همه چیز درباره بایسکشوال (دوجنس گرایی) و علائم آن

گرایش بای سکشوال (🏳️‍🌈Bisexuality) یا دوجنس گرایی چیست و چه علائمی دارد؟

بایسکشوال چیست ؟ این سوال مدتی است ذهن برخی از افراد را به خود درگیر کرده است. شاید تا چند سال قبل، گرایش‌های مختلف جنسی از اهمیت چندانی برخوردار نبود. به عبارتی دیگر، با توجه به اینکه آگاهی‌رسانی در این زمنیه بسیار کم بود، خیلی از مردم هیچ اطلاع و برداشتی از گرایش و تمایلات جنسی خود نداشتند.

اما اخیرا با افزایش سطح آگاهی مردم در این زمینه، این تمایلات به یکی از دغدغه‌های ذهنی جامعه و به ویژه جوانان تبدیل شده است. بای سکشوال ( Bisexuality ) یکی از همین تمایلات است که امروز می‌خواهیم به معرفی آن بپردازیم.

ما در مجله اینترنتی ایده آل مگ امروز به بررسی افراد بایسکشوال پرداخته‌ایم و ضمن معرفی علل بروز این گرایش، مشکلات اجتماعی آن را نیز مطرح کرده‌ایم. در نهایت نیز راه‌هایی برای اینکه بفهمیم بایسکشوال هستیم یا خیر ارائه شده است.

بایسکشوال چیست و یعنی چه ؟

کلمه Bisexuality برای اولین بار در سال ۱۸۲۴ وارد فرهنگ لغت شد. در آن زمان، این مفهوم برای توصیف کسانی به کار می‌رفت که دارای هر دو اندام جنسی زن و مرد باشند. اما از سال ۱۹۵۰ معنی این کلمه، به صورت کامل عوض شد.

بایسکشوال ( Bisexuality ) در واقع یکی از تمایلات جنسی است که در آن ، فرد به بیش از یک جنس تمایل دارد. این گرایش فقط در زمینه تمایلات جنسی بروز نمی‌کند؛ بلکه در مواردی دیده شده است که فرد از نظر عاطفی هم به هر دو جنس مذکر و مونث تمایل دارد.

آشنایی با بایسکشوال

یک باور غلط و خطرناک !
اکثر افراد بر این باورند که افراد بایسکشوال  همان افرادی هستند که به آن‌ها هم‌جنس‌گرا گفته می‌شود، در حالی که این تصور غلط است. افراد بایسکشوال در واقع دوجنسگرا هستند و به هر دو جنس تمایل نشان می‌دهند؛ به عبارت دیگر یک مرد بایسکشوال هم نسبت به مردان و هم به زنان تمایلات جنسی دارد. در زنان نیز ممکن است این پدیده رخ داده و یک زن به هر دو جنس مذکر و مونث تمایل داشته باشد.

نمودار زیر به خوبی نشان می‌دهد که در حال حاضر، بیش از نصفی از جامعه دگرجنس‌گرایان جهان را بایسکشوال‌ها تشکیل می‌دهند:

نمودار پراکندگی دگرجنس گرایان
پراکندگی دگرجنس‌گرایان بر اساس گرایش جنسی

باور غلط دیگری که در مورد افراد بایسکشوال وجود دارد، این است که بعضی‌ها، این افراد را با کسانی که در اصطلاح دوجنسه هستند اشتباه می گیرند. افراد دوجنسه با اینکه ظاهری بر فرض پسرانه دارند ولی روحیات و اخلاق و رفتار آن‌ها شبیه دختران است و بر عکس.

تمایلات این افراد هم مانند تمایلات زنان نسبت به مردان است. این قضیه در مورد دخترانی که گرایش دو جنسه بودن را دارند کاملا برعکس است. بایسکشوال اما از پایه و اساس با دو جنسه بودن متفاوت است .

نکته بسیار مهمی که باید در مورد این افراد بدانیم، این است که بایسکشوال ها از نظر روحی و رفتاری، هیچ تضادی با جنسیتی که از خود نشان می‌دهند، ندارند.

به عنوان مثال، یک مرد با این گرایش، از نظر رفتاری، کاملا مردانه رفتار می‌کند، هیچ تمایلی به اینکه زن باشد ندارد و روحیات این فرد دقیقا مثل روحیات سایر مردان است.

بای سکشوال یا بایسکشوال

تفاوت این افراد با افراد معمولی در تمایلات آن‌هاست. به عبارتی دیگر، این افراد هم دوست دارند با جنس خودشان رابطه جنسی و عاطفی داشته باشند و هم با جنس مخالف!

بایسکشوال‌ها را قضاوت نکنیم!
لازم است بدانید افراد دو جنس گرا در زندگی خود به همان اندازه خیانت می‌کنند که افراد معمولی این کار را انجام می دهند. همان‌قدر هوس‌ران هستند که بقیه به این شرایط دچار می‌شوند. پس به هیچ‌وجه نباید در هنگام مواجه با افراد بایسکشوال، خصوصیات اخلاقی منفی را فقط بخاطر گرایششان به آن‌ها نسبت دهیم.

بایسکشوالیتی در حیوانات

نکته قابل توجه در مورد دو جنس گرایی این است که تنها انسان‎‌ها نیستند که این تمایل را در خود احساس می‌کنند؛ مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است، نشان می‌دهد که در پاره‌ای از موارد،  این گرایش در حیوانات نیز مشاهده شده است.

بر اساس مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۵ و در وب سایت Pride منتشر شد، علائم بایسکشوال بودن، در حیواناتی مانند: زرافه، شیر آفریقایی، نهنگ قاتل، دلفین، پنگوئن هومبولت، قوی سیاه و فلامینگوی شیلیائی دیده شده است.

علائم بایسکشوال بودن چیست ؟

بایسکشوال یک گرایش جنسی است و علائم آن ممکن است به راحتی قابل تشخیص نیست. به ویژه که هنوز هم بسیاری از افراد، به درستی نمی‌توانند تمایلات خود را شناسایی کنند. با این‌حال به نظر می‌رسد اولین و مهم‌ترین علامت یک فرد بای سکشوال، همان تمایل همزمان به هر دو جنس است. 

افراد دوجنس‌گرا معمولا به تماشای عکس‌ها و فیلم‌های افراد هم‌جنس و مخالف خود به یک اندازه تمایل دارند. آن‌ها همچنین در احساسات عاطفی و گاها جنسی نسبت به دوستان هم‌جنس خود، دچار دوگانگی و تردید می‌شوند. 

علت بایسکشوال بودن برخی افراد چیست ؟

محققان معتقدند احساسات جنسی یک مسئله صفر و صدی نیست که یا صفر باشد یا صد (یا کاملا به سمت مردان متمایل باشد یا کاملا زنان)، بلکه یک مقیاس است و بر اساس عواملی، می‌تواند بیشتر متمایل به صد یا متمایل به صفر شود.

 

گرایش های جنسی زن و مرد

حال اگر از میان این فاکتورها، فردی به مقدار تقریبا مساوی از فاکتورهای مرد بودن و زن بودن برخوردار باشد، مقیاس جنسیت وی در جایی بین زن و مرد قرار می‌گیرد. این افراد به هر دو جنس تمایل دارند و به هر دو جذب می‌شوند.

 باید توجه داشت که ممکن است میزان کشش فرد دوجنسگرا به هر دو جنسیت در همه زمان‌ها مساوی نباشد؛ مثلا در یک دوره از زندگی به برقراری روابط عاطفی با مردان علاقه داشته و در دوره‌ای دیگر به زنان متمایل شود.

هرچند هنوز دلایل قطعی و اصلی این مسئله مشخص نشده، اما برخی تحقیقات علمی نشان‌دهنده دخالت عوامل ژنتیکی در این امر است. همانطور که می‌دانید عوامل ژنتیکی به وراثت برمی‌گردند و قبل از تولد در فرد شکل می‌گیرند.

چند درصد افراد بایسکشوال هستند ؟

نمی‌توان به طور قطع، به این سوال پاسخ داد؛ زیرا از طرفی گرایش‌های جنسی همچنان در بسیاری از کشورهای جهان آزاد نیستند و به طبع سرشماری هم نمی‌شوند و از طرف دیگر، خیلی از کسانی که بایسکشوال هستند، خودشان از این گرایش اطلاع ندارند. 

آمار و ارقام!
با اینحال بر اساس اعلام وب سایت UCLA در حال حاضر ۳.۵ درصد از افراد در کشور ایالات متحده آمریکا، دگرجنس‌گرا هستند. این درصد تقریبا معادل ۹ میلیون نفر است. از آنجایی که بیش از نصف افراد دگرباش‌گرا را بایسکشوال‌ها تشکیل می‌دهند، می‌توان گفت که اکنون فقط در کشور آمریکا، بیش از ۴.۵ میلیون نفر دوجنس‌گرا زندگی می‌کنند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بیش از ۵۰ درصد افراد بایسکشوال جهان، هنوز از گرایش خود اطلاع ندارند.
به هیمن دلیل، پیش‌بینی می‌شود که آمار افراد دوجنس‌‌گرا با افزایش مطالعات در زمینه علائم و نشانه‌های Bisexuality روز به روز افزایش یابد 

از کجا بفهمیم بایسکشوال هستیم ؟

آیا شما فکر می‌کنید که دارای گرایش جنسی بایسکشوال هستید؟ اجازه بدهید سوالمان را به این صورت مطرح کنیم: از کجا بدانیم که بای سکشوال هستیم؟ ما در ادامه این مقاله چند راهکار موثر را برای پاسخ به این سوالات معرفی کرده‌ایم:

در مورد این گرایش زیاد تحقیق می‌کنید

اگر در چند سال و یا حتی چند ماه گذشته، عباراتی مانند ” آیا من بایسکشوال هستم” و یا “علائم افراد بایسکشوال” را در گوگل جستجو کرده‌اید، ممکن است نشانه‌های Bisexual بودن را در خود داشته باشید.

از کجا بفهمیم که بایسکشوال هستیم؟

البته این جستجوها ممکن است فقط یک کنجکاوی ساده باشد؛ اما اگر به طور مداوم به افراد دوجنس‌گرا فکر می‌کنید و یا به دنبال یافتن نشانه‌های آن‌ها هستید، وقت آن است که کمی بیشتر در مورد تمایلات جنسی خود فکر کنید.

از احساسات و تمایلات خود مطمئن نیستید

آیا گاهی اوقات از احساسی که نسبت به یک فرد هم‌جنس خود دارید مطمئن نیستید؟ یا علاقه‌ای که به او دارید، دقیقا شبیه به احساسی است که نسبت به فرد غیر هم‌جنس خود دارید؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است، شما ممکن است نشانه‌های بایسکشوالیتی را در خود داشته باشید.

از احساسات خود در زمینه بایسکشوال بودن مطمئن نیستید

بسیاری از افراد Bisexual از احساسات خود نسبت به دوستانشان مطمئن نیستند و دلشان می‌خواهد که با بعضی از آن‌ها وارد رابطه عاطفی شوند. این در حالیست که آن‌ها دقیقا همین احساس را نیز درباره دوستان غیر هم‌جنس خود نیز دارند.

