Lymph در آزمایش خون چیست؟

Lymph در آزمایش خون چیست؟

Lymph در آزمایش خون نشانه چیست؟

بسیاری از افراد هنگام  دریافت جواب آزمایش خود بسیار نسبت به نتیجه آن کنجکاو هستند و تمایل دارند قبل از مراجعه به نزد پزشک از نتیجه با خبر باشند. لازم به ذکر است که بدانید تنها پزشک و افراد مطلع توانایی خواندن یک جواب آزمایش را دارند.

آزمایش خون یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین آزمایش هایی است که یک پزشک برای تشخیص بیماری اقدام به انجام آن می کند. علائم اختصاری زیادی در یک جواب برگه آزمایش وجود دارد که هر کدام مختصر و کوتاه شده یک کلمه می باشد و معنای خاص خود را دارد. به عنوان مثال CBC کوتاه شده عبارت شمارش کامل خون است یکی از اصلی ترین و اساسی تری ازمایشاتی است که زمینه تشخیص بسیاری از بیماری ها می باشد. آزمایش های مختلفی وجود دارد ک هر کدام برای چک کردن یک قسمتی از بدن انسان می باشد. به عنوان مثال به جدول زیر دقت کنید.

-آزمایش خون CBC_FBS_BS_Hb-HCT_PLT-PT-PTT-Cholestrol_Fb-Cr- BUN-Na- K-Ca-LDL-HDL-روتین
آزمایش ادرار UA-UCروتین
آزمایش مدفوع: گایاگ و کشت مدفوعروتین
آزمایش مغز نخاعغیر روتین
آزمایش خلطغیر روتین
آزمایش کشت تراشهغیر روتین
سایر آزمایشاتغیر روتین

Lymph در آزمایش خون چیست؟

در برگه های آزمایش خصیصه هایی قرار گرفته است که هر کدام بازه مقداری نرمالی را دارند که بیشتر از آن و کمتر از این بازه باعث بروز علائم بدی می شود. به عنوان مثال برای چک کردن میزان آهن در بدن پس از گرفتن آزمایش خون ممکن است متوجه کم خونی شوید. همانطور که می دانید هم کم خونی علائمی نظیر ریزش مو، زردی رنگ، چاقی و بسیاری از پیامدهای دیگر می شود.

در اینجا می خواهیم بدانیم که lymph در آزمایش خون چیست؟

Lym : مخفف و مختصر شده برای کلمه LYMPHOCYTE است که از نظر تعداد از گلبولهای سفید مهم خون می باشد و کاهش یا افزایش در میزان این سلول خونی هم مرتبط با بیماری های غالبا ویروسی است اگرچه با بیماری های دیگری نیز مرتبط است.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *