کوچکترین کشورهای جهان از نظر مساحت کدامند ؟

وقتی به ما می‌گویند که در جهان بیش از ۱۹۴ کشور وجود دارند؛ اولین تعبیری که از کلمه کشور به ذهنمان خطور می‌کند سرزمینی عظیم با جمعیتی زیاد است. اما جالب است بدانید برخی از کشورها به حدی کوچک هستند که شهرهای سایر کشورها مانند روسیه و هندوستان در مقایسه با آن‌ها، غول محسوب می‌شوند. در مناطقی مانند کارائیب و اقیانوس آرام کشورهای زیادی با مساحت کمتر از ۴۰۰ کیلومتر مربع وجود دارند؛ اما تعداد کشورهای کوچک در اروپا بیش از سایر نقاط جهان است. در ادامه با کوچکترین کشورهای جهان بیشتر آشنا خواهیم شد:

۱۰ کشور کوچک جهان روی هم ۱۴۹۱ کیلومتر مربع مساحت دارند؛ یعنی نصف مساحت شهرستان ورامین! البته باید بدانیم که برخی از کشورهای کوچک در زمره ثروتمندترین و جذاب‌ترین مناطق جهان به شمار می‌روند. در ادامه نگاهی به ۱۰ کشور کم مساحت جهان می‌اندازیم؛ با ما همراه باشید:

۱۰ – مالت ( ۳۱۶ کیلومتر )

مالت

 

مالت یک کشور جزیره‌ای در سواحل دریای مدیترانه است. جمهوری مالت از سه جزیره: گوزو، کومینو و مالت تشکیل شده است. این کشور با بیش از ۴۵۰ هزار نفر جمعیت، یکی از متراکم‌ترین مناطق جهان محسوب می‌شود. مالت به دلیل سواحل آفتابی، آب و هوای فوق‌العاده، تاریخی غنی و البته زندگی شبانه پر زرق و برق به یکی از مقاصد توریستی محبوب در اروپا تبدیل شده است.

۹ – مالدیو ( ۳۰۰ کیلومتر )

مالدیو

یک مقصد توریستی محبوب که در اقیانوس هند واقع شده است. مالدیو هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت، کوچکترین کشور در قاره آسیا محسوب می‌شود. بیش از ۱۹۱۹ جزیره مرجانی در منطقه مالدیو قرار دارند . مالدیو در طول تاریخ مستعمره بسیاری از امپراطوری‌ها از جمله پرتغال، هلند و انگلیس بوده است؛ اما بالاخره در سال ۱۹۶۵ به کشوری مستقل تبدیل شد. امروزه این کشور به دلیل داشتن سواحل ماسه‌ای سفید و آب‌های کریستالی، دارای اقتصادی قوی در زمینه گردشگری می‌باشد.

۸ – سنت کیتس و نویس ( ۲۶۱ کیلومتر )

Saint Kitts and Nevis

یکی دیگر از کوچکترین کشورهای جهان، کشور سنت کیتس و نویس می‌باشد.  این کشور از دو جزیره سنت کیتس و نویس تشکیل شده است که از اولین محل‌هایی بودند که مورد اشغال اروپایی‌ها قرار گرفتند. اقتصاد این کشور به گردشگری و البته کشاورزی وابسته است. این چزایر به دلیل داشتن زندگی دریایی متنوع، به یکی از محبوب‌ترین مناطق برای غواصی تبدیل شده‌اند

۷ – کوچکترین کشورهای جهان : جزایر مارشال ( ۱۸۱ کیلومتر )

جزایر مارشال

جزایر مارشال که به صورت رسمی با نام جمهوری جزایر مارشال شناخته می‌شود؛ یک کشور جزیره‌ای کوچک در اقیانوس آرام است که به طور تقریبی در حد واسط ایالات هاوایی و قاره استرالیا واقع شده است. این کشور از با داشتن بیش از ۸۰۰ گونه ماهی و ۱۶۰ گونه مراجان، از نظر بیولوژیکی در جهان بی‌نظیر است.

