مهمترین دلایل درد قفسه سینه چیست؟

علت درد قفسه سینه

معمولاً وقتی از درد قفسه سینه صحبت می شود فکرمان به سمت مشکلات قلبی می رود، اما در همه موارد این چنین نیست. گاهی مشکلات دیگری از قبیل مشکلات ریوی و تنفسی می تواند موجب درد درقفسه سینه شود. اما اگر زمان و مقدار این درد طولانی و شدید شد، نیاز است که حتما به پزشک مراجعه کنید.

درد قفسه سینه می تواند به گونه های مختلفی ظاهر شود. گاهی این درد از پشت گردن تا شکم امتداد دارد و گاهی فقط در یک ناحیه از سینه پیش می آید. این درد اغلب به صورت سوزش، تیر کشیدن، احساس فشرده شدن سینه و یا احساس درد مزمن در قفسه سینه آشکار می شود.

مهمترین دلایل درد قفسه سینه

    مشکلات قلبی و عروقی
    مشکلات دستگاه گوارش
    مشکلات ریوی
    مشکلات عصبی و ماهیچه ای و استخوان ها

این مشکلات تنها دلایل درد قفسه سینه نیستند اما از مهمترین و شایع ترین دلایل این مشکل، مواردی است که در سطر بالا ذکر شد.

درد قفسه سینه

مشکلات قلبی

افتادگی دریچه میترال: افتادگی دریچه میترال قلب می تواند یکی از علل درد در قفسه سینه باشد. در این بیماری یکی از دریچه های قلب به درستی بسته نمی شود و همین موضوع می تواند باعث بروز درد در قفسه سینه شود.
ضخیم شدن ماهیچه قلب: این مشکل بسیار نادر است و معمولا به دلایل ژنتیکی رخ می دهد اما می تواند از دلایل مهم درد در قفسه سینه باشد. در این بیماری خون به سختی  از قلب عبور می کند و موجب درد در قفسه سینه می شود.
سکته قلبی: در سکته قلبی سلول های ماهیچه قلب می میرند که با درد شدیدی همراه است. دلیل امر کاهش جریان خون در رگ های قلب است.

مشکلات گوارشی

رفلاکس معده: بازگشت محتویات معده به گلو را رفلاکس معده می گویند. رفلاکس معده می تواند باعث ترشی دهان و سوزش و درد در قفسه سینه شود.
منقبض شدن مری: انقباظ ناشی از فشار خون مری می تواند باعث درد در قفسه سینه شود.
پرفوراسیون مری: گاهی درد در قفسه سینه می تواند به دلیل پارگی یا پرفوراسیون مری باشد. پرفوراسیون مری گاهی هنگام استفراق بوجود می آید.

مشکلات ریوی

فشار خون بالا در ریه: بالا بودن فشار خون باعث می شود سمت راست قلب با مشکل کار کند و این امر می تواند باعث درد قفسه سینه شود.
سینه پهلو: عفونت های ریوی که منجر به درد قفسه سینه می شود را سینه پهلو می گویند. در این بیماری ممکن است بیمار به تب و لرز مبتلا شود.

درد قفسه سینه

مشکلات عصبی و ماهیچه ای و استخوان ها

گاهی مواقع درد قفسه سینه می تواند به دلیل فشار به قفسه سینه باشد و یا وارد شدن ضربه به آن یا سقوط یا حادثه ای از این قبیل می تواند ایجاد درد در این ناحیه کند.
زونا: زونا بر اثر مبتلا شدن به ویروس آبله مرغان پیش می آید که گاهی همراه با درد شدید در قفسه سینه است.
وارد شدن فشار به عضلات قفسه سینه: گاهی اوقات عواملی مانند سرفه کردن های شدید می تواند به تاندون های بین استخوان های قفسه سینه فشار بیاورد و این فشار می تواند باعث درد در آن ناحیه شود.
شکستگی استخوان دنده: اگر به قفسه سینه سما فشار بیش از حد وارد شود و یا حادثه ای باعث شکستگی استخوان دنده شود می تواند درد شدیدی را به آن ناحیه وارد کند به طوری که نفس کشیدن شخص با درد همراه است

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code