هر دو شخصیت زن و مرد فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی را دوست دارید

تا به حال برایتان پیش آمده که نسبت به احساستان درباره شخصیت‌های زن و مرد فیلم یا سریال مورد علاقه‌تان دچار تردید شده باشید؟ به عبارتی دیگر، شما دوست دارید هم با قهرمان زن سریال و هم با شخصیت اصلی مرد، خیالپردازی کنید.

اگر اتفاقات مشابهی برای شما افتاده است، ممکن است یکی از افرادی باشید که به هر دو جنسیت، علاقه‌مند هستید.

ویژگی‌های افراد بایسکشوال را مناسب خود می‌دانید

ممکن است متوجه شده باشید ایده‌هایی که پیرامون افراد بای سکشوال مطرح می‌شوند، کاملا متناسب با شخصیت شما هستند. در واقع، ممکن است به راحتی با یک فرد Bisexual که در فضای مجازی و یا تلویزیون می‌بینید، ارتباط برقرار کنید.

ویژگی‌های افراد بایسکشوال را مناسب خود می‌دانید؟؟

بسیاری از افراد دوجنس‌گرا، ساعت‌های زیادی از وقت خود را صرف مشاهده شخصیت‌های بایسکشوال در شبکه‌هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب می‌کنند. آیا شما هم در این دسته قرار دارید؟

نسبت به رابطه عاطفی فعلی حود دچار تردید شده‌اید

ممکن است شب‌ها قبل از خواب به این مساله فکر کنید که آیا رابطه فعلی که در آن هستید، تمام نیازهای شما را پاسخ می‌دهد یا خیر؟ در این صورت، قطعا در خیالتان، فردی هم‌جنس با خودتان را به جای شریک عاطفی فعلی‌تان می‌گذارید.

در رابطه عاطفی خود تردید دارید

حال جالب اینجاست که به هیچ‌عنوان دوست ندارید، شریک فعلی خود را از دست بدهید؛ زیرا شما یک دوجنس‌گرا هستید و هرگز به هم‌جنس‌گرایی علاقه ندارید.

آیا تست روانشناسی برای تشخیص بایسکشوال بودن وجود دارد ؟

یکی از تست‌های مهم و قابل اعتماد برای تشخیص گرایش جنسی، یک آزمون ۱۵ سوالی است که توسط روانشناس مطرح، مایکل استورمز (Michael Storms) طراحی شده است. این تست به دلیل دقت زیاد و سختگیرانه به جزئیات، مورد ستایش و استقبال زیادی قرار گرفته است. 

برای انجام این آزمون و تشخیص گرایش جنسی، می‌توانید وارد این صفحه از وب‌سایت idrlabs.com شده و به ۱۵ سوال طراحی شده، پاسخ دهید. 

یکی دیگر از راه‌های تشخیص بایسکشوال بودن، مراجعه به تست The Ultimate Sexuality Test for both genders است. در این آزمون نیز با پاسخ دادن به چند سوال ساده اما مفهومی و عمیق، می‌توانید از گرایش جنسی خود آگاه شوید. 

نماد و پرچم بایسکشوال چیست و از کجا آمده ؟

پرچم بایسکشوال یک مستطیل است که از سه رنگ صورتی، ارغوانی و آبی تشکیل شده است. ترکیب این سه رنگ در پرچم به شکل زیر است:

پرچم بایسکشوال‌ها

همانطور که مشاهده می‌کنید، ۴۰ درصد بالایی پرچم را رنگ صورتی، ۴۰ درصد پایینی را آبی و ۲۰ درصد مرکزی را ارغوانی تشکیل می‌دهد. 

این پرچم، برای اولین بار در ماه می سال ۱۹۹۸ و توسط فردی به نام مایکل پیج (Michael Page) طراحی و معرفی شد. هدف وی از ساخت این پرچم، متحد کردن جامعه دوجنس‌گرایان با همدیگر و به رسمیت شناختن آن‌ها بود. 

جالب است بدانید!
رنگ صورتی به عنوان نماید تمایلات جنسی به فرد هم‌جنس در این پرچم قرار گرفته است. از طرفی دیگر، رنگ آبی نیز به عنوان نشانه گرایش به فرد غیر هم‌جنس در نظر گرفته شده است. وقتی که این دو رنگ با هم ترکیب شوند، رنگ ارغوانی شکل می‌گیرد که در مرکز پرچم، شاهد آن هستیم. 

نماد بایسکشوالیتی نماد Bisexuality هم سه دایره در هم ادغام شده هستند که از قسمت پایین به یک علامت مثبت و از بالا به یک فلش یا پیکان رو به افق، محدود شده‌اند. بد نیست بدانید که این نماد، به نوعی ترکیبی از نمادهای هم‌جنس‌گرایی مردان و هم‌جنس‌گرایی زنان است. 

 

مشکلات افراد بایسکشوال چیست ؟

مشکلات افراد دوجنس‌گرا حتی از افراد هم‌جنس‌گرا نیز بیشتر است.

مشکلات افراد بایسکشوال

یک مشکل بزرگ!
با اینکه همجنسگراها نیز از سوی جوامع، مورد پذیرش نیستند، اما افراد بای سکشوال به دلیل اینکه به یک جنس مشخص تمایل ندارند و هر از گاهی ممکن است تمایلاتشان از جنسی به جنس دیگر تغییر کند، بسیار کمتر درک شده و حتی از سوی هم‌جنس‌گراها نیز مورد قبول واقع نمی‌شوند.

از این رو برخی از این افراد کلا از برقراری ارتباط عاطفی و جنسی با دیگر افراد (هم زنان و هم مردان) اجتناب می‌کنند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند تمایلشان به یک جنس را مخفی کرده و فقط با جنس دیگر رابطه عاشقانه برقرار کنند.

مشکلات افراد بایسکشوال

شاید به همین دلیل، از نظر روانشناسی نیز تا مدت‌ها وجود چنین اختلالی پذیرفته نبود و برخی نیز تصور می‌کردند بایسکشوال بودن حالتی گذراست و فرد با گذشت زمان به یک ثبات خواهد رسید.

حتی اگر اطرافیان افراد دوجنس‌گرا درک بالایی از تیپ‌های شخصیتی مختلف داشته باشند، ثابت کردن این قضیه که “من یک بایسکشوال هستم” کار دشواری است؛ چرا که هیچ علامت مشهودی وجود ندارد و آزمایشی نیست که بایسکشوال بودن یک نفر را ثابت کند. لذا زندگی این افراد تا زمانی که با یک فرد در یک رابطه عاطفی هستند، می‌تواند ثبات داشته باشد؛ اما وقتی شریک جنسی و عاطفی خود را تغییر دهند، دوباره وارد درگیری‌های جدیدی با اطرافیان خواهند شد.

آنچه که مسلم و قطعیست، این است که شما نمی‌توانید تمایلات جنسی یک فرد را تحت هیچ شرایطی تغییر دهید؛ همان‌طورکه یک پسر معمولی از بدو تولد به دختران مانند یک عروسک زیبا نگاه می‌کرده و هرگز نمی‌تواند با هم‌جنس خود وارد رابطه عاطفی شود.

لازم است بدانید دگرباشی می‌تواند برای هر دو جنسیت زن یا مرد رخ دهد؛ هرچند اکثر این افراد برای اینکه از سوی جامعه طرد نشوند، تمایلات خود را پنهان می‌کنند.

به عنوان یک مثال کوچک، نه تنها افراد معمولی بلکه حتی هم‌جنس‌گراها نیز تمایلی به داشتن روابط احساسی با یک فرد بایسکشوال ندارند.

نظر دین اسلام درباره بایسکشوال چیست؟

دین اسلام، تا به امروز، جبهه روشن و مشخصی در مقابل دوجنس ‌گرایی نگرفته است. با این‌حال، از آنجایی که این گرایش تا حد زیادی به هم‌جنس‌گرایی شباهت دارد، می‌توان نتیجه گرفت که بایسکشوال هم مانند تمایل به هم‌جنس، جایگاهی در اسلام ندارد و پذیرفته نیست. 

اسکات سراج‌الحق کگل از محققان به نام، در زمینه پزوهش‌های اسلام و گرایش‌های جنسی، در کتاب ” اسلام و هم‌جنس‌گرایان” به صراحت می‌گوید که هیچ برداشتی از دین اسلام وجود ندارد که بتواند با دوجنس ‌گرایی سازگاری داشته باشد. 

مشهورترین افراد بایسکشوال جهان

با گذشت زمان و پذیرفته شدن دو جنسگرایی به عنوان یک گرایش جنسی، افراد بسیاری در سراسر جهان به بایسکشوال بودن خود اقرار کردند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد مشهور و شناخته شده جهان نیز در لیست افرادی که اعلام کرده‌اند بایسکشوال هستند، قرار دارند.

از جمله افراد مشهوری که رسما بایسکشوال بودن آن‌ها بنا به گفته‌های خودشان اثبات شده است؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کریستن استوارت 

Kristen Stewartاین بازیگر آمریکایی که از محبوبیت بسیار زیادی در سراسر جهان برخوردار است، در سال ۲۰۱۷ رسما اعلام کرد که بایسکشوال است. استوارت در مصاحبه با گاردین گفت که به هیچ عنوان از اینکه یک دو جنس گرا است، گیج نشده و به راحتی توانسته با این موضوع کنار بیاید.

میشل رودریگز

Michelle RodriguezMichelle Rodriguez دیگر بازیگر محبوب آمریکایی است که در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که یک بایسکشوال است. این بازیگر ۴۱ ساله معتقد بود که باید در این رابطه صادق بود و به جای کلنجار رفتن با این حقیقت، به راحتی آن را پذیرفت.

 

کینان لانسدیل

Keiynan LonsdaleKeiynan Lonsdale بازیگر و خواننده استرالیایی نیز در فهرست افراد مشهوری قرار دارد که بایسکشوال بودن خود را به صورت رسمی اعلام کرده‌اند.

 

 

درو بریمور

Drew BarrymoreDrew Barrymore تهیه کننده و بازیگر سرشناس ۴۵ ساله نیز بایسکشوال است و اعلام کرده که این مساله باید همانند طرز لباس پوشیدن یا مدل موی سر افراد، توسط جامعه پذیرفته شود.

 

جاش هاچرسون

Josh HutchersonJosh Hutcherson بازیگر ۲۷ ساله نیز اخیرا اعلام کرده است که یک دوجنس‌گرا می‌باشد.

 

 

کلام پایانی

طبق تحقیقاتی اخیرا صورت گرفته، تعداد افراد بایسکشوال طی دهه‌های اخیر افزایش یافته است.

البته این به معنی افزایش این اختلال در میان مردم نیست؛ بلکه نشان می‌دهد با آزادتر شدن جوامع، از یک طرف افراد آزادانه‌تر در مورد تمایلاتشان صحبت می‌کنند و از طرف دیگر، برخی افراد بدون رنج بردن از این مشکل، صرفا برای اغنای حس تنوع‌طلبی‌شان به هر دو جنس تمایل نشان می‌دهند.

