Lymph در آزمایش خون چیست؟

ویرایش شده در by زنگی

Lymph در آزمایش خون مخفف و مختصر شده برای کلمه LYMPHOCYTE است که از نظر تعداد از گلبولهای سفید مهم خون می باشد و کاهش یا افزایش در میزان این سلول خونی هم مرتبط با بیماری های غالبا ویروسی است اگرچه با بیماری های دیگری نیز مرتبط است.

Lymph در آزمایش خون نشانه چیست؟

بسیاری از افراد هنگام  دریافت جواب آزمایش خود بسیار نسبت به نتیجه آن کنجکاو هستند و تمایل دارند قبل از مراجعه به نزد پزشک از نتیجه با خبر باشند. لازم به ذکر است که بدانید تنها پزشک و افراد مطلع توانایی خواندن یک جواب آزمایش را دارند.

آزمایش خون یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین آزمایش هایی است که یک پزشک برای تشخیص بیماری اقدام به انجام آن می کند. علائم اختصاری زیادی در یک جواب برگه آزمایش وجود دارد که هر کدام مختصر و کوتاه شده یک کلمه می باشد و معنای خاص خود را دارد. به عنوان مثال CBC کوتاه شده عبارت شمارش کامل خون است یکی از اصلی ترین و اساسی تری ازمایشاتی است که زمینه تشخیص بسیاری از بیماری ها می باشد. آزمایش های مختلفی وجود دارد ک هر کدام برای چک کردن یک قسمتی از بدن انسان می باشد. به عنوان مثال به جدول زیر دقت کنید.

-آزمایش خون CBC_FBS_BS_Hb-HCT_PLT-PT-PTT-Cholestrol_Fb-Cr- BUN-Na- K-Ca-LDL-HDL- روتین
آزمایش ادرار UA-UC روتین
آزمایش مدفوع: گایاگ و کشت مدفوع روتین
آزمایش مغز نخاع غیر روتین
آزمایش خلط غیر روتین
آزمایش کشت تراشه غیر روتین
سایر آزمایشات غیر روتین

Lymph در آزمایش خون چیست؟

در برگه های آزمایش خصیصه هایی قرار گرفته است که هر کدام بازه مقداری نرمالی را دارند که بیشتر از آن و کمتر از این بازه باعث بروز علائم بدی می شود. به عنوان مثال برای چک کردن میزان آهن در بدن پس از گرفتن آزمایش خون ممکن است متوجه کم خونی شوید. همانطور که می دانید هم کم خونی علائمی نظیر ریزش مو، زردی رنگ، چاقی و بسیاری از پیامدهای دیگر می شود.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.