کدام مدل خط چشم برای من مناسب است؟ آموزش و نکات کلیدی

خط چشم یکی از بخش‌های ضروری یک آرایش کامل و بی‌نقص است که می‌تواند فرم و حالت چشم‌ها را تغییر دهد و به آن‌ها جلوه‌ای زیبا و جذاب ببخشد. خط چشم‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند.

خط چشم مدادی، خط چشم مایع و خط چشم ژله‌ای چند نمونه پرطرفدار از این محصول آرایشی‌اند که برای کشیدن مدل‌های مختلف خط چشم مناسبند. خط چشم همچنین در مدل‌های مختلفی کشیده می‌شود.

قصد داریم ضمن معرفی انواع مدل خط چشم، طرز کشیدن خط چشم ساده را به شما آموزش دهیم. با ایده آل مگ همراه باشید.

معرفی انواع مدل خط چشم

یک مدل خط چشم زیبا

خط چشم‌ها در مدل‌های مختلفی کشیده می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند و در آرایش‌هایی با سبک‌های متفاوت استفاده می‌شوند. در ادامه به معرفی مدل‌های خط چشم می‌پردازیم:

خط چشم ساده

خط چشم ساده

خط چشم ساده، یک خط صاف و یکدست در امتداد خط مژه‌ها است. این مدل خط چشم برای تمامی فرم‌های چشم مناسب بوده و می‌تواند چشم‌ها را درشت‌تر و کشیده‌تر نشان دهد.

خط چشم گربه‌ای

مدل خط چشم گربه ای

خط چشم گربه‌ای، یک مدل خط چشم کلاسیک است که از دو قسمت تشکیل شده: یک خط صاف در امتداد خط مژه‌ها و یک دنباله ظریف در گوشه بیرونی چشم. این مدل برای چشم‌های بادامی و کشیده مناسب است و چشم‌ها را جذاب‌تر و گیراتر نشان می‌دهد.

خط چشم هلالی

مدل خط چشم هلالی

خط چشم هلالی، یک مدل خط چشم ملایم است که شبیه به یک هلال در گوشه بیرونی چشم کشیده می‌شود. این مدل خط چشم برای چشم‌های گرد و پف‌دار مناسب است و چشم‌ها را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهد.

خط چشم روباهی

مدل خط چشم روباهی

خط چشم روباهی، یک مدل خط چشم جدید است که از یک خط صاف در امتداد خط مژه‌ها و یک دنباله ظریف و منحنی در گوشه بیرونی چشم تشکیل می‌شود. این مدل خط چشم برای چشم‌های بادامی و کشیده مناسب بوده و چشم‌ها را درشت‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد.

خط چشم دودی

خط چشم دودی

خط چشم دودی، یک مدل خط چشم جسورانه است که با استفاده از سایه چشم تیره کشیده می‌شود. این مدل خط چشم برای تمامی فرم‌های چشم مناسب است و چشم‌ها را درشت‌تر و عمیق‌تر نشان می‌دهد.

خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی یک مدل خط چشم مدرن و خلاقانه است که در آن از خطوط و اشکال مختلف برای ایجاد یک ظاهر منحصر به فرد استفاده می‌شود. این مدل خط چشم برای تمامی فرم‌های چشم مناسب است و چشم‌ها را جذاب‌تر و گیراتر نشان می‌دهد.

انواع مدل خط چشم را می‌توان با اشکال مختلف این محصول (مدادی، ژله‌ای، مایع و…) اجرا کرد. بعضی از مدل‌های آن را نیز می‌توان با خط چشم‌های رنگی کشید. برای مثال خط چشم‌های گرافیکی وقتی با محصول رنگی کشیده شوند بسیار جذاب خواهند شد. برای آشنا شدن با زیر و بم‌های خط چشم گرافیکی می‌توانید آموزش خط چشم گرافیکی را بخوانید که به طور مفصل به این نوع از آرایش چشم پرداخته است.

آموزش خط چشم ساده

آموزش کشیدن خط چشم ساده با خط چشم مایع

از آنجایی که خط چشم ساده، پرکاربردترین مدل خط چشم است، اکنون قصد داریم طرز کشیدن خط چشم ساده را به شما آموزش دهیم.

برای داشتن یک خط چشم ساده و باریک به خط چشم مدادی، مایع یا ماژیکی نیاز دارید. انتخاب نوع خط چشم به راحتی و مهارت شما بستگی دارد.

پس از انجام زیرسازی‌های لازم، از جمله استفاده از آبرسان، پرایمر (درصورت لزوم) و سایه چشم (درصورت تمایل)، چشم را نیمه‌باز نگه داشته و به آینه از پایین نگاه کنید.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو چیست؟ روش های مختلف لیفت ابرو

خط چشم را گوشه داخلی چشم قرار داده و در امتداد مژه‌ها یک خط باریک و صاف بکشید. این کار را تا حدود یک یا دو میلیمتر بعد از پایان خط مژه ادامه دهید.

