۱۰ جاذبه طبيعي و ديدني استان مازندران/قسمت دوم

مازندران يكي از استان هاي سرسبز كشور است كه بخاطر سرسبزي باعث شده تا بسياري از مردم به اين استان براي انواع مسافرت ها برنامه ريزي كنند و هميشه مورد توجه مردم بوده است. اين استان زيبا يكي از قطب هاي گردشگري در كشور چهار فصل ايران شناخته مي شود و هر ساله نزديك به ۱۲ ميليون مسافر داخلي و ۱۰ هزار توريست خارجي به اين استان زيبا و سرسبز وارد مي شود.

مازندران تنها استاني است كه با سه محور كندوان، سوادكوه و هزار به مركز كشور وصل مي شود و در اين استان سه فرودگاه نوشهر، رامسر و نوشهر به عنوان قطب هاي هوايي شناخته شده و راه آهن شمال نيز به تازگي وارد اين استان شده و از آن گذر مي كند. جاذبه هاي طبيعي استان مازندران به قدري زياد است كه اگر بخواهيم همه آن ها را برشماريم بايد ساعت ها و روزها وقت صرف كنيم. در اين مقاله فقط ۱۰ جاذبه گردشگري استان سرسبز مازندران را معرفي مي كنيم.

در قسمت اول ۵ مکان نخست معرفی شده و در قسمت جدید به ۵ مورد دیگر اشاره خواهد شد.

 

  1. جنگل هاي دو هزار

استان مازندران

جنگل هاي دوهزار يكي از خارق العاده ترين مناطق توريستي شهرستان زيباي تنكابن در استان سرسبز مازندران است. زماني كه به منطقه چالدره پا مي گذاريد اين جنگل را مشاهده خواهيد كرد، به قدري زيباست كه حيف است اوقات خود را با عكس هاي سلفي ها تلف كنيد. بهتر است قدرت خداوند را مشاهده كرده و او را ستايش كنيد.

  1. آبشار آب پري

استان مازندران

اين آبشار رويايي در ۱۵ كيلومتري جنوب شرقي شهرستان نور در استان مازندران قرار دارد كه آب رويان نام ديگر اين آبشار زيباست. نام اين آبشار براساس افسانه ها بوده و به آبشار مرتبط نيست. نزديكي به زادگاه نيما يوشيج باعث شده تا هزاران گردشگر تمايل به بازديد از اين منطقه را داشته باشند.

  1. پل ورسك

استان مازندران

پل ورسك در كتاب ركوردهاي گينس ثبت شده است. پل ورسك به شهرستان سوادكوه نزديك است، بسياري از كارشناسان عمران و راه سازي، پل ورسك را يكي از شاهكارهاي ساخت انساني معرفي مي كنند و يكي از مهيج ترين آثار عمراني راه آهن در شمال كشور قلمداد مي كنند.

  1. دشت درياسر

استان مازندران

دشت بهشت ايران نام ديگر آن است و گل هاي بابونه زرد رنگ، اين دشت زيبا را هر ساله در فصل بهار مي آرايند. عطر و بوي اين گل ها هر مسافري را به دنياي رويايي خودش هدايت خواهد كرد. اين دشت زيبا و خيره كننده يك مرز طبيعي بين استان مازندران و كوه هاي ستبر الموت محسوب مي شود، شما بعد از گذر از اين منطقه به منطقه كوهستاني الموت مي رسيد.

  1. فيلبند

استان مازندران

فيلبند همان بام شرقي مازندران بوده كه ارتفاع آن از سطح دريا به ۲۷۰۰ متر مي رسد. بسياري از مردم خونگرم و دوست داشتني مازندران براي فرار از گرماي تابستان و استفاده از زيبايي هاي طبيعي اين استان به منطقه فيلبند يا فلبند هجوم مي آورند.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.