آیا شما احساس می‌کنید که در دسته افراد بایسکشوال قرار می‌گیرید؟ اگر پاسختان مثبت است برای ما بگویید که با چه مشلاتی روبه‌رو هستید؟ اطرافیان و نزدیکان شما از مشکل شما آگاه شده اند؟ واکنش آن‌ها به این تمایل شما چگونه است؟

آیا در بین نزدیکان شما فرد بایسکشوالی وجود دارد؟ شما چگونه با او برخورد کرده‌اید؟ تا چه اندازه تمایلات او را پذیرفته‌اید؟ تجربه‌های خود را در این زمینه با ما در میان بگذراید.

سوالات متداول در ارتباط با بایسکشوال

بایسکشوال چیست و یعنی چه ؟

بایسکشوال به معنی دو جنس‌گرایی است. با یک بیان ساده می‌توانیم بگوییم که افراد بایسکشوال، می‌توانند با هر دو جنس موافق و مخالف خود، وارد رابطه عاطفی و جنسی شوند.
در تعریف Bisexual باید به این نکته توجه داشته باشیم که علاقه افراد دوجنس‌گرا به جنسیت‌های مخالف و موافق، لزوما به یک اندازه و یا در یک زمان مشخص نیست.

علائم بایسکشوال بودن چیست ؟

بیشتر افرادی که این گرایش را دارند، از تماشای فیلم‌های هر دو جنس به یک اندازه لذت می‌برند. آن‌ها معمولا وقت زیادی را صرف جستجو درباره Bisexuality می‌کنند و با شخصیت‌های بایسکشوال نیز ارتباط راحتی دارند

گرایش بایسکشوالی چیست و چه تفاوتی با هم‌جنس‌گرایی دارد؟

افرادی که خود را بایسکشوال می‌دانند، به داشتن رابطه عاطفی و جنسی با هر دو جنس، تمایل دارند. این درحالیست که افراد هم‌جنس‌گرا، هیچ اشتیاقی به جنسیت مخالف نداشته و تنها علاقمند به برقراری رابطه با هم‌جنس خود هستند.

از کجا بفهمیم بایسکشوال هستیم ؟

به طور کلی می‌توان گفت که اگر به برقراری ارتباط عاطفی و جنسی با هم‌نوع خود به اندازه جنس مخالف لذت می‌برید، به احتمال زیاد گرایش دوجنس ‌گرایی را در خود دارید. 
یک راه دیگر برای شناسایی این گرایش، میزان جستجو و تحقیق شما در اینترنت است. اگر بارها در گوکل درباره علائم بایسکشوال جستجو کرده‌اید، ممکن است یک Bisexual باشید. 

پرچم بایسکشوال چیست ؟

پرچم این گرایش، یک مستطیل سه رنگ است که بالای آن صورتی و پایینش آبی است. این دو رنگ با هم ترکیب می‌شوند که در مرکز پرچم، رنگ ارغوانی را تشکیل می‌دهند.

خصوصیات افراد بایسکشوال چیست ؟

این افراد از نظر اخلاقی و رفتاری، هیچ تفاوتی با سایر افراد ندارد. تنها تمایز آن‌ها، به نوع روابط عاطفی و جنسی بازمی‌گردد. بایسکشوال‌ها هر دو جنس موافق و مخالف خود را می‌پسندند و از بودن با هر دو، به یک اندازه لذت می‌برند.

۴.۳/۵ - (۲۶ امتیاز)
منبع medium.com healthline shape.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
159 نظرات
 1. Wolfy می گوید

  اره اما میدونی مشکل اینه که نباید فکر کرد حتی اکثر این ترنس ها و لزبین هایی ک تو ایرانن بخاطر محدودیت های جنسی هست باید ازاد بشیم تا بفهمیم اینطوری نمیشه قضاوت کرد

  1. Amirhosein می گوید

   من پسرمو ۱۸ سالمه،میشه یکی از سن بالا های مثل خودم به من پیام بده، من واقعا نیاز دارم با یکی حرف بزنم😔

   1. رضوان می گوید

    سلام من تازه متوجه شدم که همچین گرایشی هم هست من یه خانم ۲۵ ساله هستم ومتاهل . الان بعد از چند سال که ازدواج کردم بازم گرایش به هم جنس خودم دارم یعنی من یک بایسکشوال هستم؟ 😔

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و روزبخیر، برای بررسی دقیق این موضوع بهتر است با یک روانشناس ماهر مشورت کنید.

    2. نوشابه ی بزرگ می گوید

     اگر به همسرتون هم گرایش جنسی دارید، بله.

   2. باران می گوید

    اگر هستی بیا حرف بزنیم

   3. شاهین می گوید

    سلام خوبی من کامنتت رو دیدم درمورد باسکشوال میخواستم ببینم حرفت چیه

   4. Sinaloa می گوید

    منظورت از اینکه یکی با سن بالاتر و مثل خودت!!!
    خب منظورت رو بهتر میگی…!؟

   5. محمد می گوید

    سلام
    من دکترا بیولوژی دارم و لیسانس روان شناسی ا

  2. Erfan می گوید

   من ی چند وقتیه بایسکشوالم چون مثلا به همکلاسیم علاقه داشتم و یا به یکی از شرکت کننده های عصر جدید که پسر بود و وقتی دیدمش قلبم به تپش افتاد و تو خواب هام یه دخترم اما از اونطرف وقتی دخترارو هم که میبینم‌تحریک میشم اصلا نمیدونم چمه😂😂 من ۱۷ سالمه

   1. عرشیا می گوید

    شما فکر کنم pansexual هستید چون به هر جنسی علاقه نشون میدی

    1. Mahsa می گوید

     سلام میشناسید کسیو؟

    2. نوشابه ی بزرگ می گوید

     پنسکشوال به نانباینری ها و کلا همه ی جنسیتا گرایش داره، درواقع روح و رفتار طرف مقابل براش مهمه نه بدنش
     اما ایشون فقط به دختر و پسر گرایش داره طبق صحبتاش
     که میشه بایسکشوال

   2. acha می گوید

    خب مشخصه تو بایسکشوالی ادمای بایسکشوال هم به جنس مخالف وهم به جنس موافق گرایش دارن و کلا گرایششون مثه افراد دیگه قابل تغییر یا کنترل نیست:)✨

  3. M می گوید

   خیلی حس بدی هست دارم داغون میشم
   کاش میتونستیم آزاد باشیم بعنوان بایسکشوال
   چون این اتفاق باعث تنهاییم شده
   خیلی به یک نفر احتیاج دارم

   1. acha می گوید

    نگران نباش باشه?درکت میکنم منم گرایشم مثه توعه
    میتونی به دوستاییت که مطمئنی از افرادی که گرایش متفاوت مثل ما دارن حمایت میکنن گرایشتو بگی
    حس تنهاییت و درک میکنم اصلا نگران نباش قول میدم همه چیز درست بشه:)💗

 2. سارا می گوید

  سلام من چند ماهی است که متوجه شده ام بایسکشوال هستم ولی تا حالا این موضوع رو به یکی از اعضای خانواده ام گفتم و بهم گفت که من دارم دروغ میگم و یا شایدم این فقط یه دوره ی کوتاه که به خاطر بلوغم دارم میگذرونم، تا حالا به هر کسی این موضوع رو گفتم کم تر باهام حرف زده و یا فکر میکنن دروغ میگم، مخصوصا دخترها، چون من دختر هستم و وقتی با دوستام این موضوع رو درمیون گذاشتم ازم فاصله گرفتن، احساس میکنم دارم اشتباه میکنم، بعضی موقعا احساس گناه بهم دست میده، با خودم میگم شاید باید مث آدمای اطرافم رفتار کنم تا از دستشون ندم، همین دیروز روز بایسکشوال بود ولی من نتونستم راحت اینو جشن بگیرم چون میترسیدم خانواده ام بهم عکس الهام نشون بدن، واقعا دلم میخواد این موضوع رو بهشون بگم ولی خیلی میترسم که ازم دور بشن.😔

  1. Niloofar می گوید

   من هم یه دختر بایسکشوالم خودم حس میکنم و این حسم طبق داشته هام درسته
   متاسفانه منم مث تو از ترس تمسخر یا اذیت و دوری دیگران این موضوع رو به کسی نمیگم و این خیلی سخته که بخاطر یه موضوع کسی قبولت نداشته باشه
   ولی اینو بدون که ما هم مث بقیه ادمیم و حق زندگی راحت و دلخواهمون رو داریم

   1. هانیه می گوید

    منم خیلی وقته این موضوع رو پیش خودم نگه داشتم

  2. گلرخ می گوید

   دقیقا خانودهو دوستای منم همینجوری هستم😢

  3. کسری می گوید

   سلام خدمت سارا خانوم عزیز.منم قبلا همینطوری بودم و بلاخره یک روش خوب گیر اوردم کامل احساستو درک میکنم ولی من نظر بقیه مهم نبود چون کار خودمو کردم که لازم بود

   1. Fateme می گوید

    خب روشتون چی بوده منم بایسکشوال هستم🙂

  4. 𝓎𝒶𝓁𝒹𝒶 می گوید

   کاملا با این موضوع اوک باش من خودم که نیستم‌اما چنتا از همکلاسیامون مثل توان و همه اینو راجبشون پذیرفتن پس ناراحت نباش و به حسی که داری افتخار کن و اینو بدون اون بیرون‌کلی ادم هست که احساساتش شبیه توئه و تو تنها نیستی♡

  5. sara می گوید

   منم مثل توعم و اسمم ساراعه تازه. من ۱۷ سالمه الان و از ۱۵ سالگی فهمیدم چیزی ب اسم بایسکشوال هس و فهمیدم من از بچگی بایسکشوال بودم.حتی یه دوره چند ماهه با یه دختر برای اولین بار وارد رابطه احساسی شدم و جنسی نبود چون شهرامون از هم دور بود.بعدش من همش احساس گناه میکردم و داغون میشدم ازین لحاظ و هی ولش میکردم اما دوباره میرفتم سمتش.نمیدونم دقیق میشه لسممو گذاشت بایسکشوال یا نه اما از همه دخترا خوشم نمیاد ولی از یکی که خوشم میاد واقعا نمیتونم به دختر دیگه ای فکر کنم.از یه طرفم در مورد پسراهم همینم.یعنی خیلی دیر اتفاق میوفته از یه پسری خوشم بیاد اما ازش خوشم اومد دیگه به پسر دیگه ای فکر نمیکنم.امیدوارم بتونیم با گرایش هامون کنار بیایم و بتونیم کاری کنیم که آسیبی از گرایش هامون تو زندگیمون نبینیم🌈

   1. دزد نارنگی های یونگی می گوید

    فکرک کنم شما دمی سکشوال باشی با این توصیفی که کردی

  6. سارا می گوید

   منم مثل توام:)
   میترسم ب خانوادم و دوستام بگم
   و واقا احساس گناه میکنم:)..