دقت کنید که هنگام کار، چشم‌ها را با دست نکشید. این کار باعث پهن و کوتاه شدن خط چشم می‌شود. مداد یا براش را نرم و آرام روی پلک بکشید. سپس با یک گوش پاک کن آغشته به کرم، ناصافی‌های احتمالی آن را برطرف نمایید.

معیارهای انتخاب مدل خط چشم مناسب

آموزش کشیدن خط چشم ساده

انتخاب مدل خط چشم به عوامل مختلفی مانند فرم چشم‌ها، نوع آرایش مورد نظر و سلیقه شخصی بستگی دارد. به طور کلی، خط چشم ساده برای آرایش روزانه و خط چشم گربه‌ای و دودی برای آرایش‌های رسمی و مجلسی مناسب‌ترند. خط چشم هلالی و روباهی نیز برای آرایش‌های ملایم و ظریف کاربرد دارند.

بیشتر بخوانید: ۴۰ مدل موی کوتاه برای صورت های گرد زنانه و دخترانه

انتخاب جنس خط چشم نیز به عوامل دیگری مانند مهارت آرایشگری، فرم چشم‌ها و نوع آرایش مورد نظر شما بستگی دارد. به طور کلی، خط چشم مدادی برای افراد مبتدی و خط چشم مایع برای آرایشگر‌های حرفه‌ای مناسب‌تر است.

خط چشم ماژیکی نیز برای افرادی که به دنبال استفاده سریع و آسان از خط چشم هستند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

مدل مناسب خط چشم براساس رنگ چشم

مدل خط چشم مناسب برای رنگ چشم‌های مختلف

انتخاب خط چشم مناسب با توجه به رنگ چشم نیز اهمیت دارد. در واقع مهم است که بدانیم با هر رنگ چشم، چه رنگ خط چشمی استفاده شود تا جلوه چشم‌ها کاهش نیافته و تاثیر خط چشم بیشتر باشد. در ادامه به بررسی این نکته می‌پردازیم.

انتخاب خط چشم مناسب برای چشم‌های مشکی

برای چشم‌های مشکی، بهتر است از خط چشم مشکی براق یا مشکی مات استفاده کنید. این رنگ خط چشم به چشم‌های شما جلوه‌ای طبیعی و جذاب می‌بخشد.

انتخاب خط چشم مناسب برای چشم‌های رنگی

برای چشم‌های رنگی، بهتر است از خط چشمی استفاده کنید که رنگ آن مکمل رنگ چشم‌های شما باشد. این کار باعث می‌شود که رنگ چشم‌های شما بیشتر به چشم بیاید.

 • برای چشم‌های آبی بهتر است از خانواده رنگ‌های بنفش، قهوه‌ای یا طلایی استفاده کنید.
 • برای چشم‌های سبز بهتر است از خانواده رنگ‌های نارنجی، قهوه‌ای یا قرمز استفاده کنید.
 • برای چشم‌های عسلی بهتر است از خانواده رنگ‌های مشکی، سبز یا نقره‌ای استفاده کنید.

انتخاب خط چشم مناسب برای چشم‌های قهوه‌ای

برای چشم‌های قهوه‌ای، هر رنگ خط چشمی مناسب است. با این حال، اگر می‌خواهید رنگ چشم‌های خود را بیشتر برجسته کنید، بهتر است از خط چشمی استفاده کنید که رنگ آن از خانواده رنگ‌های آبی، سبز یا بنفش باشد.

به‌طور کلی و برای هر رنگ چشم، اگر می‌خواهید خط چشم شما جلوه‌ای ملایم‌تر داشته باشد، می‌توانید از خط چشم قهوه‌ای یا خاکستری استفاده کنید. همچنین خط چشم‌های رنگی جلوه‌ای جسورانه‌تر به چشم‌ها و آرایش شما می‌دهند.

خط چشم مناسب برای فرم‌های مختلف چشم‌

مدل‌های مختلف خط چشم برای اندازه‌های مختلف چشم

نکته دیگری که باید هنگام انتخاب مدل خط چشم به آن توجه کرد، فرم چشم‌ها و فاصله چشم‌ها و ابروها است. البته در معرفی انواع مدل خط چشم اشاره‌ای به این موضوع شد که هر مدل با چه فرم چشمی مناسب‌تر است. اما در توضیح تکمیلی می‌توان گفت:

 • برای چشم‌های بادامی، می‌توانید از هر مدل خط چشمی استفاده کنید.
 • برای چشم‌های گرد، بهتر است از خط چشمی استفاده کنید که فرم چشم‌ها را کشیده‌تر و بلندتر نشان دهد. خط چشم هلالی یا گربه‌ای گزینه‌های مناسبی هستند.
 • برای چشم‌های درشت، بهتر است از خط چشمی استفاده کنید که فرم چشم‌ها را ملیح‌تر نشان دهد. خط چشم ساده یا هلالی گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند.
 • برای چشم‌های ریز، بهتر است از خط چشمی استفاده کنید که فرم چشم‌ها را درشت‌تر و بزرگتر نشان دهد. خط چشم گربه‌ای یا دودی را گزینه‌های مناسبی می‌دانند.

