20 رژیم لاغری سریع و راحت

۲۰ رژیم لاغری سریع و راحت

 افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند، بارها به این موضوع فکر کرده‌اند که ظرف مدت زمانی کوتاه و به سرعت وزن کم کنند. قطعاً این باور باعث می‌شود که فرد دست به عمل نادرست بزند مثلاً جهت کاهش وزن به خود گرسنگی بدهد یا اینکه از داروهای شیمیایی مضر استفاده کند. اما حتماً شما نیز می‌دانید که این نوع رژیم لاغری سلامتی فرد را با خطرات جدی تهدید می‌کند.

با این وجود شاید بپرسید واقعاً چاره کار چیست؟ یا اینکه چگونه به وزن ایده آل خود برسیم؟ اگر به دنبال رژیم غذایی لاغری سریع و آسان هستید، بدانید که راهای سالم و راحتی وجود دارد که می‌توان به واسطه آنها در مدت زمان حداقل دو هفته ۱۰ کیلو وزن کم کرد.

همانطور که میدانید کاهش وزن سریع کار آسانی نیست و این نیاز به تعهداتی دارد و اگر آماده شروع هستید در این بخش از مقاله قصد داریم با معرفی ۲۰ رژیم غذایی لاغری سریع و آسان شما را در رسیدن به وزن ایده آل خود یاری کنیم.

۱- رژیم لاغری کانادایی

این نوع رژیم یکی از موثرترین رژیم‌های لاغری سریع و راحت است که می‌توان با بهره گیری از آن ظرف مدت حداقل پانزده روز به وزن مورد نظر خود رسید. رژیم لاغری کانادایی یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین رژیم‌های لاغری سریع و راحت است که خیلی از افراد با آن به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند اما از آنجایی که این نوع رژیم لاغری همانند بسیاری از رژیم‌های لاغری دیگر از معایبی برخوردار است، پزشکان تغذیه چندان آن را توصیه نمی کنند.

با این وجود شاید بپرسید این رژیم مناسب چه کسانی است؟ بد نیست بدانید رژیم‌های مختلفی برای کاهش وزن سریع وجود دارد اما آنچه که حائز اهمیت است این است که شما قبل از اینکه بخواهید رژیمی را برای لاغری سریع خود انتخاب کنید باید بدانید که آیا این نوع رژیم مناسب شما است یا خیر؟

در این بخش قصد داریم رژیم کانادایی را مورد بررسی قرار دهیم و مزایا و معایب آن را برای شما مطرح کنیم تا اطلاعات مفیدی در مورد این نوع رژیم کسب کنید.

رژیم لاغری کانادایی

مزایا و معایب رژیم کانادایی

از مزایای مهم این نوع رژیم می توان به نتایج سریع آن اشاره کرد. نتایج حاصل از رژیم کانادایی نشان می دهند، افرادی که از این نوع رژیم استفاده می کنند در ظرف مدت زمان حداقل پانزده روز می توانند به لاغری مورد نظر خود دست یابند به گونه‌ای که این رژیم لاغری می تواند یک فرد ۱۲۰ کیلوگرمی را به وزن ۹۰ کیلو گرم برساند.

اما همین سرعت عمل و نوسانات وزنی ممکن است فرد را با مشکلات سلامتی جدی روبه رو کند. از معایب مهم رژیم کانادایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابتلا به کم خونی
 • ایجاد سنگ صفرا
 • مشکلات خلق و خو
 • ابتلا به ریزش مو
 • ایجاد پوکی استخوان
 • برهم زدن دوره قاعدگی بانوان
 • یبوست
 • ایجاد بیماری‌های عفونی
 • کمبود ویتامین‌ها به ویژه ویتامین B

و…

رژیم کانادایی مناسب چه افرادی است؟

رژیم کانادایی نوعی رژیم است که استفاده از آن محدودیت سنی دارد و دو گروه از افراد تحت هیچ شرایطی نباید برای کاهش وزن از آن استفاده کنند.

 1. افراد مسن یا کسانی که در آستانه سالمندی قرار دارند، هرگز نباید از این نوع رژیم استفاده کنند چرا که با توجه به معایب آن ممکن است عواقب جبران ناپذیری متحمل شوند.
 1. علاوه بر افراد مسن، نوجوانان نیز تحت هیچ شرایطی نباید برای کاهش وزن خود سراغ چنین رژیم لاغری بروند چرا که نوجوانان در سنین رشد قرار دارند و استفاده از چنین رژیمی ممکن آنان را با عوارضی مانند توقف رشد قد و… روبه رو کند.