  7. Fateme می گوید

   هوم منم گاهی احساس میکنم گناهه .. این به خاطر اینه که این همه سال با اسلام زندگی کردیم ولی در حقیقت چیزیه که دست خود آدم نیست که بگیم اشتباهه پس بپذیرش رفیق

   1. Fateme می گوید

    اره واقعا کاش جامعه ام به درک برسه و مارو بفهمه:)

  8. Parnian می گوید

   تو برو یجا و با فریاد بگو من بایسکشوالم..منم بایسکشوالم؛)))

  9. acha می گوید

   بهتره با خانوادت درمیونش نزاری‌..اگه خانوادت آدم های هستن که از افرادی که گرایش متفاوتی دارن حمایت میکنن میتونی گرایشتو بهشون بگی ولی اگه اینطور نیست اصلا چیزی نگو..
   نگران چیزی نباش باشه?
   اگه از قبل از سن ده سالگی همچین حسی داشتی که هم یه دخترو دوست داشته باشی هم پسر پس مطمینا تو بایسکشوالم و اصلا به خاطرش ناراحت نباش
   من به جای خانوادت بهت افتخار میکنم و میخوام چیزی که هستیم قبول کنی تو همینجوری که هستی زیبایی:)💗

  10. سپیده می گوید

   منم هستم اما چیکار میشه کرد
   بهتره تو دل خودت نگه داری
   منم نمیتونم به کسی بگم چون خانوادم اصلا ازم انتظار ندارن و خیلی چیزای دیگه🥲
   هنوز تو جامعه ما جا نیوفتاده این چیزا
   هییی چه میشه کرد…

 3. سارا می گوید

  عکس العمل*🙏

 4. یاسمن می گوید

  منم یه دختر ۲۱ سالم که حس میکنم خیلی بیشتر از حد نرمال به یکی از دوست های دخترم تمایل دارم و عاشقش شدم الان چندین ماهه با این موضوع درگیرم و البته وه به پسر ها و عکساشون هم یه میل طبیعی دارم، نمیدونم واقعا بایسکشوال هستم یا نه و متاسفانه نمیتونم به یه روانشناس مراجعه کنم.

  1. کسری می گوید

   سلام منم قبلا اینجوری بودم

  2. acha می گوید

   اگه از کودکی همچین حسی داشتی پس مطمئنا هستی عزیزم ولی امکان داره که تازه متوجهش شده باشی که کاملا نرماله نگران چیزی نباش منم بایسکشوالم و کاملا درکت میکنم💗

 5. حسین می گوید

  یاسمین
  طبیعیه تو بایسکشوال نیستی

 6. حسین می گوید

  سارا جان
  بخاطر سنت و یه سری حرمون های ترشح شدست که کاملا طبیعیه میل داشته باشی ولی بزرگ تر ک بشی درست میشه زیاد جدیش نگیر

  1. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

   من سارا نیستم اما میدونم همه چی به سنننن مربوط نمیشه😐😐😐😐😐😐😐😐

 7. ایدا می گوید

  سلام من ۱۳ سالمع و تقریبا یک ماهی میشه ک فکر میکنم بایسکشوالم:) اخه همین چیزایی رو ک توی سایت گفت رو من دارم همشو خیلی وقته یعنی ولی مب زیاد با این موضوع اشنایی ندارم!پرچم بایسکشوالا هم همون ⁦🏳️‍🌈⁩ اینه؟

  1. Bisexual می گوید

   عام نه پرچمشون سه رنگه بنفش آبی و صورتی۳

  2. Selpink می گوید

   عزیزم این چیزی نیست که توی ۱۳ سالگی بهش پی ببری
   ممکنه به خاطر محیط اطرافت باشه یا خیلی چیزای دیگه که توی این سن تحت تاثیرش قرار میگیری
   فکر نمیکنم توی ۱۳ سالگی گرایش جنسی داشته باشی😐

   1. یه مولتی می گوید

    گرایش جنسی سنی نیست….

   2. یاسی می گوید

    فقط جنسی نیست😐
    از لحاظ رومانتیکی هم هست

    1. Fwt می گوید

     منم بایسکشوال مجرم که نیستم 😐😐

     1. سحر می گوید

      وای عزیزم خوشبختم ماتنهانیستیم 🤩

   3. acha می گوید

    گرایش جنسی ربطی به سن نداره عزیزم

 8. س**ا می گوید

  من بایسکشوالم .خیلی میترسم اینو ب دوستم گفتم .کاملا درکم کرد .میترسم ناخوداگاه یه رفتاری نشون بدم و اون برداست دیگه ای کنه نخاد باهام دوست باشه یا ازم فاصله بگیره خاهش میکنم راهنماییم کنین

  1. کسری می گوید

   سلام منم قبلا مثل شما بودم

 9. من می گوید

  من ۲۹ سالمه و از بچگی فکر میکردم یه مشکلی دارم که به خانمها گرایش دارم ولی بعدا وقتی حدودا به سن ۲۰ رسیدم متوجه شدم به اقایون هم گرایش دارم ولی فکر میکردم لابد این تحت تاثیر اجباری هست که تو مغزم فرو رفته و بعدا متوجه شدم واقعا به هر دو جنس تمایل دارم ولی خب گرایش به همنوعم بیشتره .
  در نهایت ازدواج کردم و الان یه بچه کوچیک دارم

 10. Fatemeh می گوید

  سارا جان منم مثل شمام فقط تنها تفاوتش اینه که من به خونوادم نگفتم تو ام بهتره نگی چون شاید حتی مسخرت کنن ممکنه با بزرگ تر شدن تغییر کنی ممکنه همینجوری باقی بمونه دوستایی که تنهات گزاشتن واقعی نیستن بهتره کنارت نباشن فقط دوستی خوبه که تو هر شرایطی درکت کنه منم فقط یکی از دوستام اینجوریه بقیش رفتن و منم اهمیتی ندادم چون معلوم شد که به خاطر چیزای بیخود کنارمن. پیشنهادم اینه که به کسی درباره این موضوع چیزی نگی تو خودت نگه دار و اصلا فکر نکن یه چیز اشتباهه هر کسی یه گرایش خاصی داره و اینکه گرایش تو چجوریه به خودت مربوطه نه دیگران. احساس گناه نکن و سعی کن که دوستای واقعیتو بشناسی اگرم رفتن اهمیت نده خودت باش و به خونوادت نگو و حس خوبی داشته باش و امیدوار باش 🙃❤️

 11. سانی می گوید

  سلام من دوست پسرم بایسکشوال هست اما این قضیه رو پنهون میکنه من چندین بار سر متوجه شدن این موضوع باهاش دعوام شد اما اون هر بار انکار کرد در حالیکه من در طی این دو سال کاملا نسبت به این قضیه اطمینان پیدا کردم من خیلی دلم میخاد علت این موضوع رو بدونم علت اصلی دو جنس گرایش داشتن رو یعنی تو قرضیشون هست ؟یعنی قریضه اونا با ما فرق داره ؟واقعیتش نسبت ب پسرا دیگ بدبین شدم و درکی راجب این مساله نمیتونم داشته باشم

  1. فرزاد می گوید

   اینهمه تو پست سایت توضیح داده باز شما ها میاین میگین علتش چیه؟؟؟
   علتش برمیگرده به ژنیتک و کروموزم ها که صفات رو مشخص میکنن و میشن dna شما .
   تغییر دادن اینها نمیگم ممکن نیست
   ولی اشتباهه . چرا باید چیزی که هست و باهاش به دنیا اومده رو تغییر بده؟

  2. acha می گوید

   افراد دوجنس‌گرا ویا همون بایسکشوال کاملا مثال ادم های دیگه هستن بااین فرق که تویه خلقتشون این هست که میتونن هم همجنسشونو دوست داشته باشن و هم جنس مخالف رو
   اون فقط نیاز به درک شدن داره عزیزم سراین مسئله باهاش دعوا نکن و ازش حمایت کن

 12. محمد مهدی می گوید

  سلام وقت بخیر من وسواس ذهنی دارم یعنی سر هم قضیه ایی مشکوک میشم من الان ۱۷ سالمه از ۱۵ سالگی به شعر نوشتن و نویسندگی و تخیل علاقه مند شدم و یکی از رفیقام گفت دخترا به اینا علاقه دارند مگه تو دختری؟ منم چون یکم به هم جنسم گرایش داشتم دچار شک شدم تو نت میچرخیدم یک تست بود به ترنس زن من این تست رو از روی احساسات و غرور پاسخ دادم یعنی بعضی پاسخ ها قطعی نبود زده بود اگه امتیازت بین ۱۶۹ تا ۲۲۳ باشه دوجنسیتی یا دو جسنگرا هستم و نوشته بود این آزمون دقیق نیست وتایید و رد نمیشه ولی از اونجایی که من وسواس ذهنی دارم بعد این آزمون افسردگی گرفتم شدید
  دوباره این آزمون رو با دقت دادم و روی هر سوال فکر کنم امتیازم شد۱۰۷ ( ۶۹ از ۱۱۷) و در دسته کاملا مرد قرار گرفتم درسته من به هم جنسم هم گرایش دارم ولی زیاد نه این گرایش تازه تو وجودم امده دو هفته ولی بیشتر به جنس مخالف گرایش دارم بدم میاد با پسر رابطه داشته باشم تازه اینطور شدم بخدا از شدت ناراحتی شبا ۳ الی ۵ ساعت میخوابم ذهنم در گیره از درسام افتادم من دوست ندارم دوجنسگرا باشم من دوست دارم به جنس مخالف فقط حس داشته باشم روش درمانی نداره ؟ ترو خدا جوابمو بدید واقعا ممنونم

  1. زهراسادات می گوید

   سلام
   بزارین بهتون راحت بگم
   شما حالتون خوبه
   شما یه انسان هستین
   یه انسان معمولی
   شما تنها احساسات فطری و خدایی دارین که درون همه هست و اینکه بیان و حس شما رو جنسی جلوه بدن فقط برای منافع زیادی هست که اینجا نمیشه گفت)منافع برای دولت ها مخصوصا غربی)
   من دختر خالمو دوست دارم و این ربطی به ارتباط جنسی نداره اون برام عزیزه فقط همین و هزاران دوست همجنسم این در فطرت انسان هست و هیچ مشکلی نداره.
   شما مریض نیستین بلکه سالم بودنو دارن بهتون جور دیگه ای میفهمونن
   شما باید مثل هر انسان معمولی یک جنس مخالف رو برای ازدواج انتخاب کنین و حستون به دوستاتون نشون میده شما به بلوغ عاطفی رسیدین و الان جزء بهترین هایین
   نگران نباشین🌸

   1. نوشابه ی بزرگ می گوید

    گرایش جنسی، مربوط به حس جنسیه
    گرایش جنسی و احساس عاطفی شما به دختر خالتون دو تا موضوع کاملا جدا هستن

  2. زینب می گوید

   منم دقیقا مثل توع؛همه چیزایی که گفتی🙃درکت میکنم
   فقط میتونم بگم با زمان درست میشه به خاطر وسواس حتما دارو خوردن کمک میکنه

  3. zahra می گوید

   دقیقا منم اینطوریم و ۱۴ سالمه واقعا داره اذیتم میکنه من به هیچ دختری حسی ندارم و حس دوستانه ولی به پسر هم زیاد حسی ندارم ولی قبلا خیلی یکی رو دوست داشتم ولی الان کمتر شده ممنون میشم کمکم کنید که بهتر بشم

