چطور لاغر بشم

شاید بارها از خود پرسیده باشید که چطور لاغر بشم ؟ حقیقت این است که هیچ راه حل لاغری یکسان برای همه جهت کاهش وزن وجود ندارد. آنچه که برای شخصی مفید است ممکن است برای دیگری مفید نباشد ، زیرا بدن ما بسته به ژنتیک و سایر عوامل بهداشتی به غذاهای مختلف پاسخ می دهد. برای یافتن روش کاهش وزن مناسب به زمان، به صبر ، برخی آزمایشات با غذاها و رژیم های مختلف نیاز است.

در حالی که برخی از افراد به خوبی به شمارش کالری و روشهای محدودکننده پاسخ می دهند ، اما برخی دیگر بهتر است در برنامه ریزی برای کاهش وزن خود از آزادی بیشتری برخوردار باشند.بنابراین ، ممکن است اگر رژیم غذایی که برای شخص دیگری اثر می کند برای شما مؤثر نباشد.

در این مقاله روشی سالم برای کاهش وزن و ثابت نگه داشتن وزن ارائه شده است .

چطور-لاغر-بشم-و-رژیم-غذایی-min

 • صبحانه را متوقف نکنید

صرفه نظر کردن از صبحانه در کاهش وزن کمک نمی کند. مواد مغذی ضروری را دریافت نمی کنید و ممکن است در طی روز بیش از حد تنقلات بخورید زیرا احساس گرسنگی می کنید.

 • وعده های غذایی منظم بخورید

خوردن در زمان های منظم در طول روز به سوزاندن کالری با سرعت بیشتری کمک می کند. همچنین کمتر به سمت تنقلات ، غذاهای پر چربی و قند وسوسه می شوید.

 • با ذهن غذا بخورید

خوردن ذهنی عملی است که در آن افراد توجه می کنند که چگونه و در کجا غذا می خورند. این عمل باعث می شود افراد بتوانند از غذایی که می خورند لذت ببرند و وزن خود را حفظ کنند. از آنجا که بیشتر افراد زندگی شلوغی را پشت سر می گذارند ، آنها اغلب تمایل دارند در حال رانندگی ، در اتومبیل ، در میزکار خود و هنگام تماشای تلویزیون بخورند. در نتیجه ، بسیاری از افراد از غذایی که می خورند آگاهی ندارند. تکنیک های مربوط به خوردن ذهنی شامل موارد زیر است:

 • نشستن و غذا خوردن ، ترجیحاً در یک میز: به غذا توجه کنید و از آن لذت ببرید.
 • جلوگیری از حواس پرتی هنگام غذا خوردن: تلویزیون یا لپ تاپ یا تلفن را روشن نکنید.
 • آهسته غذا خوردن: برای جویدن غذا وقت بگذارید. این روش به کاهش وزن کمک می کند.
 • انتخاب مواد غذایی: غذاهایی را که پر از مواد مغذی است را انتخاب کنید.
 • میوه و سبزیجات زیادی بخورید

میوه و سبزیجات  کالری و چربی کم و فیبر زیاد دارند، همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی هستند.

 • فعال تر شوید

فعالیت بدنی باعث کاهش وزن و توقف افزایش وزن می شود. فعالیت داشتن و ورزش علاوه بر مزایای سلامتی، می تواند به سوزاندن کالری های اضافی که نمی توانید به تنهایی با رژیم از بین ببرید کمک کند. می توانید از نرم افزار برنامه شکم شش تکه در ۳۰ روز Six Pack In 30 Days برای انجام فعالیت های ورزشی روزانه خود استفاده کنید.

علاوه بر رژیم غذایی فعالیت ورزشی لازمه لاغر شدن است

 • نوشیدن مقدار زیادی آب

بعضی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می گیرند. درواقع یک لیوان آب واقعاً همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

 • غذاهای پر فیبر بخورید

غذاهایی که حاوی فیبر زیادی هستند می توانند به شما در داشتن احساس سلامتی کمک کنند که برای کاهش وزن مناسب است. فیبر در گیاهان از جمله میوه و سبزیجات ، جو ، نان سبوس دار ، برنج قهوه ای ، ماکارونی و لوبیا ، نخود فرنگی و عدس یافت می شود.

 • برچسب های مواد غذایی را بخوانید

خواندن برچسب های مواد غذایی می تواند در انتخاب گزینه های سالم تر به شما کمک کند. از اطلاعات کالری استفاده کنید تا بفهمید چگونه یک ماده غذایی متناسب با برنامه کالری روزانه شما در برنامه کاهش وزن جای می گیرد. می توانید از نرم افزارهای متنوعی مثل برنامه مانکن Mankan، کرفس و … استفاده کنید و کالری موادغذایی که در طول روز مصرف می کنید ثبت کنید.

 • از بشقاب کوچکتر استفاده کنید

استفاده از بشقاب های کوچکتر می تواند به شما در خوردن بخش های کوچکتر کمک کند. با استفاده از بشقاب ها و کاسه های کوچکتر ، ممکن است شما به تدریج به خوردن قسمت های کوچکتر عادت کنید بدون اینکه گرسنه شوید. حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد تا معده به مغز پیام بفرستد ، بنابراین به آرامی غذا بخورید و قبل از احساس سیری کامل غذا خوردن را متوقف کنید.

 • غذاها را حذف نکنید

هیچ برنامه غذایی را از برنامه غذایی خود حذف نکنید ، به خصوص غذاهایی که دوست دارید. حذف کردن غذاها فقط باعث می شود که بیشتر آنها را میل کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که از خوردن غذاهای مورد علاقه خود خودداری کنید تا زمانی که در کالری دریافتی روزانه خود آن ها را وارد می کنید.

 • مواد غذایی بی ارزش را در منزل نگه ندارید.

برای جلوگیری از وسوسه ، سعی کنید مواد غذایی – مانند شکلات ، بیسکویت ، ترد و نوشیدنی های شیرین – را در خانه انبار نکنید. در عوض ، از میان وعده های سالم ، مانند میوه ، کیک برنج بدون آب ، کیک جو دوسر ، پاپ کورن و … استفاده کنید.

 • وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کنید

سعی کنید صبحانه ، ناهار ، شام و میان وعده های خود را برای طول هفته برنامه ریزی کنید ، تا مطمئن شوید که به میزان لازم کالری مصرف می کنید. ممکن است تهیه لیست خرید هفتگی مفید باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code