نمونه‌ای از برنامه رژیم کانادایی

در این بخش به یک نمونه از رژیم غذایی لاغری کانادایی اشاره کرده‌ایم تا از این طریق بتوانید مواد غذایی موجود در این رژیم را بهتر مورد ارزیابی قرار دهید.

در این برنامه تمامی مواد غذایی ذکر شده برای یک رژیم پانزده روزه در نظر گرفته شده است.

روز اول

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند

ناهار: دو عدد تخم مرغ + یک عدد گوجه فرنگی + کاهو پخته شده ( به میزان دلخواه )

شام: ۳۰۰ گرم گوشت ( کبابی یا آبپز ) + لیمو ترش + کاهو

روز دوم

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند

ناهار: یک لیوان ماست کم چرب + ده عدد کالباس مرغ

شام: ۳۰۰ گرم گوشت ( کبابی یا پخته ) + لیمو ترش + کاهو

روز سوم

صبحانه: یک فنجان قهوه + ۲ عدد خرما

ناهار: نصف سینه مرغ آبپز شده + کاهو

شام: گوجه فرنگی + کرفس + سس آبلیمو

جمع بندی این نوع رژیم لاغری

همانطور که گفتیم رژیم کانادایی یکی از موثرترین و مشهور‌ترین رژیم‌های لاغری سریع است و نتایج سریع آن از مهمترین مزایای آن به شمار می رود اما این را هم در نظر داشته باشید که این نوع رژیم غذایی لاغری سریع و آسان محدودیت سنی دارد و به افرادی که در شرایط سنی حساس قرار دارند توصیه نمی شود. در این زمینه می توانید از متخصصان تغذیه کمک بخواهید قطعاً آنها رژیم مناسب شرایط شما را بهتر تشخیص می دهند.

۲- رژیم جنرال موتورز

این رژیم یکی دیگر از رژیم‌های لاغری سریع و راحت است که به واسطه آن می توان در یک دوره ۷ روزه به اندازه ۷ کیلو وزن کم کرد به همین علت از آن بعنوان یکی از سریع‌ترین رژیم‌های لاغری نام می برند.

این رژیم با کاهش میزان کالری در بدن افراد را به لاغری دلخواه خود می رساند و اگر به لیست مواد غذایی  رژیم لاغری جنرال توجه کنید، خواهید دید که بخش قابل توجهی از این مواد را آب تشکیل می دهد.

به گفته متخصصین تغذیه در این نوع رژیم لاغری سریع، مقدار زیادی آب وارد بدن می شود که به سوخت و ساز بهتر آن کمک می کند. در ادامه این نوشتار به معرفی مزایا و معایب رژیم غذایی لاغری جنرال موتورز خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب رژیم جنرال موتورز

می‌توان گفت مهمترین مزایای این نوع رژیم همان سرعت عمل آن است که افراد با استفاده از آن می توانند، ظرف مدت کوتاهی به وزن ایده آل خود دست یابند. اما با این حال این رژیم نیز مانند دیگر رژیم‌های لاغری از معایبی برخوردار است و استفاده از آن نیز محدودیت سنی دارد.

بد نیست بدانید هر گونه رژیم غذایی که برخی از مواد مغذی از آن حذف شده باشد، می تواند عوارض‌هایی برای افراد به دنبال داشته باشد و این مسئله با رژیم لاغری جنرال موتورز نیز مرتبط است.

از معایب رژیم جنرال موتورز می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کمبود مواد مغذی در بدن
 • ضعف بدنی و کسل شدن
 • احساس ضعف و گرسنگی در طول رژیم
 • کاهش وزن موقت و زود بازگشت

این رژیم مناسب چه کسانی است؟

رژیم لاغری سریع جنرال موتورز نیز همانند رژیم کانادایی محدودیت سنی دارد و به هیچ عنوان مناسب شرایط سنی حساس مانند نوجوانان و افراد مسن نیست و همچنین افرادی که قصد دارند برای اولین بار رژیم غذایی لاغری را امتحان کنند نباید تحت هیچ شرایطی از این نوع رژیم‌ها استفاده کنند چرا که این نوع رژیم برای بدن چنین افرادی یک شوک بزرگ محسوب می شود و ممکن است عوارض جبران ناپذیری را متحمل شوند.

رژیم جنرال موتورز

روند رژیم جنرال موتورز در یک هفته

در این نوع رژیم شما یک رژیم لاغری ۷ روزه را تجربه می کنید و بد نیست بدانید رژیم جنرال موتورز یک رژیم موقتی است و دوام زیادی نخواهد داشت. این رژیم  بیشتر در شرایطی که شما نیاز دارید طی مدت زمانی کوتاه به لاغری چشمگیری دست یابید می تواند کاربردی باشد.