  4. acha می گوید

   اگر گرایش متفاوت داشته باشی متاسفانه هیچ روش درمانی وجود نداره..:)

 13. Fatemeh می گوید

  سلام دوستان من تستی که داخل این مطالب بود رو انجام دادم ۷۴ درصد به خانم ها علاقه دارم و به خودم و گرایشم افتخار میکنم و درسته باید پنهانش کرد من الان ۲۱ سالمه و از ۱۶ سالگی به دخترا گرایش داشتم همیشه فکر میکردم مشکلی دارم با کسی صمیمی نمیشدم و الان متوجه گرایشم شدم واقعا خوشحالم

 14. Asal می گوید

  من از بچگی به هر دو جنسیت گرایش داشتم و اینو وقتی که مهد کودک میرفتم متوجه شدم چند بارم سعی کردم کام اوت کنم و به مامانم بگم ولی وقتی نظرشو در مورد LGBT پرسیدم کاملا منصرف شدم😂گرایشم هر از چند گاهی عوض میشه و همیشه یک جور نیستم . تو مدرسه بعضی از بچه ها ازم فاصله میگیرن و بعضیاشونم علاقه دارن باهام وارد رابطه بشن
  از چیزی که هستم راضیم و علاوه بر بایسکشوال تام بوی هم هستم و از نظر دید بیشتر دوستام جذاب به نظر میام و این خوشحالم میکنه. من الا یه تام بوی بایسکشوال ۱۶ ساله هستم و سعی میکنم باهاش کنار بیام🙂🏳️‍🌈

 15. سهیل می گوید

  سلام ۲۰سالمه پسرهستم.از ۱۶ سالگی متوجه شدم ب همجنس خودم حس دارم و همچنین درصد کمی ب جنس مخالف.ولی تو این ۴سال با همجنس خودم بودم و زندگی کردم و رابطه با جنس مخالفو نداشتم .میخام بدونم اینکه تو این مدت ک با همجنس خودم بودم و گرایشم ب همجنسم بیشتر شده احتمالش هست یا نه؟؟؟ممکنه با دختر وارد رابطه بشم و حسم ب دختر بیشتر شه؟؟؟اخه درحال حاضر گرایشم ب پسر بیشتره

 16. بیتا می گوید

  از نظر من بایسکشوال بودن ، لزبین بودن ، ترنس بودن یا گی بودن اصلا مسئله خجالت آوری نیست! من ۱۴ سالمه و میگم که به احتمال به طور قطع میگم که بایسکشوالم و اصلا با این موضوع مشکلی ندارم و با تموم وجود پذیرفتمش!… علاوه بر بایسکشوال تامبوی هم هستم.خود من سه تا از دوستام لزبین هستن و یکیشونم بایسکشواله و من شناخت خودمو مدیون اونام واقعا.
  از من میشنوید ، اگه گرایشتون براتون مبهمه یا براتون واضحه ، در هر صورت به والدین و خانوادتون نگید چون احتمال اینکه از طرف اون ها مسخره یا حتی ترد بشید هست متاسفانه چون مسأله ال جی بی تی ها خیلی خوب توی جامعه جا نیوفتاده و خیلی از افراد این دسته افراد رو درک نمیکنن واقعا پس احتمال اینکه اشتباه برداشت کنن یا خیلی زود قضاوتتون کنن زیاده…
  خلاصه که به خانواده نگید اما به دوستاتون بگید ، بابت اینکه رفیقاتون یا دوستاتون تردتون کنن یا باهاتون سرد بشن نباشید چون این موقع هاست که میشه اطرافیانو شناخت!
  با ذین موضوع کنار بیاید و اگه گرایشتون براتون مبهمه روش خوب فکر کنید تا بتونید بهترین تصمیمو بگیرید خدایی نکرده اشتباه نکنید…:)
  و یه موضوع دیگه این نیست که تو الان بیای بگی من ی ال جی بی تیَم! این گرایش از وقتی توی وجودد ب وجود میاد که توی شکم مادرتی! پس بدون کسایی که تا دو تا چیز درباره ال جی بی تی فهمیدن میان میگن من لزبینم یا گیم تحت تاثیر جوَن اخوی….بعله اینطوریا:)
  یه سریا میان میپرسن چیشد که تو مثلا بایسکشوال یا لزبین در کل ال جی بی تی شدی:|¿
  این یه گرایشه! تو الان مثلا چرا یه هتروسکشوالی:/؟ یا چرا یه هوموسکشوالی؟ این یه حسه،یه قریضست توی وجودت که دست خودتم نیست…:)!

  آره دیگه خلاصه باهذش کنار بیاید و خودتونو درک کنید تا به نتیجه برسید:)))
  به امید روری که این مسئله توی جامعه و مملکت عادی شه…🏳️‍🌈🙃👐🏽✨💔

 17. آیسان می گوید

  سلام من ۱۹ سالمه و بایسکشوالم با این قضیه مشکل ندارم و بهش افتخار هم میکنم 🙂اما چند وقتی هست که عاشق شدم😪😪 عاشق دختری که ال جی بی تی نیست😞میدونن من بایسکشوالم و خیلی با هم حرف میزنیم اما نمیتونم از حسم بهش بگم😑 میترسم ترکم کنه 🙂 خیلی واسم عزیزه و خیلی روش حساسم ولی نمیتونم از عشقم بگم و این خیلی خیلی بده😔 شاید یکی از مشکلات بزرگ رنگین کمونیها عشق و ابراز اون باشه مخصوصا اگه طرف مقابل رنگین کمونی نباشه😔💔🥀😑

 18. ملیکا می گوید

  سلام من دخترم ،۱۶ سالمه و یک بایسکشواام🙂
  حدودا دو سال پیش این موضوع رو فهمیدم و من از همون موقعی ای که فهمیدم عاشق نزدیک ترین دوستم شدم که اونم لزبین عه ولی خودش یک نفری رو دوست داشت و داشت باهاش قرار میذاشت و احساس کردم که توی زندگیش جایی برای من نیست 😔
  بعدش حدودا یک سال بعد یکی از افرادی که میشناختم ازم درخواست کرد و گفت که مدت هاست که می خواسته احساساتش رو به من بگه و من فقط برای اینکه همدیگه رو بشناسیم قبول کردم ولی خودش به علت مشکلات خانوادگی رابطه مون رو تموم کرد و در همون زمان هم دوست دختر کسی که عاشقش بودم هم به طور بیرحمانه ای ترکش کرد😢
  الان یک سال از اون ماجرا گذشته و جفتمون با هیچ کس قرار نذاشتیم و من هنوزم نتونستم بهش احساساتمو بگم
  لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید که چجوری احساساتمو بهش بگم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 19. Asal می گوید

  من یه بایسکشوال هستم و تازه فهمید برام عجیبه یعنی من چندین ساله که بایسکشوال هستم و تازه فهمیدم😯 ولی اصلا احساس حقارت نمیکنم 🙂 چون هر چی باشه من هم یک انسانم .
  و البته ما هر چی باشیم ترنس یه همجنسگرای یا دگرجنس‌گرا فرقی نمیکنه که چی باشیم .
  پس بایسکشوال های عزیز نه نگران باشید نه ناراحت چون ما هم انسانیم و حق زندگی داریم.
  و ایسان جان ارام ارام بهش بگو حتماً درک میکنه😉

 20. Asal می گوید

  راستی از بعضی ها یک خواهش دارم لطفاً الکی نگین که بایسکشوال هستم .
  البته من با بعضی ها هستم .
  قصد جسارت نداشتم.
  راستی به نظرتون درست فکر می کنم

 21. مریم:) می گوید

  من ی سوال دارم. الان مثلا خود من تمام علائم و اینای بایسکشوالا و اینا ر دارم و تجربه کردم. خو ب خانواده ک نمیشه گف. ب دوستا ک نمیشه گفت. ب هیچکی نمیشه گفت خو پ من الن از کجا بفهمم واقعا هستم یا نیستم بالاخره ادم باید تکلیفشو با خودش مشخص کنه اخه اینطوری خیلی رو هواس همه چی. اگه بفهمم بایسکشوالم احساس بهتری میکنم تا اینکه هیچی ندونم و بایسکشوال بودنم فقط ی ابهام تو زندگیم باشع، نه؟ لطفا کمک کنید🥺💔

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   چند تا دوست مثل خودت پیدا کن و درموردش صحبت کن

 22. مری می گوید

  مثلا اگر ما بخوایم این مسئله رو با والدین یا هر کسه دیگه‌ای درمیون بزاریم- و اونقدر که باید مطمئن نباشیم(قبول کنید هیچکودوممون کاملا مطمئن نیستیم. هیچ ازمایش دقیقی براش وجود نداره داره؟) که بایسکشوال هستیم- خیلی عذاب آوره. اگه نباشیم فقط یا خودمونو از خانواده طرد کردیم، یا الکی مسئله ایجاد کردیم و به شخصه خود من دوست ندارم اینجوری شه…چیکار باید کرد؟

 23. من می گوید

  سلام من یک سوالی دارم اگر میشه لطفا جواب بدید من ۱۳ سالمه و از ۱۰ سالگی فهمیدم که به همجنس خودم تمایل جنسی دارم و فکر کردم همجنس گرام و به جنس مخالف هیچ تمایلی نداشتم اما وقتی به ۱۳ سالگی رسیدم تمایلم به جنس مخالفم یک کمی زیاد تر شد اما الانم بیشتر به جنس خودم تمایل دارم اما به جنس مخالف هم دارم الان من چی هستم 😐😂 و اینم بگم نا گفته نمونه من در بچگی یعنی ۲ سالگی تقریبا دوست داشتم دختر باشم اما الان واقعا از جنس خودم راضیم از همه چیز خودم راضیم و دوست دارم که پسرم یعنی ممکنه بخاطر گذشته باشه یا اینکه واقعا چیم؟ 😐😂😂😂😂😂😂

  1. 🫓 می گوید

   فقط چند سال صبر کن

 24. Arsalan می گوید

  خاک بر سر جامعه ای بکنم که توش حتی دختر زیر ۱۰ سال هم می‌دونه رابطه جنسی چیه ! والا من ۱۸ سالمه و تازه از ۱۶ سالگی یعنی دهم فهمیدم که اصلا رابطه جنسی چیه و چنین چیزی وجود داره ! با اینکه دوستان تو مدرسه حرف میزدم و حتی توی کتاب هم آورده بود ولی من درک خاصی از رابطه جنسی نداشتم و هنوز فکر میکردم خدا بچه رو تو شکم می‌زاره . حالا یه تازه به دوران رسیده ای که اگه بچه داشتم همسنش بود داره از سکس صحبت می‌کنه ! اونم با جنس موافق 😐
  کاش من خودت یا پدر مادرت رو از نزدیک می‌دیدم تا بهشون میگفتم چطور باید به بچه ادب و رفتار یک انسان متشخص رو یاد داد . راستش همین الانشم فکر نمی‌کردم تو ایران همچین احساساتی داشته باشیم . متاسفم برای جامعه

