روش های خانگی و طبیعی درمان گلو درد

راه های بهبود گلو درد چرکی

گلو درد چرکی یک نوع عفونت باکتریایی است که باعث التهاب و تورم و درد در ناحیه گلو می شود که می توان با رعایت و انجام چند نکته ساده آنرا درمان نمود. گلو، لوله ای است که از انتهای دهان به مری ختم می شود و التهاب آن باعث درد در قسمت گلو می شود. عوامل موثر در گلو درد و التهاب گلو بسیار متعدد هستند. از جمله این عوامل می توان غفونت های باکتریایی و ویروسی و یا عفونت قارچی مانند، اسید رفلاکس و سیگار کشیدن و آلودگی و یا هوای خشک و همچنین بلند فریاد زدن نام برد که همگی می توانند باعث التهاب و درد گلو شوند. البته از حساسیت ها و عوامل آلرژیک نباید غافل شد که بسیار رایج است. در برخی موارد گلو درد همراه با سرما خوردگی خفیف و یا سردرد و همچنین درد معده پیش می آید و ممکن است دلیل آن عفونت و وجود باکترب در گلو باشد که بسیار آزار دهنده و ناراحت کننده است و حتما باید برای درمان آن اقدام کرد.
گلو درد


پیشنهاد چند روش خانگی برای درمان گلودرد چرکی

۱- استفاده از لیمو
استفاده از لیموی تازه باعث می شود تا مخاط گلو نابود شوند و از بین بروند. برای این کار کافیست یک لیموناد داغ آماده کرده و میل کنید. برای این کار یک قاشق چای خوری را به همراه آب نصف لیمو در آب گرم ریخته و حل کنید و به آرامی میل کنید.
درمان گلو درد

۲- محلول سرکه سیب
سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی است و برای درمان گلو درد چرکی بسیار مفید است. می توانید یک قاشق غذا خوری سرکه سیب قرمز را به همراه یک قاشق چای خوری عسل و آب لیموی تازه در مقداری آب گرم مخلوط نموده و به آرامی سر بکشید. این نوشیدنی را روزی دو یا سه بار انجام دهید تا هرچه زودتر التهاب گلویتان بهبود یابد.
درمان گلو درد

۳- خواص دارچین
از دارچین می توانید در درمان گلودرد ناشی از سرما خوردگی استفاه کنید. برای این کار مقداری پودر دارچین را به همراه پودر فلفل با آب گرم مخلوط کنید و آنرا از صافی بگذرانید و روزانه دو یا سه بار در گلو قرقره کنید تا درد آن کاهش یابد. البته خوردن روغن دارچین به همراه یک قاشق عسل به همراه آب گرم نیز می تواند به درمان درد گلو کمک کند.
درمان گلو درد

۴- محلول آب نمک
یکی از بهترین روش هایی که اغلب ما آنرا تجربه کرده ایم قرقره کردن آب نمک است. نمک موجود در آبی که قرقره می کنید باعث می شود آب ازغشای مخاط گلو بیرون بیاید و سپس خلط را قطع می کند و التهاب گلو را کاهش می دهد. در این روش باید نصف قاشق چای خوری نمک را در آب گرم حل نمایید و آنرا قرقره کنید و سپس بیرون بریزید. این کار را روزی سه الی چهار مرتبه انجام دهید تا اثر آنرا ببینید.
درمان گلو درد

۵- مصرف سیر
سیر دارای آلیسین است که خواص ضد عفونی و ضد باکتری دارد و می تواند به درمان گلو درد کمک کند. یک حبه سیر خام را بخورید تا آلیسین آزاد شده از آن باکتری هایی که باعث درد و التهاب گلو شده است را بکشد و از بین ببرد. البته می توانید از روغن سیر هم در این زمینه استفاده کنید و روزانه چند قطره از روغن سیر را با یک چهارم لیوان آب گرم مخلوط نموده و یکبار در روز قرقره نمایید.
درمان گلو درد

۶- زرد چوبه
یکی دیگر از بهترین راههای درمان گلو درد مصرف زرد چوبه است. شما باید مقداری معادل یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و آنرا روزی یکبار به صورت ناشتا میل کنید. این کار را سه الی چهار روز مداوم انجام دهید تا تاثیر آنرا ببینید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.