منوی رژیم هفتگی جنرال موتورز به شرح زیر است:

روز اول

 1. در روز اول تنها از انواع میوه‌ها تغذیه کنید.
 2. میزان مصرف میوه‌ها به دلخواه شما است.
 3. بهتر است موز را از لیست میوه‌ها خط بزنید چرا که موز حاوی مقادیر از نشاسته است و می تواند روند کاهش وزن سریع را متوقف می کند.
 4. از میوه‌های آبدار مانند انواع ملون‌ها استفاده کنید زیرا مقدار زیاد آب سوخت وساز بدن را سرعت می بخشند.

روز دوم

 1. تنها مجاز به مصرف سبزیجات هستید.
 2. مصرف انواع سبزیجات بجز سیب زمینی که حاوی نشاسته است، ممنوعیتی ندارند.
 3. سبزیجات را می توان به صورت خام یا پخته استفاده کرد.
 4. تا زمانی که سیر می شوید می توانید سبزیجات را مصرف کنید.

روز سوم

 1. سومین روز از منوی رژیم لاغری جنرال موتورز، متشکل از روز اول و دوم است.
 2. می توانید به میزان دلخواه از انواع میوه و سبزیجات مصرف کنید.
 3. بهتر است سیب زمینی و موز را به دلیل مقادیر نشاسته‌ای که در خود دارند حذف کنید.

روز چهارم

 1. شیر+ موز
 2. در این روز مجموعاً باید پنج تا شش عدد موز + سه تا چهار لیتر شیر میل کنید.

روز پنجم

 1. در روز پنجم گوشت را به منو اضافه کنید.
 2. شما می توانید ۲۵۰-۳۰۰ گرم گوشت قرمز یا سفید را در ۲ وعده میل کنید.
 3. آب بیشتری میل کنید تا از این طریق اسید اوریکی که از گوشت دریافت کرده‌اید دفع شود.
 4. اگر گیاهخوار هستید، برنج قهوای و لبنیات کم چرب را جایگزین گوشت کنید.

روز ششم

ششمین روز از رژیم لاغری جنرال موتورز باید همانند روز پنجم گذرانده شود و برای ایجاد تنوع می توانید روز پنجم گوشت سفید و روز ششم گوشت قرمز مصرف کنید.

روز هفتم

روز هفتم روز برنج و سبزیجات است. می توانید در این روز از برنج قهوه‌ای استفاده کنید چرا که این برنج از کربوهیدرات کمتری نسبت به برنج سفید برخوردار است.

جمع بندی رژیم جنرال موتورز

کسانی که از اضافه وزن رنج می‌برند معمولاً به دنبال راه‌هایی برای کاهش وزن سریع خود هستند اما قطعاً شما نیز می دانید، هر نوع رژیمی که بتواند ظرف مدت کوتاهی مثلا ۳-۱۵ روز منجر به لاغری چشمگیری شود  آسیب‌های جدی به سلامت فرد وارد می کند.

بد نیست بدانید اینگونه رژیم‌ها موقتی هستند و وزن از دست رفته بر می گردد و در نهایت این نوسانات عوارض جبران ناپذیری در بدن ایجاد خواهد کرد با این حال توصیه می کنیم برای رسیدن به وزن ایده آل از متخصصان تغذیه کمک بگیرید بی شک آنان رژیم لاغری مناسب با شرایط شما را پیشنهاد می دهند.

۳- رژیم غذایی لاغری نظامی

این رژیم یکی دیگر از انواع رژیم‌های لاغری سریع و راحت است که به کمک آن می توان در یک دوره ۳ روزه یعنی کوتاهترین زمان ممکن وزن کم کرد با این وجود پزشکان تغذیه استفاده از این روش را چندان توصیه نمی کنند.

این نوع رژیم نیز از معایب و مزایایی برخوردار است که ما در این بخش به آنها می پردازیم.

مزایا: این نوع رژیم می تواند در یک مدت زمان کوتاه به افرادی که از اضافه وزن بالا رنج می برند کمک کند.

معایب: این نوع رژیم نیز مانند رژیم کانادایی و جنرال موقتی است و وزنی که از دست رفته به مرور بر می گردد از این روز در کنار آن از ورزش بهره بگیرید. استفاده از این نوع رژیم محدودیت سنی دارد و برای هیچ یک از افراد مسن و افرادی که در سن رشد هستند مناسب نیست.