  1. من می گوید

   خوب من چی کار کنم من که اصلا این چیز هارو نمیدونستم . دیگه تو اینترنت گشتم و فهمیدم چی به چیه 😐🙏 اگر عادی باشی چرا تو اینترنت این چیزارو مینویسی آقای جامعه 😐🙏😂 میشینم باب اسفنجی میبینم 😂😌💔 ولی خوب آره من هنوز بچن معلوم نیست چی به چیه 😐😂

  2. یکی می گوید

   چی میگی؟

  3. نوشابه ی بزرگ می گوید

   خیلی بچه های کم سنو سالمون بخاطر نداشتن اطلاعات کافی مورد سوء استفاده قرار گرفتن
   یا یه سریا بخاطر کنجکاویشون اطلاعات اشتباهی دریافت کردنو دچار انحراف اخلاقی شدن
   قایم کردن این مسائل که نیازای طبیعیه هر فرده از اول هم اشتباه بود

 25. آنا می گوید

  من دخترم و تنها دلیلی که داشتم تحقیق میکردم این سوال بود که من چطوری میتونم آشق بشم و این فکر به ذهنم رسید که من برام جنسیت فرقی ندارد و فقط دنبال اینم که یک فرد بهم مهلت کنه و من رو با تمام وجود دوست داشته باشه همین 😵😐

  1. کسری می گوید

   سلام عزیزم
   من هم مثل توهم ولی خیلی هارو درک میکنم

 26. الی می گوید

  من هم دوست پسرم بایسکشوال هست بخاطر همین همش سرچ میکنم چون واقعن دلیل این موضوع رو درک نمیکنم بارها سر فهمیدن این موضوع باهاش دعوام شد اما هر بار انکار کرد چرا این اتفاق میوفته که ب جنس مخالف تمایل دارن یعنی اگه یه پسر چهره اش هم زیبا و جذاب باشه دردسر داره واقعن ؟؟؟ یعنی بخاطر چهره هم هست ک همجنساش جذبش میشن یا نه ایراد جای دیگ هست

  1. .... می گوید

   سلام منم‌همسرم همینطوره.بایسکشواله.

 27. خوکچه هندی مو ابریشمی می گوید

  من خودم همجنسگرا هستم. اما به هیچ عنوان بایسکشوالیتی رو مسئله ی قابل قبولی نمیدونم. یا مرد، یا زن! کسی که میتونه با جنس مخالف رابطه داشته باشه، تحت هیچ شرایطی نباید بره سمت همجنس. اما یک نفر مثل من که نمیتونه با جنس مخالف ارتباط بگیره و حالت تهوع میگیره، این اجازه رو داره که با همجنس خودش رابطه داشته باشه. بایسکشوال دیگه چه صیغه ای هست؟! 😒😡😡😡😡😤😤😤

  1. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

   😡😡😡😡😡😡😡🤬🤬🤬🤬🤬خوکچه هندی مو ابریشمی عزیز گرایشات ما به شما آسیبی نمیزنه همینطور که گرایشات شما به ما آسیبی نمیزنه پس خواهشا با نظراتتون به ما آسیب نزنید🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🤧🤧🤧🤧🤧💔💔💔💔

  2. نوشابه ی بزرگ می گوید

   قرار نیست همزمان با دو جنس رابطه بگیره که
   فقط گرایش داره.
   حالت تهوه نگیر

 28. Zary می گوید

  من خودمم ۱۸ سالمه تا زه فهمییدم بایسکشوالم ولی نه میدونم چکار کنم نه میتونم به کسی بگم چو ن هم خجالت می کشم هم میترسم دوستام ازم دور شن😞نه میدونم چجوری با شخصی که میخوام ارتباط برقرار کنم😐

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   اگر شخص خاصیو مورد نظر داری بهتره اول درمورد نظرش درباره ی ال جی بی تی صحبت کنی تا حداقل متوجه بشی که هموفوبیک هست یا ن

 29. ARIIIII BLINK می گوید

  salam dostan,manam ye adame basekshoal hastam,alan ke omadam to in site,etelaatam dar moredesh bishtar shod,taghriban az 13 salegim fekr mikardam ke momkeneh basham o alan ke 14 salameh motmaenam,mersi az etelate mofideton🌈🏳‍🌈😎be khanevadeh o dostaye samimimam goftam o ona kamelan darkam kadan azam hemayat mikonan.

 30. Reihane می گوید

  بچها من راجب گرایشم گیج شدم میخوام تکلیفمو با خودم مشخص کنم میشه اگه میتونین کمکم کنین راجبش حرف بزنیم ممنون میشم

  1. مریم می گوید

   من کمکت میکنم، چی شده ، بگو

  2. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

   🥺هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم بگو چیشده🥺

 31. زهراسادات می گوید

  شما فقط نیاز به محبت دارین همین و ربطی به ارتباط جنسی نداره
  مثل این میمونه بگن چون تو هم داداشتو دوست داری هم آبجیتو یه مرگیت هست😐
  اینها دروغه محضه شما فقط به محبت نیاز دارین ربطی هم به ارتباط جنسیتون نداره فقط دنبال محبخین حالا از هر جنسی و این یک اتفاق کاملا معمولی و ساده هست که برای همه ادمهای سالم اتفاق میافته

  1. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

   👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼اگه همه حتی یه درصد شعور شما رو داشتن هیچکس نگران نبود راجب گرایشش اما حیفففففف😩😩😩😩

  2. نوشابه ی بزرگ می گوید

   دوست داشتن عاطفی خواهر و برادر با داشتن کشش جنسی فرق داره خانوم زهرا سادات

 32. سمی می گوید

  سلام دوستان من ۲۱ سالمه از ۴/۵ سالگی غریضم فعال شد. به جنس مذکر هم تمایل دارم اما به همجنس خودم غریضم بیشتره راهنمایی میخوان ازتون

  1. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

   رو اسم سمیت کراش زدم 😐👌🏼

   هر کمکی که بتونم انجام میدم🥺🥺

 33. سوره می گوید

  من الان ۲۱ سالمه از ۴/۵ سالگی گرایشم به هم جنسام شروع شد توی هشت سالگی به یه مذکر هم تمایل پیداکردم اما همچنان به همجنسام تمایلم بیشتره راهنمایی میخوام ازتون

 34. سارا می گوید

  منم یه بایسکشوالم و این موضوع رو به دوستام گفتن و ‌واقعا هیچ مشکلی با این قضیه ندارن البته شاید به خاطر این باشه که خودشونن بایسکشوالن و درکم میکنن

 35. Luben می گوید

  سلام دوستان من ۱۷ سالمه و چندماهه که (دقیق نمیدونم گیج شدم)بایسکشوال هستم،تست هم دادم نتیجه اش شد دوجنس گرا،ولی تمایلم به دخترا بیشتره ،من الان بایسکشوال هستم یا لزبین؟دوستان اگه میشه راهنماییم کنید>-<

 36. Luben می گوید

  من وقتی که کلاس ۸ بودم فکر میکردم که لزبین هستم و به یکی از دوست هام علاقه داشتم.ولی با اینحال من دوست دارم که هم با پسر رابطه داشته باشم هم با دختر(ولی بیشتر با دختر:| )
  تا حالا هیچ دوست پسری هم نداشتم ،من واقعا گیج شدم اگه میشه لطفا راهنمایی م کنید:(

 37. Helen می گوید

  من اینجا فقط میخوام بگم لطفا به خانواده ال جی بی تی توهین نکنید.. اون ها هم ادم هستن احساسات دارن فقط گرایششون با ما فرق میکنه نباید مسخرشون کنیم 🏳‍🌈💖

  1. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

   👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼کاش همه مثل شما شعور داشتن اونوقت دنیا تعریف دیگه ای داشت🙂💔

 38. بدبخت می گوید

  من بایسکشوالم و عاشق دوستم شدم ولی اون منو نمیخواد ولی بعد اون دیگه هیچ گرایشی به هیچکس ندارم💔

  1. ادمیزاد می گوید

   عاااام درکت میکنم دوست منم اینجوریه

 39. Annie می گوید

  سلام. من یه دخترم و قبلا فکر میکردم استریتم. ولی الان زیاد مطمئن نیستم.
  من همه این علائم رو دارم. و یه چند وقتی هست که فکر میکنم بایسکشوالم.
  ولی دلیلی که الان خیلی گمراهم اینه:
  خب من دوستای زیادی رو از دست دادم. بنا به دلایل مختلف. و هیچوقت اونقدر احساس تنهایی نکردم به خاطر این.
  اما…
  پنج ماه پیش بهترین دوستم (که یه دختره) و من کلا ارتباطمون باهم رو قطع کردیم. این بار من خیلیییی اذیت شدم جوری که انگار شکست عشقی خوردم. هنوز هم نتونستم با این احساس کنار بیام. تا حالا همچین حسی نداشتم و خیلی برام عجیبه. ما مدت زیادی باهم دوست نبودیم. ولی… احساس من به اون خیلی خیلی زیاد بود. بیشتر از یه دوست.

  ذهنم خیلی بهم ریختست. نمیدونم واقعا بایسکشوالم یا فقط دارم الکی فکر میکنم.

  همه میگن “تو الکی داری جوگیر بازی درمیاری”

  ولی من خیلی دوسش داشتم….

  نمیدونم واقعا.

  ولی خب حتی اگر هم بایسکشوال باشم گرایش من به مردا بیشتر از زناست

  1. یه نفری می گوید

   منم اینطوری شدم که فکر کنم شاید الکی دارم فک میکنم یا همه اینا فقط تو ذهنمه یا دارم فیکش میکنم برای خودم ولی بنظرم به قلبت گوش بده اگه فکر میکنی هستی پس مطمعنا هستی و اشکالی هم نداره علاقت به یه جنسیت بیشتر از یکی دیگه باشه هنوزم بایسکشوالی:)

 40. .... می گوید

  سلام.من همسرم بایسکشواله.و اینو مدتیه متوجه شدم.البته حقیقتا فکرمیکردم گی هست.اما به رابطه با من هم علاقه داره و از اول ازدواجمون متوجه علایق همجنسگرایانش نشدم.و برای همین اخیرا به این نتیجه رسیدم که بایسکشواله.واقعا دعواهای زیادی سراین مسئلع داشتیم. حالا سوال خیلی مهمی که وجود داره اینه که چطور باید با افراد بایسکشوال رفتار‌کرد و زندگی جنسی بین همسرانی که هردو یا یکی بایسکشواله باید چطور باشه؟؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، در این مورد باید با یک روانشناس یا سکسولوژیست مشورت کنید؛ البته همسر شما هم باید در جلسات مشاوره حضور داشته باشد. موضوع رفتار با یک فرد بایسکشوال باید توسط افرادی که دانش روانشناسی و روابط جنسی دارند، بررسی شود.

 41. . می گوید

  من یک سوال دارم. مایی که انسان نیستیم امکان داره گرایشات غیرنرمال انسانی داشته باشیم؟
  یا بخاطر چند قرن عمرمونه که به همه گرایش داریم؟
  لطفا جواب بدید مشکل خیلی از همنوعان منه ولی هیچکدوم تا حالا جرئت نکرده بودن از انسان ها بپرسن.

