نگهداری گل ارکیده

انواع گل ارکیده

گل ارکیده یکی از خیره کننده ترین و فراوان ترین از گونه گیاهان گلدار است و مسلما یکی از پر طرفدار ترین گل های موجود نیز می باشد. این گیاه با بیش از ۲۵۰۰۰ گونه که شامل ۸۸۰ جنس می باشد، دارای رنگ های مختلفی نیز می باشد. یکی از جذابیت های این گیاه، گردافشانی اوست.

به وسیله گل بسیار زیبا و منحصر به فرد این گیاه که در رنگ ها و اندازه های مختلی هستند به راحتی می توان این گیاه از سایر دیگر گیاهان گل دار تشخیص داد. در طبیعت طبیعی، ارکیده ها رشد خود را در حالی که به درختان و درختچه ها متصل هستند، به دست می آوردند. هنگام پرورش این شکوفه های زیبا در یک تخت باغ، سنگ ها و خاک های سنگی به شما بهترین نتایج را می دهد.

نگهداری گل ارکیده

 این گیاه در دو نوع موجود می باشد:

ارکیدوهای یکپایه ای ظریف که تنها یک جوانه دارند

Orchids Sympodial جذاب دارای شاخه های متعدد هستند که حاوی شکوفه ها در هر ساقه است.

همانطور که می دانید تمامی گل ها دارای نمادهای خاصی می باشند؛ گل ارکیده از این قضیه مستثنی نیست و هر کدام از گونه های این گیاه دارای نماد خاصی است. این گل های عجیب و غریب و خیره کننده می توانند یک پیام خاموش را نشان دهند، که نماد یک لحظه خاص بین شما و گیرنده شما است. در یونان باستان برای این گونه گیاهی معنای خاصی را در نظر می گرفتند. در آن زمان اعتقاد بر این بود که گل های ارغوانی رنگ بزرگ برای اطمینان از تولد یک پسر می باشد و این در حالی بود که کوچکترین این گل نشان از تولد یک دختر داشت.
گل های ارکیده در تمامی رنگ های رنگین کمان موجود می باشد به غیراز رنگ آبی طبیعی. البته لازم به ذکر استگونه ابی رنگ این گل وجود دارد اما بسیار نادر و کمیاب می باشد. این گل نمادی از معنویت و تک بودن است.

نگهداری گل ارکیده

گل ارکیده صورتی رنگ نماد بی گناهی، فضل و شادی است که نشان دهنده جشن سالگرد عروسی ۱۴ و ۲۸ است.

گل های بنفش اغلب نشان دهنده حق امتیاز، احترام، تحسین و کرامت هستند و همین امر برای ارکیده های بنفش نیز صادق است. این شکوفه های خیره کننده ایده آل هستند تا کسی را نشان دهند که شما آنها را تحسین می کنید و به آنها احترام می گذارید.

قرمز: گل رز قرمز به طور جهانی نشان دهنده شور و میل است، و معنای این رنگ زمانی که به نمادگرایی ارکیده می رسد متفاوت نیست.بهترین زمان برای هدیه دادن گل های ارکیده قرمز روز ولنتاین می باشد! ارکیده های قرمز نیز نماد شجاعت و قدرت هستند.

سفید: ارکیده سفید نشان دهنده بی گناهی، ظرافت و زیبایی است – ایده آل برای تعمید یا تولد نوزاد. سفید نیز نشان دهنده احترام و فروتن است.

زرد: رنگ آفتابی، روشن رنگ ارغوانی زرد مترادف با شادی و آغاز های جدید است. این رنگ ارغوانی نیز نماد سنتی دوستی است.

نگهداری گل ارکیده

نارنجی: ارکید نارنجی غرور، شور و شوق و جسارت را نشان می دهد.
سبز: نشان دهنده سلامت، طبیعت، زندگی و طول عمر است

و اما گل های ارکیده رنگارنگ زرق و برق نیز به نظر می رسد برای نشان دادن خوشبختی و نعمت های شاد می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. zombocalypse 2 می گوید

    The clearness in your post is simply excellent and i could assume you are an expert on this
    subject. Fine with your permission allow me to grab your RSS feed
    to keep up to date with forthcoming post. Thanks
    a million and please keep up the gratifying work.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code