رژیم غذایی لاغری نظامی

نمونه‌ای از برنامه رژیم لاغری نظامی

روز اول

صبحانه

 1. نصف گریپ فروت
 2. یک برش نان تست
 3. دو قاشق کره بادام زمینی
 4. یک فنجان چای یا قهوه

ناهار

 1. نصف فنجان ماهی تن
 2. یکی برش نان تست
 3. یکی فنجان قهوه یا چای

شام

 1. خوردن ۸۵ گرم گوشت سفید یا قرمز
 2. یک فنجان لوبیا سبز
 3. نصف یک موز
 4. یک عدد سیب کوچک
 5. یک فنجان بستنی وانیلی

روز دوم

صبحانه

 1. یک عدد تخم مرغ آبپز
 2. یک برش نان تست
 3. نصف یک عدد موز

ناهار

 1. یک تکه پنیر
 2. یک عدد تخم مرغ
 3. ۵ عدد کراکر نمکی

شام

 1. دو عدد هات داگ بدون نان
 2. یک فنجان بروکلی
 3. نصف فنجان آب هویج
 4. نصف یک عدد موز
 5. نصف فنجان بستنی وانیلی

روز سوم

صبحانه

 1. ۵ عدد کراکر نمکی
 2. یک برش پنیر
 3. یک عدد سیب کوچک

ناهار

 1. یک عدد تخم مرغ آبپز ( سفت پز )
 2. یک برش نان تست

شام

 1. یک فنجان ماهی تن
 2. نصف یک عدد موز
 3. یک فنجان بستنی وانیلی

جمع بندی رژیم لاغری نظامی

با رژیم لاغری سریع نظامی می توان به راحتی ۵ کیلو وزن کم کرد اما توجه داشته باشید که این نوع رژیم نباید تحت هیچ شرایطی خودسرانه اجرا شود و بهتر است از متخصصین تغذیه کمک بگیرید چرا که اگر این نوع رژیم مناسب شرایط شما نباشد ممکن با وارد کردن شک به بدن، سلامتی شما را به خطرات جدی روبه رو کند.

۴- رژیم شیر برای لاغری سریع

شیر یکی دیگر از انواع رژیم‌های غذایی لاغری است که برای مدت زمان ۴ هفته برنامه ریزی شده است. این روش یکی از محبوب‌ترین و موثرترین رژیم‌ها برای کاهش وزن سریع است. اما در عین حال این رژیم نیز مانند دیگر رژیم‌های سریع ممکن است باعث کمبود مواد مغذی و ضعف بدنی افراد گردد از این رو متخصصان آن را معقول نمی دانند.

رژیم لاغری شیر

در این بخش به معرفی آنچه که باید در مورد این نوع رژیم بدانید پرداخته‌ایم.

رژیم لاغری شیر چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

 • شیر سرشار از کلسیم است: مقادیر بالای کلسیم در سلول‌ها باعث چربی سوزی می شود.
 • شیر گرسنگی را کاهش می دهد: شیر با تحریک هورمون پپتید YY ( هورمون مبارزه با گرسنگی ) برای مدت طولانی اشتها را سرکوب می کند.
 • شیر سرشار از پروتئین است: میزان بالای پروتئین در شیر، متابولیسم را افزایش می شود و این خود باعث می شود برای مدت زمان طولانی احساس گرسنگی نکنید  از این رو علاوه بر چربی سوزی کاهش فشار خون را به دنبال دارد.
 • شیر یکی نوشیدنی کم کالری: هر فنجان شیر از ۱۴۹ کالری برخوردار است. رژیم شیر به افراد کمک می کند تا فعالیت ورزشی سالم‌تری داشته باشند.

برنامه رژیم غذایی ۴ هفته‌ای شیر برای کاهش وزن سریع

هفته اول

ناشتا: یک فنجان آب ولرم + نصف لیمو ترش

صبحانه: یک فنجان شیر کم چرب به همراه یک عدد پنکیک موز یا خاگینه تخم مرغ به همراه یک برش نان چند غله

ناهار: سالاد تن به همراه ساندویچ برگ کلم

میان وعده: یک فنجان شیر کم چرب

شام: سبزیجات و سالمون گریل شده

وقت خواب: یک فنجان شیر کم چرب به همراه یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه

هفته دوم رژیم لاغری شیر

ناشتا: یک فنجان چای سبز به همراه نصف قاشق چایخوری پودر دارچین

صبحانه: یک فنجان شیر کم چرب + یک عدد تخم مرغ آبپز + ۴ عدد بادام + ۴/۱ فنجان میوه

ناهار: سوپ خیار/ یک برش نان تست/ ماهی آب پز/ چند عدد گوجه گیلاسی/ اسفناج به همراه سس پونه کوهی

میان وعده: یک فنجان شیر کم چرب

شام: قارچ گریل شده به همراه سبزیجات خام یا پخته

قبل از خواب: یک فنجان شیر کم چرب به همراه یک دوم قاشق چایخوری پودر زردچوبه

هفته سوم

ناشتا: آب یک عدد لیمو ترش+ یک فنجان آب ولرم به همراه ۱ قاشق چایخوری عسل

صبحانه: یک فنجان شیر کم چرب/ ۱ قاشق چای خوری تخم کتان/ ۴ عدد بادام/ ۲ عدد تخم مرغ آبپز/ یک فنجان شیر کم چرب به همراه ۱ قاشق غذاخوری تخم کتان+ کینوا خورده شود.

ناهار: یک دوم فنجان شیر کم چرب به همراه ساندویچ سبزیجات گریل شده/ ساندویچ ماهی تن به همراه ۱ دوم فنجان شیر فاقد چربی

میان وعده: یک فنجان شیر فاقد چربی به همراه ۱ دوم قاشق چایخوری پودر دارچین

شام: سبزیجات بخار پز به همراه گوشت سفید+ سوپ کلم بروکلی به همراه فلفل دلمه، هویج سرخ شده و توفو

قبل از خواب: یک فنجان شیر کم چرب ولرم به همراه ۱ دوم پودر زردچوبه

هفته چهارم  رژیم لاغری شیر

ناشتا: یک فنجان آب ولرم به همراه یک قاشق چایخوری سرکه سیب

صبحانه: یک فنجان شیر کم چرب به همراه یک قاشق غذا خوری تخم کتان به همراه یک فنجان میوه/ ۲ عدد بادام به همراه جو دو سر

ناهار: ۱ دوم فنجان شیر به همراه ماهی خا مخالی گریل کرده و به همراه مارچوبه میل شود/ ۱ دوم فنجان شیر به همراه سالاد پنیر فتا و گوجه

میان وعده: یک فنجان هندوانه

شام: یک پیاله سوپ عدس، هویج، گل کلم/ سینه مرغ گریل شده به همراه پوره سیب زمینی شیرین

قبل از خواب: یک فنجان شیر کم چرب به همراه یک دوم قاشق چای خوری پودر زرد چوبه

۵- رژیم سیب

رژیم سیب یک رژیم پنج روزه برای کاهش وزن سریع و آسان است. این رژیم به افراد کمک می کند تا ظرف پنج روز ۳ کیلو وزن کم کنند . سیب علاوه بر کاهش وزن برای سلامتی بدن بسیار مفید و موثر است.

اگر تمایل دارید با رژیم لاغری سیب بیشتر آشنا شوید، ادامه این نوشتار را از دست ندهید.

رژیم لاغری سیب

رژیم سیب چگونه رژیمی است؟

برنامه این رژیم برای پنج روز طرح شده است و بخش اعظمی از برنامه را سیب تشکیل داده است. کسانی که از این رژیم استفاده می کنند در روز اول، تمام وعده‌ها را تنها مجاز به خوردن سیب هستند اما در چهار روز باقی مانده علاوه بر سیب می توانند مواد غذایی دیگری همراه آن میل کنند.

در این بخش یک برنامه پنج روزه از رژیم سیب را ارائه می دهیم:

روز اول

 • صبحانه دو عدد سیب خورده شود.
 • ناهار یک عدد سیب خورده شود.
 • شام سه عدد سیب خورده شود.

روز دوم

 • صبحانه یک عدد سیب + یک لیوان شیر فاقد چربی خورده شود.
 • ناهار یک عدد سیب + سالاد سبزیجات + دو عدد هویج + نصف لبو خورده شود.
 • شام: دو عدد سیب خورده شود.

روز سوم

 • در سومین روز از رژیم لاغری سیب باید صبحانه یک عدد سیب به همراه یک عدد نان تست چند غله + یک عدد نیمرو خورده شود.
 • ناهار یک عدد سیب + سالاد نخود به همراه خیار، گوجه، پیاز، نعنا، نمک و همینطور فلفل سیاه خورده شود.
 • شام یک عدد سیب+ سوپ عدس خورده شود.