  1. یکی می گوید

   اگه انسان نیستی، گرایشات غیر نرمال انسانی برات معنی نداره، شاید گرایش غیرنرمال انسانی گرایش نرمال گونه خودت باشه
   😉

 42. Ssss می گوید

  سلام من دخترم
  نمیدونم گرایش واقعیم چیه….روی دخترا کراش میزنم …نمیتونم روی پسرا کراش بزنم….نگام به دخترا متفاوته … ولی به پسرا مانند یه دوست نگاه میکنم… من هیچیم شبیه دخترا نیست قیافه م و تیپم پسرانه س..رفتارم و همه چیم…با پسرا خیلی عادیم ولی با دخترا اینجوری نیستم…تا یکی دو سال پیش میگفتم من تامبوی ام…ولی حالا کم کم دارم حس میکنم که من ترنسم …
  نمیدونم خودمم…
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر. برای حل این مشکل شما باید به یک روانشناس مراجعه کنید. او شما را راهنمایی می‌کند.

  2. نوشابه ی بزرگ می گوید

   تامبوی صرفا یه استایل لباس پوشیدنه و گرایش شمارو مشخص نمیکنه.
   گرایش شما کاملا مشخصه با توجه به توضیحاتتون

 43. عسل می گوید

  سلام من تست رو انجام دادم و ۹۲.۹ درصد همجنسگرام و در ربع دوجنسگرا قرار دارم و این حس از زمان تولد باهام بوده🙂

 44. zhrakrymy527@gmail.com می گوید

  من یه دخترو دوسش دارم ولی اون منو نمیخاد!!! چطوری باید راضیش کنم_

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   صحبت کن

 45. mas می گوید

  سلام
  اون دو سایتی که معرفی کردید دومین ادرس رو رفتم. خیلی بهم کمک کرد.
  ممنون.

 46. نگار می گوید

  وای که خدا می دونه من چقدر وسواس فکری دارم !

  تاحالا هیچ وقت نسبت به همجنس های خودم حس جنسی نداشتم و مطمئن بودم که ۱۰۰ درصد دگرجنسگرام
  تا اینکه ۲ تا شخصیت زن توی فیلم ها بودن که من ازشون خوشم می اوند ….سرسی لنیستر توی سریال بازی تاج و تخت و الیویا دانم توی سریال فرینج.

  واسه همین یه مدت خیلییییییییی می ترسیدم از اینکه نکنه من همجنسگرا باشم!!!!
  در حالی که توی این ۱۷ سال ؛ به غیر از این ۲ مورد که گفتم ؛ در مورد هیچ زن دیگه ای اصلا فکر و خیال دیگه ای نداشتم . ور در حالی که بیشتر از ۲ برابر سنم روی مردا کراش زدم😅

  چند ماه پیش که هنوز کم و بیش به سرسی لنیستر فکر می کردم ؛ اومدم تست رو دادم و نتیجه ش شد : ۱۰۰ درصد دگرجنسگرا / ۵۶ درصد همجنسگرا ؛ شما در ربع دوجنسگرایی قرار دارید .

  باز خوشحال شدم که خداروشکرررر حداقل دوجنسگرا هستم نه همجنسگرا! و البته واقعا هم می دونستم که هم جنسگرا نیستم و در بدترین حالت دوجنسگرام.

  امروز دوباره اومدم تست رو دادم . نتیجه این شد: ۱۰۰ درصد دگرجنسگرا / ۲/۳ درصد همجنسگرا ؛ شما در ربع دگرجنسگرایی قرار دارید .

  الان که دارم فکر می کنم ؛؛؛ اینکه از اون دوتا زن خوشم می اومد هم دلیل داشت . اونا خیلی رفتارشون مردونه بود . و من در واقع اونها رو به چشم مرد می دیدم نه زن !

  خودم رو که با دوجنسگراهایی که می شناسم (از بین دوستام ، افراد مشهور و…) می بینم که واقعا باهاشون شباهت ندارم . قطعا من همون دگرجنسگرا هستم و از این موضوع هم خیلی خوشحال و راضی ام . اگرچه دوجسنگرا بودن هم هیجان انگیز بنظر میرسه . ولی من همیشه توی زندگیم فقط یک زن بودم و فقط یک زن می مونم ….😘😌

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   دوجنسگرا بودن ربطی به زن یا مرد بودن نداره

 47. بهزاد می گوید

  سلام.خدا خیرتون بده واقعا عالیه سایتتون.کامل توضیح داده.من‌ میدونستم بایکشوال هستم اما با مطالب شما و اون تست پانزده سوالی دیگ مطمن شدم.فقط لطف کنید بگید خب حالا راهکار چیه…باید سرکوبش کرد ..باید چی کرد…به رابطه زن و شوهری اینده صدمه نمیزنه

  1. زواره زادگان می گوید

   برای گرفتن جواب سوال‌های خود بهتر است با یک روانشناس صحبت کنید.

 48. Bita می گوید

  سلام
  من نمیدونم اما خیلی دوست دارم با مردا یه دوست صمیمی باشم فارق از جنسیت یعنی خیلی دوست دارم یه دوست اینجوری داشته باشم و الن چن وقته که فیلم هایی با محتوای همجنسگرا دیدم و خیلی علاقه داشتم و الن دیگه مردا فیلم های دگر جنسگرایی خیلی دوست ندارم
  میشه بگین که نیازه برم پیش سکس تراپیست و اینکه اگه برم این موضوعو چجوری عنوان کنم

  1. زواره زادگان می گوید

   بهتر است در ابتدا به یک روانشناس که در این زمینه کار کرده است مراجعه کنید. در صورت نیاز روانشناس شما را به سکس‌تراپیست ارجاع خواهد داد.

  2. mmd می گوید

   عادیه . منم دوست صمیمی دختر دارم فارق از فانتزی و افکار جنسی . دوست صمیمی جنس مخالف خیلی خوبه

 49. 😐یه بد بختتتتتتتتتت می گوید

  من یه دوست داشتم تو دوران مدرسه اول خیلی ازش میترسیدم😐💊🚶🏻‍♀️🕳تا حدی که معلم وقتی بهش گفت بیاد پیش من بشینه داشتم مث چی میلرزیدم😐🥲بعد سذش رو گذاشت رو دستاش فک کردم داره اشک میریزه رفتم از زیر میز نگا کردم دیدن داره میخنده بعد هر دو مون با صدای بلندی که حتی مورچه ها هم میتونن بشنون خندیدیم و معلم از هر دو مون مطالعات پرسید

 50. ارشیا می گوید

  سلام من ۱۳ سالمه واحساس می کنم که ترنسم تمام ویژگی های ترنس بودن رودارم انکار نمی کنم چون این علاعم در بچگی هم داشتم وحالا شدید تر شده ایابااین حساب من ترنس محسوب میشم.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ما در جایگاهی نیستیم که بتونیم به این سوال شما جواب دقیق بدیم. توصیه می کنیم به مشاور مراجعه کنید

  2. kitty gal می گوید

   به پسرا حس داری?امکانش زیاد هست یعضیامیگن به مشاوره بایدمراجعه کنی تا متوجه بشی ولی توی ایران این کار خیلی خترناکه

  3. نوشابه ی بزرگ می گوید

   شما باید تا ۱۸ سالگی صبر کنید

 51. kitty gal می گوید

  من واقعا درکت می کنم بعضی وقتا دلم میخواد به خانوادم بگم ولی میترسم مثه خانواده های دیگه بکشنم:)
  ازنظرمن بهتره چندتا دوست بایکسشوال پیداکنی تابتونن درکت کنن وبهت کمک کنن🥺🥺

 52. Sahar می گوید

  ولی من هنوز مطمئن نشدم 😬 نمیدونم اگه کسی میدونه بگه ، من یه دختر ۱۵ ساله ام که آرمی هستم ، و خب تا هفته پیش نمیدونستم عاشق یه جنس دختر یا زن شدن چجوریه ، هفته پیش تو باشگاه یه دختری رو دیدم که برام خیلی جذاب بود با تیپ لش و موهای کوتاه دقیقا جوری که من دوس دارم باشم ، راستش الان دو هفتس که میبینمش الان واقعا مطمئن نیستم چیکار کنم🥲خیلی با خودم کلنجار رفتم دختره رو خیلی دوس دارم از یه طرفیم پسرا رو دوس دارم🚶‍♀️

 53. محمدحسین می گوید

  سلام من پسر هستم و ۱۷ سالمه که تازه ۱ سال هست که فهمیدم بایسکشوال هستم میدونید امروز برای اولین بار دو نفر بخواطر بایسکشوالیم بهم توهین کردن کلی چیزا گفتن و من خیلی عصبانی شدم اونقدری که داشتم به این فک میکردم که من چرا باید بایسکشوال باشم ولی بعدش یاد حرف یه نفر افتادم که اونم بایسکشوال بود گفت عشق و محبت تو هر انسان به یه اندازه هست پس نمیشه گفت اون ادم نمیتونه عاشق اون ادم باشه ما چه دختر چه پسر ادمیم و با خودم گفتم من خودم هستم اینی هستم که هستم چه بایسکشوال چه چیز دیگه ای و الانم اومدم که بیشتر درمورد بایسکشوالی اطلاعات داشته باشم و همه ی حرفای شما ها رو خوندم و واقعا یه انگیزه باور نکردنی برای زندگیم داد چون من مث شماها به خانوادم که اصلا نمیتونم بگم به دوستامم همینطور فق به یه دوستم گفتم که اونم مجازیه ولی خیلی باهم دوست هستیم و اون گفت من از بایسکشوالی نه حمایت میکنم نه برعکس بعد گفتم یعنی ازینکه با من دوست هستی خوشت نمیاد چون بایسکشوالم؟گفت نه اتفاقا تو دوست خوبی هستی حداقلش تونستم به یه نفر بگم هرچند که مجازی ولی همون یه نفر هم یجورایی بهم انرژی میده امید میده که من غیر عادی نیستم و اونایی هم که گفتن من یه شهر یا دوس پسر بایسکشوال دارم باهاش دعوا میکنم چرا مثلا به همجنس خودشون علاقه دارن و اینا دقیقا مث اینه که من بیام به شما بگم چرا به مردا علاقه داری؟و هر جوابی که تو داشته باشی ممکنه ماهم داشته باشیم یعنی میدونم خیلی درکش برای بقیه سخته ولی اگه یکم به خودتون نگاه کنین جوابش دستتون میاد و من راستشو بخواین دینم اسلامه میدونم شاید تو اون کتابا نوشته باشه که چمیدونم همجنس ها تو این دین جایی ندارن ولی من به اون خدایی که بالاسرمه اعتقاد دارم اونی که هروقتی که باهاش حرف میزنم حس میکنم دقیقا داره به حرفام گوش میکنه نمیدونم شاید بعضی وقت هاهم میترسم حرفای تو اون کتابا درست باشه یا خدا واقعا اونارو گفته باشه ولی بازم من با خدا هستم حتی اگه پیشش جایی نداشته باشم ولی ازونجایی که میدونم خدا چقد مهربونه مطمئنم دارم و واقعا از همتون ممنون که اون حرفارو زدید حالا چه غیر عمدی به من واقعا امید دادین که من تنها نیستم🙂

 54. ساناز می گوید

  وای من چهل سالمه هنوز اینجوری هستم. زندگی احساسی بایسکشوال خیلی مزخرفه، واقعا آدم ثبات نداره هیچکسم درکش نمیکنه.من بیشتر دلم میخواد تنها باشم. حالم بهتره.