۶ – لیختن اشتاین ( ۱۶۰ کیلومتر )

لیختن اشتاین

این کشور آلمانی زبان، تنها کشور جهان است که به صورت کامل در آلپ واقع شده است. این کشور کوچک که در بین سوئیس و اتریش واقع شده است؛ از نظر سرانه تولید ناخالص، ثروتمندترین کشور جهان محسوب می‌شود. همچنین بد نیست بدانید لیختن اشتاین با نرخ بیکاری ۱.۵ درصد نیز در دنیا سرآمد محسوب می‌شود. ورود به این کشور بسیار دشوار است؛ زیرا هیچ فرودگاهی در داخل مرزهای آن وجود ندارد. مسافرانی که قصد سفر به لیختن اشتاین را دارند باید از طریق فرودگاه زوریخ در سوئیس برای این کار اقدام نمایند.

۵ – کوچکترین کشورهای جهان : سن مارینو ( ۶۱ کیلومتر )

سن مارینو

سن مارینو در رده پنجم کوچکترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور به عنوان بی سر و صداترین و آرام‌ترین کشور جهان نیز شناخته می‌شود. بر اساس برخی از ادعاها، این کشور قدیمی‌ترین تمدنی بوده که بر جهان حکومت کرده است. سن مارینو سومین کشور کوچک اروپا محسوب می‌شود و از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

۴ – تووالو ( ۲۶ کیلومتر )

تووالو

تووالو که قبلاً به عنوان جزایر الیس معروف بود، در اقیانوس آرام در شمال شرقی استرالیا واقع شده است. این کشور تنها ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد و فقط ۸ کیلومتر جاده دارد. از جالب‌ترین نکاتی که درباره تووالو باید بدانیم این است که تنها یک بیمارستان دارد! این کشور زمانی مستعمره انگلیس بود اما در سال ۱۹۷۸ به استقلال زسید. با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، از نظر گردشگری اصلا محبوب نیست و مسافران بسیار کمی دارد.

۳ – کوچکترین کشورهای جهان : نائورو ( ۲۱ کیلومتر )

نائورو

این کشور که در شرق استرالیا واقع شده است؛ کوچکترین کشور جزیره‌ای در جهان محسوب می‌شود.  نائورو در گذشته به خاطر معدن‌های سرشار از فسفات شناخته می‌شد؛ اما اکنون یک مقصد عالی برای گردشگران است. به دلیل کاهش معادن فسفات در این کشور، نرخ بیکاری تا ۹۰ درصد افزایش یافته است و ۱۰ درصد باقیمانده نیز کارمند دولت می‌باشند. نائورو را چاق‌ترین کشور جهان می‌دانند؛ زیرا ۹۷ درصد از مردان و ۹۳ درصد از زنان آن از اضافه وزن رنج می‌برند.  با توجه به وضعیت چاقی در این کشور، طبیعی است که نائورو بیشترین سطح دیابتی دنیا را نیز به خود اختصاص داده است. بیش از ۴۰ درصد از مردم این کشور به بیماری دیابت نوع ۲ میتلا هستند.

۲ – موناکو ( ۲ کیلومتر )

موناکو

موناکو واقع در رودخانه فرانسه، بیشترین تعداد میلیونرها و میلیاردرهای جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور را به عنوان یک زمین بازی برای ثروتمندان می‌شناسند که از ۳ طرف با فرانسه و از یک طرف با دریای مدیترانه هم مرز است. بیشتر ساکنین موناکو فرانسوی زبان می‌باشند. جالب است بدانید موناکو با ۳۶ هزار نفر جمعیت، متراکم‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود.

۱ – واتیکان ( ۴۴۰ متر )

واتیکان

بالاخره به رتبه اول کوچکترین کشورهای جهان رسیدیم: واتیکان . این کشور به صورت کامل در رم پایتخت ایتالیا قرار دارد و مرکز کلیسای کاتولیک در جهان محسوب می‌شود. بزرگترین کلیسای جهان یعنی ” St. Peter’s Basilica ” نیز در این کشور قرار دارد. درآمد این کشور از کمک‌های داوطلبانه بیش از ۱ میلیارد عضو کلیسای کاتولیک روم در سراسر جهان حاصل می‌شود. باقیمانده اقتصاد آن از طریق فروش تمبرهای پستی ، یادداشت‌های توریستی و هزینه‌های ورود به موزه‌ها حاصل می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com