روز چهارم

 • صبحانه یک عدد سیب + اسموتی کلم برگ خورده شود.
 • ناهار یک عدد سیب + سبزیجات گریل شده یا سوپ سبزیجات خورده شود.
 • میان وعده یک پیاله کوچک هندوانه یا یک عدد پرتقال خورده شود.
 • عصرانه یک فنجان چای سبز خورده شود.
 • شام یک عدد سیب + اسموتی لبو و کرفس خورده شود.

روز پنجم

 • در وعده صبحانه یک عدد سیب + یک عدد تخم مرغ آب پز خورده شود.
 • در وعده ناهار یک عدد سیب + سبزیجات گریل شده یا سوپ سبزیجات خورده شود.
 • میان وعده یک عدد هلو یا دو عدد بادام خورده شود.
 • عصرانه یک عدد بیسکویت سبوس دار + یک استکان چای سبز خورده شود.
 • شام یک عدد سیب + ماهی آبپز با مارچوبه خورده شود.

۶- رژیم آمریکایی

رژیم لاغری آمریکایی یک رژیم لاغری سریع دیگر برای کسانی که با چاقی و اضافه وزن مواجه هستند است. این رژیم از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است و بر خلاف رژیم‌های مذکور گرسنگی کشیدن در آن معنایی ندارد.

رژیم آمریکایی

برنامه غذایی رژیم آمریکایی به شرح زیر است:

 • صبحانه: بر خلاف دیگر رژیم‌ها، در رژیم آمریکایی باید صبحانه کامل ( غلات، قند و پروتئین ) خورده شود.  ثابت شده که خوردن صبحانه کامل نه به معنای خوردن پنیر و چای شیرین ، می تواند اشتها را برای ساعت‌ها سرکوب کند.
 • بیشتر آب بنوشید: در رژیم آمریکایی باید تا می توانید آب بنوشید و از انواع آب میوه‌ها خودداری کنید تا شاهد کاهش وزن سریع خود باشید، همچنین نوشیدن قهوه در این رژیم ممنوعیتی ندارد.
 • بیشتر ماهی مصرف کنید: ماهی علاوه بر خواص بی نظیرش برای سلامت بدن، از چربی کمتری برخوردار است و برای رژیم آمریکایی گزینه بسیار مناسبی است.
 • مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید: بخش اعظمی از رژیم لاغری آمریکایی را میوه‌ها و سبزیجات تشکیل می دهند.
 • غلات: از آنجایی که غلات فاقد چربی مضر هستند و همچنین منبع کلسیم و ویتامین‌ها هستند، مصرف آن‌ها روند کاهش وزن را تسریع می کند
 • غذاهای رژیمی: در رژیم آمریکایی جای برای غذاهای رژیمی  و غذاهای آماده نیست
 • میان وعده: در این رژیم می توان از میوه‌ها، هویج، حموس و آجیل‌های بو نداده به عنوان میان وعده مصرف کرد.
 • آدامس: شاید خنده دار باشد ولی جویدن آدامس جزئی از این رژیم است و ثابت شده که جویدن آن منجر به لاغری می شود.

۷- هر روز از غذاهای متنوع استفاده کنید و هر ماده غذایی را تنها یک بار در روز میل کنید

این روش در واقع یک ترفند موثر برای کاهش وزن سریع افراد است. در این نوع رژیم افراد مواد غذایی را فقط یکبار در روز می توانند مصرف کنند از این رو آنها با دریافت مواد مغذی در طول روز احساس گرسنگی نخواهند داشت و برای کاهش وزن انرژی بیشتری خواهند داشت.

۸- در هفته حداقل ۴ وعده از حبوبات استفاده کنید

اگر به دنبال یک رژیم لاغری مفید و موثر هستید، حداقل چهار وعده در هفته حبوبات ( لوبیا چیتی، عدس و … ) بخورید. حبوبات منبع کامل فیبر و آنتی اکسیدان هستند به همین علت در کاهش وزن سریع دخیل هستند.

کاهش وزن با مصرف حبوبات

۹- شب‌ها حداقل ۵/۸ ساعت بخوابید

برای تناسب اندام نیاز نیست حتماً رژیم غذایی بگیرید. ثابت شده است که خواب کافی یعنی حداقل ۵/۸ ساعت در روز بر وزن افراد تاثیر چشمگیری می گذارد تا جایی که با گذشت حداقل چهارده روز متوالی شاهد کاهش سایز کمر و دور شکم خود خواهید شد.

پس اگر به دنبال لاغری اصولی و آسان هستید، حداقل ۸ ساعت در روز بخوابید.

