درمان گلو درد به روش گیاهی

گلو درد

گلو درد شامل عواملی ازجمله خارش، یا تحریک گلو در برابرعوامل درونی اشاره می کند، خوشبختانه شما می توانید از راه های خانگی برای تسکین درد وجلوگیری از تحریک آن استفاده کنید.

 عسل

درمان گلو درد به روش گیاهی

عسل که در چای مخلوط می شود و یا به تنهایی قابل مصرف می باشد، یک روش درمان موثر برای گلو درد در مقابل قرص های شیمیایی است. تحقیقات دیگر نشان می دهد که عسل یک داروی گیاهی  موثربرای درمان زخم است که باعث بهبود زخم های ناشی از سرفه های مکرر در گلودرد می شود.

آب نمک

درمان گلو درد به روش گیاهی

آب نمک گرم می تواند درد گلو را کاهش دهد و ترشحات ناشی از آن را از بین ببرد، همچنین برای کمک به کشتن باکتری ها در گلو یک لیوان آب گرم با نصف قاشق چای خوری نمک را ترکیب کرده و هر سه ساعت یک باراستفاده کنید.

 چای بابونه

درمان گلو درد به روش گیاهی

چای بابونه به طورطبیعی مرطوب کننده است. این چای برای درمان گلودرد استفاده می شود و دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدان ومرطوب کننده است.

برخی از بررسی های انجام شده نشان داده اند که استنشاق بخار بابونه می تواند به کاهش علائم سرماخوردگی، از جمله گلودرد کمک کند. همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند تا بدن شما را از ابتلا به عفونت که باعث گلودرد شده است ایمن کند.

نخود فرنگی

درمان گلو درد به روش گیاهی

نخود فرنگی حاوی موادی است که باعث آرام  کردن گلو درد و سرفه کمک می کند Peppermint دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و ضد ویروسی است که ممکن است باعث شفا شود.

جوش شیرین

درمان گلو درد به روش گیاهی

پودر جوش شیرین مخلوط با آب نمک می تواند به کاهش گلو درد نیز کمک کند. تهیه این محلول می تواند باکتری ها را از بین ببرد و از رشد مخمر و قارچ جلوگیری کند.

 شنبلیله

درمان گلو درد به روش گیاهی

شنبلیله دارای خواص درمانی بسیاری است. همچنین شکل متفاوتی دارد و از روغن آن برای درد های موضعی وخوردن آن التیام بخش گلو درد است.

تحقیقات نشان می دهد شنبلیله می تواند به درد و کشتن باکتری هایی که موجب تحریک یا التهاب می شود کمک کند.

ریشه مارشال

ریشه خشک شده مارشال را در یک فنجان آب جوش ریخته و روزی ۳ بار باید مصرف شود.

افرادی که مبتلا به دیابت هستند قبل از مصرف ریشه های مارشال باید به پزشک مراجعه کنند به این دلیل که برخی از مطالعات نشان داده باعث کاهش سطح قند خون میشود.

ریشه شیرین بیان

درمان گلو درد به روش گیاهی

ریشه شیرین بیان از مدت ها پیش برای درمان گلو درد استفاده شده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که مخلوط کردن ریشه شیرین بیان با آب یک راه حل برای گلو درد است. با این حال، زنان باردار و شیرده باید از این درمان اجتناب کنند.

 نارون لغزنده

درمان گلو درد به روش گیاهی

مانند ریشه ختمی، نارون لغزنده است و یک ماده مخاط مانند در آن قرار دارد. هنگامی که با آب مخلوط می شود به حالت ژل نرم و صاف در می آید که برای درمان گلو درد استفاده می شود. با توجه به تحقیقات ایالات متحده در رشته پزشکی نارون باعث می شود جذب دیگر داروها به بدن کم شود.

سرکه سیب طبیعی

درمان گلو درد به روش گیاهی

سرکه سیب سرخ ACV  دارای اثرات ضد میکروبی است که باعث مبارزه با عفونت شده و به دلیل ماهیت اسیدی که دارد باعث از بین بردن خلط در گلو و توقف از گسترش باکتری ها می شود.

 سیر

درمان گلو درد به روش گیاهی

سیر دارای خواص ضد باکتری طبیعی است. این شامل آلیسین، که یک ترکیب ارگانوفسفره شناخته شده برای مبارزه با عفونت ها است.

مطالعات نشان داده است که مصرف یک سیر به طور منظم می تواند به جلوگیری از ویروس سرماخوردگی کمک کند همچنین قابلیت ضدعفونی دارد و باعث کاهش درد گلو می شود.

 فلفل قرمز یا سس تند

درمان گلو درد به روش گیاهی

اغلب به عنوان مسکن درد استفاده می شود، فلفل قرمز شامل کپسایسین، یک ترکیب طبیعی شناخته شده برای مسدود کردن گیرنده های درد است.

خوردن فلفل مخلوط شده با آب گرم و عسل می تواند به تسکین درد گلو کمک کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments