله، به معرفی چند نمونه از کیف‌های ترند ۱۴۰۲ می‌پردازیم که بر‌اساس رنگ سال، طراحی شده است. امسال کیف‌های کوچکی که با زنجیر یا نگین تزیین شده است، بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است؛ همچنین کیف‌های دوشی و زنانه با طرح‌‌های سنتی و رنگا‌رنگ نیز ترند سال بوده.

کیف‌های مینیمال و ساده نیز جزو ترند‌های پرطرفدار ۲۰۲۳ است. این کیف‌ها با طراحی ساده، دوخت و جزئیات زیاد، می‌توانند در داشتن استایلی مدرن و ساده به شما کمک کنند.

اگر دوست دارید کیف شما مدت زمان بیشتری عمر کند، بهتر است آن را در یک کیسه پارچه‌ای قرار دهید و به صورت ایستاده در کمد بگذارید. دقت کنید که کیف خود را در کیسه‌های پلاستیکی قرار ندهید، چون رطوبت را حفظ می‌کند و باعث تغییر رنگ کیف می‌شود.

کیف دوشی زنانه به رنگ سال 2023
کیف دوشی زنانه به رنگ سال ۲۰۲۳
کیف دوشی زنانه قرمز
کیف دوشی زنانه قرمز
کیف دوشی زنانه شیک و مجلسی به رنگ سرخابی
کیف دوشی زنانه شیک و مجلسی به رنگ سرخابی
کیف ترند سال 1402
کیف ترند سال ۱۴۰۲
کیف مجلسی زنانه کرم و قهوه‌ای
کیف مجلسی زنانه کرم و قهوه‌ای
کیف دوشی زنانه با بند زنجیری
کیف دوشی زنانه با بند زنجیری
کیف شیک و مجلسی زنانه
کیف شیک و مجلسی زنانه

آرایش ترند سال ۱۴۰۲ چیست؟

بسیاری از خانم‌ها سبک آرایش و میکاپ خود را با توجه به رنگ سال انتخاب می‌کنند. شما باید بدانید چگونه می‌توان با توجه به رنگ سال ۱۴۰۲، یک آرایش مینیمال یا شلوغ داشته باشید. سبک آرایش سال ۲۰۲۳، بیشتر به سمت نوستالژی دهه ۲۰۰۰ پیش می‌رود و می‌بینیم که علاوه‌بر استایل، میکاپ‌ها نیز دارای زرق‌و‌برق هستند.

در سال ۲۰۲۳، موضوعی که در زمینه زیبایی و آرایش به آن بسیار اهمیت می‌دهند، پوست و مو‌های سالم است. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم حتما از برند‌های آرایشی با کیفیت و خوب استفاده کنید، تا پوست و موی شما دچار آسیب نشود.

آرایش صورت مناسب با رنگ سال 2023
آرایش صورت مناسب با رنگ سال ۲۰۲۳
آرایش صورت زنانه با رژ لب سرخابی
آرایش صورت زنانه با رژ لب سرخابی
آرایش مینیمال زنانه
آرایش مینیمال زنانه
آرایش صورت ساده زنانه
آرایش صورت ساده زنانه
آرایش ترند 1402
آرایش ترند ۱۴۰۲
آرایش صورت ساده و مینیمال
آرایش صورت ساده و مینیمال
آرایش زنانه با رنگ سرخابی
آرایش زنانه با رنگ سرخابی

بهترین مدل‌های ژلیش ناخن

با‌توجه به مد سال ۱۴۰۲، خانم‌‌ها علاقه زیادی به کاشت و ژلیش ناخن دارند و به داشتن دستانی زیبا اهمیت می‌دهند. همچنین برخی از خانم‌‌ها علاقه دارند با مد و ترند‌های روز دنیا همراه باشند؛ به‌ همین دلیل، دنبال طرح ناخن با رنگ سال ۱۴۰۲ هستند.

رنگ قرمز پرشین یا سرخابی، با اغلب تناژ‌های پوستی هماهنگ است و برای ژلیش ناخن گزینه مناسبی است. همچنین این رنگ باعث افزایش اعتماد‌به‌نفس، روحیه و انرژی شما می‌شود. در ادامه، چند مدل ژلیش ناخن با رنگ سال ۲۰۲۳ برای شما جمع‌آوری کردیم تا شما از آن‌ها ایده بگیرید.

مدل ژلیش ناخن فانتزی
مدل ژلیش ناخن فانتزی
مدل ناخن با رنگ سال 2023
مدل ناخن با رنگ سال ۲۰۲۳
طرح ناخن بلند زنانه
طرح ناخن بلند زنانه
طراحی ناخن بلند
طراحی ناخن بلند
مدل ناخن شیک و زیبا
مدل ناخن شیک و زیبا
طرح ناخن دخترانه
طرح ناخن دخترانه
ژلیش ناخن با رنگ سال 1402
ژلیش ناخن با رنگ سال ۱۴۰۲

سخن پایانی

رنگ سال ۲۰۲۳ رنگ قرمز پرشین (viva magenta) انتخاب شده است. در این رنگ سایه‌هایی از رنگ‌های سرخابی، بنفش و صورتی دیده می‌شود که زیبایی این رنگ را چند برابر کرده است.

استفاده از رنگ قرمز پرشین یا سرخابی در پوشش و آرایش، می‌تواند در خلق‌و‌خوی افراد تاثیر‌گذار باشد؛ زیرا این رنگ به پویایی، سرخوشی و اعتماد‌به‌نفس شناخته می‌شود.

در این مطلب، درمورد آرایش، اکسسوری و پوشاک ترند با رنگ سال ۱۴۰۲ صحبت کردیم تا شما با آگاهی بیشتری در این زمینه، پوشش و آرایش‌های دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر شما در این موضوعات، اطلاعات و نظری دارید، خوشحال می‌شویم آن را برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

رنگ مد سال ۱۴۰۲ نماد چیست؟

رنگ سال ۱۴۰۲ نشان دهنده شجاعت، سرزندگی و شور و نشاط است.

چه رنگی با قرمز پرشین ست کنیم؟

ترکیب رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم و مشکی با قرمز پرشین، استایل شما را متعادل می‌کند. رنگ‌های هم‌خانواده نیز می‌تواند استایل شما را شیک کند؛ اما هنگام ترکیب رنگ‌های مخالف مانند زرد، سبز و… حتما به تناژ‌های آن دقت کنید.

۵ | (۳)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x