۱۰- به ازای هر ۲۲ کیلو گرم وزن خود، روزانه ۱ لیتر آب بنوشید

عامل اصلی نفخ شکم، کم آبی بدن است به همین علت توصیه می شود هر فرد به ازای هر ۲۲ کیلو گرم از وزن خود یک لیتر آب در طول روز مصرف کند. مصرف آب علاوه بر جلوگیری از نفخ شکم، برای مدت طولانی اشتها را سرکوب خواهد کرد و همچنین سوخت و ساز بدن را نیز افزایش می دهد با این حال می توان گفت افزایش نوشیدن آب یک رژیم لاغری مناسب و رایگان است.

۱۱- مصرف نمک و غذاهای فرآوری شده را متوقف کنید

با کاهش مصرف نمک و حذف غذاهای فرآوری شده می توان ظرف مدت یک هفته به کاهش وزن دلخواه خود دست یافت. اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید، نمک را تا حد امکان از سفره خود حذف کنید و مصرف غذاهای حاوی پتاسیم مانند ماهی سالمون، اسفناج و… را افزایش دهید.

۲۰-۱۲ دقیقه تمرینات پر شدت متناوب در روز

تمرینات متناوب یا اینتروال به تمریناتی گفته می شود که در آن میزان شدن تمرینات کم و زیاد می شود. اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن سریع هستید بهتر است روزانه بیست دقیقه تمرینات اینتروال داشته باشید.

۱۳- از مصرف پاستا و انواع شیرینی‌ها اجتناب کنید

اگر به دنبال راهی برای کنترل وزن خود هستید، از خوردن انواع شیرینی‌ها، آب نبات، کلوچه‌ها و… خودداری کنید. ثابت شده که اگر شیرینی‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید، طی مدت یک یا دوهفته شاهد روند کاهش وزن و چربی سوزی خواهید شد.

رژیم لاغری

۱۴- هر چند ساعت از پروتئین‌ها و چربی‌های سالم و کربوهیدارت‌ها استفاده کنید

اگر به دنبال یک رژیم لاغری مناسب و اصولی هستید، هر چند ساعت از پروتئین‌ها،  چربی‌های سالم و کربوهیدرات‌ها بعنوان وعده یا میان وعده استفاده کنید. مصرف این وعده‌ها علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز بدن افراد، از پرخوری جلوگیری می کند.

به عنوان مثال می توانید از تخم مرغ+ نان سبوس دار + آووکادو در وعده صبحانه استفاده کنید.

۱۵- روزانه یک مشت آجیل میل کنید

چنانچه رژیم‌های لاغری ذکر شده را مناسب شرایط خود نمی دانید، می توانید روزانه یک مشت آجیل مخلوط یا یک مشت از بادام، پسته یا گردو میل کنید. این مغزها حاوی  چربی مفید و پروتئین‌های سالم هستند از این رو با سرکوب اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن به بهبود سلامتی و چربی سوزی بدن کمک می کنند.

۱۶- رژیم غذایی لاغری تخم مرغ

رژیم غذایی تخم مرغ یکی دیگر از سریع‌ترین رژیم‌های لاغری سریع و آسان است که با آن می توان ظرف مدت سه روز سه کیلو گرم وزن کم کرد.

اگر می خواهید از رژیم لاغری تخم مرغ استفاده کنید باید به دستورالعمل غذایی زیر عمل کنید:

روز اول رژیم تخم مرغ

صبحانه: دو عدد تخم مرغ آبپز + دو عدد گوجه + یک استکان چای سبز  (بدون قند یا شکر)

ناهار: دو عدد سفیده تخم مرغ + ۱۲۰ گرم ماهی بخارپز + یک استکان چای سبز

میان وعده: یک عدد سیب

شام: هویج آب پز + کلم بروکلی + گل کلم + لوبیا سبز + نخود فرنگی ، یک استکان چای سبز

روز دوم

صبحانه: ۲ عدد تخم مرغ آبپز + یک عدد موز + یک استکان چای سبز

ناهار: مرغ آبپز بدون پوست حدود ۱۲۰ گرم + یک فنجان چای سبز

شام: یک برش نان سوخاری+ یک عدد تخم مرغ + پنیر لور حدوداً ۱۲۰ گرم + یک استکان شیر فاقد چربی

روز سوم

صبحانه: دو عدد تخم مرغ آبپز شده به همراه یک لیوان آب گوجه خورده شود.

ناهار: دو عدد سفیده به همراه گوشت قرمز ( ۱۳۰ گرم )+ یک استکان چای سبز بدن شکر و قند میل شود.