با رعایت این نکات می‌توانید خط چشم مناسب برای چشم‌های خود را انتخاب کنید و چشم‌های خود را بی‌نقص و گیرا نشان دهید.

یک خط چشم خوب و حرفه‌ای، قلب تپنده یک آرایش چشم زیبا است. مدل های آرایش چشم جدید را هم می‌توانید در ایده‌آل مگ ببینید.

نکات کلیدی برای استفاده از خط چشم

کشیدن خط چشم ساده با خط چشم ماژیکی

در اینجا به نکات مهم برای استفاده اصولی و حرفه‌ای از خط چشم اشاره می‌کنیم:

 • برای ایجاد خطوط دقیق و صاف، چشم‌های خود را نیمه‌باز نگه دارید.
 • قبل از استفاده از خط چشم، پلک‌های خود را با یک پد آرایشی تمیز کنید تا چربی و آلودگی روی آن‌ها از بین برود.
 • برای جلوگیری از پخش شدن خط چشم و پوشش چروک‌های پشت پلک، ابتدا از پرایمر چشم استفاده کنید.
 • اگر از خط چشم مایع استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از پخش شدن آن، بلافاصله بعد از کشیدن خط چشم، روی آن با دستمال کاغذی ضربه بزنید.
 • برای ماندگاری بیشتر خط چشم، روی آن را با یک پودر تثبیت‌کننده آرایش بپوشانید.

با رعایت این نکات می‌توانید از خط چشم خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. البته دقت داشته باشید تمرین و تکرار بیش از هر چیز بر کشیدن یک خط چشم حرفه‌ای موثر است.

تاثیر خط چشم بر آرایش و صورت

کشیدن خط چشم زاویه‌دار با خط چشم ماژیکی

خط چشم را می‌توان تکمیل کننده یک آرایش حرفه‌ای دانست. فرقی نمی‌کند که سبک آرایش چه باشد، درهر حال خط چشم، آن را حرفه‌ای و متفاوت خواهد کرد.

استفاده از این محصول همچنین تاثیر زیادی بر زیبایی چشم‌ها و جذاب‌تر دیده شدن آن‌ها دارد. تاثیر خط چشم و مدل‌های مختلف آن در آرایش بر زیبایی چشم‌ها و نتیجه نهایی آرایش شامل موارد زیر می‌شود:

تاثیر خط چشم بر فرم چشم‌ها

خط چشم فرم و حالت چشم‌ها را تغییر داده و آن‌ها را درشت‌تر، کشیده‌تر، گردتر یا پهن‌تر نشان می‌دهد. به عنوان مثال، خط چشم گربه‌ای می‌تواند چشم‌ها را کشیده‌تر کند، یا خط چشم هلالی کمک می‌کند چشم‌ها گردتر و پهن‌تر دیده شوند.

تاثیر خط چشم بر گیراتر شدن چشم‌ها

خط چشم روباهی اجرا شده با خط چشم مایع

خط چشم جذابیت چشم‌ها را افزایش داده و آن‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد. این محصول با افزایش تمرکز بر چشم‌ها در آرایش، باعث بالا رفتن گیرایی آن‌ها می‌شود.

تاثیر خط چشم بر زیبایی آرایش

خط چشم را باید تکمیل کننده هر نوع آرایش و عاملی دانست که به آرایش شما جلوه‌ای خاص می‌بخشد. به عنوان مثال، خط چشم گرافیکی یک آرایش مدرن و خلاقانه را تکمیل می‌کند. یا خط چشم دودی می‌تواند یک آرایش شبانه را حرفه‌ای نماید.

سوالات متداول

خط چشم دودی با چه محصولی کشیده می‌شود؟

خط چشم دودی را می‌توان با سایه آکوا کشید. برای این‌کار باید از یک براش متوسط استفاده کرد.

برای پیشگیری از پاک شدن خط چشم در اثر تعریق چه باید کرد؟

استفاده از پرایمر یا پودر فیکس؛ همچنین خط چشم ضد آب بهترین راه برای ثابت ماندن خط چشم است.

امتیاز شما به این پست
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x