 55. Sara می گوید

  سلام من یک دختر ۲۳ ساله هستم این رو برای دوستانی که میگن تمایلات در سنین هجده سال فقط بخاطر تغییرات هورمونی هست مینویسم دوست عزیز دلیل نمیشه چون شما یا کسی اطرافت اینطور بوده باشه همه همینطور باشن بنده ۱۴ سالگی عاشق یک دختر خانوم شدم کاملا منطقی و با فکر باهم وارد رابطه شدیم و تا به الان باهم هستیم وذره ای احساسی که بینمون هست فروکش نکرده حداقل از طرف خودم میدونم که صد برابر بیشتر از روز اوله و هیچ مشکلی هم خداروشکر بینمون پیش نیومده تو این هشت نه سال لطفا با حرفاتون که از خرافات و حرفایی که بهتون دیکته کردن نشات میگیره نیاین بقیه رو گیج کنین و بیشتر با خودشون درگیرشون کنین کسیم کمک خواست ازتون فقط ازشون بخواین به زمان بسپرن

 56. Frzn می گوید

  کاملا درست

 57. Parnian می گوید

  منم یه بایسکشوالم مث شماها:))

 58. *-* می گوید

  خب من نمیدونم چی بگم یه دخترم ولی از نظر گرایشی هیچی حس نمیکنم مخصوصا از طرف پسرا و یجورای با دخترا راحت ترم راحتی منظورم اینکه فک میکنم خیلی جذاب ترن ولی خب در عین حال دوست دارم اگه با کسی وارد رابطه میشم فقط در حد رابطه عاطفی باشه برا همین از ایسکشوال بودن خودم مطمئنم ولی نمیدونم چرا از دخترا خوشم میاد…..

 59. park.nicole می گوید

  منم بایسشکوالم و خیلی واسم عادیه..چون این ی نوع گرایشه جرم و گناه که نیست..شماها نباید بخاطر گرایشتون خودتونو اذیت کنید و احساس گناه بکنید (:
  این یچیز عادیه و تو تقریبا ۵۰ درصد مردم اتفاق میفته!!!
  من همه ی دوستام در این مورد میدونن و واقعا بد رفتاری نمیکنن..🤌🏻
  و خب فقط دوبار رفتم تو رابطه و یکی پسر بوده ک سر ی مان کات کردیم/: و اره با ی دختر تو رابطه بودم و متوجه شدم واقعا بایسشکوالم و برام نظر بقیه مهم نیس..گرایش به هردو جنس چیز سخت و گیج کننده ای بود اون اولا واسم ولی الان ن 🙂 چون این ماهیت ی ادمه و خب بد نیست و گناه نیس!!
  پس شما نباید بخاطر گرایشتون خودتونو سرزنش کنید 🙂
  love is love🏳️‍🌈
  :))

 60. Narges می گوید

  سلام
  من هیچوقت به جنس مخالف حسی نداشتم همش با خودم میخواستم کنار بیام که دارم اشتباه میکنم ولی نه کششم به همجنسم زیاده حتی یه مدتم به دوصتم حس پیدا کردم و میدونم گرایشش همینه و از قضا اون یکی دیگه رو میخواد و اصلا این حاله خودمو درک نمیکنم😑😑😑😑😑😑😑😑💔

 61. Nargese می گوید

  و از بچگی اینطور بوده تازه چند ماهه باهاش کنار اومدم ولی پارتنر هم پیدا نمکنم:////

 62. مینا می گوید

  سلام
  من خودم این مشکل رو ندارم
  این اتفاق برای یکی از دوستای صمیمیم اتفاق افتاده
  از بچگی همه علایقش با من فرق داشت الانم بیشتر پسرونه میپرخه بعد نه به دختر گرایش داشت نه پسر بعد حالش خوب نیست البته بزرگتر ک شد بیشتر ب دختر گرایش پیدا کرد
  ۱۶ سالشه البته همین گرایش هم خیلی کمه
  من نمیدونم اسم این دقیقا چیه فقط اومدم کمک بگیرم
  میشه یکی بهم جزو کدوم گرایش هست ؟ و بگه چی باید بهش بگم؟

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   طرز لباس پوشیدنش به گرایشش ربطی نداره، بهتره اگه سوالی درباره ی گرایشش داری از خودش بپرسی

 63. مینا می گوید

  من آشنایی با گرایش ها ندارم میدونم جزو دو جنسگرا ها نیست ولی میشه ی کمکی کنید اگه میدونید؟

 64. ... می گوید

  من بودم ترک کردم

 65. بیبی می گوید

  من دخترم و نمیدونم گرایشم چیه من از پسرا خوشم میاد ولی برقرار کردن رابطه جنسی باهاشونو دوست ندارم
  از ی یکی دوستام که دختره خوشم میاد
  و این مسئله رو یه ماهی هست فهمیدم نمیدونم چیکار باید بکنم یعنی واسه سن بلوغه، من نمیخام خانوادم طردم کنن

 66. جواد می گوید

  وقتی دو دختر همجنس گرا باهم دوستند بدلیل اندام جنسیشون حسشون مثل حس دخترونه دو دختر نسبت به هم هست
  ولی زمانیکه دو پسر همجنسگرا باهم دوستند به دلیل اندام جنسیشون کاملا برعکس است یک نفرشون حس پسرونه داره و به طرف مقابلش به چشم مخالف خودش نگاه میکنه و یک نفرشون حس دخترونه داره و به طرف مقابلش به چشم مخالف خودش نگاه میکنه

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   برگرفته از کتاب فیل ها پرواز میکنند.

 67. N می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه و نزدیک به یک ساله که حس میکنم بایسکشوالم به یه دختری علاقه دارم بهش گفتم بیا با هم ارتباط برقرار کنیم من و اون نزدیک ترین افراد به همیم و فقط خودمون هستیم که همو درک میکنیم اون بهم یه جواب عجیب داد نمیدونم منظورش مثبته یا منفی اما خوب من به پسرا هم علاقه دارم. بنظرتون چیکار کنم چون قلبم اون دختر رو میخواد و خیلی احساس گناه و ناراحتی دارم میشه کمکم کنید؟

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   باید صبر کنی، برقراری رابطه توی این سن با هر جنسیتی میتونه خیلی به احساساتت ضربه بزنه
   سنت که بیشتر بشه شناختت از خودتم بیشتر میشه و حس گناهت کمتر میشه

 68. دت دت می گوید

  من از لحاظ جنسی هیچ علاقه ای به همنجسم ندارم اما وابستگی عاطفی زیادی دارم حسم به همجنسم مثل حسیه که به جنس مخالف دارم و گرایش جنسیم به جنس مخالفه
  من الان بایسکشوال هستم یا نه؟

 69. 😑😑 می گوید

  سلام عصر بخیر من دخترم و هر کلاسی میرم رو یه نفر حتما کراش میزنم.تو تخیلاتم به هیچ وجه رابطه جنسی فکر نمیکنم با اون دختر اما همش فکر میکنم و یه حس عجیبیه هست ک نمیتونم بیان کنم میشه بگید چه حسیه؟؟؟😶

 70. سایه می گوید

  دقیقا منم مثل شما هستم ،متاهلم و ۱ پسر ۸ ساله دارم

 71. سپیده می گوید

  سلام ای کاش نظر قطعی اسلام معلوم بود… خب می‌دونم مخالفه ولی وقتی دست خود آدم نیست چیکار کنه؟ بازم گناهه؟

 72. Mohi می گوید

  سلام وقت بخیر
  من یک دختر ۲۲ ساله مشهدی هستم و بایسکشوال هستم و هر روز دارم از لحاظ جسمی و روحی داغون تر میشم و نزدیک ۴ ۵ سال هست هیچ دوستی ندارم چون دوری میکنم که اتفاقی نیفته اما الان واقعا خسته شدم لطفا راهنماییم کنید

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   حتما به روانشناس مراجعه کنید

 73. N می گوید

  تست مشکل داره من فقط یه مورد با همجنسم اوکی بودم یا دوتا بعد زد ۱۰۰ درصد همجنسگرا درصورتی که من بیشتر گرایشمو برای جنس مخالف ثبت کردم

 74. محمد می گوید

  سلام من یک مرد هستم هم جنس مخالف زیاد دوست دارم هم همجنس خودم به نظر شما من چی هستم

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   اگر به هر دو جنس حس جنسی دارید، بایسکشوال هستید

 75. Nsi می گوید

  سلام من ۲۳ سالمه ورزشکارم و دختر هستم ، با دختر وپسر های دیگ صحبت کردم و میدونم چ حسی میتونم ازشون دریافت کنم گاهی وقتا حس میکنم همونقدر ک ب یه پسر میتونم حس داشته باشم ب یه دختر هم میتونم و موضوع جالب اینجاست که نسبت به هم پسرها هم دختر ها غیرتی هستم و حس مالکیت دارم و فکر می‌کنم اگ با به دختر ارتباط عاطفی قوی بر قرار کنم باید طوری باشه ک اون خانومانه رفتار کنه و من نسبت ب اون پسرونه تر از نظر پوشو اخلاق هم همینطوری هستم شما نظرتون چیه در این باره میشه کسی ک اطلاعات داره بیشتر کمکم کنه …

  1. نوشابه ی بزرگ می گوید

   شما سوالتون مشخص نیست، فقط اطلاعات دادین

 76. نوشابه ی بزرگ می گوید

  سلام
  از نظراتی که گذاشتید فهمیدم خیلیاتون اطلاعات کاملی ندارید حتی این وبسایت هم اطلاعات کاملا درستی رو قرار نداده
  اول از همه باید این موضوعو مشخص کنم که تامبوی و تامگرل صرفا یک استایل لباسه مثل مجلسی یا اسپرت و ربطی به گرایش جنسی نداره .
  برای اون دوستمون که همجنسگرا بود و بایسکشوال هارو قبول نداشت هم باید بگم که، با دیدن امثال شما میشه فهمید که عدم درک گرایش های دیگه فقط توی افراد استریت وجود نداره، چون خود شما هم با وجود درک هم جنس گرایی نمیتونی دو جنس گرایی رو قبول کنی، با وجود اینکه خیلی از استریت ها بهتر از شما درک میکنن.
  موضوع بعد ترس شما از ادامه ی دوستی با دوستان استریتتونه، همونطور که یه دختر میتونه با یه پسر دوست معمولی باشه، به دختر لزبین هم میتونه با دوست استریتش دوستیشو ادامه بده و نیازی به دوری نیست، گرایش ادم هر چیزی که باشه هنوز سلیقه ی فرد توی انتخاب ادما دخیله، اینطوری نیست که اگر یه دختر یا پسر استریت باشی دوست همجنسگرات حتما بهت نظر داره
  در مورد قضیه کام اوت کردن هم حتما در نظر داشته باشید که اصلا توی ایران نباید اینکارو بکنید نگفتنش به شما ضرری نمیزنه اما گفتنش گاهی وقتا به قیمت جونتون تموم میشه متاسفانه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.