شام: دو عدد سیب زمینی پخته به همراه کاهو و یک لیوان چای سبز خورده شود.

۱۷- رژیم لاغری سوپ کلم

رژیم غذایی لاغری سوپ کلم برای هفت روز طرح شده است و میزان مصرف آن محدودیتی ندارد و همچنین در کنار آن می توان از:

روز اول: می توان کنار سوپ از میوه‌ها بجز موز استفاده کرد.

روز دوم: از سبزیجات پخته به صورت نامحدود می توان استفاده کرد.

روز سوم: میوها به جز موز + سبزیجات آبپز

روز چهارم: موز + شیر فاقد چربی

روز پنجم: گوشت گاو به میزان دلخواه به همراه گوجه + شش تا هشت لیوان آب

روز ششم: می توان گوشت گاو به همراه سبزیجات به میزان دلخواه استفاده کرد.

روز هفتم: برنج قهواه‌ای، آب میوه طبیعی بدون شکر

کاهش وزن با سوپ کلم

۱۸- رژیم لاغری سریع چربی سوزی ۳ روزه

روز اول

صبحانه: یک برش نان سبوس دار + دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی + نصف گریپ فروت + یک استکان چای یا قهوه

ناهار: نان سبوس دار به انداز کف دست + یک دوم ماهی تن + یک استکان چای یا قهوه

شام: گوشت به میزان حداقل ۸۵ گرم + یک پیاله کوچک لوبیا سبز + یک عدد سیب متوسط + نصف کوچک موز + یک پیاله متوسط بستنی وانیلی

روز دوم

صبحانه: یک برش نان تست + یک عدد تخم مرغ آبپز + یک دوم موز

ناهار:  یک عدد تخم مرغ آبپز + یک پیاله کوچک پنیر خامه‌ای + پنج عدد کراکر نمکی

شام: دو عدد هات داگ + هویج، کلم بروکلی، موز، بستنی وانیلی از هر کدام یک دوم فنجان

روز سوم

صبحانه: به اندازه یک قوطی کبریت پنیر خامه‌ای + پنج عدد کراکر نمکی + یک عدد سیب

ناهار: برش نان سنگک + یک عدد تخم مرغ

شام: ماهی تن به میزان یک فنجان + یک دوم موز + یک پیاله کوچک بستنی وانیلی

۱۹- ظرفی که در آن غذا می خورید را عوض کنید

شاید برای اکثر شماها این نظریه خنده دار باشد اما بد نیست بدانید از نظر روانشناسان این عمل بسیار در کاهش وزن و پرخوری موثر است. آنها معتقدند که ظرف‌هایی با رنگ تیره باعث سرکوب شدن اشتها و میل به پرخوری می شود.

۲۰- رژیم لاغری سریع در یک هفته

روز اول: روز اول تنها مجاز به خوردن میوها به جز موز، انگور، انبه هستید و در طی روز حداقل هشت تا دوازده لیوان آب بنوشید.

روز دوم: این روز را فقط مجاز به خوردن سبزیجات ( خام یا پخته ) و نوشیدن آب هستید.

روز سوم: این روز مجموع روز اول و دوم است. با ذکر این نکته که میوه‌هایی مانند موز، انگور و انبه را حذف کنید.

روز چهارم: در روز چهارم می توانید موز را به رژیم اضافه کنید.  موز تا هشت عدد هم مجاز هستید و می توانید آن را به همراه ۴ لیوان شیر میل کنید.

روز پنجم: یک کاسه برنج قهوه‌ای + شش تا هفت عدد گوجه  و همچنین مصرف دوازده تا پانزده لیوان آب در طول روز

روز ششم: میتوان یک فنجان برنج برای وعده ناهار مصرف کنید و مابقی روز از انواع سبزیجات خام یا پخته استفاده کنید.

روز هفتم: یک پیاله برنج قهوه‌ای + سبزیجات 

رژیم لاغری سریع

حرف آخر…

در این مقاله با بیست مورد از راحت‌ترین و سریع‌ترین رژیم‌های لاغری آشنا شدیم و دانستیم که انواع گوناگونی از رژیم‌های لاغری برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری دلخواه وجود دارد و دریافتیم که هر کدام از این رژیم‌ها دارای دستورالعمل‌های ویژه خود هستند و برخی از محدودیت سنی برخوردارند از این رو توصیه می‌شود پیش از آنکه رژیم خود را انتخاب کنید حتما با پزشک تغذیه مشورت داشته باشید.

قطعاً پزشکان رژیم لاغری متناسب با شرایط فعلی شما را به درستی تشخیص می دهند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code